PDA

View Full Version : ΟΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΣ ...ΒΟΜΒΙΣΤΕΣ!!



panagiotis dim
20/11/2008, 19:06
Ο Σούλης μόλις γύρισε απο τον Καναδά αρχισε αν με ψάχνει....

Ειχε κάνει του κόσμου τις μαλακίες εκεί στα ξένα με τις τραγουδίστριες μάλιστα αν θυμάτε και καλά ...κάποια παντρεύτηκε αλλα οταν τον κατάλαβε του επέτρεψε να γυρίσει ...μονος στο χωρίο του!!!!

Με βρήκε ο κερατάς απο την μάννα μου που μόλις τον ακουσε αρχισε τα καλορίζικος και τα διάφορα και ναι ο φίλος σου είναι στην αθήνα εκει μένει να πας να τον βρείς ... παρε και το κινητό του και το σταθερό του του έδωσε και μουστοκούλουρα ....χρονιάρες μέρες τον φίλεψε τον ανεπρόκοπο!!

Τόν είδα αξαφνα μπροστά μου με ζελέ στο μαλλί και κάτι καναδέζικα ενδύματα που σου θυμίζανε ΤΟΠ ΓΚΑΝ στρατόπεδο κανδηλάπτη μεραρχια ελαφρών αρμάτων κλπ..

Αγκαλιαστήκαμε και δεν πίστευα πως τον αφησαν ελευθερα οι καναδικές αρχες ...
Ελα εξω ρε να σου δείξω το μοτέρι που πήρα (για τον σούλη υπήρχε μόνο μ οτερ) .
ΟΝ ΟΦ 650 την μάρκα δεν θα την πω ουτε νουμερο πινακίδας ... αφου τα είπαμε ζηταγε ο ασυγχώρητος να τον γυρίσω στα στέκια που γνωρίζω εγώ να τον βάλω στα κόλπα να βρεί αυτό που ποτέ του δεν ξεχνούσε ( τραγουδίστριες τι άλλο..)
......Ρε σούλη λέω να παμε μιά βόλτα κολωνάκι να πιούμε καφέ να μου πείς πως την σκαπούλαρες ..να παμε σπίτι μου να παρω κρανος μπαλακλάβα .. τι να παρεις ρε απόρησε???/ ΜΠΑΛΑΚΛΑΒΑ ΡΕ ΜΟΣΧΕ του λεω ένα σκουφακι που φορας μεσα απο το κράνος να μην κρυώνεις !!! ο σούλης πέρασε το χερι πανω απο το GEL και ρώτησε ..ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ??? ΕΜ δικαιολογημένη η ερώτηση ναι αγόρι μου του λέω εννοείται ειναι και για το μαλλι ταυτόχρονα ..να παμε να παρω και γώ μία μου λεει σαν την δικιά σου μαυρη εννοειται και ναμαστε στο μαγαζί .
Του αλλαξε τα φώτα του πωλητή τελικά φορεσαμε τις μπαλακλαβες ( στην αρχη την ελεγε ΜΠΑΚΛΑΒΑΔΑ !!!!!!! Ο ΘΕΟΜΠΕΧΤΗΣ!!! και φύγαμε για κέντρο . μπροστα ο σούλης πίσω εγώ κοιτα εδω κοίτα εκει πως διαολο μπερδευτήκαμε και αντι να στριψουμε πρίν την σίνα βγήκαμε εκει καναμε αριστερα περασαμε κατι πρεσβείες φτάσαμε ανηφορα κοντρα η γαλλική ήτανε θαρρώ και αποφασίζει ο αναποφάσιστος να γυρίσει το 650 καντήλι στην ανηφορα προς τα κάτω !!! αρ........χ////δια η στροφή με κατηφόρα τον παιρνει ανάποδα προσπαθεί να την κρατήσει και ΣΑΝ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ τον .........αφιλοτιμο ξαπλώνουμε σαν τα γελαδια προς τα κάτω !!!! ο σούλης σήκώνεται και σβήνει το μοτερ μην καει βγάζει το κράνος εχει σπασει δεξιά μαννέτα βγάζω και εγώ το δικό μου μενουμε με τις ΜΠΑΚΛΑΒΑΔΕΣ ΣΤΟ ΚΕΦΆΛΙ και κοιταμε αμίλητοι το μοτερ..
!!!!!!!ΟΤΑΝ ΞΑΦΝΙΚΆ ΜΑΣ ΠΛΗΣΙΆΖΕΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ !!!Ακίνητοι και τα χερια πίσω στο κεφάλι .. κόκκαλο εμείς ΜΑΑΑΑ!!!! ΑΡΧΊΖΕΙ ΤΟ ΑΝΑΜΑΣΗΜΑ Ο ΣΟΥΛΗΣ μην μιλάς ρέ του λεει το οργανο εγω αμίλητος τα χερια σας ψηλά ΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΟ ΒΓΑΊΝΟΥΝ 2 ΕΞΩ ΔΕΝ ΜΙΛΑΝΕ ουτε εμεις νασου και το αλλο περιπολικο Ρε μαλάκα μου λεει ουτε στον καναδά δεν τρέχουνε ετσι .....τι συμβαινει ρε παιδια??????
ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΊΑ ΣΑΣ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ..... ΑΡΓΗΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΠΩΣ ΔΥΟ ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΌΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΞΑΠΛΩΣΕΙ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΕΣΒΕΙΑ !!!!!
Βγάζει ο σούλης ο αφορισμένος ενα πακκέτο χαρτιά κατι καναδέζικες μαλακίες νασου και κατι ξενα διαβατήρια την βάψαμε λεω εγώ ΑΛΛΟΔΑΠΌΣ ΕΙΣΤΕ ΚΎΡΙΕ ρωτά το όργανο ΟΧΙ κυριε μόλες εφτασα απο το μοντρεάλ ///χαθήκαμε λέω ... ποσο καιρό φυλακή για τρομοκρατική ενέργεια δεν ξέρω δεν γνωρίζω ο σούλης να μην σταματαει και να τους λεει πως η εδώ αστυνομία δεν συγκρίνεται με την εκει του καναδά ΡΕ ΔΕΝ ΞΕΜΠΛΕΚΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ αλλα ευτυχώς τους αρχισε μετα στα ανέκδοτα και στις γκομενοδουλιες και μας πίστεψαν πως μας επεσε η ρημάδα και πως δεν θέλαμε να ανατιναξουμε τις πρεσβείες...αμ δεν ξανανεβαίνω το υποσχέθηκα !!!!!!!!!

nobody
20/11/2008, 19:10
ρε τον Σουληηηηη χαχαχαχαχαχαχα

MikeG
20/11/2008, 19:16
Οι ιστορίες σου είναι άπαιχτες....

Συνέχισε έτσι δυναμικά & θα τις μαζέψω σε ένα thread για έκδοση... :lol: :lol: :lol: :wave2:

panagiotis dim
20/11/2008, 22:43
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotis dim
ο σούλης στον καναδά παντρεύτηκε μια ελληνοκαναδέζα ...οχι απο ερωτα ..αλλοίμονο απο προξενιά ...ψιλοχοντρέλα ήταν απο οτι μου εδειχνε η φωτογραφία. Ειχανε πιτσαρία τα πεθερικά του και τον βάλανε να φυλαει το ταμείο.Το ματι του ομως ήταν στα καναδεζικα ..σκυλια!! αν εμπαινε στο μαγαζι καμμια βισσυ η θώδη την εξυπηρετούσε προσωπικά και της πασαριζε και το κινητό του ( δώρο γάμου).
το μυαλό του ηταν να παρει χαρλει αλλα ο πεθερός του του παζάρευε ενα σπίτι και ο σούλης αγρίευότανε !!! είχε μπλέξει με κάτι κυνηγούς που κυνηγάγανε στα βουνα βόρεια ελάφια και ο ρημαδιασμένος ηθελε να παρει ένα σκύλο. Δεν κόταγε όμως γιατι ήταν σόγαπρος και η πεθερά του καλαματιανή και δεν αστειευότανε...
Ανήμερα της επετειου του ( κλεινανε με την χοντρολεγάμενη 1 χρόνο ) γυρνώντας σπίτι κατά το απόγευμα ...ανοίγει την πόρτα και βλέπει κάτω στο πάτωμα τριαντάφυλλα ...ΠΟΛΛΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΆΛΛΟ ΝΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΡΕΒΑΤΟΚΆΜΑΡΑ!!!! Τα χρειάστηκε και το αίμα του ανέβηκε στο κράνος ..ρε θες η γυναίκα να μου κανει τίποτα κουνηματα ανήμερα της επετείου σκέφτηκε ..... χωρίς να χασει χρόνο αρχιζει χωρίς να κάνει θόρυβο να ....γδυνεται και σιγα σιγα να πλησιαζει στην κρεββατοκάμαρα.τα πεθερικά λείπουνε σου λέει θα γίνει του ελ σαλβαδορ στο πήδημα.......φτάνοντας στην πόρτα της κρεββατοκάμαρας είχε μείνει με το σώβρακο μόνο και κείνο ..ΜΙΣΟΚΑΤΕΒΑΣΜΕΝΟ !!!! ΜΈΣΑ ΛΕΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΞΑΠΛΑ Η ΛΕΓΑΜΕΝΗ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΆΤΙ ΜΕ ΤΊΠΟΤΑ ΞΕΤΣΙΠΩΤΑ ΒΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ .....και ετοιμάζεται να ανοίξει την πόρτα

Fireball400
21/11/2008, 01:08
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
και αυτό από κάτω τι είναι;Που είναι η συνέχεια;:D

DimChios
21/11/2008, 05:26
:a014: :a014: :a014:





:bigcry: :lol: :bigcry:

Κανένας
21/11/2008, 06:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fireball400
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
και αυτό από κάτω τι είναι;Που είναι η συνέχεια;:D Η συνέχεια θα είναι ότι στην κρεβατοκάμαρα βρήκε μια σκύλα

Αν δεν είναι έτσι, τότε η ιστορία είναι μπαρούφα και ουδεμια σχέση έχει με την πραγματικότητα
:smokin:

DrIoannis
21/11/2008, 07:13
Πολύ γέλιο ρε παιδιά:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

panagiotis dim
21/11/2008, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Κανένας
Η συνέχεια θα είναι ότι στην κρεβατοκάμαρα βρήκε μια σκύλα

Αν δεν είναι έτσι, τότε η ιστορία είναι μπαρούφα και ουδεμια σχέση έχει με την πραγματικότητα
:smokin:

Αγαπητέ ΚΑΝΕΝΑ. για να μην είναι η ιστορία μπαρούφα θα πρέπει να βρεί στην κρεββατοκάμαρά του ολόγυμνος τα πεθερικά του τα μπατζανάκια του και τα γαμπροκουνιάδια του να τον περιμένουν?????/
πές μου τι ακριβώς θέλεις ( αφού εκτιμώ αφάνταστα οτι διαβάζεις τα γραφόμενα και τα τεκτενόμενα και μάλιστα σου δημιουργούνται και ερωτήματα - απορίες)!!!!!!!
Αν ομως επιμένεις σβήσε εσύ οτι δεν σου αρεσει .... πρόσθεσε οτι σου αρεσει ...κάνε οποιες παρεμβάσεις θέλεις και να είσαι σίγουρος περί του αποτελέσματος .
Επίσης ο σούλης θα ήθελε να συναντηθείται απο οτι μου είπε να σου δείξει καποιες φωτογραφίες που τον τραβηξαν την ώρα που εισέβαλε ξεβράκωτος στην κρεββατοκάμαρα .
ειλικρινά δικός παναγιώτης .
Υ.Γ Θά ήθελα ειλικρινά να μάθω πως και απο πού εσύ εχεις ακούσει παρόμοια ιστορία με εύρεση σκύλας στην κρεββατοκάμαρα και απο που την ακουσες .?????? και ποίον αφορούσε και σε ποια περιοχή έλαβε χώρα .!!

VANDA
21/11/2008, 10:08
Τι ιστορία..

:rotflmao: :rotflmao:

XJR_Billy
21/11/2008, 10:19
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :beer:

Κανένας
21/11/2008, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotis dim
Αγαπητέ ΚΑΝΕΝΑ. για να μην είναι η ιστορία μπαρούφα θα πρέπει να βρεί στην κρεββατοκάμαρά του ολόγυμνος τα πεθερικά του τα μπατζανάκια του και τα γαμπροκουνιάδια του να τον περιμένουν?????/
πές μου τι ακριβώς θέλεις ( αφού εκτιμώ αφάνταστα οτι διαβάζεις τα γραφόμενα και τα τεκτενόμενα και μάλιστα σου δημιουργούνται και ερωτήματα - απορίες)!!!!!!!
Αν ομως επιμένεις σβήσε εσύ οτι δεν σου αρεσει .... πρόσθεσε οτι σου αρεσει ...κάνε οποιες παρεμβάσεις θέλεις και να είσαι σίγουρος περί του αποτελέσματος .
Επίσης ο σούλης θα ήθελε να συναντηθείται απο οτι μου είπε να σου δείξει καποιες φωτογραφίες που τον τραβηξαν την ώρα που εισέβαλε ξεβράκωτος στην κρεββατοκάμαρα .
ειλικρινά δικός παναγιώτης .
Υ.Γ Θά ήθελα ειλικρινά να μάθω πως και απο πού εσύ εχεις ακούσει παρόμοια ιστορία με εύρεση σκύλας στην κρεββατοκάμαρα και απο που την ακουσες .?????? και ποίον αφορούσε και σε ποια περιοχή έλαβε χώρα .!!
Από το ύφος της απάντησης σου, καταλαβαίνω ότι δεν κατάλαβες, τον αστεϊσμό που έκανα και αυτό, είναι απολύτως φυσιολογικό, για τον καθένα μας, την στιγμή που ακόμα και ο τόνος στην φωνή μας, όταν διηγούμαστε κάτι, αλλάζει το νόημα μιας περιγραφής, πόσο μάλλον ο γραπτός λόγος

Η <<μπαρούφα>> λοιπόν, μπορεί να ακούγεται λίγο βαριά, οπως και η λέξη <<σκύλα>> , αν έχεις κακή προδιάθεση

Το σκηνικό εγώ το είχα φανταστεί --μιας και είχε αναφερθεί, ότι ο σουλης ήθελε σκύλο και είχε καλαματιανή θανάσιμη πεθερά και ευτραφή συ-ζυγό, ότι κάποια από αυτές, του έκαναν δώρο τον σκύλο και τον περίμεναν εκεί όλοι μαζί
Ακόμα και αν δεν του είχαν κάνει δώρο το σκύλο και αν έβρισκε μέσα μια από αυτες, πάλι το λογοπαίγνιο... μέσα είναι

Οπότε η ιστορία δεν έχει σχέση με <<μπαρούφα>> , αφού επαληθεύθηκε έστω και η αλληγορία της και εγώ επιβεβαιώνομαι έμμεσα στην αστεϊστικη πρόβλεψη μου

Και Όχι δεν θέλω να δω τα <<πειστήρια>> του σουλη

τέλος μια απαραίτητη διευκρίνηση
Επειδή καταλαβαίνω ότι με έχεις πάρει με κακό μάτι {μιας και ήμουν από τους λίγους που <<φάνηκε>> , ότι αντέδρασαν αρνητικά στην ιστορία με την μυριαμ, θέλω να σου πω, ότι άλλοι φώναζαν να διαγραφεί το ποστ και ότι εγώ επέμενα να μείνει--άσχετα αν μου άρεσε η όχι } και επειδή δεν θέλω να χαλώ την διάθεση σου, στο να εξιστορείς τις ιστορίες σου, δεν θα ξαναγράψω σχόλια σε αυτές

Και όπως γράφω στην υπογραφή μου
Παραμύθι δίχως δράκο, παραμύθι δίχως πέραση
Μόνο που ο δράκος, δεν είμαι εγώ

Κωνσταντίνος Κάππα η ΚΑΝΕΝΑΣ όπως προτιμάς
:wave2:

devil's animal
21/11/2008, 12:47
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: