PDA

View Full Version : Αγορά από louis.de



apk
20/11/2008, 10:34
Έχει κανείς πάρει κάτι ογκώδες από το site αυτό;
Στο συνολικό λογαριασμό, εκτός από τα έξοδα αποστολής θα πρέπει να υπολογίζω και χαράτσι από το τελωνείο;
Ή λόγω ΕΕ δεν παίζει κάτι τέτοιο;
:confused:

nickald
20/11/2008, 10:35
Πρόσφατα πήρα την PRX-4 απο τον θείο Λούη.

Εκτός απο τα μεταφορικά δεν επιβαρύνεσαι με κάτι άλλο

MikeG
20/11/2008, 10:36
Δεν υπάρχει τελωνείο, λόγω του ότι το κατάστημα βρίσκεται στη Γερμανία, εντός Ε.Ε δηλαδή.
Προχώρησε άφοβα στην αγορά.
Είναι αξιόπιστο site.


:wave2:

byron
20/11/2008, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από apk
Έχει κανείς πάρει κάτι ογκώδες από το site αυτό;
Στο συνολικό λογαριασμό, εκτός από τα έξοδα αποστολής θα πρέπει να υπολογίζω και χαράτσι από το τελωνείο;
Ή λόγω ΕΕ δεν παίζει κάτι τέτοιο;
:confused:

Δεν παίζει τελωνείο λόγω ΕΕ. Το μαγαζί είναι οκ. Ρίξε μια ματιά και στο http://www.motopissaris.gr. Aν δεν κάνω λάθος φέρνει τα πράγματα του louis.de εδώ. :wave2:

apk
20/11/2008, 10:43
Ευχαριστώ.
:) :wave2:

blackbusa
20/11/2008, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δεν παίζει τελωνείο λόγω ΕΕ. Το μαγαζί είναι οκ. Ρίξε μια ματιά και στο moto pissaris (http://www.motopissaris.gr/v2/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,10/category_id,32/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,72/vmcchk,1/) . Aν δεν κάνω λάθος φέρνει τα πράγματα του louis.de εδώ. :wave2:

Σωστος ο Βυρωνας....και γνωριζεις και απο κοντα αυτο το γλυκο αγορι....:blush:

blackbusa
20/11/2008, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Σωστος ο Βυρωνας....και γνωριζεις και απο κοντα αυτο το γλυκο αγορι....:blush:

επειδη δεν ανοιγει το link του Βυρωνα....http://www.motopissaris.gr/index.php

apk
20/11/2008, 15:12
Πάντως, αν ενδιαφέρεστε για κράνη Shark σε πολύ καλές τιμές, έχει προσφορές.

http://www.louis.de/_40f81341b4ca17c81e7d2650366cf70399/index.php?topic=beihefter&cp=123&ADTRACTIONSLOT=home_123

Μόλις παρήγγειλα ένα RSI Shuriken σε τιμή περίπου 50% χαμηλότερη από την τυπική (και ελληνική).
Σπεύσατε.

epp1640
20/11/2008, 17:26
Ξέρει κανένας αν παίζει αντικαταβολή? Πάει υποχρεωτικά με κάρτα? (Δεν σκαμπάζομεν γρι german) Γιατί σκεφτομαι αυτό για να αλλάξω το nau του έτερον ήμισυ..

http://www.louis.de/_1048c5bf8732da1c6cf6db8f867f4d07c4/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=504659&anzeige=all

Αν δεν είχε αυτά τα λουλουδάκια έπαιρνα και ένα για μένα.. :lol:

MikeG
20/11/2008, 17:27
Μόνο κάρτα.:wave2:

epp1640
20/11/2008, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Μόνο κάρτα.:wave2:

:sad:

nktR
20/11/2008, 18:04
νομίζω ότι ο pissaris στα φέρνει στην τιμή που θα αγοράσεις από έξω με μισά μεταφορικά :wave2:
μπορεί και να λέω μλκίες.....:lol: πάρε καλύτερα τηλ. 210 8072935

SpineshankD
20/11/2008, 18:18
εγω προτιμω αγορες κατευθειαν απο το louis και οχι απο μεσαζωντες -εχουν ακουσει αρκετα τα αυτακια μου τωρα τελευταια..


....αρε Loui χρυσο σε εχουμε κανει!!:lol:

epp1640
20/11/2008, 18:18
Θα το επιχειρήσομεν ωρέ.. Φεύγω να βρω μέτρο.. :D

byron
20/11/2008, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
εγω προτιμω αγορες κατευθειαν απο το louis και οχι απο μεσαζωντες -εχουν ακουσει αρκετα τα αυτακια μου τωρα τελευταια..


....αρε Loui χρυσο σε εχουμε κανει!!:lol:

Μην λέμε ότι να ΄ναι φίλε.

