PDA

View Full Version : Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΑΣΩΤΟΥ !!!



mantzou
19/11/2008, 21:45
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΟΒΙΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ...!!!!
ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟΧΗΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑΟΔΗΓΗΣΩ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΜΟΡΦΗΣ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ...ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟ STREET (ΓΥΜΝΟ KΥΡΙΩΣ) ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ?...ΕΧΩ ΞΕΣΗΚΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟ SUZUKI GSR 600 ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ KAWASAKI ER-6N KAI ER-6F ? ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ?
ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ?MIΛΑΜΕ ΠΑΝΤΟΤΕ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΤΗ ΖΟΥΓΚΛΑ ΤΩΝ ΔΡΟΜΩΝ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ...ΕΥΠΡΟΣΔΕΧΤΑ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Cpt. Haddock
19/11/2008, 21:52
Street Triple :wave2: :wave2: :wave2:

vestromas
19/11/2008, 22:04
Συμφωνω με τον καπταιν. Το καλυτερο μακραν στην κατηγορια.:beer: :beer: :beer: :wave2:

ernti
19/11/2008, 22:07
Η το street triple h to monster:beer:

SVX
19/11/2008, 23:14
SUZUKI SV


148456

Ασωτος
19/11/2008, 23:24
΄Η θα ψωνίσεις από Ιαπωνία ή από Ευρώπη ..

Τα Japan είναι μια χαρά, όποιο κι αν διαλέξεις. Απροβλημάτιστα χλμ, αξιοπρεπείς αποδόσεις, καλή συμπεριφορά κλπ κλπ ,

αλλά

μου φέρνουν στο νου το άχρωμο, άοσμο, άγευστο


Αν πάλι ψάχνεις για χαρακτήρα, στυλ, προσωπικότητα συν τα παραπάνω, οι εγγλέζοι είναι εκεί και σε περιμένουν ...



Κι αν πάλι ψάχνεις για ......... πολύ έντονες και δυνατές συγκινήσεις, οι ιταλοί είναι στη γωνία


Πάρε ότι σου αρέσει περισσότερο - σε σένα και όχι στους φίλους σου ή σε εμάς και κύτταξε να το ευχαριστηθείς










ΥΓ. Α και πούσαι --εδώ είμαι, δεν έφυγα για να επιστρέψω ..:wave2: :wave2:

SnakeMJK
20/11/2008, 09:02
SUZUKI GSR 600 ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ KAWASAKI ER-6N KAI ER-6F

Μεταξύ των 3 αυτών, πας φυσικά στο GSR... Η μέρα με τη νύχτα :p

mantzou
20/11/2008, 21:38
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΕΝΤΑΤΙΚΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΕΖΟΥΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ (ΛΕΩ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΩ ΜΕΧΡΙ 8.500 ΕΥΡΩ)...ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΜΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ, ΛΟΓΩ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΩΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ...ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΥΛΛΕΞΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ STREET TΗΣ ΑΓΟΡΑΣ...(HONDA HORNET , YAMAHA FZ6 FAZER / XJ6, APRILIA SHIVER 750, KAWASAKI Z750 / ER-6N / ER-6F ,SUZUKI GSR / GLADIUS , TRIUMPH STREET TRIPLE Κ.Λ.Π KAI ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ, ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ !!!!
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

mauritanos
20/11/2008, 23:40
παρε το πιο εμπορικο.,. ωστε να μπορεις να το δωσεις μολις το βαρεθεις..... ευρωπαικο παρε μονο αν εισαι γιαπωνεζος... ετσι για αλλαγη:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

fonzareli
20/11/2008, 23:45
Φίλε μου στην ίδια φάση με σένα είμαι και την ψάχνω.
Πολύ καλό το street triple (και μου πέφτει γάντι.) Αλλά με χαλάει η έλλειψη ABS...
Το νέο ER-6N καλούλι και με ABS αλλά Φλεβάρη θα έρθει.
Το monster όμορφο αλλά αερόψυκτο και χωρίς ABS.
Το GSR καλό αλλά κάτι είχε ακουστεί για σπασμένα πλαίσια.
HONDA HORNET ιταλία κατασκευή και πολύστροφο.
YAMAHA FZ6 FAZER λίγο παραφορτωμένο και βαρύ.
Ζ-750 βαρύ και πιο δύσκολο απο τα υπόλοιπα.
GLADIUS δεν ξέρω. Ας το δούμε στην πράξη. Από εμφάνιση στις φωτο αμφιλεγόμενο.

