PDA

View Full Version : Χρήση κράνους στην ελληνική Tv



petrogazz
25/11/2008, 15:54
Κατά καιρούς, αν και δεν είμαι φαν της TV, στην ελληνική τηλεόραση και ειδικά σε ελληνικές σειρές, έχω δει πλάνα “μοτοσικλετιστών”.

Κατά το 99% τον περιπτώσεων κανείς τους δεν φοράει κράνος. Το 1% που φοράει, είναι οι περιπτώσεις που παριστάνουν τους κλέφτες, απαγωγείς και γενικά αυτούς που δρουν εκτός νόμου.

Τελευταία έτυχε (από σύμπτωση μην με παρεξηγήσετε) να παρακολουθήσω 1-2 επεισόδια μιας ελληνικής σειράς που παρουσιάζει τα αισθηματικά παιχνίδια μιας κομμώτριας. Η Λίτσα (η κομμώτρια) έχει ένα παπί (glx από τα παλιά), που της το χάρισε ο φίλος της ο Μπάμπης (δουλεύει σε συνεργείο αυτοκινήτων) ο οποίος έχει ένα XT. Το περίεργο είναι ότι και τα δύο αυτά λαϊκά παιδιά από τα δυτικά προάστια της Αθήνας, φορούν πάντα κράνη. Μάλιστα και μια φίλη της κομμώτριας που εμφανίστηκε με τον δικό της πάνω σε ένα scooter, φορούσαν και αυτοί κράνη!!!

Ένα μεγάλο μπράβο στους συντελεστές της σειράς, που μέσα στην χαζομάρα της ελληνικής TV και στα παράγωγά της, για πρώτη φορά (νομίζω) περνιέται υποσυνείδητα το μήνυμα ότι μοτοσικλέτα και κράνος πάνε μαζί.

vestromas
25/11/2008, 16:20
Εγω παλι βλεπω ολη μερα τηλεοραση και ολα αυτα που ξερεις εσυ που δεν βλεπεις,

εγω πρωτη φορα τα ακουω.:lol:

Αν δεν βλεπεις tv, πως βγαζεις τα ποσοστα που ειπες;

Επισης αυτο με την κομωτρια πρωτη φορα το ακουω οτι υπαρχει.

Εσυ ξερεις και το στορυ:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Οχι μονο βλεπεις λοιπον tv, αλλα παρακολουθεις και την πιο σαβουρα που υπαρχει.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Οσο για τα κρανοι, αν δεν ικανοποιουσαν το σεναριο οι τους χορηγους δεν θα παιζανε με τιποτα.

Και επειδη ειπα πολλα και μυριζομε διαμαχη, να μην σου πω για τα μηνυματα που θελει να περασει η tv για το καλο μας γιατι δεν θα τελειωσουμε ποτε.:lol: :beer: :beer: :beer: :wave2:

THEOD
25/11/2008, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από petrogazz
Τελευταία έτυχε (από σύμπτωση μην με παρεξηγήσετε) να παρακολουθήσω 1-2 επεισόδια μιας ελληνικής σειράς που παρουσιάζει τα αισθηματικά παιχνίδια μιας κομμώτριας. .

Σε πιστέψαμε τώρα... :rotflmao: :a13: :rotflmao:


Άμα χάσεις κανένα επεισόδιο ρίξε ένα πμ στον Κρούκη...αυτός το γράφει και στο video... :a5: :a5: :a5:

the who
25/11/2008, 16:36
Κλειστη η βλεπε ντοκιμαντερ.

petrogazz
25/11/2008, 16:38
Εντάξει το παραδέχομαι, είμαι φαν της λίτσας καθομαι και ξεκατινιάζομαι για να δω τι λέει με τις φίλες της. :beer:

Ξέρεις μερικοί έχουν και γυναίκες (που βλέπουν tv)... :wave2:

Corvo
25/11/2008, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Κλειστη η βλεπε ντοκιμαντερ.

σωστος αλλα δεν εισαι παντα τυχερος να δεις κατι καλο στα ντοκιμαντερ...εμενα τουλαχιστον δεν μου αρεσουν ολα...
καπως πρεπει να περασει η ωρα και ειναι ευκολη λυση...

kost rider
25/11/2008, 17:02
Σορυ για το σπαμ αλλα..
Βεστρωμα πρεπει να μας ανοιξεις τα ματια!!!!
Πεσμας Τωρα τι ''θελει να μας περασει η Τ.V!!!!!!

the who
25/11/2008, 17:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Corvo
σωστος αλλα δεν εισαι παντα τυχερος να δεις κατι καλο στα ντοκιμαντερ...εμενα τουλαχιστον δεν μου αρεσουν ολα...
καπως πρεπει να περασει η ωρα και ειναι ευκολη λυση...
Πλεξιμο:rotflmao: ? πλακα κανω αλλα ειναι κουτο να παιρνουμε ως προτυπο την τηλεοραση και τις αμεσες η εμμεσες διαφημισεις.

Corvo
25/11/2008, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Πλεξιμο:rotflmao: ? πλακα κανω αλλα ειναι κουτο να παιρνουμε ως προτυπο την τηλεοραση και τις αμεσες η εμμεσες διαφημισεις.

καλα αυτο ειναι το μονο σιγουρο... οτι δεν θα τους παρεις σαν προτυπο αλλα ειναι κατι που περνας την ωρα ευχαριστα...
αν ειναι να πουμε για το κρανος ας πουμε και για αλλα...ας πουμε γτ τον δειχνει η καμερα να οδηγαει και να μιλαει στο κινητο ταυτοχρονα?

jfx
25/11/2008, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από petrogazz
Κατά καιρούς, αν και δεν είμαι φαν της TV, στην ελληνική τηλεόραση και ειδικά σε ελληνικές σειρές, έχω δει πλάνα “μοτοσικλετιστών”.

Κατά το 99% τον περιπτώσεων κανείς τους δεν φοράει κράνος. Το 1% που φοράει, είναι οι περιπτώσεις που παριστάνουν τους κλέφτες, απαγωγείς και γενικά αυτούς που δρουν εκτός νόμου.

Τελευταία έτυχε (από σύμπτωση μην με παρεξηγήσετε) να παρακολουθήσω 1-2 επεισόδια μιας ελληνικής σειράς που παρουσιάζει τα αισθηματικά παιχνίδια μιας κομμώτριας. Η Λίτσα (η κομμώτρια) έχει ένα παπί (glx από τα παλιά), που της το χάρισε ο φίλος της ο Μπάμπης (δουλεύει σε συνεργείο αυτοκινήτων) ο οποίος έχει ένα XT. Το περίεργο είναι ότι και τα δύο αυτά λαϊκά παιδιά από τα δυτικά προάστια της Αθήνας, φορούν πάντα κράνη. Μάλιστα και μια φίλη της κομμώτριας που εμφανίστηκε με τον δικό της πάνω σε ένα scooter, φορούσαν και αυτοί κράνη!!!

Ένα μεγάλο μπράβο στους συντελεστές της σειράς, που μέσα στην χαζομάρα της ελληνικής TV και στα παράγωγά της, για πρώτη φορά (νομίζω) περνιέται υποσυνείδητα το μήνυμα ότι μοτοσικλέτα και κράνος πάνε μαζί.


Σκέψου φιλε μου που εχουμε φτάσει για να μας κανει εντύπωση και να κάνουμε ιδιαίτερη μνεία σε αυτο που επρεπε να ηταν ο κανόνας....:(

petrogazz
25/11/2008, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Corvo
καλα αυτο ειναι το μονο σιγουρο... οτι δεν θα τους παρεις σαν προτυπο αλλα ειναι κατι που περνας την ωρα ευχαριστα...
αν ειναι να πουμε για το κρανος ας πουμε και για αλλα...ας πουμε γτ τον δειχνει η καμερα να οδηγαει και να μιλαει στο κινητο ταυτοχρονα?

Ακριβώς αυτό έθιξα. Δυστυχώς οι μισοί (και παραπάνω) έλληνες έχουν το χαζοκούτι όλη μέρα ανοιχτό και είναι λογικό να μιμούνται αυτά που βλέπουν. Συνήθως αυτά που βλέπουν είναι ότι γίνεται καθημερινά στο δρόμο. Άκρανοι μοτοσικλετιστές και αυτοκινητιστές με το κινητό (και ένα κάρο άλλα πράγματα) στο χέρι.
Μου έκανε εντύπωση λοιπόν ότι σε μια χαζοσειρά, όλοι φοράνε κράνος... (σε αντίθεση με το ότι γίνεται συνήθως).

fantacid
25/11/2008, 21:25
ουτε εγω βλεπω τιβι

εκτος απο ποιοτικές εκπομπες
τυπου: κυριο πολη, αννιτα πανια, θεμο κ λιακοπουλο να με ενημερωνει για ΟΛΕΣ τις διεθνης συνωμοσιες κατα του ελληνικου γενους!

:lol: :lol: :lol:

SVX
25/11/2008, 21:26
και με τις φαλακροι τις ηθοποιους..? τα ιδια γινονται?

vestromas
25/11/2008, 21:28
Mε μπριζωνετε και μετα μου την λεει ο Βυρωνας οτι του κανω πουταν@ τα θρεντ.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

george72
25/11/2008, 21:30
ριχτα ψηλε....

και γω μαζι σου ειμαι...

πες την αληθεια στο λαο!!

:beer: :beer:

madox
26/11/2008, 12:56
καλα εδω ολοκληρος πρωθυπουργος οδηγαει χωρις ζωνη στα σηριαλ της πενταρας θα κολλησουμε?
παντως σε καποιο απο αυτα ο πρωταγωνιστης που το επαιζε κρητικος αντρακλας οδηγουσε μονιμως μηχανη με κοντομανικο και ξεκρανωτος.Σιγα μην εκρυβε τις μπρατσαρες καλοκαιριατικα και χαλουσε την ξανθια και πλουσια κομη του.:bigcry: (πολυ το θελω παντως καποιος απο αυτους εν ωρα γυρισματων να φαει μια ψιλη-ετσι για το γουρι):D

Corvo
26/11/2008, 13:04
καταλαβα για πιο λες και εχεις απολυτο δικαιο...χωρις να ειχα δει την σειρα σε ολα τα διαφημιστικα και σε καποια επεισοδια δεν φορουσε ποτε κρανος...