PDA

View Full Version : τεβε κ ταμεια..... Π@Π@ΡΙΕΣ .................



LARISEOS
20/11/2008, 14:15
ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΤΕΒΕ???? ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΤΟ ΚΩΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΑΠΑΤΗΣ??? ΤΙ ΠΕΡΗΜΕΝΟΥΜΕ ? ΣΥΝΤΑΞΗ ΜΗΠΩΣ????

Πρην 3 χρονια κ κατι το 2005 28 οκτ έσπασα τον καρπο μου απο ατυχημα .........5 κόκαλα σπασμενα κ εξαθρωση ολου το καρπού κ μετακηνισει του απο την θεση του.
κατόπιν εχω κανει 4 χειρουργεία.

απο το 1ο χειρουργείο δεν εκανα δήλωση στο τεβε γιατι 1ον ο πόνος και με τα σίδερα ημουνα 2 μηνες γύψο και αλλους 2 μηνες νάρθηκα,,,,, ουτε αδεια πηρα απο την δουλεια μου..... γενικως τα παράτησα ολα οταν μου είπανε πως θα υπαρξει αναπηρία.

κανω αλλα 2 χειρουργια μεσα στα χρονια αυτα ενα καθε χρονο ,...... και την πρςηγουμενη εβδομαδα κανω ακομα ενα , κοψαμε ενα μερος τησ κερκηδας 2 χιλ ωστε να κοντηνει κ να δωσει αερα στον καρπο.......

παω κ εγω στο τεβε να παρω την αδεια μου.........που δεν πηρα ποτε.

-ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΣΕ ΑΔΕΙΑ......
-ΓΙΑΤΙ?
-Η ΑΔΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ...... Κ ΟΧΙ ΓΙΑ ΔΙΟΡΘΩΤΙΚΆ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΊΑ.

τωρα εχω απευθυνθεί στον συνήγορο του πολίτη και θα ετοιμασω εγγραφη αναφορά κ θα τους γαμησω......... ....ΔΕΝ ειναι τα ΛΕΦΤΑ ΑΛΛΑ πρεπει να τους τρομαζουμε λιγο.

ΣΥΝΕΧΊΖΕΤΑΙ..........................

Κάπελας
20/11/2008, 16:32
σκιστους οταν περνουνε τα φραγγα ειναι καλα ? :beer:

Elle
20/11/2008, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
εχω απευθυνθεί στον συνήγορο του πολίτη και θα ετοιμασω εγγραφη αναφορά κ θα τους γαμησω......... ....ΔΕΝ ειναι τα ΛΕΦΤΑ ΑΛΛΑ πρεπει να τους τρομαζουμε λιγο.

ΣΥΝΕΧΊΖΕΤΑΙ..........................

Και καλά έκανες!:beer: :beer:
Διεκδίκησε τα χρήματα, σε λίγο όπως το πάμε δε θα δικαιούμαστε φάρμακα!:look:

xristoforos
20/11/2008, 17:45
Και η δημοσιοποιήσει τρομάζει την εξουσία όταν δεν την ελέγχει Τάσο .
Αν υπάρχει κάποιος ραδιοφωνικός σταθμός σαν τον ΣΚΑ’Ι’ στη Λάρισα βγες σε μια εκπομπή ενημέρωσης και απλά κάνε καταγγελία και με το συνήγορο του πολίτη θα βρεις άκρη .

SVX
20/11/2008, 17:56
ρε Τασος...κολητος μου επιπλοποιος δινει 370 το μηνα ΤΕΒΕ και πηγε στον οδοντιατρο και εμεινε με το βιβλιαριο μ@λ@κ@ς ... "δεν εχεις την δυνατοτητα λεει να εξεταστεις -να κανεις σφραγισματα κλπ"
και τι πληρωνω?τους λεει.. "ε..να ..αν ειχες παιδακια τα παιδακια θα ειχαν δωρεαν περιθαλψη κλπ"
γιατι να μην μπορουμε να διαλεξουμε μια ιδιωτικη που με 370 το μηνα θα στελνει και νοσοκομα στο σπιτι να μας φτιαχνει τσαι?:sad: :uplate: :hypnotize :look:

mats8282
20/11/2008, 18:03
Τα εχουνε φαει τα φραγκα μας,τωρα το καταλαβατε?


