PDA

View Full Version : Κλοπές στο Metro



SnakeMJK
24/11/2008, 14:35
Ρε παιδιά, δεν ήθελα να ανοίξω νέο θέμα, μιας και εδώ λέμε λίγο-πολύ γενικά για κλοπές.

Έχετε ακούσει γενικά για κλοπές από μετρό; Συγκεκριμένα θα με βόλευε απίστευτα να άφηνα την μηχανή στο μετρό αγ. αντώνη 9 με 5, τις ώρες που δουλεύω. Έξω απ το μετρό έχει τουλάχιστον 30-40 μηχανές, η μία δίπλα στην άλλη κ γενικά δεν έχω ακούσει να έχει γίνει κάποια κλοπή εκεί. Εσείς θα την αφήνατε; Κάθε φορά που την αφήνω, έχω αγωνία μέχρι να την ξαναδώ. Από μέτρα προστασίας έχουμε συναγερμό και immobiliser. Σκέφτομαι και για κουλούρα, απλά θα χρειάζεται υποχρεωτικά μετά να φέρω και τσάντα.

manhunter
24/11/2008, 14:41
Κλειδαρια δισκόφερνου
Συναγερμός
Immo
Κουλούρα
Κλείδωμα τιμόνι φυσικά
Και αν μπορείς κουκούλα

Θα κουβαλήσεις τσάντα για την κουλούρα και την κουκούλα, αλλά μετά μπορείς να την αφήσεις δεμένη πάνω στην μηχανή, κάτω από την κουκούλα.



Εγώ αυτό θα έκανα
:beer: :beer:
:wave2:

zzr2005
24/11/2008, 14:56
εμένα γιατί οι σταθμοί του μετρό μου φαίνονται ο παράδεισος των κλεφτών??
κατι σαν τα σινεμά ας πουμε...

στην Εθνική Άμυνα τα εχουν ξεσκισει τα αυτοκινητα ....

βεβαια στο μετρο του Περιστερίου ειναι πιο πολυσύχναστο το μερος αλλα είσαι τοσο σιγουρος οτι σε περίπτωση που καποια θρασύτατα κλεφτρόνια φορτώσουν τη μηχανή κάποιος θα μιλήσει???
και γενικα η περιοχή απο κλεφτρονια αλλο τιποτα...

αν ειναι να το κανεις 100% κουλούρα....αν εχεις εμπορικη μηχανή θα προτεινα να μην το κανεις γενικά....

VANDA
24/11/2008, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK


..Έχετε ακούσει γενικά για κλοπές από μετρό; Συγκεκριμένα θα με βόλευε απίστευτα να άφηνα την μηχανή στο μετρό αγ. αντώνη 9 με 5, τις ώρες που δουλεύω...


Μη δίνετε ιδέες... μόνο ραντεβού που δεν έκλεισες..
Εγώ δε θα το άφηνα εκεί. :wave2:

postman
24/11/2008, 15:17
Και πεταλο (ακριβο) και συνεγερμος και κλειδαρια δισκοφρενου ! Σιγα μην καθισει το κλεφτρονι να χασει 10' με την μηχανη σου , οταν μπορει να κλεψει του διπλανου που εχει μονο κλειδαρια δισκοφρενου ... Με κλειδαρια δισκοφρενου ειναι σαν να τους την χαριζεται...

SnakeMJK
24/11/2008, 15:34
Κατάλαβα... Η ιδέα να πληρώσεις το κατιτίς σε κανα βενζινάδικο κ να στην προσέχουν αυτοί; Βέβαια αν τελικά στην κλέψουν οι τύποι δεν θα ξέρουν τίποτα, αλλά τέσπα! Με κόβω να κάνω κανονικά το δρομολόγιο μου κ να μην χρησιμοποιώ το μετρό!

zzr2005
24/11/2008, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
Κατάλαβα... Η ιδέα να πληρώσεις το κατιτίς σε κανα βενζινάδικο κ να στην προσέχουν αυτοί; Βέβαια αν τελικά στην κλέψουν οι τύποι δεν θα ξέρουν τίποτα, αλλά τέσπα! Με κόβω να κάνω κανονικά το δρομολόγιο μου κ να μην χρησιμοποιώ το μετρό!

αλήθεια γιατι θες να χρησιμοποιεις το μετρό??
και αν επιθυμεις να χρησιμοποιησεις τις συγκοινωνιες δεν γινεται χωρις να παρεις τη μηχανη απο το σπιτι καθόλου?;)
μενεις πολυ μακρια απο το μετρό?

SnakeMJK
24/11/2008, 15:46
Μένω Πετρούπολη και δουλεύω Δάφνη, πολύ κοντά στο μετρό. Απλά με το να κάνω καθημερινά αυτή την απόσταση κατάλαβα ότι θα φορτώσω την μηχανή με πάρα πολλά χιλιόμετρα! Δεν προλαβαίνω να κάνω το ένα service και πρέπει να κλείσω ραντεβού για το επόμενο, που λέει ο λόγος :p Το να πηγαίνω με συγκοινωνία απ το σπίτι μου μέχρι το μετρό είναι τουλάχιστον απαγορευτικό, καθώς το λεωφορείο μπορεί να κάνει και μία ώρα για απόσταση 10 λεπτών.

gdevelek
24/11/2008, 16:00
μήπως ένα ποδήλατο θα βόλευε; :confused:

Operater
24/11/2008, 16:23
Koντά στο μετρό του Αγ Αντωνίου έχει ένα πάρκιν (κοντά στην eurobank). Για ρώτα μια τιμή,
νομίζω έχει κάποιες καλές χρεώσεις από τις 9 μέχρι τις 2 ή κάτι τέτοιο! Ρώτησε! :beer:

panagiotis dim
24/11/2008, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
Ρε παιδιά, δεν ήθελα να ανοίξω νέο θέμα, μιας και εδώ λέμε λίγο-πολύ γενικά για κλοπές.

Έχετε ακούσει γενικά για κλοπές από μετρό; Συγκεκριμένα θα με βόλευε απίστευτα να άφηνα την μηχανή στο μετρό αγ. αντώνη 9 με 5, τις ώρες που δουλεύω. Έξω απ το μετρό έχει τουλάχιστον 30-40 μηχανές, η μία δίπλα στην άλλη κ γενικά δεν έχω ακούσει να έχει γίνει κάποια κλοπή εκεί. Εσείς θα την αφήνατε; Κάθε φορά που την αφήνω, έχω αγωνία μέχρι να την ξαναδώ. Από μέτρα προστασίας έχουμε συναγερμό και immobiliser. Σκέφτομαι και για κουλούρα, απλά θα χρειάζεται υποχρεωτικά μετά να φέρω και τσάντα.

ΟΥΤΕ συναγερμούς ουτε κουλούρες ουτε κλειδωνιές ΄ΤΙΠΟΤΑ...Πήγα σε pet αγόρασα μια

δενδρογαλιά 2μιση μέτρα η λιμαρα και της εστειλα εκπαίδευση σε εκπαιδευτή ερπετών για να

την μαθει να καθεται στα ........τιμόνια με το κεφάλι ορθιο !!!!! αμα θελουνε να πανε να μου την

κλεψουνε .........

zzr2005
24/11/2008, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
μήπως ένα ποδήλατο θα βόλευε; :confused:

έχεις ανέβει με ποδήλατο στην Πέτρούπολη???:lol: :lol:

zzr2005
24/11/2008, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
Μένω Πετρούπολη και δουλεύω Δάφνη, πολύ κοντά στο μετρό. Απλά με το να κάνω καθημερινά αυτή την απόσταση κατάλαβα ότι θα φορτώσω την μηχανή με πάρα πολλά χιλιόμετρα! Δεν προλαβαίνω να κάνω το ένα service και πρέπει να κλείσω ραντεβού για το επόμενο, που λέει ο λόγος :p Το να πηγαίνω με συγκοινωνία απ το σπίτι μου μέχρι το μετρό είναι τουλάχιστον απαγορευτικό, καθώς το λεωφορείο μπορεί να κάνει και μία ώρα για απόσταση 10 λεπτών.

την ξερω τη διαδρομη και οντως δεν ενδύκνειται για συγκοινωνιες...

και εγώ αμφιταλαντευομουνα πολυ για αυτο το ζητημα καθως κανω από 30 το ελάχιστο μεχρι 60 χιλιομετρα καθημερινα στην πολη....με το οτι αυτο συνεπάγεται για λάστιχα, τακάκια και λοιπά....

ελεγα να παρω ενα χρέπι παπι να κανω τη δουλεια μου αλλα σκεφτομουν κ την ασφάλεια...

το μονο ισως που μπορεις να κανεις ειναι αυτο...να εχεις ενα φτηνο κινεζικο παπι για να το αφηνεις στο μετρο...θα σου κοστισει λιγότερο απο τα μετρα ασφάλειας ...λουκέτα, συναγερμους, κτλ...:lol:

AntoD
24/11/2008, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
έχεις ανέβει με ποδήλατο στην Πέτρούπολη???:lol: :lol:

Το κατεβασμα ομως θα ειναι πολυ ανετο και γληγορο!!!!

memas
24/11/2008, 17:01
Δεν εχω ακουσει για κλοπες, αλλα ποτε δεν ξερεις - παντως εντος του metro υπαρχει σιγουρα θεμα....

Lazio
24/11/2008, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
Ρε παιδιά, δεν ήθελα να ανοίξω νέο θέμα, μιας και εδώ λέμε λίγο-πολύ γενικά για κλοπές.

Έχετε ακούσει γενικά για κλοπές από μετρό; Συγκεκριμένα θα με βόλευε απίστευτα να άφηνα την μηχανή στο μετρό αγ. αντώνη 9 με 5, τις ώρες που δουλεύω. Έξω απ το μετρό έχει τουλάχιστον 30-40 μηχανές, η μία δίπλα στην άλλη κ γενικά δεν έχω ακούσει να έχει γίνει κάποια κλοπή εκεί. Εσείς θα την αφήνατε; Κάθε φορά που την αφήνω, έχω αγωνία μέχρι να την ξαναδώ. Από μέτρα προστασίας έχουμε συναγερμό και immobiliser. Σκέφτομαι και για κουλούρα, απλά θα χρειάζεται υποχρεωτικά μετά να φέρω και τσάντα.


Αν ειναι να στο φανε δεν θα τους σταματησεις τιποτα απο τα παραπανω ουτε και το οτι ειναι πολυσυχναστο μερος ....... ενα παλιο παπι με μπαγκαζιερα κανεις ολες τις δουλειες σου και εχεις και το κεφαλι σου ησυχο... αν στο φανε στο φαγανε :wave2:

SnakeMJK
25/11/2008, 08:35
Το ποδήλατο το είχα σκεφτεί, αλλά η ανηφόρα δεν θα παλεύεται με τίποτα. Λίγο το τσιγάρο, λίγο τα χρόνια χωρίς γυμναστική... Άσε :p

Με κόβω να το γυρνάω από το GSR σε κανά 50άρι παπί... Ε ρε γλέντια :P

CIRUS
25/11/2008, 08:41
Φίλε η καλύτερη λύση είναι να αγοράσεις με κάνα 300ρι ευρώπουλα ένα χάρχαλο παπί 10τίας και να το κλειδώνεις έξω από το μετρό, κανένας δεν θα στο κλέψει, θα κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου και μόνο λάδια θα αλλάζεις οπότε θα γλιτώσεις και χρήματα.

notakos600
25/11/2008, 09:13
Το λιγότερο που θα μπορούσε να γίνει θα ήταν να βάλουν φύλακες στα πάρκινγκ του Μετρό αλλά...
Το μόνο αντικλεπτικό για τη μοτό είναι κάθε φορά που την αφήνεις να την ''χαλάς''.
Να την ακινητοποιείς με κάποιο τρόπο έτσι ώστε να μη παίρνει μπρός. Στο μόνο που διαφέρουν τα αντικλεπτικά (συναγερμοί, λουκέτα, φίδια και λοιπά ερπετά) είναι ο χρόνος παραβίασής τους.

odt
25/11/2008, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
Απλά με το να κάνω καθημερινά αυτή την απόσταση κατάλαβα ότι θα φορτώσω την μηχανή με πάρα πολλά χιλιόμετρα!

Βασικά, κάνε και κανά χιλιόμετρο....σκέψου να στην κλέψουν και να μην την έχεις χαρεί...


Δηλαδή για να καταλάβω, προτιμάς να έχεις τη μηχανή σου χιλιόμετρα μακρυά σου, σε μέρος που είναι πανεύκολο κάποιος να την κλέψει έχοντας ένα χρονικό περιθώριο πάνω από 8 ώρες παρά να την έχεις δίπλα σου να τη βλέπεις? (κι ας αλλάζεις λάδια κάθε 3-4 μήνες...) :confused:


Τι να πουν και μερικοί που μένουν στο Περιστέρι και δουλεύουν στην Κάντζα (το παράδειγμα ΔΕΝ είναι τυχαίο...:winka: )

blackbusa
25/11/2008, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
Βασικά, κάνε και κανά χιλιόμετρο....σκέψου να στην κλέψουν και να μην την έχεις χαρεί...


Δηλαδή για να καταλάβω, προτιμάς να έχεις τη μηχανή σου χιλιόμετρα μακρυά σου, σε μέρος που είναι πανεύκολο κάποιος να την κλέψει έχοντας ένα χρονικό περιθώριο πάνω από 8 ώρες παρά να την έχεις δίπλα σου να τη βλέπεις? (κι ας αλλάζεις λάδια κάθε 3-4 μήνες...) :confused:


Τι να πουν και μερικοί που μένουν στο Περιστέρι και δουλεύουν στην Κάντζα (το παράδειγμα ΔΕΝ είναι τυχαίο...:winka: )

Προαστιακο???
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

anwrimos
25/11/2008, 12:39
o γαμπρός μου αφήνει παπάκι ευτελούς αξίας (πιάνει δεν πιάνει 100 ευρό έτσι που είναι) καθημερινά στο μετρό, και πριν 2 εβδομάδες του κλέψανε τον αριστερό καθρέφτη!!!!! επίσεις φίλης μου της πήρανε το ποδήλατο!!!! στη θέση σου δεν θα άφηνα μηχανή αν και πολλοί το κάνουν. τώρα το παπάκι ναι μεν δεν κοστίζει μια περιουσία αλλά κάνουμε τη δουλειά μας γύρω-γύρω....

XJR_Billy
25/11/2008, 12:52
Παιδιά δεν είναι μόνο στο Μετρό η φάση. Πάμε βολτίτσα με τα ΧΤ για σινεμά και μπυρίτσα.
Μεταμεσονύκτια προβολή στο Mall, αφήνουμε τις ΧΤάρες σε ένα ημίκλειστο πάρκιν με ΠΟΛΛΕΣ μηχανές... Ο φίλος με ΧΤΧ και Ακράπες, εγώ με την καλλονή μου:D και μαμά.

Τελειώνει η ταινία, καθόμαστε για μπυρίτσα, γυρίζουμε στις μηχανές και είχαν κόψει με κάποιο τρόπο τις Ακράπες του φίλου από τους λαιμούς!:eyepop: :eyepop:

Άσχημο ξενέρωμα...:( , νεύρα...:mad:

ΧΤ660 χωρίς εξατμίσεις... ΜΑΜΑ ΤΑ !!! Έτριβα τ'αυτιά μου να ξενερώσουν απ' τον ήχο...
Ευτυχώς το ρίξαμε λίγο στο χιούμορ, ότι ελάφρυνε το μηχανάκι κι έτσι :lol:

Άσχημη φάση... Τελικά πουθενά δεν είσαι ασφαλής...:( :(

blackbusa
25/11/2008, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Παιδιά δεν είναι μόνο στο Μετρό η φάση. Πάμε βολτίτσα με τα ΧΤ για σινεμά και μπυρίτσα.
Μεταμεσονύκτια προβολή στο Mall, αφήνουμε τις ΧΤάρες σε ένα ημίκλειστο πάρκιν με ΠΟΛΛΕΣ μηχανές... Ο φίλος με ΧΤΧ και Ακράπες, εγώ με την καλλονή μου:D και μαμά.

Τελειώνει η ταινία, καθόμαστε για μπυρίτσα, γυρίζουμε στις μηχανές και είχαν κόψει με κάποιο τρόπο τις Ακράπες του φίλου από τους λαιμούς!:eyepop: :eyepop:

Άσχημο ξενέρωμα...:( , νεύρα...:mad:

ΧΤ660 χωρίς εξατμίσεις... ΜΑΜΑ ΤΑ !!! Έτριβα τ'αυτιά μου να ξενερώσουν απ' τον ήχο...
Ευτυχώς το ρίξαμε λίγο στο χιούμορ, ότι ελάφρυνε το μηχανάκι κι έτσι :lol:

Άσχημη φάση... Τελικά πουθενά δεν είσαι ασφαλής...:( :(

αν ηταν πλερωτεο το παρκινγκ....μπορεις να ζητησες τα βιντεο απο τις καμερες ασφαλειας...:winka:

MitsosNaked
25/11/2008, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Παιδιά δεν είναι μόνο στο Μετρό η φάση. Πάμε βολτίτσα με τα ΧΤ για σινεμά και μπυρίτσα.
Μεταμεσονύκτια προβολή στο Mall, αφήνουμε τις ΧΤάρες σε ένα ημίκλειστο πάρκιν με ΠΟΛΛΕΣ μηχανές... Ο φίλος με ΧΤΧ και Ακράπες, εγώ με την καλλονή μου:D και μαμά.

Τελειώνει η ταινία, καθόμαστε για μπυρίτσα, γυρίζουμε στις μηχανές και είχαν κόψει με κάποιο τρόπο τις Ακράπες του φίλου από τους λαιμούς!:eyepop: :eyepop:

Άσχημο ξενέρωμα...:( , νεύρα...:mad:

ΧΤ660 χωρίς εξατμίσεις... ΜΑΜΑ ΤΑ !!! Έτριβα τ'αυτιά μου να ξενερώσουν απ' τον ήχο...
Ευτυχώς το ρίξαμε λίγο στο χιούμορ, ότι ελάφρυνε το μηχανάκι κι έτσι :lol:

Άσχημη φάση... Τελικά πουθενά δεν είσαι ασφαλής...:( :(

Μιλάς για το γνωστό motoparking του Mall?

SnakeMJK
25/11/2008, 13:10
Μιας και το φερε η κουβέντα... Κλοπες σε αυτό το παρκινγ του Mall ξέρουμε; Μαζί με το γήπεδο και το μετρό νομίζω είναι τα στάνταρ μέρη που με το που αφήσεις την μηχανή, γυρνάς μετά από κανα 2ωρο το λιγότερο :(

Αν κ σε αυτές τις περιπτώσεις η τηλεειδοποίηση ίσως φανεί πολύ χρήσιμη!

XJR_Billy
25/11/2008, 13:11
Όχι παιδιά, δεν ήταν επί χρήμασι το ρημαδοπάρκιν...
Και ο συναγερμός του ΧΤΧ δεν χτύπησε...:confused:

ΜήτσοςNaked δεν ξέρω ποιό εννοείς (δεν πολυπάω Mall) αλλά ήταν ένας χώρος δεξιά από τις σκάλες που ανεβαίνουμε... Με ΠΑΡΑ πολλές μηχανές μέσα...

Με τι τις έκοψαν τόσο γρήγορα και αθόρυβα ρε πστμ???:confused: :confused: :confused:

Νίντζα έχουν γίνει τα Κ@#$%^&κλεφτρόνια του Κ@#$%^& !!!!:mad: :mad:

MitsosNaked
25/11/2008, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Όχι παιδιά, δεν ήταν επί χρήμασι το ρημαδοπάρκιν...
Και ο συναγερμός του ΧΤΧ δεν χτύπησε...:confused:

ΜήτσοςNaked δεν ξέρω ποιό εννοείς (δεν πολυπάω Mall) αλλά ήταν ένας χώρος δεξιά από τις σκάλες που ανεβαίνουμε... Με ΠΑΡΑ πολλές μηχανές μέσα...

Με τι τις έκοψαν τόσο γρήγορα και αθόρυβα ρε πστμ???:confused: :confused: :confused:

Νίντζα έχουν γίνει τα Κ@#$%^&κλεφτρόνια του Κ@#$%^& !!!!:mad: :mad:

Για το ίδιο μιλάμε. Αυτό που είναι κάτω από τη γέφυρα του Ηλεκτρικού. Δέν είναι επι χρήμασι. Έχει 2-3 κάμερες άν θυμάμαι καλά. Βέβαια δέν καλύπτουν όλο το χώρο οπότε πρέπει να την παρκάρεις σε ακτίνα που να την πιάνει η κάμερα. Απαράδεκτο πάντως, άν και για κλοπή μηχανής(όχι περιφερειακών) δέν έχω ακούσει τίποτα.

devil's animal
25/11/2008, 13:21
εκει στο μετρο του Περιστεριου εχει αρκετα καταστηματα.

ενα ειναι με σιδηρικα, διπλα τυροπιταδικο, παραδιπλα αλλο και 2 περιπτερα, αντικρυστα το ενα απο το αλλο...


πας απλα με την μηχανη σου εκει και αφου εχεις συννενοηθει με καποιον απο αυτους να σου ριχνουν και ενα βλεφαρο επανω, δινοντας τους ενα ευτελες ποσο ..π.χ. 10€ το μηνα.

και την μηχανη σου θα χαρεις, και δεν θα την φορτωνεις χλμ και δεν θα παρεις και του κοσμου τις προστασιες.


πας στον περιπτερα και του λες....το και το ...και τσιμπα και ενα 10αρικακι...:winka:
θα σε μαθει αφου θα γινεται αυτο καθημερινα και θα την παρκαρεις και μπροστα απο το περιπτερο-καταστημα κλπ...
και μετα απο κανα μηνα του ξαναβαζεις αλλο ενα...


δεν θελει κοπο. θελει τροπο.
:wave2:

XJR_Billy
25/11/2008, 13:23
Και εγώ, δεν έχω ξανακούσει κρούσμα για το συγκεκριμένο μέρος, ούτε κλοπή ούτε γδύσιμο...
Και έχω γνωστούς που ξημεροβραδιάζονται με τις μηχανές τους εκεί.

Αλλά όφειλα να μοιραστώ μαζί σας την πολύ κακή εμπειρία με το φιλαράκι...

Κάποιοι λένε για σιδεροπρίονο:look: , άλλοι για τροχό... :confused:

Vaalinde
26/11/2008, 12:19
Και γω πρώτη φορά ακούω για κλοπή σε mall. Μη μου λέτε τέτοια γιατί προβλέπω να μην ξαναπηγαίνουμε με την παρέα. Πάντως μια λύση για τέτοιου είδους μέρη είναι να τα βάζεις στο parking για τα αυτοκίνητα και ας πληρώσεις και κάτι προκείμένου να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. :look:

manhunter
26/11/2008, 12:29
Θυμαμαι στο Mall οτι είχε γίνει ένα θέμα.
Ειχε πραγματοποιηθεί μια διαμρτυρία από μοτοσυκλετιστές, επειδή δεν τος άφηναν να μπουν στο υπόγειο τεράστιο γκαράζ του Mall

Μήπως ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό ?
Γιατί δεν επιτρέπουν σε μηχανές να μπουν στο υπόγειο πάρκινγκ άραγε???



:confused: :confused:

SnakeMJK
26/11/2008, 13:27
Καλά στο υπόγειο έχω ακούσει για πάρα πολλές κλοπές με αποκορύφωμα το βράδυ που σήκωσαν πάνω από 10 rallye-saxo! Τι να σου κάνουν και οι κάμερες; Θα δεις 1-2 τύπους να σου παίρνουν την μηχανή... Και μετά;

Vaalinde
26/11/2008, 14:23
άΑν είναι να τα πέρνουν από παντού άστο παράτατο, πήγαινε με τα πόδια που είναι οικονομικό, δε θέλει service και στην τελική φτάχνεις και σώμα....:D

zzr2005
27/11/2008, 14:14
επισης οι καμερες ασφαλειας δεν σημαινουν τιποτα...

στις περισότερες φορες δεν φαινονται προσωπα λογω της γωνιας της κάμερας και του τρόπου ντυσιματος των κλεφτρονιων...

αλλα ακομα και αν φαινονται τα προσωπα απλα το βιντεο θα σαπίσει στο φακελο της ασφάλειας μαζι με τα υπολοιπα στοιχεια...

δεν κολανε στις καμερες παιδια....

ggs
27/11/2008, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Θυμαμαι στο Mall οτι είχε γίνει ένα θέμα.
Ειχε πραγματοποιηθεί μια διαμρτυρία από μοτοσυκλετιστές, επειδή δεν τος άφηναν να μπουν στο υπόγειο τεράστιο γκαράζ του Mall

Μήπως ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό ?
Γιατί δεν επιτρέπουν σε μηχανές να μπουν στο υπόγειο πάρκινγκ άραγε???



:confused: :confused:

Είχε γίνει μια μεγάλη διαμαρτυρία μοτοσικλετών όταν πρώτοάνοιξε το mall.
Δεν αφήνανε τις μηχανές να παρκάρουν στο υπόγειο παρκινκ (επειδή ,έλεγαν, το υλικό που ήταν κατασκευασμένο το δάπεδο ήταν ολισθηρό ,άρα και επικίνδυνο για τις μηχανές …)
Δεν αφήνανε τις μηχανές σαν παρκάρουν στα γύρω πεζοδρόμια και φωνάζανε συνέχεια τροχαίους για κλήσεις…
Αλλά το χειρότερο ήταν ότι η ΤΕΡΑΣΤΙΑ αυτή κατασκευή και επιχείρηση που λεγόταν MALL δεν είχε λάβει ΚΑΜΙΑ μέριμνα για τις μοτοσικλέτες …..λες και δεν υπήρχαμε….το παρκινκ αυτό που λέτε έγινε πολύ αργότερα…