PDA

View Full Version : Αντικατάσταση γαντιών



kostasfazer
25/11/2008, 16:41
Παιδιά καλησπέρα

Συνέβη κάτι το οποίο πραγματικά αποδεικνύει ότι υπάρχουν και σοβαροί επαγγελματίες στον χώρο του εξοπλισμού μοτοσικλέτας.
Την προηγούμενη εβδομάδα με την μεγάλη νεροποντή πέρασε νερό μέσα στα γάντια μου (Bering Logan) , τα οποία έχω στην κατοχή μου περίπου 1 χρόνο.
Αμέσως επικοινώνησα με την αντιπροσωπία της Bering στην Ελλάδα για να ρωτήσω αν είναι κάποιο κατασκευαστικό λάθος. Οι άνθρωποι ευγενέστατοι μου είπαν να στείλω τα γάντια να τα δούνε και αν είναι να τα αντικαταστήσουν
(μέσο καταστήματος στην Μιχαλακοπουλου).
Ε λοιπόν όχι μόνο μου τα αντικατέστησαν, αλλά επειδή το μοντέλο είχε καταργηθεί μου έδωσαν ένα πιο καινούριο ακόμα μεγαλύτερης αξίας.
Πιστεύω ότι η αντιμετώπιση της συγκεκριμένης αντιπροσωπίας είναι ένα παράδειγμα προς μίμηση.
Ευχαριστώ όλους του εμπλεκόμενους για την εξυπηρέτηση.
:beer: :beer:

zzr2005
25/11/2008, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasfazer
Παιδιά καλησπέρα

Συνέβη κάτι το οποίο πραγματικά αποδεικνύει ότι υπάρχουν και σοβαροί επαγγελματίες στον χώρο του εξοπλισμού μοτοσικλέτας.
Την προηγούμενη εβδομάδα με την μεγάλη νεροποντή πέρασε νερό μέσα στα γάντια μου (Bering Logan) , τα οποία έχω στην κατοχή μου περίπου 1 χρόνο.
Αμέσως επικοινώνησα με την αντιπροσωπία της Bering στην Ελλάδα για να ρωτήσω αν είναι κάποιο κατασκευαστικό λάθος. Οι άνθρωποι ευγενέστατοι μου είπαν να στείλω τα γάντια να τα δούνε και αν είναι να τα αντικαταστήσουν
(μέσο καταστήματος στην Μιχαλακοπουλου).
Ε λοιπόν όχι μόνο μου τα αντικατέστησαν, αλλά επειδή το μοντέλο είχε καταργηθεί μου έδωσαν ένα πιο καινούριο ακόμα μεγαλύτερης αξίας.
Πιστεύω ότι η αντιμετώπιση της συγκεκριμένης αντιπροσωπίας είναι ένα παράδειγμα προς μίμηση.
Ευχαριστώ όλους του εμπλεκόμενους για την εξυπηρέτηση.
:beer: :beer:

σου άλλαξαν τα γάντια επειδή πήραν νερό μετά απο ένα χρονο χρήσης??
:eek:

δηλαδή αν τους πάω και εγώ τα δικά μου που έλιωσαν στο εσωτερικό μετά απο ενα χρονο καθημερινής χρήσης θα μου τα αλλάξουν?:eek:

kostasfazer
25/11/2008, 17:46
Έχει διαφορά η αστοχία υλικού (πχ αδιαβροχοποίησης) με την φυσική φθορά λόγω χρήσης ….
Και καλό θα ήταν μια πράξη επαγγελματισμού από μια αντιπροσωπεία να μην γίνει πάτημα για καιροσκοπικές τακτικές από ορισμένους πελάτες που θα έθιγαν όλους μας…

zzr2005
25/11/2008, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasfazer
Έχει διαφορά η αστοχία υλικού (πχ αδιαβροχοποίησης) με την φυσική φθορά λόγω χρήσης ….

ΣΊΓΟΥΡΑ...αν και να τρυπάει ενα γάντι μεσα σε ενα χρονο χρησης ειναι καπως...προφανώς επειδή ηταν το πιο οικονομικό της bering ισχύει το οτι δινει περνεις στην περίπτωσή μου....

ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ...

Υ.Γ Ειναι άνετο αυτο το γάντι??το ειχα δοκιμασει οταν πηρα τα δικά μου και μου φανηκε οτι δεν θα εχω καλή αισθηση...
οι εντυπωσεις σου από την αίσθηση που δινουν ποια ειναι?

kostasfazer
25/11/2008, 18:06
Είναι άνετο αλλά θέλει λίγο δούλεμα ώστε να μαλακώσει στις κλειδώσεις
Πάντως μετά από 12 χρονιά που αλλάζω ρουχισμό μοτοσικλέτας (τουλάχιστον 8 διαφορετικές μάρκες) πρώτη μου φορά με αντιμετωπίζουν τόσο άψογα
;)

johnnyestia
25/11/2008, 18:13
+1 για την αντιπροσωπεία της bering. Στα δικά μου καλοκαιρινά άρχισε να σκίζεται το εσωτερικό λόγω αστοχίας υλικού και μετά από συννενόηση μαζί τους θα μου τα αλλάξουνε όταν αρχισει να σχίζεται τελείως.

Άψογοι

zzr2005
25/11/2008, 18:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnnyestia
+1 για την αντιπροσωπεία της bering. Στα δικά μου καλοκαιρινά άρχισε να σκίζεται το εσωτερικό λόγω αστοχίας υλικού και μετά από συννενόηση μαζί τους θα μου τα αλλάξουνε όταν αρχισει να σχίζεται τελείως.

Άψογοι

ποια εχεις?
γιατι και εγω κατι καλοκαιρινα εχω και απο μεσα εχουν σκιστει...εκει που παταω συμπλέκτη και στο εσωτερικό της παλάμης ειναι ετοιμο να ανοίξει τελείως...

ΑΛΛΆ ΑΝΤΕ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ....:cry:

menos
25/11/2008, 20:41
δηλαδή αν τους πάω και εγώ τα δικά μου που έλιωσαν στο εσωτερικό μετά απο ενα χρονο καθημερινής χρήσης

Σα δε ντρεπεσαι και διαβαζουν και ανηλικα:mad:


:lol: :lol: