PDA

View Full Version : Subaru WRX stunt video



devil's animal
17/11/2008, 18:29
ενα απο τα ωραιοτερα video που αφορουν κουτι.

απολαυστε! (http://www.liveleak.com/view?i=e8f_1226610594)

:beer: :beer: :beer:

NikosKK
17/11/2008, 18:37
Όλα τα λεφτά ο τύπος!!Απίστευτη ακρίβεια και πολύυυυ εντυπωσιακό!
Και απο τα ελάχιστα κουτιά που μ'αρέσουν επίσης :D :D :beer: :beer:

vestromas
17/11/2008, 18:39
O τυπος ειναι η χαρα του λαστιχα.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

menos
17/11/2008, 18:40
Σιγα σιγα βλεπω οτι το Metacafe εχει μπει σε ολα τα σπιτια:D

Σκεφτομουν χθες να βαλω το συγκεκριμενο (φοβερο) βιντεακι στο moto gr αλλα σκεφτηκα "Να διαφημισω δυνατα κουτια στο moto gr"?

Παντως ειναι πραγματι μια φοβερη επιδειξη δυναμης (κινητηρα) και επιδεξιοτητας :beer:

NikosKK
17/11/2008, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
Σκεφτομουν χθες να βαλω το συγκεκριμενο (φοβερο) βιντεακι στο moto gr αλλα σκεφτηκα "Να διαφημισω δυνατα κουτια στο moto gr"?


Γιατί λες να αλλαξοπιστήσουν τα μέλη και να το γυρίσουν στα 4ροδα κουτιά? :D :D

micele
17/11/2008, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
Όλα τα λεφτά ο τύπος!!Απίστευτη ακρίβεια και πολύυυυ εντυπωσιακό!
Και απο τα ελάχιστα κουτιά που μ'αρέσουν επίσης :D :D :beer: :beer:

το κουτί αυτό δεν πάει βήμα :smokin:

devil's animal
17/11/2008, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
Γιατί λες να αλλαξοπιστήσουν τα μέλη και να το γυρίσουν στα 4ροδα κουτιά? :D :D

να αλλαξοπιστησω οχι,αλλα δεν θα με χαλαγε να το εχω στο γκαραζ μου...

ετσι βρε αδερφε να εχω κατι να κινουμαι οταν βρεχει πολυ....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

NikosKK
17/11/2008, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
να αλλαξοπιστησω οχι,αλλα δεν θα με χαλαγε να το εχω στο γκαραζ μου...

ετσι βρε αδερφε να εχω κατι να κινουμαι οταν βρεχει πολυ....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ούτε εμένα...έτσι για τις κρύες νύχτες του χειμώνα :lol: :lol:

el_hymador
17/11/2008, 18:47
Τον εχω με το Matiz...:a55:

NikosKK
17/11/2008, 18:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Τον εχω με το Matiz...:a55:


Κιιπ ντριμινγκ :D :D :rotflmao:

menos
17/11/2008, 18:53
Τον εχω με το Matiz...

Σε ποιο γκρεμο??:lol: :lol:

devil's animal
17/11/2008, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
ούτε εμένα...έτσι για τις κρύες νύχτες του χειμώνα :lol: :lol:

ναι,ναι ν'αναβεις το καλοριφερ και απλα να καθεσαι μεσα ακουγοντας το μοτερ στο ρελαντι...
:blush:












































































γιατι αμα βγεις εξω απο το γκαραζ δεν θα μπορεις ουτε στο περιπτερο να πας απο την κινηση... :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

NikosKK
17/11/2008, 18:57
όχι οτι αν δεν είχε κίνηση θα μπορούσα να το πάω! :lol: :lol:

devil's animal
17/11/2008, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
όχι οτι αν δεν είχε κίνηση θα μπορούσα να το πάω! :lol: :lol:

ε,ενταξει...
προπονηση θελει και αυτο και να πιασεις φιλο τον φαναρτζη!
:rotflmao:

castoras
17/11/2008, 19:06
Άξιος ο boxer!!!!:a8: :a8: :a8:

fantacid
17/11/2008, 19:41
στα special thnx μηπως ειχε κ thnx to greek tarmac sponsor???


χαχαχχααχαχ
γιατι στο ελλαδα δεν ειναι ιδιαιτερα δυσκολο να πηγαινεις "καπως" ετσι!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

GATHAN
18/11/2008, 11:44
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

alex-vstrom
19/11/2008, 07:47
http://video.kenblockracing.com/flash/player/index.php?vendor_id=204&video_id=9183


ΤΩΡΑ ΧΑΛΑΡΑ :dizzy:

edmarios
19/11/2008, 08:28
Τι ειπες τωρα?????????????????:eyepop: :eyepop: :eyepop: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

rsp
19/11/2008, 08:53
Ωραιο βιντεακι, αλλα με πολυ μικρη τεχνικη δυσκολια απο πλευρας οδηγησης! Και τι εννοω για να μην πεσετε να με φατε! Με αρκετη προπονηση και βλεποντας οτι το βιντεακι ειναι μονταρισμενο...Δεν εκανε και κατι ιδιαιτερο!!:wave2:

Αν επαιζε στο χωμα θα ηταν αλλιως....:smokin:

deusXT
19/11/2008, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Ωραιο βιντεακι, αλλα με πολυ μικρη τεχνικη δυσκολια απο πλευρας οδηγησης! Και τι εννοω για να μην πεσετε να με φατε! Με αρκετη προπονηση και βλεποντας οτι το βιντεακι ειναι μονταρισμενο...Δεν εκανε και κατι ιδιαιτερο!!:wave2:

Αν επαιζε στο χωμα θα ηταν αλλιως....:smokin:
αμα τον γκουγκλιασεις / γιουτουμπιασεις θα δεις ότι παιζει και αλλου.
σταντμαν ειναι ο τυπας και καλουλης :)

VanDiemen
19/11/2008, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Ωραιο βιντεακι, αλλα με πολυ μικρη τεχνικη δυσκολια απο πλευρας οδηγησης! Και τι εννοω για να μην πεσετε να με φατε! Με αρκετη προπονηση και βλεποντας οτι το βιντεακι ειναι μονταρισμενο...Δεν εκανε και κατι ιδιαιτερο!!:wave2:

Αν επαιζε στο χωμα θα ηταν αλλιως....:smokin:

Συμφωνώ! Σιγά τα ωά.. :smokin:

edmarios
19/11/2008, 10:45
Να'ταν η ζηλεια ψωρα!!!!:winka:

VanDiemen
19/11/2008, 11:00
Έλα ρε, σοβαρέψου! Τι να ζηλέψω; Το wannabe προσεκτικό αλλά τελικά ατσούμπαλο στυλ του; Τις αργές αλλά συνάμα απότομες κινήσεις του; Αυτά δε μπορείς να κάνεις;;; :confused:

BLiTzER
19/11/2008, 11:10
Οι έχοντες.

edmarios
19/11/2008, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Έλα ρε, σοβαρέψου! Τι να ζηλέψω; Το wannabe προσεκτικό αλλά τελικά ατσούμπαλο στυλ του; Τις αργές αλλά συνάμα απότομες κινήσεις του; Αυτά δε μπορείς να κάνεις;;; :confused:

Kαλα ολα στο ματι ευκολα φαινονται για δοκιμασε να τα κανεις στην πραξη να δεις ποσο απεχουν... και ειδικα με τοσα αλογα... Μην παρεξηγειται τα πραγματα.... πχ κοιτα στα 3:00 να μου πεις αυτο αν ειναι ευκολο η δυσκολο... Μην τρελαθουμε εντελως!!!! :winka:

:beer:

VanDiemen
19/11/2008, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από edmarios
Kαλα ολα στο ματι ευκολα φαινονται για δοκιμασε να τα κανεις στην πραξη να δεις ποσο απεχουν... και ειδικα με τοσα αλογα... Μην παρεξηγειται τα πραγματα.... πχ κοιτα στα 3:00 να μου πεις αυτο αν ειναι ευκολο η δυσκολο... Μην τρελαθουμε εντελως!!!! :winka:

:beer:

Πλάκα κάνω... πέρα από το ότι δεν έχω ιδεά τι είπα, ειρωνευόμουν τον rsp που το βρήκε εύκολο και κοινότυπο.

edmarios
19/11/2008, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Πλάκα κάνω... πέρα από το ότι δεν έχω ιδεά τι είπα, ειρωνευόμουν τον rsp που το βρήκε εύκολο και κοινότυπο.

Οκ!!! τοτε παω πασσο!
:beer: :beer:

TEOkaip7
19/11/2008, 11:57
:eyepop:

http://www.youtube.com/watch?v=B1N1j0aPYr8

byron
19/11/2008, 12:03
Ο rsp έχει γνώση του τι λέει αφού συμμετέχει σε αγώνες rally με WRX. Δεν είπε κάτι διαφορετικό απ΄το αυτονόητο. Σαφώς είναι εντυπωσιακό το video, ο οδηγός είναι επαγγελματίας και προφανώς έχει πέσει άπειρη προπόνηση και λάστιχα για να βγεί αυτό το αποτέλεσμα.

Η διαφορά αυτού του stunt video mε έναν αγώνα παγκοσμίου rally που έχει τεράστιες ειδικές διαδρομές, χώμα, χιόνι, λάσπη, γκρεμούς, ατελείωτο στροφιλίκι και χρονόμετρο είναι τεράστια. Δείτε την ανάβαση του Vatanen στο Pikes Peak πχ να πάρετε μια ιδέα

NikosKK
19/11/2008, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δείτε την ανάβαση του Vatanen στο Pikes Peak πχ να πάρετε μια ιδέα

ένα παλιό βιντεάκι με ένα Sokudo λες?

byron
19/11/2008, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
ένα παλιό βιντεάκι με ένα Sokudo λες?

Οχι. Με ένα διαμορφωμένο Peugeot 405 με κινητήρες εμπρός πίσω με καμμιά 800άρα άλογα...

NikosKK
19/11/2008, 12:08
Αυτό (http://www.youtube.com/watch?v=TKgeCQGu_ug) υποθέτω πως λες :eek:

Αυτοι είναι χεράδες με @@ :eek: :eek:

Souza_me_240kmh
19/11/2008, 12:22
τρελααααααααααααα

devil's animal
19/11/2008, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
Αυτό (http://www.youtube.com/watch?v=TKgeCQGu_ug) υποθέτω πως λες :eek:

Αυτοι είναι χεράδες με @@ :eek: :eek:

οσες φορες και να το δω,με πιανει ενα δεος!!
:beer: :beer:

p@nos
19/11/2008, 12:36
αντε ρε με τους κουβαδες...

αυτο ειναι σοβαρο γκαζι

θα μπει και ο reinmeister να το επιβεβαιωσει...

:lol: :lol: :lol:



http://www.youtube.com/watch?v=2tg6RDUFQJ4

NikosKK
19/11/2008, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
αντε ρε με τους κουβαδες...

αυτο ειναι σοβαρο γκαζι

θα μπει και ο reinmeister να το επιβεβαιωσει...

:lol: :lol: :lol:



http://www.youtube.com/watch?v=2tg6RDUFQJ4


πήγαινε να το στρίψεις και αυτό να σε δω :rotflmao: :rotflmao:

p@nos
19/11/2008, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
πήγαινε να το στρίψεις και αυτό να σε δω :rotflmao: :rotflmao:


οι στροφες ειναι για τους φλωρους που δεν αντεχουν τα πολλα γκαζια

:smokin:

rsp
19/11/2008, 14:50
Καλο θα ηταν πριν σχολιασετε αυτο που λεω, να ρωτατε...Δεν ειπα οτι δεν ειναι εντυπωσιακος, απλα οτι δεν κανει κατι ιδιαιτερα δυσκολο...Και πιστεψε αυτο που σου λεω γιατι το ζω...Αλλιως τα πραγματα οταν στριβεις με οσα και εχει γκρεμο, και αλλιως στην αλανα...

DimChios
19/11/2008, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ο rsp έχει γνώση του τι λέει αφού συμμετέχει σε αγώνες rally με WRX. Δεν είπε κάτι διαφορετικό απ΄το αυτονόητο. Σαφώς είναι εντυπωσιακό το video, ο οδηγός είναι επαγγελματίας και προφανώς έχει πέσει άπειρη προπόνηση και λάστιχα για να βγεί αυτό το αποτέλεσμα.

Η διαφορά αυτού του stunt video mε έναν αγώνα παγκοσμίου rally που έχει τεράστιες ειδικές διαδρομές, χώμα, χιόνι, λάσπη, γκρεμούς, ατελείωτο στροφιλίκι και χρονόμετρο είναι τεράστια. Δείτε την ανάβαση του Vatanen στο Pikes Peak πχ να πάρετε μια ιδέα


ναι, ξερεις εσυ και ο rsp και δεν ξερουν οι υπολοιποι!

Ασε μας ρε φιλαρακι!!!

:rolleyes:

DimChios
19/11/2008, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Καλο θα ηταν πριν σχολιασετε αυτο που λεω, να ρωτατε...Δεν ειπα οτι δεν ειναι εντυπωσιακος, απλα οτι δεν κανει κατι ιδιαιτερα δυσκολο...Και πιστεψε αυτο που σου λεω γιατι το ζω...Αλλιως τα πραγματα οταν στριβεις με οσα και εχει γκρεμο, και αλλιως στην αλανα...


κανε περα ρε λεμεεεεεεεεεε

:rolleyes:

cartman
19/11/2008, 16:09
Εντυπωσιακό το βίντεο, αλλά αυτό (http://www.youtube.com/watch?v=TKgeCQGu_ug) εντυπωσιακότερο

rsp
19/11/2008, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
κανε περα ρε λεμεεεεεεεεεε

:rolleyes:


Μωρη Λουκια εχω καιρο να σε δω....Θα σε περασω απο πανω λεμεεεεεεεεεε

DimChios
20/11/2008, 05:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Μωρη Λουκια εχω καιρο να σε δω....Θα σε περασω απο πανω λεμεεεεεεεεεε


Ενα χερι ή δυο?

:blush:

dirtbird
20/11/2008, 06:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Οχι. Με ένα διαμορφωμένο Peugeot 405 με κινητήρες εμπρός πίσω με καμμιά 800άρα άλογα...

Κινητήρες μπρος-πίσω είχε ένα Suzuki Swift το οποίο άργησε πολύ να κάνει κάτι αξιολογο στο Pikes Peak.

To 405T16 προοριζόταν να αντικαταστήσει το 205T16 στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Ράλλυ κάτι το οποίο όμως δεν έγινε λόγω της κατάργησης της κατηγορίας Β μετά τα τραγικά γεγονότα (θάνατος Τοιβόνεν, τραυματισμός Βάτανεν κυρίως) και την κατάργηση της κατηγορίας από την FIA.

To 405 T16 ήταν γύρω στα 1800cc και εκτός από τετρακίνηση διέθετε και τετραδιεύθυνση.
Στη βάση της διαδρομής (....χαμηλά..) του Pikes Peak είχε γύρω στα 850 άλογα... μέχρι να φτάσει πάνω του έμεναν γύρω στα 450 (λόγω μεγάλης υψομετρικής διαφοράς).

Ο τύπος με το WRX ίσα-ίσα που τρώγεται για καμμιά πλατεία (και πάλι χωρίς παρκαρισμένα αυτοκίνητα γιατί ούτε ιδιαίτερο κοντρόλ έχει ούτε ακίβεια σε αυτό που κάνει...). Σε αλάνες και αεροδρόμια όλοι χεράδες είμαστε αλλά κόντρα στο χρονόμετρο, τους γκρεμούς, τις κρυφές πέτρες, τις γούρνες, τα σντούμπια και το 'πάω με 200 σε λασπωμένη ευθεία στο RAC' (ψάξτε να βρείτε κανα in car video του μακαρίτη του Colin McRay με προγενέστερο Subaru), είναι εκεί που ξεχωρίζουν οι αντρες από τα νεογνά...

RSP λίγα είπες...πολύ λίγα.....

:) :)

DimChios
20/11/2008, 06:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Κινητήρες μπρος-πίσω είχε ένα Suzuki Swift το οποίο άργησε πολύ να κάνει κάτι αξιολογο στο Pikes Peak.

To 405T16 προοριζόταν να αντικαταστήσει το 205T16 στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Ράλλυ κάτι το οποίο όμως δεν έγινε λόγω της κατάργησης της κατηγορίας Β μετά τα τραγικά γεγονότα (θάνατος Τοιβόνεν, τραυματισμός Βάτανεν κυρίως) και την κατάργηση της κατηγορίας από την FIA.

To 405 T16 ήταν γύρω στα 1800cc και εκτός από τετρακίνηση διέθετε και τετραδιεύθυνση.
Στη βάση της διαδρομής (....χαμηλά..) του Pikes Peak είχε γύρω στα 850 άλογα... μέχρι να φτάσει πάνω του έμεναν γύρω στα 450 (λόγω μεγάλης υψομετρικής διαφοράς).

Ο τύπος με το WRX ίσα-ίσα που τρώγεται για καμμιά πλατεία (και πάλι χωρίς παρκαρισμένα αυτοκίνητα γιατί ούτε ιδιαίτερο κοντρόλ έχει ούτε ακίβεια σε αυτό που κάνει...). Σε αλάνες και αεροδρόμια όλοι χεράδες είμαστε αλλά κόντρα στο χρονόμετρο, τους γκρεμούς, τις κρυφές πέτρες, τις γούρνες, τα σντούμπια και το 'πάω με 200 σε λασπωμένη ευθεία στο RAC' (ψάξτε να βρείτε κανα in car video του μακαρίτη του Colin McRay με προγενέστερο Subaru), είναι εκεί που ξεχωρίζουν οι αντρες από τα νεογνά...

RSP λίγα είπες...πολύ λίγα.....

:) :)


αλλος ξερολας απο δω!

:rolleyes:


τον ειχα "παιξει" πολλες φορες με το βιντεο του Pikes Peak :blush:

dirtbird
20/11/2008, 06:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
αλλος ξερολας απο δω!

:rolleyes:


τον ειχα "παιξει" πολλες φορες με το βιντεο του Pikes Peak :blush:

Και προφανώς συνεχίζεις....

DimChios
20/11/2008, 06:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Και προφανώς συνεχίζεις....


ε ναι! Το παραδεχομαι! :blush:












κοιτα τον ρε που στραβωσε! :rotflmao: :rotflmao:

dirtbird
20/11/2008, 06:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ε ναι! Το παραδεχομαι! :blush:












κοιτα τον ρε που στραβωσε! :rotflmao: :rotflmao:

:p :p :p :p :p

byron
20/11/2008, 07:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
:p :p :p :p :p

Σωτήρη είμαι 99% σίγουρος ότι το 405 του PP ήταν ειδικά διαμορφωμένο μόνο για την ανάβαση και είχε μοτέρ και πίσω. Κάπου έχω δει και φωτό. Εκτός αυτού 800 άλογα από 1.800 δεν έβγαζαν ούτε τα τέρατα του group B που ήταν και περισσότερα κυβικά. Θα το ψάξω αργότερα :wave2:

dirtbird
20/11/2008, 07:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Σωτήρη είμαι 99% σίγουρος ότι το 405 του PP ήταν ειδικά διαμορφωμένο μόνο για την ανάβαση και είχε μοτέρ και πίσω. Κάπου έχω δει και φωτό. Εκτός αυτού 800 άλογα από 1.800 δεν έβγαζαν ούτε τα τέρατα του group B που ήταν και περισσότερα κυβικά. Θα το ψάξω αργότερα :wave2:

Το μοτέρ ήταν στο κέντρο ( όπως άλλωστε και στο 205Τ16 το οποίο για να πάρει ομολογκασιόν είχε βγει και σε περιορισμένη παραγωγή).

Τα κυβικά στο group B ήταν τόσα (νομίζω 1839 για την ακρίβεια). Κι εγώ από μνήμης τα γράφω... κάτσε να το ψάξω λίγο...

DimChios
20/11/2008, 07:17
καλα!
Μαγκες αραχτε μεχρι να τσεκαρουν τα γεροντια τη μνημη τους!


Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Θα το ψάξω αργότερα :wave2:




Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Κι εγώ από μνήμης τα γράφω...


:rotflmao: :rotflmao:

geotriada
20/11/2008, 08:16
μη το ψαχνετε,,,,,,,
οπως τα λεει ο Σωτηρης ειναι:beer:

rsp
20/11/2008, 09:49
Σωτηρη οπως τα λες ειναι...:beer:


Ντιμ...με το ενα χερι δεμενο στη πλατη...:smokin:

byron
20/11/2008, 10:04
Ουκέυ πάσο τότε. Δεν του ψάχνου...:p

DimChios
20/11/2008, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ουκέυ πάσο τότε. Δεν του ψάχνου...:p


Δεν ειναι κοπος ρε συ! Αμα δε το βρισκεις με τη μια, καν'του μια αναπαντητη!

:wacko:

fantacid
20/11/2008, 16:53
ρε παιδια πολυ καλα τα λετε

ΑΛΛΑ

δεν ειπαμε οτι ειναι ο σουπερ οδηγος ουτε οτι ειναι ο Vatanen ή ο Sainz ή ο McRay ο 1ος,

αυτο ομως δε σημαινει οτι δεν ειναι -τουλαχιστον- εντυπωσιακο το βιντεακι,
ετε για αγριο λουκ του wrx, ειτε για το καμμενο λαστιχο που βρωμαει ολο το βιντεακι, ειτε ακομα για το μονταζ !:D