PDA

View Full Version : best video



Σελίδες : [1] 2

mauritanos
24/11/2008, 01:38
το καλητερο βιντεο που ειδα φετος





suzuki gsxr 1000 vs ducati 999 (http://www.youtube.com/watch?v=8hzrbntlSVY)

DimChios
24/11/2008, 05:15
:a31: :a31: :a31: :a31:

DIMITRIS Z750
24/11/2008, 07:22
:nono: :nono: :nono:

stvr1
24/11/2008, 08:33
Γνωστό βίντεο που "παίζει" στα καταστήματα που αναφέρονται στην αρχή...
Να δεχτώ ότι είναι πιλότοι και οι δύο... Είναι και μέντιουμ;;;:confused:
Γιατί σε κάποιες στροφές που μπαίνουν τέζα και στο αντίθετο ρεύμα δεν έχουν καθόλου ορατότητα... Πως ξέρουν οτι δεν έρχεται κάποιος από την άλλη;:confused: :confused: :confused:

:nono: :nono: :nono:

Dodok edessa
24/11/2008, 08:35
καυλα σκετη !!!!:beer: :wave2:

p@nos
24/11/2008, 08:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
καυλα σκετη !!!!:beer: :wave2:

+πολλα

πανε τεζα, ειναι παρανομοι, επικινδυνοι αλλα ειναι και γαματοι...

ειναι ομως και μονο για να τους βλεπεις :blush:

zoropatra
24/11/2008, 09:51
ωραίο+επικίνδυνο=καυλα! :beer: :beer:

catmaster
24/11/2008, 10:13
Γαμάτοι είναι και οι δύο τους και οδηγοί με @@....


(αν και κάποια στιγμή το γαμούσαν στη σούζα για να γίνει πιο θεαματικό το σκηνικό - λες και δεν ήταν :lol: :lol: )


Αστείο ...


αυτό το βίντεο έπαιζε στο περίπτερο γνωστού μαγαζιού ειδών μοτοσυκλέτας την ημέρα της έκθεσης ..... δυο περίπτερα πιο κάτω γνωστό περιοδικό του χώρου είχε φέρει το Ghost Rider και πρόβαλε βίντεο με τα κατορθώματά του

(τον είχαν κλάσει όλοι και είχαν χαζέψει με τα παλικαράκια τα δικά μας :lol: :lol: )


:beer:

MitsosNaked
24/11/2008, 12:45
Αυτό το comment μου έφτιαξε τη μέρα. Τόσο γέλιο μέρες είχα να ρίξω....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


148877

marios8
24/11/2008, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:a31: :a31: :a31: :a31:

Απλά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ

Θα συμφωνήσω με τον Μήτσο :a31: :a31: :a31: :a31:

sotosfz6
24/11/2008, 13:25
...2-3 φορες με επιασε η καρδια μου...

:nono: :nono: :nono:

H.A.Balafoutre
24/11/2008, 13:41
749 είναι, παλιό το βίντεο, από τα καλύτερα βίντεο ever στο Internet και δείγμα της ελληνικής οδηγικής ευφυΐας που μόνον οι αναβάτες του Isle Of Man και του NW200 ξεπερνούν. Δεν συστείνεται όμως για το ευρύ κοινό για προφανείς λόγους.

devil's animal
24/11/2008, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από stvr1
Γνωστό βίντεο που "παίζει" στα καταστήματα που αναφέρονται στην αρχή...
Να δεχτώ ότι είναι πιλότοι και οι δύο... Είναι και μέντιουμ;;;:confused:
Γιατί σε κάποιες στροφές που μπαίνουν τέζα και στο αντίθετο ρεύμα δεν έχουν καθόλου ορατότητα... Πως ξέρουν οτι δεν έρχεται κάποιος από την άλλη;:confused: :confused: :confused:

:nono: :nono: :nono:

οι στροφες ειναι γνωστες και φαινεται απο "τυφλα" σημεια το αντιθετο ρευμα.

οι ταχυτητες που πανε τους επιτρεπουν να υπολογισουν για το 1'' που χρειαζονται για να βρεθουν στο αντιθετο.

οντως το ενα ειναι το 749 και το οδηγαει γνωστος αγωνιζομενος.



αρκει να σας πω οτι οι ταχυτητες που μπορει να παει ενας μεσος οδηγος σ'αυτον τον δρομο διαιρουνται δια του 2 με αυτες που βλεπουμε στο βιντεο.




αμα θετΕ εχω σε dvd ολο το βιντεακι που μετα μπαινει και ενα ΚΤΜ 520 στο παιχνιδι...
:a01: :a01:


ειναι ο ορισμος της κ@υλας.απλα.
:wave2:

lolalo
24/11/2008, 14:07
Καλα με δουλευετε ?

Πεντε ποστς πιο www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=70666 πανω βριζετε τον κουτακια που τολμησε να προσπερασει και αυτο το βρισκετε γ@μ@το?

Ρε φουστη μου ειμαστε αξιοι της τυχης μας.....

Και διαφημιζει και το μαγαζι του ο τυπος.... Μπραβο!

marios8
24/11/2008, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από lolalo
Καλα με δουλευετε ?

Πεντε ποστς πιο πανω βριζετε τον κουτακια που τολμησε να προσπερασει και αυτο το βρισκετε γ@μ@το?


Καλώς ήρθες στην ζώνη του λυκόφωτος :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

filipp0s
24/11/2008, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Γαμάτοι είναι και οι δύο τους και οδηγοί με @@....


(αν και κάποια στιγμή το γαμούσαν στη σούζα για να γίνει πιο θεαματικό το σκηνικό - λες και δεν ήταν :lol: :lol: )




+1100 :cool:

madox
24/11/2008, 14:17
μπραβο τα παλουκαρια ειναι για πολυ ..μουντζα:D

stvr1
24/11/2008, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
οι στροφες ειναι γνωστες και φαινεται απο "τυφλα" σημεια το αντιθετο ρευμα.

οι ταχυτητες που πανε τους επιτρεπουν να υπολογισουν για το 1'' που χρειαζονται για να βρεθουν στο αντιθετο.

οντως το ενα ειναι το 749 και το οδηγαει γνωστος αγωνιζομενος.



αρκει να σας πω οτι οι ταχυτητες που μπορει να παει ενας μεσος οδηγος σ'αυτον τον δρομο διαιρουνται δια του 2 με αυτες που βλεπουμε στο βιντεο.




αμα θετΕ εχω σε dvd ολο το βιντεακι που μετα μπαινει και ενα ΚΤΜ 520 στο παιχνιδι...
:a01: :a01:


ειναι ο ορισμος της κ@υλας.απλα.
:wave2:

Ξέρουν πολλά κιλά οδήγηση, αλλά εξακολουθώ να πιστεύω ότι θα ήταν καλήτερα να μην τα έκαναν αυτα στον δρόμο όσο γνωστός και αν είναι...
Δεν μπορούν να ξέρουν πως θα έρχεται ο άλλος απο απέναντι και ούτε πως θα αντιδράσει αν τρομάξει μολις τους δει μπροστά του...
Ο δρόμος δεν είναι πίστα για να κινούμαστε σε όλο το πλάτος του.

devil's animal
24/11/2008, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από stvr1
Ξέρουν πολλά κιλά οδήγηση, αλλά εξακολουθώ να πιστεύω ότι θα ήταν καλήτερα να μην τα έκαναν αυτα στον δρόμο όσο γνωστός και αν είναι...
Δεν μπορούν να ξέρουν πως θα έρχεται ο άλλος απο απέναντι και ούτε πως θα αντιδράσει αν τρομάξει μολις τους δει μπροστά του...
Ο δρόμος δεν είναι πίστα για να κινούμαστε σε όλο το πλάτος του.


δεν εχω ουτε την ορεξη,αλλα ουτε και τον χρονο για αντιπαραθεση...


απλα να σου πω, οτι μονο σε καποιες στροφες βγαινουν στο αντιθετο και εκμεταλευονται ολο το δρομο.

και ειναι ελαχιστες οι φορες που "ρισκαρουν". οσο και αν σου φαινεται περιεργο.


