PDA

View Full Version : να τα παρω ή να μη τα παρω?



idi
04/03/2005, 12:07
Σημερα με ηρθε κληση για παρανομη σταθμευση κουτιου το 2001 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ναι 2001 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Απο το δημο

Μαλιστα ΔΕ θυμάμαι να ειχα παρκαρει παρανομα… ασε που στο σημειο (Λαγουμτζη) που γραφει δεν εχω πατησει ποτε….

Εγω εδω και καιρο δεν εχω αυτονικητο ειναι ακινητοποιημένο λογο τρακαρισματος…

Τι κανω????????

OldMan
04/03/2005, 12:16
Η τους γράφεις στα @ρχίδια σου (δεν συνίσταται) ή πάς στον Δήμο και τους αρχίζεις την ιστορία - καλέ κύριε - δεν ήμουν εγώ - ποτέ δεν πάτησα εκεί κ.λ.π.

Σε περίπτωση που πάει δικαστικά η ιστορία, φέρνεις έναν μάρτυρα που θυμάται ότι την συγκεκριμμένη ημέρα και ώρα ήσασταν μαζί πολλά χλμ μακριά από το σημείο γραψίματος και πίνατε τσίπουρα - αρέσει στους δικαστές το ότι καταναλώνατε εντόπια προϊόντα.

Συνήθως μετά από τόσο καιρό ο υπάλληλος του Δήμου που σε έγραψε έχει μετατεθεί - απολυθεί - πεθάνει (?) οπότε δεν παρίσταται στην δίκη και καθαρίζεις !!!



:wave2: :beer: :wave2:

AFTER
04/03/2005, 12:32
Εγω λεω να πας εκει δεμενος με 10 κιλα TnT(οχι το benelli),και να απειλεις οτι αν δεν σου σβησουνε την κληση και ολες αυτες που ταλαιπωρουν το κοσμακη σαν και σενα,θα τα τιναξεις ολα στο αερα και θα κοβουν κλησεις στα αεροπλανα!!!!:evil: :evil:

Θάνος
04/03/2005, 13:41
Μου έχει τύχει κι εμένα και είχαν κάνει λάθος. Πήγαινε από κει...

idi
09/03/2005, 10:29
Σήμερα πηγα να τσαμπουκαλευτώ στο δημαρχείο

Δε χρειάστηκε

Στα «παράπονα για κλήσεις», ο υπάλληλος με ρώτησε αν εχω Hundai….. (!!!)

Του ειπα οχι και πηρε μια φωτοτυπία της άδειας μου και ειπε να την ξεχάσω... ΛΑΘΟΣ

Δημόσιο....

DoctorS
09/03/2005, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Σήμερα πηγα να τσαμπουκαλευτώ στο δημαρχείο

Δε χρειάστηκε

Στα «παράπονα για κλήσεις», ο υπάλληλος με ρώτησε αν εχω Hundai….. (!!!)

Του ειπα οχι και πηρε μια φωτοτυπία της άδειας μου και ειπε να την ξεχάσω... ΛΑΘΟΣ

Δημόσιο....

αααααααααααααααα ρε ελλαδάρααααααααα!!!!!

:smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

OldMan
09/03/2005, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi

Στα «παράπονα για κλήσεις», ο υπάλληλος με ρώτησε αν εχω Hundai….. (!!!)
Του ειπα οχι και πηρε μια φωτοτυπία της άδειας μου και ειπε να την ξεχάσω... ΛΑΘΟΣ

Υποθέτω ότι πρόκειται για Νομοθετική ρύθμιση που αφορά στο ότι ΜΟΝΟ τα Hundai πρέπει να πληρώνουν κλήσεις ....

:wave2: :lol: :wave2:

STOYBI
09/03/2005, 21:33
Του ειπα οχι και πηρε μια φωτοτυπία της άδειας μου και ειπε να την ξεχάσω... ΛΑΘΟΣ


Πηρες καμμια βεβαιωση απο αυτους οτι ειχαν κανει λαθος?????:confused:

ΑΝ ΟΧΙ


Σορρυ αλλα δεν νομιζω οτι ξεμπερδεψες.....:(

BAD BOY
09/03/2005, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Πηρες καμμια βεβαιωση απο αυτους οτι ειχαν κανει λαθος?????:confused:

ΑΝ ΟΧΙ


Σορρυ αλλα δεν νομιζω οτι ξεμπερδεψες.....:( ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΕΣ.ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΑ 30 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΚΛΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΤΟ 1986 ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΦΑΝΤΑΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ ΟΤΙ ΗΣΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ .ΞΑΝΑΨΑΧΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΗΣΕΙΣ ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΗ.:wave2:

BAD BOY
09/03/2005, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Πηρες καμμια βεβαιωση απο αυτους οτι ειχαν κανει λαθος?????:confused:

ΑΝ ΟΧΙ


Σορρυ αλλα δεν νομιζω οτι ξεμπερδεψες.....:( ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΕΣ.ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΑ 30 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΚΛΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΤΟ 1986 ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΦΑΝΤΑΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ ΟΤΙ ΗΣΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ .ΞΑΝΑΨΑΧΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΗΣΕΙΣ ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΗ.:wave2:

free rider
10/03/2005, 03:47
καλά ρε τι μπάχαλο είναι αυτό το μαγαζί...

ψάχνει να μαζέψει λεφτά με κάθε τρόπο...

λοιπόν λέω να στήσω μια ωράια κομπίνα...

θα αρχίσω να μοιράζω κι εγω κλήσεις...

θα βάλω και ενα αριθμό λογαριασμού πάνω για την εξόφληση και όποιος τσιμπίσει...

χαχαχαχαχχα

μιλάμε εδω υπάρχει κονόμα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

idi
10/03/2005, 09:34
δε πληρωνω λεμε :sun: