PDA

View Full Version : ΑΦΜ σε πεθαμένους



paulopoulos
19/11/2008, 18:12
Ακούσατε ακούσατε. Η γιαγιά μου πέθανε πριν 8 χρόνια, η μητέρα μου αποφάσισε επιτέλους να κάνει αποδοχή κληρονομιάς. Ετοίμασε όλα τα χαρτιά η συμβολαιογράφος και πάει η μητέρα μου στην εφορία. Κατα την συμπλήρωση των εντύπων λέει ο υπάλληλος. Το ΑΦΜ της γιαγιάς ποιο ήταν??? Η μητέρα μου απαντάει πως δεν είχε ΑΦΜ διότι τις δηλώσεις τις έκανε ο παππούς. ΑΑΑΑ λέει ο υπάλληλος.. πρέπει να βγάλουμε. Και κάναμε αίτηση να βγάλουμε ΑΦΜ στην γιαγιά μου. Αν είναι δυνατόν.... Το χειρότερο δε είναι πως κάνοντας αναζήτηση στο google βρήκα πως η ελευθεροτυπία είχε γράψει για παρόμοιο σκηνικό το 2001. Ακόμα δεν έχουν βρει λύση.. Σε λίγο θα βγάζουμε ΑΦΜ για τα παιδιά που θα κάνουμε.

VanDiemen
19/11/2008, 18:17
Τι, δεν έβγαλες; Ααα...πριν εισχωρήσει ένα σπερματοζωάριο στο ωάριο επιβάλλεται να έχει Α.Φ.Μ. Αλλιώς που πας ρε καραμήτρο;

arxaios
19/11/2008, 18:20
Πως κάνεις έτσι ............ για να πάρω την επιστροφή του ΛΑΦΚΑ για τον πατέρα μου (πέθανε το 2004) με βάλανε και του έβγαλα Αριθμό Μητρώου Ασφαλισης ΙΚΑ καθώς από το Ταμείο της Αγροτικής Τράπεζας με την ενοποίηση θα έπρεπε να ασφαλιστεί στο ΙΚΑ !!!:eyepop: :eyepop: :eyepop:
ΚΑΛΟΟΟΟΟ ;!;!;!;!:lol: :lol: :lol:

arxaios
19/11/2008, 18:29
Έπρεπε να δεις όταν μου ζήτησαν και ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ !!!

-Διεύθυνση
-Ορίστε ;;;
-Διεύθυνση !!!
-Ποιανού ;;;
-Του πατέρα σας ...........
-Μα έχει πεθάνει .............:eyepop: :eyepop: :eyepop:
-Για να κάνω την εγγραφή θέλω οποσδήποτε διεύθυνση !!!
-Γράψτε ........... όπως κοιτώ τον Αγ. Κωνσταντίνο από τον κεντρικό τρίτη σειρά από [άνω και τρίτη από αριστερά !!!
-Τι είναι αυτό ;;; Οικοδομικό τετράγωνο ;;;
-Η θέση του τάφου .........
-Με δουλεύετε κύριε ;;;
-Εγώ κυρία μου ή εσείς ........... που ασφαλίζουμε τον μακαρίτη, 4 χρόνια πεθαμένο και με ρωτάτε και που μένει ;;;

NikosKK
19/11/2008, 18:32
Έλεος :eyepop: :eyepop: :eyepop:

TassosK
19/11/2008, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Τι, δεν έβγαλες; Ααα...πριν εισχωρήσει ένα σπερματοζωάριο στο ωάριο επιβάλλεται να έχει Α.Φ.Μ. Αλλιώς που πας ρε καραμήτρο;

αρα σεξ χωρις αφμ ειναι καλο αντισυλληπτικο?:D

αλλο κουφου που ειδα σημερα ειναι οτι επιτηδευματιας κλεινει απο οε να ανοιξει επε και του ζητησαν υπεραξια για τον εαυτο του (λανθασμενα ομως)

DimChios
20/11/2008, 06:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Έπρεπε να δεις όταν μου ζήτησαν και ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ !!!

-Διεύθυνση
-Ορίστε ;;;
-Διεύθυνση !!!
-Ποιανού ;;;
-Του πατέρα σας ...........
-Μα έχει πεθάνει .............:eyepop: :eyepop: :eyepop:
-Για να κάνω την εγγραφή θέλω οποσδήποτε διεύθυνση !!!
-Γράψτε ........... όπως κοιτώ τον Αγ. Κωνσταντίνο από τον κεντρικό τρίτη σειρά από [άνω και τρίτη από αριστερά !!!
-Τι είναι αυτό ;;; Οικοδομικό τετράγωνο ;;;
-Η θέση του τάφου .........
-Με δουλεύετε κύριε ;;;
-Εγώ κυρία μου ή εσείς ........... που ασφαλίζουμε τον μακαρίτη, 4 χρόνια πεθαμένο και με ρωτάτε και που μένει ;;;


ΜΛΚ Γ@ΜΗΘΗΚΑ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ!!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:bigcry: :bigcry: :bigcry:


Τι διαβαζουμε ρε γμτ!!!! :cry: