PDA

View Full Version : yamaha t-max 250 ή honda sh300



tigionapas
24/11/2008, 14:10
πια ειναι η γνωμη σας?το yamaha λιγο πιο φτηνο αλα με 2 κυληνδρους ενω το honda 16 αρες ζαντες και 4 hp πιο πολλα.

bentouza
24/11/2008, 14:51
για τους δυο κυλινδρους ποσο σιγουρος εισαι;

makis206
24/11/2008, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από tigionapas
πια ειναι η γνωμη σας?το yamaha λιγο πιο φτηνο αλα με 2 κυληνδρους ενω το honda 16 αρες ζαντες και 4 hp πιο πολλα.

Μην μπερδεύεις το Χ-Μax 250 με το T-Max 500 τα οποία είναι μονοκύλιδρο και δικύλινδρο αντίστοιχα :winka:

Τώρα όσο αναφορά X-Max 250 vs SH 300 δεν ξέρω ποιο θα διάλεγα αφού μ'αρέσουν και τα δυο το ίδιο, εμφανισιακά προτιμώ το X-City 250 κι απ'τα δύο πάντως :p


148879

tigionapas
25/11/2008, 12:52
σοστο 1 κυληνδρο εχει παρολο αυτα πιο ειναι πιο καλο για ταξιδακια?στην πολη?

makis206
25/11/2008, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από tigionapas
σοστο 1 κυληνδρο εχει παρολο αυτα πιο ειναι πιο καλο για ταξιδακια?στην πολη?

Και με τα δύο θα κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου, σε γενικές γραμμές ακούω πολύ καλά σχόλια και για τα δύο με κάποια παραπονάκια για τα πίσω αμορτισέρ του Yamaha το οποία γίνονται και πιο έντονα όταν υπάρχει και συνεπιβάτης. Και το Honda μου αρέσει πολύ αλλά και το X-Max, αν είχα να διαλέξω ένα απ'τα δύο θα έπαιρνα το Yamaha γιατί το σκούτερ προσωπικά το θέλω λίγο πιο "γεμάτο" στην όψη κι όχι τόσο λεπτοκαμωμένο όσο ένα παπί (κι ας το κάνει η λεπτή του σιλουέτα πιο ευέλικτο). Εσύ διαλέγεις αυτό που σου αρέσει καλύτερα μιας και από ποιότητα κατασκευής δεν νομίζω να σ'αφήσει παραπονεμένο κανένα απ'τα δύο.

Δεν παίρνεις το X-City πού'ναι πιο όμορφο ;:lol:

tigionapas
25/11/2008, 14:28
καλο και αυτο στη φοτο φιλε μου !δεν το ειχα αλλα τωρα θα το δω!πρεπει να εχει πιο μεγαλες ροδες απο x- max και ειναι και ομορφο !

tigionapas
25/11/2008, 14:29
η κοπελια παει με την μηχανη?αν ειναι να τρεξω :rotflmao:

makis206
25/11/2008, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από tigionapas
καλο και αυτο στη φοτο φιλε μου !δεν το ειχα αλλα τωρα θα το δω!πρεπει να εχει πιο μεγαλες ροδες απο x- max και ειναι και ομορφο !

Είναι κουκλί και κάτω απ'τα πλαστικά του κρύβεται ένα X-Max για την ακρίβεια, είναι ελάχιστα ακριβότερο απ'το Χ-Max αλλά αφού δεν κολλάς να ξοδέψεις αρκετά περισσότερα για το SH-300 τότε το X-City αξίζει να το προσέξεις μιας και θα πας μέχρι τη Yamaha. :winka:


Αρχικά δημιουργήθηκε από tigionapas
η κοπελια παει με την μηχανη?αν ειναι να τρεξω :rotflmao:

Πήγα να το δω στην έκθεση αλλά το αξεσουάρ δεν υπήρχε πάνω, δεν κοίταξα κάτω απ'τη σέλα όμως :rotflmao:

nikonian
26/11/2008, 08:49
Το SH 300 είναι πολύ πιο γρήγορο , με μεγάλους τροχούς και με πιο προηγμένο τεχνολογικά κινητήρα.
Είναι το απόλυτο σκούτερ για την πόλη και τα πέριξ.

suntiritikos
26/11/2008, 19:45
Το xmax θελει κανα 2000 χλμ για να μαλακωσει λιγο, αλλα και παλι ειναι πολυ σκληρο. Κατα τα αλλα πολυ καλο μηχανακι με τεραστιο "πορτμπαγκαζ".
Αν εχεις τα λεφτα για το sh300 να υπολογιζεις και κατι παραπανω για βαλιτσα.
Να ξερεις ομως οτι σε αυτα τα χρηματα μπορεις να παρεις ακομα και 500αρι σκουτερ.