:bawl: :a29: :a018: :a015:

LARISEOS
20/11/2008, 18:07
εμεισ να μην φαμε τπτ???

εγω ειπα η λυση ειναι μια...................

ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΤΕΒΕ Κ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ KRASH ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΦΥΣΑΝΕ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΚΡΥΏΝΕΙ....................

mats8282
20/11/2008, 18:10
Και τοτε θα πανε ολα μα ολα χαμενα...


Μας κρατανε απο τα @@ :sick:

johnpan
20/11/2008, 18:21
τέτοια λέγε μου και ετοιμάζομαι να ανοίξω τεβε.... Δηλαδή μια μαγνητική στον καρπό που είχα σπάσει δε θα μπορώ να κανω? :eyepop: :eyepop: :eyepop:

mats8282
20/11/2008, 18:34
Μαγνητικη εκανα περσυ,σε ιδιωτικο μηχανημα,και ειχα πληρωσει συμμετοχη...Σε δημοσιο δεν χρειαζεται απο οσο θυμαμαι,αλλα αντε βρες σειρα :wacko:

LARISEOS
20/11/2008, 18:36
ζητας νασου την γραψουναι? μαγνητικη εξω ομως,,,,,,,, στον γιατρο ........ του τεβε.....

απλά το απαιτείς

Sapadak
20/11/2008, 18:42
ΚΑΑΑΑΑΑΑΠΟΙΑ στιγμη θα εχουμε το δικαιωμα επιλογης!

Θελεις ασφαλεια απο το ΙΚΑ/ΟΓΑ/ΤΕΒΕ/ΤΣΑ/ΤΣΑΥ/ΤΣΜΕΔΕ/κτλ/κτλ/κτλ/κτλ/κτλ ή ιδιωτικη ασφαλεια τοτε θα λακισουν πολλοι καρεκλοκενταυροι απο τις καρεκλες του
:evil:

mplah
20/11/2008, 18:53
Το να σταματησεις να πληρωνεις , δυστυχως παλι πανω σου θα γυρισει γιατι σε καθε σου επαγελματικη δραστηριοτητα (τραπεζες ,εφορειες κλπ κλπ ) το 1ο πραγμα που ζητανε ειναι ασφαλιστκη ενημεροτητα¨:o οποτε αν δεν πληρωνεις...πακετο...

TassosK
20/11/2008, 19:02
εδω στο τεβε αρχισαν να μετρανε την ηλικια της κορης μιας φιλης λογιστριας 1 μηνα πριν γεννηθει!!!

δεν ξερουν ουτε στοιχειωδη μαθηματικα.

sotpag
20/11/2008, 19:17
δεν νομιζω να κανεις κατι


και εγω μετα απο 4 χειρουργεια και σχεδον 2 χρονια off μονο 4 μηνες πειρα και αυτους στην αρχη


και φυσικα μονο για εργατικο ατυχημα....

οπως φυσικοθεραπειες μονο 3 φορες το χρονο (οχι 3 μερες)

και τωρα που μας εβαλαν και τα "κουλα" ταμεια ....

sotpag
20/11/2008, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
ΚΑΑΑΑΑΑΑΠΟΙΑ στιγμη θα εχουμε το δικαιωμα επιλογης!

Θελεις ασφαλεια απο το ΙΚΑ/ΟΓΑ/ΤΕΒΕ/ΤΣΑ/ΤΣΑΥ/ΤΣΜΕΔΕ/κτλ/κτλ/κτλ/κτλ/κτλ ή ιδιωτικη ασφαλεια τοτε θα λακισουν πολλοι καρεκλοκενταυροι απο τις καρεκλες του
:evil:


ναι μια χαρα με την ιδιωτικη και οταν ερθει η ωρα να παρεις τιποτα τα λεμε

ασε που δεν ξερεις αν θα υπαρχει οτα θα παρεις συνταξη....

εδω δεν ξερουμε τι μπορει να γινει με τα κρατικα ταμεια θα πονταρουμε σε 'ασχετα"

Sapadak
20/11/2008, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
ναι μια χαρα με την ιδιωτικη και οταν ερθει η ωρα να παρεις τιποτα τα λεμε

ασε που δεν ξερεις αν θα υπαρχει οτα θα παρεις συνταξη....

εδω δεν ξερουμε τι μπορει να γινει με τα κρατικα ταμεια θα πονταρουμε σε 'ασχετα"


Το ασχετα ειναι κατι το σχετικο :)


Υπαρχουν ασφαλιστικες και "ασφαλιστικες"


Ειναι θεμα επιλογης

LARISEOS
20/11/2008, 19:33
λαθος ατομο διαλεξανε.......
















στην τελικη 8α τους κανω αλλη ζημιά .........εχω τροπους ...... πολλους.

sotpag
20/11/2008, 19:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Το ασχετα ειναι κατι το σχετικο :)


Υπαρχουν ασφαλιστικες και "ασφαλιστικες"


Ειναι θεμα επιλογης

δεν λεω το αντιθετο αλλα και τωρα οι πιο μεγαλες τραπεζες βαρεσαν κανονι.....


θα ξερεις τι θα γινει σε 30 χρονια

Sapadak
20/11/2008, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
δεν λεω το αντιθετο αλλα και τωρα οι πιο μεγαλες τραπεζες βαρεσαν κανονι.....


θα ξερεις τι θα γινει σε 30 χρονια


Το βλεπεις πολυ μακροπροθεσμα εσυ :lol: :lol:


Εδω δεν εχουμε ιδεα απο ποιο ταμειο θα παρουμε ΑΝ παρουμε συνταξη, τι ιατροφαρμακευτικες παροχες θα εχουμε κτλ!!

Ειδικα για ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη δεν το συζητω για ιδιωτικη ασφαλεια, ακομα περισσοτερο αν καποιος ζεις σε μεγαλο αστικο κεντρο που υπαρχουν ιδιωτικες πολυκλινικες

sotpag
20/11/2008, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Το βλεπεις πολυ μακροπροθεσμα εσυ :lol: :lol:


Εδω δεν εχουμε ιδεα απο ποιο ταμειο θα παρουμε ΑΝ παρουμε συνταξη, τι ιατροφαρμακευτικες παροχες θα εχουμε κτλ!!

Ειδικα για ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη δεν το συζητω για ιδιωτικη ασφαλεια, ακομα περισσοτερο αν καποιος ζεις σε μεγαλο αστικο κεντρο που υπαρχουν ιδιωτικες πολυκλινικες



ετσι πρεπει να το βλεπουμε, δεν τα δινουμε για αυριο τα χρηματα...



φυσικα δεν λεω πως τα κρατικα ταμεια ειναι καλα, και εκενα με χαλαει να πληρωνω τον οδοντιατρο, να περιμενω στις ουρες, να μη δικαιουμε να παθω κατι.....
και ειμαι απο τους πρωτους που λεω πως θελουνε κλοτσιες αλλα πρεπει να βλεπουμε και την αλλη πλευρα


στις ιδιωτικες κλινικες (οχι για ιδικευμενες οπως πχ το Ωνασιο κλπ που ειναι μονο στην Αθηνα) οι γιατροι που χειρουργουν ειναι εξωτερικοι συνεργατες και σε καμια περιπτωση δεν εχουν την εμπειρια των κρατικων ...