ο βαθμος επικινδυνοτητας που εχουν ειναι ιδιος με τον οποιονδηποτε παει με την μηχανη του σ'αυτον τον δρομο.
:wave2:

MitsosNaked
24/11/2008, 15:36
Σε καμία περίπτωση δέ βγάζω τον εαυτό μου απο παιχνίδι, και ούτε πρόκειται να το παίξω ' Άγιος ' απλά το 1'' που λές ότι εκμεταλλεύονται απο τα τυφλά σημεία(στο οποίο τα δίνουν όλα ώστε να μή ρισκάρουν) σκέψου ότι μπορεί να το εκμεταλλεύεται την ίδια στιγμή και άλλος μηχανόβιος(ή να επιταχύνει απότομα αυτοκίνητο) από το αντίθετο ρεύμα. Το αναφέρω γιατί το έχω ζήσει(και ευτυχώς είμαι ακόμα εδώ) και δέν ήταν καθόλου καλή εμπειρία.

Πάντως δέ χωράει αμφιβολία ότι τα παλικάρια 'το'χουν΄.

bZrOo
24/11/2008, 15:58
Είναι απλά τυχεροί που δεν υπήρχαν άλλα "παλικάρια" που το έχουν να κατεβαίνουν την ίδια διαδρομή με τις ίδιες ταχύτητες και να βρεθούν φάτσα κάρτα , θέλω να δω που θα βρουν το 1" όταν πάνε με 120 αυτοί και με άλλα 120 ο άλλος.

Άλλα ξέχασα ,όταν το έχεις το άθλημα αποκτάς και fun boys που δικαιολογούν ότι μ@λακία και να κάνεις , απλά και μόνο γιατί είναι κ@ύλα και επικίνδυνο :sick:


Edit : +1 MitsosNaked

p@nos
24/11/2008, 16:34
παιδια οι ανθρωποι δεν ειναι κοινοι οδηγοι...

ειναι στανταρ αγωνιζομενοι του πανελληνιου και οδηγουν πολυ πιο σιγουρα ετσι απ'οτι οταν η πλειοψηφια των οδηγων θα πηγαινε μια σβελτη βολτα...

p@nos
24/11/2008, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
αυτό το βίντεο έπαιζε στο περίπτερο γνωστού μαγαζιού ειδών μοτοσυκλέτας την ημέρα της έκθεσης ..... δυο περίπτερα πιο κάτω γνωστό περιοδικό του χώρου είχε φέρει το Ghost Rider και πρόβαλε βίντεο με τα κατορθώματά του

(τον είχαν κλάσει όλοι και είχαν χαζέψει με τα παλικαράκια τα δικά μας :lol: :lol: )


:beer:


ημουν κι εγω τοτε εκει:lol:

πραγματικα το βιντεο του Ghost Rider φαινοταν ερασιτεχνικο και πολυ ''λιγο'' σε οδηγηση σε σχεση μ'αυτο...

devil's animal
24/11/2008, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από bZrOo
Είναι απλά τυχεροί ....

καθε σ/κ....:rolleyes:


ok,whatever you say....
:wave2:

cartman
24/11/2008, 16:51
Χωρίς να είμαι κανας τρομερός οδηγός, εμένα μου φαίνεται ότι ο μπροστά με το 749 πάει πολύ καλύτερα από τον πίσω, τουλάχιστο στο θέμα γραμμών και ότι ο πίσω προσπαθήσει να τον ακολουθήσει για να τον τραβήξει βίντεο...αυτό παίζει για όσους ξέρουν τα παιδιά?

Όσο για το αντίθετο, συμφωνώ με τον devil ότι υπάρχει τέτοια τεχνική και ότι είναι 100% ασφαλής, φτάνει ο οδηγός να ξέρει καλά τι κάνει (το έχω δει με τα μάτια μου να το κάνουν, εντούτοις σπάνια το εφαρμόζω αν και πιάνει)

hidefnick
24/11/2008, 16:56
Δεν πάτε καλά να επιδοκιμάζεται τέτοια οδήγηση σε δημόσιο δρόμο. Καθόλου καλά. Και μια γρήγορη ανάγνωση στις απαντήσεις στο tube θα σας δείξει γιατί. Τα πιτσιρίκια θέλουν να κάνουν τα ίδια (και οι μεγαλύτεροι βρίζουν).

Ο Ghost κάνει ότι κάνει σε δρόμους με άσφαλτο και οδηγούς με συνείδιση. Αυτό κάνει την οδήγησή του να δείχνει "παιδική"

Οσο για τα τυφλά σημεια και τις οδηγικές ικανότητες..... Λίγο λαδάκι χυμένο στον δρόμο νομίζω ότι θα σκοτώσει πολούς παραπάνω από τους δύο γκιόζιδες, που στην τελική "ξέρουν" τους κινδύνους. Ρίχτε μια ματιά πόσα ποστ εδω μέσα μιλάνε για στούκια από λάδια στον δρόμο.

Ειλικρινά στα @ρχίδι@ μου αν το χουν ή όχι, αν σκάσουν επάνω μου και με σκοτώσουν, η ακόμα χειρότερα σκοτώσουν τον τσόγλανο μου.

Διαβάζουν και ανήλικα εδω μέσα. Αντε ξεκολάτε.

MitsosNaked
24/11/2008, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr


Οσο για τα τυφλά σημεια και τις οδηγικές ικανότητες..... Λίγο λαδάκι χυμένο στον δρόμο νομίζω ότι θα σκοτώσει πολούς παραπάνω από τους δύο γκιόζιδες, που στην τελική "ξέρουν" τους κινδύνους. Ρίχτε μια ματιά πόσα ποστ εδω μέσα μιλάνε για στούκια από λάδια στον δρόμο.



Λίγο χωματάκι(απο φορτηγό ή λάσπη που ξεράθηκε από βροχή) πάνω στη στροφή με πολλά και με κλίση είναι αρκετό, πίστεψέ με:winka: (δέ μπαίνω σε λεπτομέρειες άλλες...).

bZrOo
24/11/2008, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
καθε σ/κ....:rolleyes:


ok,whatever you say....
:wave2:

Sorry man άλλα είσαι μεγάλος γκιοζης αν πιστεύεις ότι εγώ είπα ότι είπα γιατί είμαι ο θεός και κρίνω κατωτέρους μου. Τα παλικάρια είναι και γαμώ τους χειριστές αλλά ΣΚΑΤΑ οδηγοί.

Ο οδηγός είναι κάτι ΠΟΛΥ διαφορετικό με το οδηγός αγώνων και για αυτο το λογο οι αγώνες γίνονται σε ειδικά διαμορφωμένους χώρους.

Εδώ σε αυτό το φόρουμ βλέπεις να παρακαλάει όλος ο κόσμος να γίνει καλά η κοπέλα που έπεσε με full εξοπλισμό και σε ελεγχόμενο περιβάλλον , φαντάσου αυτά να τα έκανε σε δρόμο και να πέρναγε κάτω από κάνα αυτοκίνητο ή κάτω από κάνα γκρεμό.

Μην διαφημίζετε καραγκιόζηδες όπως είναι τα παλικάρια που κάνουν αυτά που κάνουν στο βίντεο , σκοτώνετε νέα παιδιά με την μαλάκια που σας αρέσει και την κάνετε post εδώ και στο youtube.

devil's animal
24/11/2008, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από bZrOo
Sorry man άλλα είσαι μεγάλος γκιοζης αν πιστεύεις ότι εγώ είπα ότι είπα γιατί είμαι ο θεός και κρίνω κατωτέρους μου. Τα παλικάρια είναι και γαμώ τους χειριστές αλλά ΣΚΑΤΑ οδηγοί.

Ο οδηγός είναι κάτι ΠΟΛΥ διαφορετικό με το οδηγός αγώνων και για αυτο το λογο οι αγώνες γίνονται σε ειδικά διαμορφωμένους χώρους.

Εδώ σε αυτό το φόρουμ βλέπεις να παρακαλάει όλος ο κόσμος να γίνει καλά η κοπέλα που έπεσε με full εξοπλισμό και σε ελεγχόμενο περιβάλλον , φαντάσου αυτά να τα έκανε σε δρόμο και να πέρναγε κάτω από κάνα αυτοκίνητο ή κάτω από κάνα γκρεμό.

Μην διαφημίζετε καραγκιόζηδες όπως είναι τα παλικάρια που κάνουν αυτά που κάνουν στο βίντεο , σκοτώνετε νέα παιδιά με την μαλάκια που σας αρέσει και την κάνετε post εδώ και στο youtube.

να'σαι καλα!

no more talking for me....
:wave2:

marios8
24/11/2008, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από bZrOo


Μην διαφημίζετε καραγκιόζηδες όπως είναι τα παλικάρια που κάνουν αυτά που κάνουν στο βίντεο , σκοτώνετε νέα παιδιά με την μαλάκια που σας αρέσει και την κάνετε post εδώ και στο youtube.

+1 Σε περίπτωση που είναι και αγωνιζόμενοι η μ@λακία είναι χ2 γιατί ντροπιάζουν το άθλημα :mad: :mad:

npat
24/11/2008, 17:59
Τρομακτικά εντυπωσιακό video. Το βλέπεις με κομμένη την ανάσα και λες "δεν γίνεται να πηγαίνουν έτσι!". Ταυτόχρονα, απίστευτα ανεύθυνη η συμπεριφορά των δύο αναβατών (όσο "υπολογισμένα" και αν ήταν τα ρίσκα που έπαιρναν).

Αν αυτά τα δύο ακούγονται αντιφατικά... τι να κάνουμε... η ζωή είναι γεμάτη αντιφάσεις.

marios8
24/11/2008, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal



...........απλα να σου πω, οτι μονο σε καποιες στροφες βγαινουν στο αντιθετο και εκμεταλευονται ολο το δρομο.................

και ειναι ελαχιστες οι φορες που "ρισκαρουν".
:wave2:


Εντάξει μεγάλε το κατάλαβα.

Αν έρχομαι με την οικογένειά μου , δεν κινδυνεύω παρα μόνο σε "κάποιες στροφές που βγαίνουν στο αντίθετο ρεύμα " αλλα δεν πρέπει να ανησυχώ γιατί "είναι ελάχιστες οι φορές που ρισκάρουν "

Γιατί δεν το έλεγες νωρίτερα και με άφησες να πιστεύω οτι κάναν μ@λ@κία ?????? :wave2:

stvr1
24/11/2008, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
...είναι 100% ασφαλής, φτάνει ο οδηγός να ξέρει καλά τι κάνει...

:confused: :confused: :confused: Δεν θα μπω σε παραδείγματα (είναι πολλά και βαριέμαι..) αλλά σκέψου ότι υπάρχουν και εξωγενείς παράγοντες που οδηγούν στο μοιραίο, αλλιώς θα πέθαιναν μόνο όσοι έφταιγαν.
Όσο για το 100% ασφαλής, θέλω να πιστεύω ότι έβαλες μια δόση υπερβολής για να στηρίξεις την άποψή σου, αλλιώς (χωρίς να θέλω να σε προσβάλω, πραγατικά) δεν έχεις επαφή με την πραγματικότητα.
Τελείως φιλικά, μην μπαίνεις σε τέτοιο τρόπο σκέψης καθώς κανένας δεν είναι τέλειος (ακόμα και ο Rossi πέφτει) και τέτοιου είδους υπεροψία δεν σε αφήνει να δεις το λάθος μέχρι να είναι πολύ αργά...
:wave2:

Και εγώ θαυμάζω τις ικανότητές τους αλλά όχι και την επιλογή του χώρου.

menos
24/11/2008, 20:45
Καλα ε, ειστε φοβεροι:lol:

1η σελιδα

Πιλοταρες, φοβεροι, με κατι @@ ΝΑ!!!

2η σελιδα

Ενας βρεθηκε να πει πως ηταν μλκια να τους επεφημουμε και οοοολοι συμφωνησαν μαζι του σαν παρθενες!!

3η σελιδα

Βρεθηκε η συνταγη!
Ειναι πιλοταρες φοβεροι με κατο @@ ΝΑ, αλλα δεν επρεπε σε τετοιο δρομο:a05:

Μην καταντατε μυξοπαρθενες!!!
Πειτε αυτο που πρεπει, οχι αυτο που θελουμε να ακουσουμε:mad:

sotosfz6
24/11/2008, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:a31: :a31: :a31: :a31:

φιλε menos αυτη ειναι η πρωτη αντιδραση με το που ανοιξε το thread

menos
24/11/2008, 21:06
Φιλε sotos

Το θεμα δεν ειναι αν ειναι σωστο η λαθος

Το θεμα ειναι πως οταν ενας λεει "μαυρο" οι υπολοιποι 10 συμφωνουν
Οταν καποιος (επιτελους) διαφωνησει και πει "οχι ασπρο" ακολουθουν αλλοι 10 να συμφωνησουν:rolleyes:

Εκει κλωτσησα φιλε μου
Η εχουμε αποψη η δεν εχουμε
Δεν κανουμε διαγωνισμο συμπαθειας εδω μεσα:beer:

nic mor
24/11/2008, 21:32
σε καμια περιπτωση δεν τους επικροτω :nono: :nono:
αλλα επειδη εχω κανει τα παρομοια αισχη με το αμαξι :blush: (με τη μηχανη ευτυχως δεν τα κανω)
και σεβομενος την γνωστη παροιμια δεν θα τους κραξω :smokin:

το μονο που λεω σε αυτες τις περιπτοσεις,δυστυχως,
το ελεγα και για μενα και για ολους οσους πιγενουν
με την ταυτοτητα στο στομα,
ειναι:
"τουλαχιστον να πανε μονοι... "
χωρις συνεπιβατη,χωρις αλλο εμπλεκομενο οδηγο. :wave2: :wave2:








:hypnotize :uplate: :hypnotize :uplate:
καλα και που να δειτε το αλλο βιντεο στη
διαδρομη ελευσινα-κορινθος με φουλ κινηση
που ο τυπας πιγενει σταθερα μεταξι 240-299(και παραπανω που δεν τα γραφει)
ειτε τερμα αριστερα (διπλα στο διαζομα) ειτε αναμεσα
στα αμαξια ειτε σε τυφλα σημεια(με 280):eyepop:

:wave2: :wave2:

bZrOo
24/11/2008, 22:01
Φίλε Menos δεν ξέρω πως το βλέπεις εσύ αλλά άποψή μου είναι πως όλοι είμαστε στον αγώνα να μην γίνουμε ποσοστό σε στατιστικές κάθε φορά που βγαίνουμε στο δρόμο με την αγαπημένη μας μηχανή, δεν νομίζω ότι πρέπει ο καθένας να λέει την άποψή του για θέματα οδήγησης μοτοσυκλέτας τόσο αβίαστα όσο για το αν είναι ο ΠΑΟ ή ο Ολυμπιακός καλύτερος στο ποδόσφαιρο.

Από αυτά που ακούς και βλέπεις διαμορφώνεις άποψη αν είσαι νέος και ανώριμος. Και εγώ όταν ήμουν μικρός νόμιζα ότι με τα καινούργια μου παπούτσια τρέχω πιο γρήγορα , αλλά αν είχα τότε και ένα forum να διαβάσω από διάφορους τύπους που κάνουν parqur ότι με αυτά μπορώ να πηδήξω από την μια ταράτσα στην άλλη όπως βλέπεις και στο youtube τότε ,ανάλογα με το πόσο μου έκοβε ,παίζει να με μαζεύαν με το κουταλάκι από κάνα δρόμο ...

cartman
24/11/2008, 22:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από stvr1
:confused: :confused: :confused: Δεν θα μπω σε παραδείγματα (είναι πολλά και βαριέμαι..) αλλά σκέψου ότι υπάρχουν και εξωγενείς παράγοντες που οδηγούν στο μοιραίο, αλλιώς θα πέθαιναν μόνο όσοι έφταιγαν.
Όσο για το 100% ασφαλής, θέλω να πιστεύω ότι έβαλες μια δόση υπερβολής για να στηρίξεις την άποψή σου, αλλιώς (χωρίς να θέλω να σε προσβάλω, πραγατικά) δεν έχεις επαφή με την πραγματικότητα.
Τελείως φιλικά, μην μπαίνεις σε τέτοιο τρόπο σκέψης καθώς κανένας δεν είναι τέλειος (ακόμα και ο Rossi πέφτει) και τέτοιου είδους υπεροψία δεν σε αφήνει να δεις το λάθος μέχρι να είναι πολύ αργά...
:wave2:

Και εγώ θαυμάζω τις ικανότητές τους αλλά όχι και την επιλογή του χώρου.

Φίλε με παρεξήγησες, δεν μπορώ να ξέρω αν οι τύποι στο βίντεο ρισκάρουν ή όχι όταν βγαίνουν αντίθετο, επειδή πολύ απλα δεν φαίνεται καθαρά. Στο βίντεο φαίνεται ο πίσω να βγαίνει άτσαλα στο αντίθετο χωρίς να βλέπει, αλλά δεν ξέρουμε αν είναι όντως έτσι, μπορεί ο οδηγός να είδε κάτι που στην κάμερα δεν φαίνεται. Διάβασε και πάλι τι έγραψα...


Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
...
Όσο για το αντίθετο, συμφωνώ με τον devil ότι υπάρχει τέτοια τεχνική και ότι είναι 100% ασφαλής, φτάνει ο οδηγός να ξέρει καλά τι κάνει (το έχω δει με τα μάτια μου να το κάνουν, εντούτοις σπάνια το εφαρμόζω αν και πιάνει)

Άρα δεν είπα ότι οι τύποι ήταν 100% ασφαλής (σόρυ αν έδωσα τέτοια εντύπωση) αλλα ότι υπάρχει τρόπος σε ορισμένες περιπτώσεις να βγείς αντίθετο και να είσαι 100% ασφαλείς, περισσότερο απ`ότι όταν δεν βγείς. Μπορώ να σου εξηγήσω και πως αν θέλεις, είναι θέμα γραμμής. Μόνο να συμπληρώσω ότι για να βγείς αντίθετο πρέπει να είσαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι δεν έρχεται όχημα απο το αντίθετο ρεύμα. Άρα δεν θα το κάνεις σε τυφλή στροφή. Ελπίζω να έγινα κατανοητός :wave2:

NikosKK
24/11/2008, 22:20
Ok οδηγάρες και οι 2...γρήγοροι....άπιαστοι....................:a16: :a16:

























αλλά too much για δρόμο.........:a56: τι κάθεστε και αναλύετε τώρα ρε μάγκες :D

t10vr
24/11/2008, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Χωρίς να είμαι κανας τρομερός οδηγός, εμένα μου φαίνεται ότι ο μπροστά με το 749 πάει πολύ καλύτερα από τον πίσω, τουλάχιστο στο θέμα γραμμών και ότι ο πίσω προσπαθήσει να τον ακολουθήσει για να τον τραβήξει βίντεο...αυτό παίζει για όσους ξέρουν τα παιδιά?

Όσο για το αντίθετο, συμφωνώ με τον devil ότι υπάρχει τέτοια τεχνική και ότι είναι 100% ασφαλής, φτάνει ο οδηγός να ξέρει καλά τι κάνει (το έχω δει με τα μάτια μου να το κάνουν, εντούτοις σπάνια το εφαρμόζω αν και πιάνει)

Χωρίς να θέλω να το παίξω καμία οδηγική ευφυία,θα συμφωνήσω μαζί σου οσον αφορά το πρώτο.Ο τύπος με το 749 έχει και καλύτερες γραμμές και πιο σταθερός γενικά.Ο πίσω το έχασε 2-3 φορές στα φρένα και γενικά φαινόταν ότι προσπαθούσε περισσότερο.
Δεν συμφωνώ ότι υπάρχει κάποια τεχνική που να ειναι 100% ασφαλής.............τίποτα δεν ειναι τόσο ασφαλή σε δημόσιο δρόμο,πόσο μάλλον σε τέτοιες ταχύτητες:uplate: ..........:hypnotize

stvr1
24/11/2008, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
Καλα ε, ειστε φοβεροι:lol:

1η σελιδα

Πιλοταρες, φοβεροι, με κατι @@ ΝΑ!!!

2η σελιδα

Ενας βρεθηκε να πει πως ηταν μλκια να τους επεφημουμε και οοοολοι συμφωνησαν μαζι του σαν παρθενες!!

3η σελιδα

Βρεθηκε η συνταγη!
Ειναι πιλοταρες φοβεροι με κατο @@ ΝΑ, αλλα δεν επρεπε σε τετοιο δρομο:a05:

Μην καταντατε μυξοπαρθενες!!!
Πειτε αυτο που πρεπει, οχι αυτο που θελουμε να ακουσουμε:mad:

Το ότι δεχόμαστε ότι είναι καλοί στο να κουμαντάρουν την μηχανή δεν σημαίνει ότι δεν είναι μαλακία αυτό που κάνουν. Αν το έκαναν σε πίστα ή κλειστό δρόμο θα επικροτούσα με τα χίλια για τις ικανότητές τους (θα γούσταρα να το κάνω κι εγώ άλλωστε, υπο αυτές τις συνθήκες)... Άλλο το ένα και άλλο το άλλο, δεν μπορώ να πώ ότι δεν είναι καλοί, αυτό που λέω είναι ότι δεν είναι σωστοί. Απαράδεκτοι λοιπόν αν και ικανοί...

menos
24/11/2008, 23:01
Απαράδεκτοι λοιπόν αν και ικανοί...


:beer: :beer: :beer:

:a56:

forumistass
24/11/2008, 23:13
Oriste loipon, gia olus sas,

2 ksenus pu kanun ta idia pragmata...

kai ola pane meli gala, mexri pu ena mikro lathos ....



http://www.youtube.com/watch?v=QJ_GVQRRCGg


kai tha mporuse na simvei kai stus odhgus apo to arxiko video... den nomizw pws tha diafonuse kapoios

Tpap
24/11/2008, 23:27
Αν είναι γρήγοροι, είναι για τον εαυτό τους.
Αν είναι γνώστες, είναι για το καλό τους.
Αν είναι ''χεράδες'' και το ''έχουν'' με τις υγείες τους.



Για μένα όμως, τι είναι τα παλλικαράκια?

Επικίνδυνα πιτσιρίκια σε λάθος μέρος και λάθος χρόνο.
Και συνήθως με ολέθριες συνέπειες...βεβαίως-βεβαίως.

:wave2:

cartman
24/11/2008, 23:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από t10vr
Χωρίς να θέλω να το παίξω καμία οδηγική ευφυία,θα συμφωνήσω μαζί σου οσον αφορά το πρώτο.Ο τύπος με το 749 έχει και καλύτερες γραμμές και πιο σταθερός γενικά.Ο πίσω το έχασε 2-3 φορές στα φρένα και γενικά φαινόταν ότι προσπαθούσε περισσότερο.
Δεν συμφωνώ ότι υπάρχει κάποια τεχνική που να ειναι 100% ασφαλής.............τίποτα δεν ειναι τόσο ασφαλή σε δημόσιο δρόμο,πόσο μάλλον σε τέτοιες ταχύτητες:uplate: ..........:hypnotize

Απλά να πω ότι συμφωνώ ότι η οδήγηση και στα δύο βίντεο είναι πολύ επικύνδυνη και σίγουρα αυτό είναι κατακριταίο σε δημόσιους δρόμους. γιαυτό υπάρχουν οι πίστες :wave2:

MitsosNaked
24/11/2008, 23:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από forumistass
Oriste loipon, gia olus sas,

2 ksenus pu kanun ta idia pragmata...

kai ola pane meli gala, mexri pu ena mikro lathos ....



http://www.youtube.com/watch?v=QJ_GVQRRCGg


kai tha mporuse na simvei kai stus odhgus apo to arxiko video... den nomizw pws tha diafonuse kapoios


:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

FJ
25/11/2008, 16:57
Ειδα το βιντεο αρκετες φορες. Εκτος απο το οτι πανε ΠΟΛΥ γρηγορα τιποτα αλλο δεν τρεχει. Ολα ειναι υπο ελεγχο μην νομιζετε οτι μπαινουν ''τυφλα'' στο αντιθετο, ο μπροστα που το κανει, (πριν) το κανει εχει δει οτι δεν υπαρχει οχημα. Απλα απο τον πισω που ειναι η καμερα και λογω της μικρης οπτικης γωνιας φαινεται καπως τρελο. Ο οδηγος βλεπει πολυ περισσοτερα πραγματα απο αυτα που καταγραφει η καμερα. Δεν ειναι τρελο. Αυτο που δινει την δυνατοτητα σε αυτα τα ατομα να κανουν αυτα τα πραγματα οσο και αν ακουστει παραξενο ειναι το γκαζι και μονο το γκαζι. Λογω αυτου μπορουν και κανουν αυτες τις ταρζανιες οντως σιγουροι για αυτο που κανουν την στιγμη που το κανουν. Ακομα και στη δεξια στροφη που ερχεται το φορτηγο δεν υπαρχει προβλημα υπαρχει πολυς χωρος για μια μοτοσυκλετα. Εννοειται οτι αυτο δεν σημαινει οτι ο καθενας μπορει να παρει το μηχανακι του να ανοιξει τερμα το γκαζι και να κανει αυτα, γιατι ειναι σχεδον βεβαιο οτι θα σβαρνιστει...οπως εννοειται οτι αν υπηρχαν λαδια ή χωματα ή ξυλα στο δρομο αυτοι θα ειχανε γινει μακαριτες. Θελω να πιστευω οτι αφου ειναι εμπειροι και αφου θα εβγαιναν να γραψουν βιντεο θα ειχαν στειλει και κανεναν πιο πριν να τσεκαρει το δρομο...

Υ.Γ. Δεν θελω να ανοιξω αντιπαραθεση με κανεναν απλα ειπα την γνωμη για το βιντεο χωρις να απαντησω σε κανεναν προσωπικα. :beer:

Sn7per
25/11/2008, 18:21
Τετοιους τυπους τους εχετε σαν θεους καλη φαση.

Σιγα την ικανοτητα αν καποιος δεν εχει την αισθηση του κινδυνου πολλες τετοιες μ@λ@κιες μπορει να κανει...


Εδω εσεις οι υπολιποι (με ss μηχανακια) αν ειχατε μια μ@λακια ΝΑ στον εγκεφαλο δεν θα μπορουσατε να οδηγησετε ετσι ?

Για πειτε και εσεις κατι γιατι εδω οι πιτσιρικαδες νομιζουν οτι οι τυποι ειναι μαγκες.


Γιαυτο λοιπον οταν βλεπω ενα επικηδειο απο καποιο τετοιο ρεμαλι ξεσπαω και λεω παντα οτι
"ευτιχως σκοτωθηκε μονος του χωρις να την πληρωσει και καποιος αθωος"


Δεν θα λυπηθω ποτε για τετοιο ατομο διοτι γνωριζε τους κινδυνους και πληρωσε αναλογα.

Το θεμα ειναι για εμας που εχουμε τον δρομο σαν μεσον μεταφορας ποιος θα μας προστατεψει απο τετοιους ανεγκεφαλους.

TROOPER
25/11/2008, 19:40
γεια σας οδηγοι των 50 χαω !!!

:beer: :beer: :beer:

npat
25/11/2008, 20:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sn7per

Το θεμα ειναι για εμας που εχουμε τον δρομο σαν μεσον μεταφορας ποιος θα μας προστατεψει απο τετοιους ανεγκεφαλους.

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι, εσείς, που έχετε τον δρόμο σαν "μέσον μεταφοράς", τι δουλειά έχετε σ' αυτό το φόρουμ???

[Και αυτό είναι εντελώς άσχετο από το αν επικροτώ ή αν καταδικάζω την συμπεριφορά των εμφανιζομένων στο βίντεο...]

sotosfz6
25/11/2008, 20:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
γεια σας οδηγοι των 50 χαω !!!

:beer: :beer: :beer:

αναμεσα στο 1 και στο 10 υπαρχουν απειροι αριθμοι....εαν το βιντεο ειναι στο 8.5 εσυ προσδιοριζεις κατι κοντα στο 1.5
υπαρχει μαλλον και ενας κοσμος που αγνοεις

menos
25/11/2008, 20:22
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι, εσείς, που έχετε τον δρόμο σαν "μέσον μεταφοράς", τι δουλειά έχετε σ' αυτό το φόρουμ???


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
25/11/2008, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotosfz6
αναμεσα στο 1 και στο 10 υπαρχουν απειροι αριθμοι....εαν το βιντεο ειναι στο 8.5 εσυ προσδιοριζεις κατι κοντα στο 1.5
υπαρχει μαλλον και ενας κοσμος που αγνοεις

αναμεσα στο 1.5 και στο 8.5 υπαρχουν απειροι αριθμοι.αρα μαλλον εγω αγνοω παραπανω απο εναν κοσμο και εσυ δεν ξερεις μαθηματικα. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
25/11/2008, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι, εσείς, που έχετε τον δρόμο σαν "μέσον μεταφοράς", τι δουλειά έχετε σ' αυτό το φόρουμ???

[Και αυτό είναι εντελώς άσχετο από το αν επικροτώ ή αν καταδικάζω την συμπεριφορά των εμφανιζομένων στο βίντεο...]

:a23: :a23: :a23:

bZrOo
25/11/2008, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι, εσείς, που έχετε τον δρόμο σαν "μέσον μεταφοράς", τι δουλειά έχετε σ' αυτό το φόρουμ???

[Και αυτό είναι εντελώς άσχετο από το αν επικροτώ ή αν καταδικάζω την συμπεριφορά των εμφανιζομένων στο βίντεο...]

Χωρίς να θέλω να διαιωνίσω αυτό το θέμα , με αυτό που είπες νιώθω την ανάγκη να ρωτήσω , για τι ακριβώς πρέπει να έχουμε τον δρόμο εμείς για να γράφουμε σε αυτό το forum ;

sotosfz6
25/11/2008, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι, εσείς, που έχετε τον δρόμο σαν "μέσον μεταφοράς", τι δουλειά έχετε σ' αυτό το φόρουμ???


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

σα να εχεις δικιο....

gixxerpap
25/11/2008, 20:53
τα δεδομένα έχουν ως εξής:

- τα παληκάρια είναι ''τιμόνια'', απο αυτά που σπάνια συναντάς πλέον στο δρόμο.
- είναι απαράδεκτο και κατακριτέο που ξεκαυλώνουν σε δημόσιο δρόμο
- ο οδηγός του 749, όντως έχει μεγαλύτερη άνεση σε αυτό που κάνει.
- ο οδηγός του 1000 δεν το χάνει σε καμια περίπτωση...αυτό που φαίνεται έτσι απο την κάμερα, είναι το μπλοκάρισμα του πισω τροχου και το ντριφτάρισμα που βλέπουμε απ' εξω, σε άλλα σημεία του βίντεο
- κακώς υπάρχει και η επωνυμία του καταστήματος στο dvd.
- το συγκεκριμένο dvd δε γυρίστηκε με σκοπό την πώληση ή διανομή του με οποιοδήποτε τρόπο.
Στην πορεία βέβαια, τα δεδομένα αλλαξαν και ξέφυγε απο τον έλεγχο...
- πολλοί απο εμάς, που κατακρίνουμε το συγκεκριμένο βίντεο, έχουμε κάνει παρόμοιες μαλακίες σε δημόσιο δρόμο ( όχι απαραίτητα με τις ιδιες ταχύτητες, αλλα με παρόμοιο βαθμό επικινδυνότητας ).
είναι πολυ λογικό, όσο κάποιος μεγαλώνει, ωριμάζει, κανει οικογένεια και παιδιά, να βλέπει τα πράγματα με διαφορετικό μάτι και να είναι πιο αυστηρος στην κρίση του.
- παράλληλα με το συγκεκριμένο βίντεο, προβάλλονται στις διάφορες σελίδες στο διαδίκτυο και πολλά βιντεάκια, όπου η φάση ''στράβωσε'', με ελάχιστες, σοβαρές αλλά και μοιραίες συνέπειες...επομένως η καραμέλα, ότι οι μικρότεροι μπαινουν στην πριζα και παρασύρονται,δε θα έπρεπε να ισχύει...

TROOPER
25/11/2008, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
τα δεδομένα έχουν ως εξής:

...

φιλε και χωρις προθεση αντιπαραθεσης η μπινελικωματος...εσυ πως τα ξερεις ολα αυτα ???

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

npat
25/11/2008, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από bZrOo
Χωρίς να θέλω να διαιωνίσω αυτό το θέμα , με αυτό που είπες νιώθω την ανάγκη να ρωτήσω , για τι ακριβώς πρέπει να έχουμε τον δρόμο εμείς για να γράφουμε σε αυτό το forum ;

Ξέρω 'γω ρε φίλε, τι να σου πω? Ίσως αν δεν το ξέρεις ήδη δεν θα μπορέσεις να το καταλάβεις...

Αλλά αν κάνεις μερικές εκατοντάδες χιλιόμετρα σε μια μέρα για ένα καφεδάκι με φίλους και πάλι πίσω, αν επιστρέφεις στο σπίτι σου νεότερος απ' ότι ξεκίνησες μετά από μια καλή βόλτα, αν ψάχνεις τα λιγότερο ταξιδεμένα κομμάτια επαρχιακού δρόμου, αν τρως κρύο και βροχή και το γουστάρεις κι από πάνω, αν ψάχνεις να βρεις την μοτοσυκλέτα που θα σου δώσει την απόλυτη αίσθηση τρισδιάστατης κίνησης σ' εκείνο το ανηφορικό φιδίσιο κομμάτι, σαν ρολερ-κοστερ ανάμεσα στα πεύκα και στα έλατα... τότε τι να πω... μάλλον δεν ψάχνεις μια εναλλακτική στο ΚΤΕΛ...

:wave2:

Cpt. Haddock
25/11/2008, 21:06
Σταθερές αξίες τελικά στο μοτο...

Απο τον τίτλο και μόνο θα μπορούσα να μαντέψω όλα τα ποστ και ποιος έγραψε τι :lol:



Για τους μη γνωρίζοντες πρόσωπα, απλά θα σας συμβουλέψω να ΜΗΝ πάτε βόλτα με αρκετούς απ΄οσους στο θρεντ κατέκριναν το βίντεο, ειδικά αν σας πουν για χαλαρή βόλτα

Ως δια μαγείας, ότι γράφουν εδώ το ξεχνάνε μόλις βγουν στο δρόμο.

:wave2:

TROOPER
25/11/2008, 21:08
νταξει ηλια...ισως το πλεον πετυχημενο ποστακι στο θρεντ μαζι με αυτο του npat !

:a23: :a23: :a23:

devil's animal
25/11/2008, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Ξέρω 'γω ρε φίλε, τι να σου πω? Ίσως αν δεν το ξέρεις ήδη δεν θα μπορέσεις να το καταλάβεις...

Αλλά αν κάνεις μερικές εκατοντάδες χιλιόμετρα σε μια μέρα για ένα καφεδάκι με φίλους και πάλι πίσω, αν επιστρέφεις στο σπίτι σου νεότερος απ' ότι ξεκίνησες μετά από μια καλή βόλτα, αν ψάχνεις τα λιγότερο ταξιδεμένα κομμάτια επαρχιακού δρόμου, αν τρως κρύο και βροχή και το γουστάρεις κι από πάνω, αν ψάχνεις να βρεις την μοτοσυκλέτα που θα σου δώσει την απόλυτη αίσθηση τρισδιάστατης κίνησης σ' εκείνο το ανηφορικό φιδίσιο κομμάτι, σαν ρολερ-κοστερ ανάμεσα στα πεύκα και στα έλατα... τότε τι να πω... μάλλον δεν ψάχνεις μια εναλλακτική στο ΚΤΕΛ...

:wave2:



ρε Νικο, οποτε γραφεις...
με κανεις και χαιρομαι τοσο, και χαμογελαω σαν 5χρονο που του χαρισαν το ωραιοτερο παιχνιδι στον κοσμο.
:D :D :D :D :D :D

npat
25/11/2008, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ρε Νικο, οποτε γραφεις...
με κανεις και χαιρομαι τοσο, και χαμογελαω σαν 5χρονο που του χαρισαν το ωραιοτερο παιχνιδι στον κοσμο.
:D :D :D :D :D :D

Τώρα πρέπει να ανησυχώ στα αλήθεια...

Cpt. Haddock
25/11/2008, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Τώρα πρέπει να ανησυχώ στα αλήθεια...

Να προσέχεις τα μπλοκα :lol:

npat
25/11/2008, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Σταθερές αξίες τελικά στο μοτο...

Απο τον τίτλο και μόνο θα μπορούσα να μαντέψω όλα τα ποστ και ποιος έγραψε τι :lol:



Για τους μη γνωρίζοντες πρόσωπα, απλά θα σας συμβουλέψω να ΜΗΝ πάτε βόλτα με αρκετούς απ΄οσους στο θρεντ κατέκριναν το βίντεο, ειδικά αν σας πουν για χαλαρή βόλτα

Ως δια μαγείας, ότι γράφουν εδώ το ξεχνάνε μόλις βγουν στο δρόμο.

:wave2:

Υπερβάλλετε αγαπητέ κύριε, αλλά κυρίως...

ΒΓΑΖΕΤΕ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΣΑΣ ΑΠΕΞΩ

έχω να πω...

:lol: :lol:

Cpt. Haddock
25/11/2008, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Υπερβάλλετε αγαπητέ κύριε, αλλά κυρίως...

ΒΓΑΖΕΤΕ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΣΑΣ ΑΠΕΞΩ

έχω να πω...

:lol: :lol:


:D :D :D :D


Χαλαρά θα πάμε την Κυριακή ε; :bigcry:

npat
25/11/2008, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:D :D :D :D


Χαλαρά θα πάμε την Κυριακή ε; :bigcry:

Φυσικά! Όπως πάντα!

:a13: :a13: :a13:

catmaster
25/11/2008, 21:19
μοτό_ντότ_γρούτς ....


για τους αναβάτες που ξέρουν από ΚΟΚ ... :smokin:


149010

TROOPER
25/11/2008, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
μοτό_ντότ_γρούτς ....


για τους αναβάτες που ξέρουν από ΚΟΚ ... :smokin:

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

bZrOo
25/11/2008, 21:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Ξέρω 'γω ρε φίλε, τι να σου πω? Ίσως αν δεν το ξέρεις ήδη δεν θα μπορέσεις να το καταλάβεις...

Αλλά αν κάνεις μερικές εκατοντάδες χιλιόμετρα σε μια μέρα για ένα καφεδάκι με φίλους και πάλι πίσω, αν επιστρέφεις στο σπίτι σου νεότερος απ' ότι ξεκίνησες μετά από μια καλή βόλτα, αν ψάχνεις τα λιγότερο ταξιδεμένα κομμάτια επαρχιακού δρόμου, αν τρως κρύο και βροχή και το γουστάρεις κι από πάνω, αν ψάχνεις να βρεις την μοτοσυκλέτα που θα σου δώσει την απόλυτη αίσθηση τρισδιάστατης κίνησης σ' εκείνο το ανηφορικό φιδίσιο κομμάτι, σαν ρολερ-κοστερ ανάμεσα στα πεύκα και στα έλατα... τότε τι να πω... μάλλον δεν ψάχνεις μια εναλλακτική στο ΚΤΕΛ...

:wave2:

Κοίτα φίλε μου δεν έχω ψευδαισθήσεις , ξέρω ότι είμαι νέος οδηγός μηχανής και δεν έχω τις εμπειρίες πάνω της και μαζί της που έχουν άλλα άτομα εδώ μέσα.

Ναι έχω πάει από Αθήνα Χαλκίδα για έναν καφέ και πίσω.
Ναι ένιωσα υπέροχα και αν ήταν και στριφτερή η διαδρομή και με ωραίο τοπίο υποθέτω θα ήταν ακόμα ποιο όμορφα, και υποθέτω γιατί ακόμα δεν μου έχει δοθεί ευκαιρία να το ζήσω.
Ναι έχω πάει Κόρινθο και χωρίς κανέναν λόγο ούτε φίλοι ούτε καφές , μου την βάρεσε και πήγα.

Αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι ο δρόμος δεν είναι αυτό ακριβώς για το οποίο φτιάχτηκε , για μεταφορά οχημάτων. Είτε εγώ γουστάρω μια διαδρομή πάνω του με την μηχανή μου είτε όχι είναι χώρος που τον μοιράζομε με άλλους.

Αν στο forum εδώ εσείς είστε τόσο υπερόπτες και νομίζεται πως είστε κάποιο είδος ειδικής κάστας ανθρώπων τότε συγγνώμη αλλά έχω όντως μπει σε λάθος forum.

Καλά να περνάτε , εγώ πάω να κάνω ετήσια συνδρομή στα ΚΤΕΛ ... :a31:

Cpt. Haddock
25/11/2008, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από bZrOo
Αν στο forum εδώ εσείς είστε τόσο υπερόπτες και νομίζεται πως είστε κάποιο είδος ειδικής κάστας ανθρώπων τότε συγγνώμη αλλά έχω όντως μπει σε λάθος forum.

Άλλο ήθελε να σου πει....


:wave2: :winka:

TROOPER
25/11/2008, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από bZrOo


Καλά να περνάτε , εγώ πάω να κάνω ετήσια συνδρομή στα ΚΤΕΛ ... :a31:

στο καλο.

και αυτο δεν το λεω με αλαζονια αλλα ειτε το θελεις ειτε οχι εδω μεσα που ειναι ΜΟΤΟ.gr μιλαει μια ξεχωριστη καστα ανθρωπων (προσπαθει τουλαχιστον γιατι η αληθεια ειναι οτι τις παρεμβολες μας τις εχουμε απο κατι αυνανες).

εφ' οσων λοιπον δε νοιωθεις κοματι της ιδιαιτερης ταξης (προσεξε!!!οχι ανωτερης η κατωτερης αλλα ιδιαιτερης) των μοτοσυκλετιστων και ο δρομος ειναι αψυχο κοματι για σενα που το παταει η νταλικα,το ποδηλατο,το ταξι,το παιδακι και η θεια μου η κιτσα η χορευτρια, τοτε στο καλο !!!

:wave2:

Cpt. Haddock
25/11/2008, 21:41
[ανθρωποδιώχτης]


Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
στο καλο.

και αυτο δεν το λεω με αλαζονια αλλα ειτε το θελεις ειτε οχι εδω μεσα που ειναι ΜΟΤΟ.gr μιλαει μια ξεχωριστη καστα ανθρωπων (προσπαθει τουλαχιστον γιατι η αληθεια ειναι οτι τις παρεμβολες μας τις εχουμε απο κατι αυνανες).

εφ' οσων λοιπον δε νοιωθεις κοματι της ιδιαιτερης ταξης (προσεξε!!!οχι ανωτερης η κατωτερης αλλα ιδιαιτερης) των μοτοσυκλετιστων και ο δρομος ειναι αψυχο κοματι για σενα που το παταει η νταλικα,το ποδηλατο,το ταξι,το παιδακι και η θεια μου η κιτσα η χορευτρια, τοτε στο καλο !!!

:wave2:

[/ανθρωποδιώχτης]

bzrOo μην τον ακούς αυτόν, έβλεπε πολύ Τσουκαλά μικρός


:lol:

TROOPER
25/11/2008, 21:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
[ανθρωποδιώχτης]



[/ανθρωποδιώχτης]

bzrOo μην τον ακούς αυτόν, έβλεπε πολύ Τσουκαλά μικρός


:lol:

:a48: :a48: :a48: :a48:

Tpap
25/11/2008, 22:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι, εσείς, που έχετε τον δρόμο σαν "μέσον μεταφοράς", τι δουλειά έχετε σ' αυτό το φόρουμ???

npat,
δεν περίμενα ομολογώ, από σένα τέτοια απάντηση...όταν μάλιστα γνωρίζω πόσο φιλοσοφείς την έννοια του μοτοσυκλετισμού.



Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
στο καλο.

και αυτο δεν το λεω με αλαζονια αλλα ειτε το θελεις ειτε οχι εδω μεσα που ειναι ΜΟΤΟ.gr μιλαει μια ξεχωριστη καστα ανθρωπων (προσπαθει τουλαχιστον γιατι η αληθεια ειναι οτι τις παρεμβολες μας τις εχουμε απο κατι αυνανες).

εφ' οσων λοιπον δε νοιωθεις κοματι της ιδιαιτερης ταξης (προσεξε!!!οχι ανωτερης η κατωτερης αλλα ιδιαιτερης) των μοτοσυκλετιστων και ο δρομος ειναι αψυχο κοματι για σενα που το παταει η νταλικα,το ποδηλατο,το ταξι,το παιδακι και η θεια μου η κιτσα η χορευτρια, τοτε στο καλο !!!

:wave2:

Ομοίως, δεν περίμενα και διαφορετική απάντηση από τον trooper....

TROOPER
25/11/2008, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
npat,
δεν περίμενα ομολογώ, από σένα τέτοια απάντηση...όταν μάλιστα γνωρίζω πόσο φιλοσοφείς την έννοια του μοτοσυκλετισμού.




Ομοίως, δεν περίμενα και διαφορετική απάντηση από τον trooper....

φιλε δε τσιμπαω.ειναι η τριτη που με τσιγκλας.

απλα σου το γραφω για να μη προσπαθεις αδικα.

edit:περιτο να σου πω που εχω γραμμενη τη γνωμη σου

el_hymador
25/11/2008, 22:11
Ωραιο thread και αυτο

Συμπερασμα:

Οι μισοι θα ηθελαν να πηγαινουν ετσι και ζηλευουν

Οι αλλοι μισοι θα ηθελαν να πηγαινουν ετσι και θαυμαζουν...

Εγω ειμαι μια κατηγορια απο μονος μου γιατι τους λυπαμαι...τοσο κουλαδια ειχα καιρο να δω, ακομα και με το ποδηλατο τους εχω

καλα κρασσσσα

Cpt. Haddock
25/11/2008, 22:14
Σκέψου πως θα πηγαίναν εάν....






























είχαν Vstrom :bigcry:



Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
φιλε δε τσιμπαω.

[...]

edit:περιτο να σου πω που εχω γραμμενη τη γνωμη σου

μια χαρά τσίμπησες :lol: :rotflmao: :lol:

Tpap
25/11/2008, 22:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
φιλε δε τσιμπαω.ειναι η τριτη που με τσιγκλας.

απλα σου το γραφω για να μη προσπαθεις αδικα.

edit:περιτο να σου πω που εχω γραμμενη τη γνωμη σου

Δεν είχα καμία πρόθεση να σε τσιγκλίσω.

Αντίθετα με σένα, σέβομαι την γνώμη σου ακόμη και τις φορές που την θεωρώ άτοπη/άσχετη.

TROOPER
25/11/2008, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Δεν είχα καμία πρόθεση να σε τσιγκλίσω.

Αντίθετα με σένα, σέβομαι την γνώμη σου ακόμη και τις φορές που την θεωρώ άτοπη/άσχετη.

ναι!!!

το εχω παρατηρησει επανηλειμενως.

καληνυχτα.

menos
25/11/2008, 22:20
:a15: brothers:beer:

TROOPER
25/11/2008, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
μια χαρά τσίμπησες :lol: :rotflmao: :lol:

οχι φιλαρακο εδω εισαι λαθος.

:wave2:

Cpt. Haddock
25/11/2008, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
οχι φιλαρακο εδω εισαι λαθος.

:wave2:

πφφφφ... :sick:


φλώροι όλοι σας... λίγο έλειψα και πουστέψατε :sad:




κατσε να δω










που το έχω βάλει; :look:







μισό :wacko:





το βρήκα :sun:





:a014: :a014: :a014: :a014:

menos
25/11/2008, 22:29
ειναι η θεση πιασμενη?:D :a014:

Tpap
25/11/2008, 22:33
Μη φουσκώσετε με το καλαμπόκι, ρε.
Έχει γλάρο.

cartman
25/11/2008, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από bZrOo
Κοίτα φίλε μου δεν έχω ψευδαισθήσεις , ξέρω ότι είμαι νέος οδηγός μηχανής και δεν έχω τις εμπειρίες πάνω της και μαζί της που έχουν άλλα άτομα εδώ μέσα.

Ναι έχω πάει από Αθήνα Χαλκίδα για έναν καφέ και πίσω.
Ναι ένιωσα υπέροχα και αν ήταν και στριφτερή η διαδρομή και με ωραίο τοπίο υποθέτω θα ήταν ακόμα ποιο όμορφα, και υποθέτω γιατί ακόμα δεν μου έχει δοθεί ευκαιρία να το ζήσω.
Ναι έχω πάει Κόρινθο και χωρίς κανέναν λόγο ούτε φίλοι ούτε καφές , μου την βάρεσε και πήγα.

Αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι ο δρόμος δεν είναι αυτό ακριβώς για το οποίο φτιάχτηκε , για μεταφορά οχημάτων. Είτε εγώ γουστάρω μια διαδρομή πάνω του με την μηχανή μου είτε όχι είναι χώρος που τον μοιράζομε με άλλους.

Αν στο forum εδώ εσείς είστε τόσο υπερόπτες και νομίζεται πως είστε κάποιο είδος ειδικής κάστας ανθρώπων τότε συγγνώμη αλλά έχω όντως μπει σε λάθος forum.

Καλά να περνάτε , εγώ πάω να κάνω ετήσια συνδρομή στα ΚΤΕΛ ... :a31:

Ξεκόλλα φίλε μου, όταν θα κάνεις μερικά χλμ ακόμα και θα φας στην μούρη όλη την έννοια μοτοσυκλετιστής (κίνδυνος, βροχή, κρύο, ζέστη, επικύνδυνο οδόστρωμα, στριφτερή διαδρομή και άλλα άπειρα) θα καταλάβεις τι ενοούσε το παιδί πιο πάνω. Πάντως έχεις δίκαιο σου απάντησε λίγο απότομα!

Τρούπερ μαν δεν χρειαζόταν η "επίθεση"! Δεν ξέρουν όλοι τον τρόπο που γράφει ο καθένας μας, ιδιαίτερα οι "νέοι", οπότε είναι εύκολο να παρεξηγηθούν ;)

filipp0s
25/11/2008, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
στο καλο.

....., τοτε στο καλο !!!

:wave2:



ρε σεις γυρισε ξανα ο TROOPER ή μΕ φαίνεται?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
25/11/2008, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Ξεκόλλα φίλε μου, όταν θα κάνεις μερικά χλμ ακόμα και θα φας στην μούρη όλη την έννοια μοτοσυκλετιστής (κίνδυνος, βροχή, κρύο, ζέστη, επικύνδυνο οδόστρωμα, στριφτερή διαδρομή και άλλα άπειρα) θα καταλάβεις τι ενοούσε το παιδί πιο πάνω. Πάντως έχεις δίκαιο σου απάντησε λίγο απότομα!

Τρούπερ μαν δεν χρειαζόταν η "επίθεση"! Δεν ξέρουν όλοι τον τρόπο που γράφει ο καθένας μας, ιδιαίτερα οι "νέοι", οπότε είναι εύκολο να παρεξηγηθούν ;)


και που να κανω επιθεση....:smokin:

filipp0s
25/11/2008, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman

Τρούπερ μαν δεν χρειαζόταν η "επίθεση"! Δεν ξέρουν όλοι τον τρόπο που γράφει ο καθένας μας, ιδιαίτερα οι "νέοι", οπότε είναι εύκολο να παρεξηγηθούν ;)

ναι ρε φίλε άλλα κι οι κουβέντες σαν τις παρακάτω δεν του περίσσεψαν...



Αρχικά δημιουργήθηκε από Sn7per

Γιαυτο λοιπον οταν βλεπω ενα επικηδειο απο καποιο τετοιο ρεμαλι ...
"ευτιχως σκοτωθηκε μονος του χωρις να την πληρωσει και καποιος αθωος"

sakisvolos
25/11/2008, 22:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:a31: :a31: :a31: :a31:

+1000 είναι απλά επικίνδυνοι οι τύποι.....τι να πω;;;;;; :( :( :(

Αμα γουστάρουν να οδηγούν έτσι ας μπούνε σε πίστα και όχι να θέτουν σε κίνδυνο τις ζωές των άλλων
που στο κάτω-κάτω κάνουν τη βόλτα τους ή για οποιοδήποτε άλλο λόγο κινούνταν σε εκείνο το δρόμο!:mad: :mad:

sakisvolos
25/11/2008, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
απλα να σου πω, οτι μονο σε καποιες στροφες βγαινουν στο αντιθετο και εκμεταλευονται ολο το δρομο.

Κάνεις κάποιο λάθος! Δεν το είδα όλο το βίντεο είδα το μισό μόνο. Tουλάχιστον έξι φορές
βγήκαν και οι δυο στο αντίθετο ρεύμα! Συμπεριφερόντουσαν σαν να ήταν σε πίστα!


Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
και ειναι ελαχιστες οι φορες που "ρισκαρουν". οσο και αν σου φαινεται περιεργο. :wave2:

Αυτοί να ρισκάρουν τη δική τους ζωή και ότι κι αν πάθουν θα τους αξίζει! Εγώ όμως ή εσύ ή κάποιος γνωστός μας ή φίλος μας τι θα φταίει να βρεθεί μπροστά τους την ώρα που αυτοί οι
ηλίθιοι θα είναι μέσα στο αντίθετο ρεύμα;;;;;;;
Τι θα πει είναι ελάχιστες οι φορές που ρισκάρουν;;;;;;; Δεν το κατάλαβα! Αν θέλουν ρίσκο ας
μπουν σε μια πίστα και ας τρέξουν εκεί όσο θέλουν!

TROOPER
25/11/2008, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
ρε σεις γυρισε ξανα ο TROOPER ή μΕ φαίνεται?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

απλα προθερμαινεται φιλλιπακο :winka:

μη χανουμε και τη φορμα μας :smokin:

gcrook
25/11/2008, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από bZrOo


Αν στο forum εδώ εσείς είστε τόσο υπερόπτες και νομίζεται πως είστε κάποιο είδος ειδικής κάστας ανθρώπων τότε συγγνώμη αλλά έχω όντως μπει σε λάθος forum.



Μην τρελαινεσαι.
Αυτη την στιγμη ετσι οπως ειναι το φορουμ θα σου ελεγα οτι μαλλον εχεις μπει στο σωστο φορουμ.:lol:

Κατα τα αλλα,θα ηθελα να θιξω το οτι (ξανα)ζουμε μεγαλες στιγμες στο μοτο.
Τα τελευταια 3 χρονια ολο και καποιος θα ποσταρει το βιντεο που ειδαμε σαν ειδηση και ολοι θα γραψουν παλι τα ιδια,και βεβαια θα τσακωθουμε το ιδιο.

Κατσε να θυμηθω....την τελευταια φορα αν θυμαμαι καλα ειχα γραψει κατι τετοιο "απιστευτοι οδηγοι αλλα εντελως παρανοικοι" ο ται μου εκανε κουοτ και προσεθεσε "+κατι" μετα μπηκανε κατι κουλαδια και ερχισαν τα κλασσικα "ναι εσεις που το παιζετε υπερμαχοι της ασφαλειας οταν βγαινετε βολτα κλπ κλπ" λες και αυτο ειναι τι θεμα το τι κανουμε εμεις,και τελικα βριζαμε φωναζαμε δεν την παλευαμε και ολοι γενικα περναγαμε καλα.

Αντε και του χρονου, (οπου θα πω και κατι πρωτοτυπο) .

subman21
25/11/2008, 23:46
Καλή μ@λ@κία κάνανε οι τύποι.
Αμα θες να αυτοκτονήσεις υπάρχουν και άλλοι τρόποι χωρίς να υπάρχει κίνδυνος
να ξεκληρίσεις και καμία αθώα οικογένεια που πάει εκδρομή.
:a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31:

Υ.Γ. 1 Ισχύει και για οδηγούς αυτοκινήτων το σχόλιο

Υ.Γ. 2 "Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
και ειναι ελαχιστες οι φορες που "ρισκαρουν". οσο και αν σου φαινεται περιεργο. "

Το να ρισκάρεις τη δική σου ζωή στα π@π@ρι@ μας, το να ρισκάρεις τη δική μου όμως με πειράζει.
:mad:

TROOPER
25/11/2008, 23:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από subman21
..........

Το να ρισκάρεις τη δική σου ζωή στα π@π@ρι@ μας, το να ρισκάρεις τη δική μου όμως με πειράζει.
:mad:

ε μη πηγαινεις απο εκει και συ !!!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Aggelos_SV
25/11/2008, 23:58
:look:


Συγγνώμη...αλλά...τους λέτε αυτούς γρήγορους?...



:look: :lol:

Tpap
25/11/2008, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μην τρελαινεσαι.
.
.
.

Αντε και του χρονου, (οπου θα πω και κατι πρωτοτυπο) .

Kοίτα πως φαίνεται ο παλιός.
Και συνάμα γρήγορος...με άλλο μοτέρ. :lol: :lol:

subman21
26/11/2008, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ε μη πηγαινεις απο εκει και συ !!!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Όχι δεν πηγαίνω από εκεί, εγώ από την άλλη θα έρχομαι.:p

sakisvolos
26/11/2008, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap

Αν είναι ''χεράδες'' και το ''έχουν'' με τις υγείες τους.


Να άλλος ένας ''χεράς'' (http://www.youtube.com/watch?v=CkVwlkZmYpg&feature=related) τι φταίγανε οι απέναντι;;;;

Και αυτός ''χεράς'' (http://www.youtube.com/watch?v=5U6BDKFDAto&feature=related) ήταν!

Και αυτός ''χεράς'' (http://www.youtube.com/watch?v=BWGJCZ5bCwg&feature=related) ήταν και το χειρότερο; Η μηχανή διέσχισε το αντίθετο ρεύμα!