PDA

View Full Version : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΙΑΚΟΠΤΗ



table920
22/11/2008, 20:17
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΧΩ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ 9 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΕΔΩ ΚΑΙ 20 ΜΕΡΕΣ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΒΗΝΩ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΓΙΑ 3-4 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΙ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΚΟΠΤΗΣ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΥΠΟΨΗΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΥΧΝΑ ΣΕ 20 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ 4-5 ΦΟΡΕΣ.:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

thalasinos
22/11/2008, 21:53
Φροντησε να πας γρηγορα σε ηλεκτρολογο να την δει το συντομοτερο!! και αν εχει εγγυηση γρηγορα απο εκει που την πηρες.Φανταζεσαι να γινει το αντιθετο, ενω δουλευη να σου σβηση?

Elle
22/11/2008, 22:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από table920
...ΟΤΑΝ ΣΒΗΝΩ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΓΙΑ 3-4 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ

:confused: :confused: Μήπως έβαλες και Turbo Timer πέρα απ'όλα τα extra??:look:

vestromas
22/11/2008, 22:43
Τα εχω πει και παλια. Εχουν το διαολο μεσα τους αυτα τα μηχανακια.:lol:

Δεν σταματανε αμα δεν θελουνε.:rotflmao:

Προφανως ηθελε και αλλη βολτα.

Αμα κανεις κατω απο 300χλμ τσαντιζοντε και δεν σβηνουν ευκολα.

Αλλη φορα να πηγαινεις πιο μακρυα και να το τελικιαζεις οπου μπορεις.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :beer: :wave2:

table920
23/11/2008, 03:26
ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΕΤΕ ΠΛΑΚΙΤΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΠΡΟΣ ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΕΤΑΩ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΩ TDM Η ΟΧΙ?

vestromas
23/11/2008, 03:29
Δεν πιστευω να στραβωσες.:lol: :beer: :beer: :beer:

Δεν ειναι τιποτα σοβαρο. Σιγουρα ο διακοπτης καπου χανει την επαφη του.

Πηγενε να το δεις και μην απογοητευεσε για ψηλου πηδημα.:wave2:

PARKER97
23/11/2008, 08:47
Φίλε μου για κοίτα μήπως την ώρα που σβήνεις την μηχανή έχει αρχίσει να δουλεύει το βεντιλατέρ. Τότε φταίει η θερμοστατική βαλβίδα που "κρατάει" ρεύμα στο κύκλωμα για λίγα δευερόλεπτα. Κακώς βέβαια και πρέπει να αλλαχτεί.
Παρακολουθησέ το και πες μας αν γίνεται πάντα ή μόνο όταν δουλέυει εκείνη την στιγμή το ανεμιστηράκι.

Georgaras
23/11/2008, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από table920
ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΕΤΕ ΠΛΑΚΙΤΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΠΡΟΣ ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΕΤΑΩ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΩ TDM Η ΟΧΙ?


φιλαρακι κουραγιο, δεν θα ειναι τιποτα σοβαρο. και αστα τα παλιο-TDM σιγα τα μηχανακια.

table920
24/11/2008, 21:39
ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΣΤΡΑΒΩΣΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ VESTROMAS ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΩΝ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΞΕΝΟΝ ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Tpap
24/11/2008, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από table920
ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΞΕΝΟΝ ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

?? :confused: :confused:

electronics
24/11/2008, 22:39
Μην ψαχνεις αδικα τον διακοπτη... αυτα τα λιγα δεπτερολεπτα που δεν σβηνει το κυκλωμα τροφοδοτειται απο κατι αλλο για λιγο (φαινομενο πυκνωτη) και μολις πεσει αυτη η ταση σβηνει...

K0K0$
25/11/2008, 09:16
Μην το ψαχνεις, απο τα HID ειναι. Βγαλτα για να ησυχασεις κι εσυ και οι υπολοιποι στο δρομο.

(Το εκανε και στο δικο μου οσο τα ειχα πανω).