mantzou
21/11/2008, 21:03
Ρε συ φίλε fonzareli δεν τις παραγγέλνουμε μαζί, μπάς και μας κάνουνε καλύτερη τιμή !!!!:beer:

fonzareli
21/11/2008, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από mantzou
Ρε συ φίλε fonzareli δεν τις παραγγέλνουμε μαζί, μπάς και μας κάνουνε καλύτερη τιμή !!!!:beer:

ναι, αλλά ποιές;;;;

Ληστης
22/11/2008, 18:38
bandit 1250 ολα τα αλλα ειναι απλες οδοντοκρεμες! Απο θεμα κινητηρα για να μην παρεξηγηθουμε!

fonzareli
22/11/2008, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ληστης
bandit 1250 ολα τα αλλα ειναι απλες οδοντοκρεμες! Απο θεμα κινητηρα για να μην παρεξηγηθουμε!

1.255κ.εκ !!!!!!!!!

Elle
22/11/2008, 21:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ληστης
...ολα τα αλλα ειναι απλες οδοντοκρεμες!
:o :o :o :o :o :o :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: :dizzy: :dizzy: :dizzy:
Με τι πλένεις τα δόντια σου;:bigcry:

Elle
22/11/2008, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από mantzou
ΛΕΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ KAWASAKI ER-6N KAI ER-6F ? ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ?

Ε ναι, αξίζει και ΠΑΡΑαξίζει να λες!:beer: :wave2:

mantzou
22/11/2008, 22:53
Ξέρω εγώ ???? Αυτό ψάχνουμε....Ας καταλήξουμε κάπου και το συζητάμε...
Ούτος συ άλλος πληροφορίες μαζεύουμε, μας βοηθάνε και οι υπόλοιποι...υπάρχει και η κρίση στην αγορά...οπότε υπομονή και πιστέυω θα πετύχουμε καλό πακέτο!!!

mantzou
22/11/2008, 23:00
Και από ότι ξέρω ΛΗΣΤΗ το bandit to 1250 μαζι με το 650 ρι έχουν βγεί και σε προσφορά δήθεν λόγω των καινούργιων που θα έρθουν 2009....1250 S ABS στα 8.995 EYΡΩ και το 650 S ABS 6.395 ΕΥΡΩ...Δεν είναι και άσχημα...απλά θα χρειαστούνε αρκετά extra για να σουλουπωθούνε λιγάκι (εξωτερικά)

Ληστης
23/11/2008, 08:03
Δεν ειναι σε προσφορα απλα αυτη την καλη τιμη εχει εξαρχης.Για το 2009 μονο το 650 θα αλλαξει.
Σου αναφερω το 1250 γιατι μπορει να ακουγονται πολλα τα κυβικα αλλα απο θεμα τιμης ειναι πολυ κοντα σε καποια απο αυτα που αναφερεις. Μεσα στην πολη θα κυκλοφορεις χωρις να ξεπερνας τις 4000 στροφες ακομα και με 3 η 4 ταχυτητα και το κοντερ να φτανει τα 100, και τιποτα να μπορει να σταθει στο πλαι σου. Ειναι απιστευτη η ροπη του χαμηλα!
Στην τελικη οτι και να πουμε η καλυτερη επιλογη σου θα γινει μονο αν τα οδηγησεις για να δεις πιο θα σου κατσει πιο καλα.

P.S. Τα δοντια μου τα πλενω καθημερινα :D γιατι οποτε οδηγω το bandit χαμογελω και φαινονται τα δοντια μου :rotflmao:

Nazgul
24/11/2008, 13:14
Φιλαρακι επειδη ειμαι ακριβως στην ιδια φαση με εσενα,αλλα για μεταχειρισμενο
πιστευω να ειχα λεφτα για καινουργιο θα επερνα aprilia shiver.
Δεν παιζει πιο ομορφο.
Αν παντως εισαι για πολη το speed triple θα σε βολεψει πιο πολυ.
Ειναι πιο μαζεμενο.
Εγω λογω χρηματων θα παω σε er-6 του 05.

mantzou
28/11/2008, 21:11
Μάλλον θα καταλήξω προς Speed triple...έχει μια καλούτσικη προσφορά με δώρο 1.000 ΕΥΡΩ
σε γνήσια αξεσουάρ TRIUMPH...και μιάς που θα πληρώσω μετρητά...νομίζω θα είναι πολύ δελεαστική τιμή.Το μόνο που μένει είναι να την κάνω ένα testride...για να είμαι τελείως σίγουρος...κάτι που επιμένουν οι αντιπρόσωποι που ρώτησα...και μου είπανε ανεπιφύλακτα ότι θα την πάρω την ίδια στιγμή κιόλας