PDA

View Full Version : Αγορά xmax 250



GREGV33
24/11/2008, 18:57
Σας έχω ζαλίσει λίγο με τα μοντέλα που διαλέγω!! Ένα μεγάλο ευχαριστώ σ' όλους σας.
Βρήκα ενα xmax αρχές του 2006, έχει 25000 χλμ. Συναγερμό, ικανοποιητικά λάστιχα, μπαγκαζιέρα. Το θέμα ειναι οτι έχει φάει τη τούμπα του. Το πλαϊνό πλαστικό, ειναι ψιλό σπασμένο.
Οι ενδοιασμοί μου είναι στο γεγονός, οτι έχουν γραφτεί πάρα πολλά παράπονα για τα ηλεκτρικά του. Δεν θέλω να πάρω κάτι και να τρέχω στα συνεργεία ( όπως όλοι μας εξάλλου ).
Η τιμή του είναι στα ..... 2000!!!

sakt
24/11/2008, 21:18
Πιστεύω ότι αν είχε κάποιο προβλημα με ηλεκτρικά θα το είχε βγάλει μέχρι τώρα.......25.000 χλμ είναι αυτά.
Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις.......:uplate: :uplate: :uplate:

GREGV33
25/11/2008, 16:30
Του έκανα test drive σήμερα. Έκανα πάνω απο 2 χλμ, εκ των οποίων περίπου 100 μέτρα χωρίς χέρια, παρ' όλο που φύσαγε πλάγιος άνεμος και έχει μια τεράστια βαλίτσα πίσω ( δεν ξέρω πως πάνε τα λίτρα ) το μηχανάκι δεν έχασε βήμα. Πάτησα απότομα φρένο, επίσης πολύ καλή ανταπόκριση. Αν εξαιρέσουμε το πλαινό, που δεν είναι και ιδιαίτερα εμφανές, το μηχανάκι φαίνεται καθαρό. Ο μόνος ενδοιασμός που πλέον έχω, είναι για τα ρεύματα του. Απλά ελπίζω ο τύπος που το είχε και με βάση τα χλμ του (24800), να το έχει επισκευάσει.
Γνώμες - απόψεις;