SpineshankD
20/11/2008, 18:32
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μην λέμε ότι να ΄ναι φίλε. [/QUOTE


ασε με να εχω το δικαιωμα της γνωμης και των εμπειριων μου.


λεξη κλειδι: "εγω"

catmaster
20/11/2008, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
εγω προτιμω αγορες κατευθειαν απο το louis και οχι απο μεσαζωντες -εχουν ακουσει αρκετα τα αυτακια μου τωρα τελευταια..


....αρε Loui χρυσο σε εχουμε κανει!!:lol:





Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
ασε με να εχω το δικαιωμα της γνωμης και των εμπειριων μου.


λεξη κλειδι: "εγω"


επειδή δεν είναι πρέπον να αφήνουμε μια υπόνοια για κάποιον ...

και όντως καθένας έχει το δικαίωμα της γνώμης και των εμπειριών του


ΕΓΩ λοιπόν προσωπικά έχω αγοράσει από τον Louis μέσω του Πίσσαρη πράγματα αξίας πάνω από χίλια - χίλια πεντακόσια ευρώ και ποτέ μου δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με το παλικάρι .. όποτε έφταναν τα πράγματα με έπαιρνε ένα τηλέφωνο και ανέβαινα στο μαγαζί και παρελάμβανα ....



αυτό το γράφω απλά για να μην δημιουργούνται λάθος εξηγήσεις και παρεξηγήσεις - αν θεωρείται διαφήμιση ( δεν είναι αυτός ο σκοπός και το λέω ξεκάθαρα γι' αυτό και δεν έγραψα εξ' αρχής στο θέμα)

- αν λοιπόν ξαναλέω θεωρείται ότι δεν είναι πρέπον ας σβηστεί ...




:wave2:

nktR
20/11/2008, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
εγω προτιμω αγορες κατευθειαν απο το louis και οχι απο μεσαζωντες -εχουν ακουσει αρκετα τα αυτακια μου τωρα τελευταια..




ομολογώ ότι αυτό πρώτη φορά το ακούω !!!! :confused:

δεν νομίζω ότι από μαγαζί που το πληρώνεις τη στιγμή που το παίρνεις έχεις πρόβλημα :confused:
άσε που από τον συγκεκριμένο έχουμε και έχουν αγοράσει όλη η μοτοκοινότητα και δεν έχει ακουστεί το παραμικρό με μισά μεταφορικά και με τιμή Louis ;)
Τώρα εάν εσύ θεωρείς μέσω net ασφαλέστερη τη συναλλαγή από το χέρι - χέρι τότε...:confused: :eek: καλά ψώνια :wave2:

NikosKK
20/11/2008, 19:01
Δεν παίζει πρόβλημα με το συγκεκριμένο παλικάρι 100%....

Sapadak
20/11/2008, 19:03
Επισης κανενα προβλημα με το παλικαρι και η συναλλαγη δεν ηταν χερι με χερι αλλα αποστολη στην επαρχια!!!!

:beer: :beer:

MikeG
20/11/2008, 19:04
Δε νομίζω ο SpineshankD να αναφέρεται στο Πίσσαρη.
Από όσο ξέρω ζει εξωτερικό...

:wave2:

blackbusa
20/11/2008, 19:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
ομολογώ ότι αυτό πρώτη φορά το ακούω !!!! :confused:

δεν νομίζω ότι από μαγαζί που το πληρώνεις τη στιγμή που το παίρνεις έχεις πρόβλημα :confused:
άσε που από τον συγκεκριμένο έχουμε και έχουν αγοράσει όλη η μοτοκοινότητα και δεν έχει ακουστεί το παραμικρό με μισά μεταφορικά και με τιμή Louis ;)
Τώρα εάν εσύ θεωρείς μέσω net ασφαλέστερη τη συναλλαγή από το χέρι - χέρι τότε.. καλά ψώνια

+1300...και αμα εισαι και καλος θα σε κερασει και καφεδακι....με υπνωτικο βεβαια για να ασελγησει μετα στο κορμακι σου...:blush:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ρε μην λετε οτι μαλακια σας κατεβει στην κλαβα σας....ο Πισσαρης ΓΑΜΑΕΙ...:look:
ενα τηλεφωνακι η ακομα καλυτερα μια βολτα απο το μαγαζι του θα καταλαβεται για τη απιστευτο παιδι/εμπορο μειλαμε....

υ.γ. δεν ειναι φιλος μου...ουτε κολλητος μου....απλα οσες φορες αγορασα απο αυτον ηταν αψογος...

:beer: :beer: :beer: :beer:

epp1640
20/11/2008, 19:05
Πήρα τηλέφωνο αλλά μάλλον λείπει το παλικάρι.. οπότε θα ρωτήσω εσάς.. :lol: 58,5 cm μετρώντας περίμετρο κεφαλιού από το ύψος του κούτελου είναι large?

blackbusa
20/11/2008, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Πήρα τηλέφωνο αλλά μάλλον λείπει το παλικάρι.. οπότε θα ρωτήσω εσάς.. :lol: 58,5 cm μετρώντας περίμετρο κεφαλιού από το ύψος του κούτελου είναι large?

δεν βγαζεις ετσι ακρη...τραβα σε ενα μαγαζι....δοκιμασε το κρανος...και μετα το παραγγελνεις....

:wave2:

Sapadak
20/11/2008, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Πήρα τηλέφωνο αλλά μάλλον λείπει το παλικάρι.. οπότε θα ρωτήσω εσάς.. :lol: 58,5 cm μετρώντας περίμετρο κεφαλιού από το ύψος του κούτελου είναι large?


Κοντοκουρεμενος εισαι ή οχι? :lol: :lol: :lol: :lol:




Εγω με 58,8 φοραω ΑΝΕΤΑ μιντιου σε ουβεξ

nktR
20/11/2008, 19:12
:beer:

nktR
20/11/2008, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
επειδή δεν είναι πρέπον να αφήνουμε μια υπόνοια για κάποιον ...

και όντως καθένας έχει το δικαίωμα της γνώμης και των εμπειριών του


ΕΓΩ λοιπόν προσωπικά έχω αγοράσει από τον Louis μέσω του Πίσσαρη πράγματα αξίας πάνω από χίλια - χίλια πεντακόσια ευρώ και ποτέ μου δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με το παλικάρι .. όποτε έφταναν τα πράγματα με έπαιρνε ένα τηλέφωνο και ανέβαινα στο μαγαζί και παρελάμβανα ....



αυτό το γράφω απλά για να μην δημιουργούνται λάθος εξηγήσεις και παρεξηγήσεις - αν θεωρείται διαφήμιση ( δεν είναι αυτός ο σκοπός και το λέω ξεκάθαρα γι' αυτό και δεν έγραψα εξ' αρχής στο θέμα)

- αν λοιπόν ξαναλέω θεωρείται ότι δεν είναι πρέπον ας σβηστεί ...




:wave2:



Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Δε νομίζω ο SpineshankD να αναφέρεται στο Πίσσαρη.
Από όσο ξέρω ζει εξωτερικό...

:wave2:
sorry

εντάξει τώρα κατάλαβα τι εννοείς :wave2:

epp1640
20/11/2008, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
δεν βγαζεις ετσι ακρη...τραβα σε ενα μαγαζι....δοκιμασε το κρανος...και μετα το παραγγελνεις....

:wave2:

Ναι είναι μία λύση αυτό αλλά ντρέπομαι ολίγον τι.. και μία φορά που πήγα για το s650 δεν το είχαν.. :look: Το medium βασικά που έχουμε πάρει της είναι λίγο μικρό και παρότι το έχει φορέσει αρκετά εξακολουθεί να την πιέζει πολύ (όταν το βγάζει το κούτελο είναι κόκκινο οπότε δεν υπερβάλει).. οπότε μάλλον πάμε σε L

epp1640
20/11/2008, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Κοντοκουρεμενος εισαι ή οχι? :lol: :lol: :lol: :lol:




Εγω με 58,8 φοραω ΑΝΕΤΑ μιντιου σε ουβεξ

Με κοτσίδα :lol: (είπαμε όχι εγώ.. κοτζάμ λουλουδάκια εχει το κράνος.. :lol: ) Ανετα medium.. από ότι φαίνεται παίζει πολύ από μάρκα σε μάρκα.. :dizzy:

blackbusa
20/11/2008, 20:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Ναι είναι μία λύση αυτό αλλά ντρέπομαι ολίγον τι.. και μία φορά που πήγα για το s650 δεν το είχαν.. :look: Το medium βασικά που έχουμε πάρει της είναι ελάχιστα μικρό και παρότι το έχει φορέσει αρκετά εξακολουθεί να την πιέζει πολύ.. οπότε μάλλον πάμε σε L

βασικα ολα τα κρανη μιας εταιριας εχουν το ιδιο κοψιμο...η εστω τα κοντινα μοντελα....πηγαινε για μια δοκιμη λεμε....και μιση ντροπη δικη σου και μιση της κοπελλιας σου....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kokos08
07/05/2009, 16:14
Τι ακριβως παιζει με τον Πισσαρη ρε παιδια? τα εχει εκει τα πραγματα και τα βλεπεις η πας εκει και τα παραγγελνεις μεσω του site? Δεν εχω καταλαβει...:confused:

kalgeorge
07/05/2009, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa

....ο Πισσαρης ΓΑΜΑΕΙ...:look:


για να το λες....:look:

mars696
07/05/2009, 23:30
Ρε παιδια η γλωσσα δεν αλλαζει σε αγγλικα???:confused: :confused: