PDA

View Full Version : Θεσσαλονίκη 23-11-2008 ΣΤΡΑΒΟ Κ ΑΝΑΠΟΔΟ...!!!



dim_melis
27/11/2008, 09:01
Να σας πω κ εγώ το στραβό που μου έτυχε την Κυριακή το βράδυ στην Θεσσαλονίκη...

Ήμουν στην Αγίου Δημητρίου στο ύψος της ΔΕΗ (λίγο πριν το υπουργείο Μακεδονίας-Θράκης) με τη μηχανή μου κατά τις 3.00 το βράδυ, όταν ξαφνικά ξύπνησα στο Ιπποκράτειο νοσοκομείο με μια απίστευτη ζαλάδα κ έναν φριχτό πόνο στο γόνατο!

Μετά από 2 μέρες ξάπλας, εξετάσεων επί εξετάσεων κλπ. οι γιατροί αποφάνθηκαν πως το χτύπημα στο κεφάλι δεν χρήζει ανησυχίας (το κράνος ΣΩΖΕΙ) κ με άφησαν να φύγω λέγοντας πως με το γόνατο μπορώ να το ψάξω μόνος μου.
Τελικά για να μην τα πολυλογώ έκανα μαγνητική στο γόνατο κ πήγα σε ορθοπεδικό (εκτός νοσοκομείου εννοείται) κ έχουμε κ λέμε:

1) ρήξη πρόσθιου χιαστού
2) ρήξη έσω πλαγίου
3) ρήξη μηνίσκου

Με την εγχείρηση που θα κάνω την άλλη εβδομάδα κ με 6 (κ βάλε) μήνες φυσιοθεραπείας ο γιατρός είπε ότι το γόνατο θα επανέλθει 100%.

Το παράπονό μου όμως είναι άλλο..

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΕΓΙΝΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ!!

Μετά από 2 μέρες που έφυγα από το νοσοκομείο είδα τη μηχανή μου κ καταλήγω πως μάλλον με χτύπησαν από πίσω κ δεξιά κ με παράτησαν εκεί πέρα λιπόθυμο...
Η μηχανή (Honda FMX 650) έχει στραβωμένη προς τα πάνω την δεξιά εξάτμιση, γρατζουνιές σε όλη την δεξιά μεριά στα πλαστικά ΚΑΙ σπασμένο το monoshock (!) που κρατάει το πίσω ψαλίδι!!!!!

ΟΠΟΤΕ επειδή ρε παιδιά δεν θυμάμαι, είναι ευπρόσδεκτες οι γνώμες, οι απόψεις καθώς και τυχόν πληροφορίες που τυχόν έχει ακούσει κάποιος για το περιστατικό.

Ευχαριστώ κ συγγνώμη αν κούρασα..

noe13
27/11/2008, 09:17
Μπα@στ@ρδοι!!!Μακαρι ρε φιλε να βρεις μια ακρη!

makis206
27/11/2008, 09:18
Tι είπες τώρα...:uplate:

Φίλε εύχομαι να πάνε όλα καλά στο χειρουργείο και να έχεις σύντομη και ανώδυνη ανάρρωση, ελπίζω να βρεις και τον παραλίγο δολοφόνο σου..

Υπομονή :beer:

alexioannides
27/11/2008, 09:25
kat'arxas perastika kai grhgorh anarwsh.
3 ta mesanyxta mhpws lipo8hmhses apo ta polla pota?
ligo dyskolo etsi xwris logo na se xtyphsoun.
aktws an isoun tipota tis 17noembrh....:D

pane ekei konte kai rota kai ton fylaka tou yporgeiou makedodias-8rakhs sthn gvnia einai to fylakio mpas kai eide h akouse kati auto h kapoioi synaderfoi tou.
kai mh ksexnas enhmerwse mas.

perasthka kai pali.:wave2:

stvr1
27/11/2008, 09:37
Κατ' αρχάς περαστικά!!!
Κάνε μύνηση (σαφώς), διότι πολλές φορές τους βρίσκουν όταν πάνε σε συνεργείο. Ο πραγματογνώμονας μπορεί να βρεί από τις ζημιές αν είναι αυτός που σε χτύπησε. Δεν είναι σίγουρο, αλλά ποτέ δεν ξέρεις....

SeNNinhA
27/11/2008, 09:39
Περαστικά σου

Συμβαίνει να μην θυμάσαι τι έγινε σε ενα ατύχημα. Ο εγκέφαλος λόγω της κρούσης δεν συγκρατεί τα δεδομένα. Είναι όπως ο σκληρός δίσκος που δεν προλαβαίνει να γράψει εαν τον χτυπήσεις.

Το πιο πιθανό για να βρεις άκρη (εαν βρεις) είναι να ρωτήσεις στο νοσοκομείο να σου πούνε ποιος σε μετέφερε εκεί ή ποιος τους ειδοποίησε. Αυτός είναι ο μόνος που θα μπορούσε να σου δώσει κάποια πληροφορία.

teok8
27/11/2008, 10:08
oxi re...:eyepop:
ti atoma kikloforoun eleuthera re gm?!
perastika file mou,esi na eisai kala kai ola ta alla ftiaxnontai...

el_hymador
27/11/2008, 10:35
Το πιθανοτερο σεναριο ειναι οτι στην φορεσε κανας μαλακας ...ειναι αδυνατο να μην ειδες η ακουσες τιποτα, ενα φρεναρισμα...εναν ηχο αυτοκινητου που ερχεται με γκλαζι κτλ...

Αυτο που λεει ο Senninha συμβαινει και μαλιστα συχνα...υπαρχει μεγαλη περιπτωση μετα απο ισχυρο ψυχοσωματικο σοκ ο εγκεφαλος να διαγραφει επιλεκτικα αυτες τις επωδυνες στιγμες.

Σε λιγες μερες θα αρχισεις να θυμασαι σιγα, σιγα καθως τα γεγονοτα εχουν καταγραφει, απλώς ο εγκεφαλος σου απο αμυνα τα εχει απωθησει στους πιο ανηλιαγους νευτρωνες του.

Το ιδιο ειχα παθει και εγω σε σοβαρο αυτοκινητιστικο πριν απο πολλα χρονια....

απλα ξυπνησα στο νοσκομειο χωρις να ξερω ουτε που ειναι ουτε γιατι ειμαι εκει. Η μνημη μνου ομως επανηλθε μνε τον καιρο και με ολες τις αντριχιαστηκες λεπτομερειες...

Φυσικα και θα πας στο σημειο του συμβαντος και θα προσπαθησεις να συλλεξεις οσοες περισσοτερες πληροφοριες μπορεις....δες και πανω στην μοτοσικλετα σοπυ αν εχει μεινει χρωμα απο του αυτοκινητο, ψαξε στις ακρες τουτ δρομου για κομματια απο το αυτοκινητο επισης...

καλα ξεμπερδεματα, περαστικα και τελευταιο να ειναι:wave2:

SnakeMJK
27/11/2008, 11:01
Περαστικά φίλε! Πάλι καλά που δεν είχες τίποτα χειρότερο!

:wave2: :wave2:

alexioannides
27/11/2008, 11:59
aaaa kalaaaaaaa... egw twra (13:00) ksypnisa kai katalaba...
egw nomizw oti to barousan oi gnwstoi agnwstoi me ropala gia na ton lystepsoun...

telika o prwinos kafes xreiazetai poly!!!!!!!!!!!

perastika file mou. elpizw na breis lysh.

DimChios
27/11/2008, 15:57
Περαστικα και μακαρι να βρεις ακρη!

:wave2:

TassosK
27/11/2008, 18:46
περαστικα φιλε

η αγιου δημητριου ειναι αρκετα επικινδυνη ειδικα οταν εχει κινηση

nic mor
27/11/2008, 22:30
περαστικα ρε φιλαρακι:wave2: :wave2:

Scandal
27/11/2008, 23:47
Περαστικά αδερφέ... ελπίζω να θυμηθείς τι έγινε και να βρεις το δίκιο σου...

ΥΓ: Μου αρέσει που ο αλέξης σου την λέει για τίποτα ποτά και τέτοια
3 ta mesanyxta mhpws lipo8hmhses apo ta polla pota? ligo dyskolo etsi xwris logo na se xtyphsoun. αλλά μάλλον αυτός είναι ο πιωμένος
egw nomizw oti to barousan oi gnwstoi agnwstoi me ropala gia na ton lystepsoun... - telika o prwinos kafes xreiazetai poly!

:beer:

alexioannides
28/11/2008, 07:03
oxi oxi.... mh mas bgei kai to onoma... apla.... den eixa poiei kafe kai den eixa ksypnhsei kala........:blush:

devil's animal
28/11/2008, 10:25
περαστικα για το ποδι σου και να πανε ολα καλα με την εγχειρηση.

ψαξτο οσο μπορεις παντως.

αυτη η ενεργεια ειναι ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ!
:mad: :mad: :mad:

καλο κουραγιο!
:beer:

ronin1
28/11/2008, 15:46
περαστικα φιλε..

κοιτα το ποδι σου..να γινει καλα..

οσο για τη μνημη..

εγω εδω κ 5 χρονια..

δε θυμαμαι 8 ολοκληρες ημερες..

κατα τις οποιες ειχα μια σχετικη επαφη με το περιβαλλον..

κ ξυπνησα μια μερα..κ δε θμομουν τιποτε...

ουτε καν τις ωραιες νοσοκομες..

:smokin:

Maira
28/11/2008, 16:04
Περαστικά!!! Ελπίζω όλα να τελειώσουν θετικά με την υγεία σου!!!


Αυτό που σου είπαν για το υπουργείο είναι το πιο καλό! πήγαινε και ρώτα μήπως αυτοί που είχαν βάρδια είδαν ή άκουσαν κάτι! Δες ποιος σε μετέφερε! Ποιος ειδοποίησε το ΕΚΑΒ! Στα αρχεία τους κρατάνε πλήρη στοιχεία! Και πάνω απ' όλα πήγαινε στην τροχαία και κάνε μήνυση!!!!


Όσο γι' αυτόν που το έκανε....... να του κοπούν τα πόδια και να βλέπει την ζωή του από το καροτσάκι!!!!! :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

harvester
28/11/2008, 20:04
οπως σου ειπαν τα παιδια ψαξε να βρεις τον σκοπο που ειχε υπηρεσια εκεινη την ωρα.
αποκλειεται να μην ειδε κατι

ARISPEED1
28/11/2008, 20:22
Περαστικά κ σιδερένιος .Σίγουρα θα βρεθεί ο υπαίτιος .........

sakisvolos
28/11/2008, 23:15
Περαστικά και αγύριστα! :wave2:

zolotas
29/11/2008, 09:27
3 η ωρα το βραδυ?? επικινδυνες ειναι αυτες οι ωρες για να κυκλοφορεις με μηχανη ......τιγκα στους μεθυσμενους ειναι

dim_melis
02/12/2008, 16:53
Ευχαριστώ ρε παιδιά για την συμπαράσταση!

Αύριο είναι το χειρουργείο.. Μίλησα με το μάστορά μου κ μου λέει κ αυτός ότι δεν είναι δυνατόν να έπαθε η μηχανή τέτοια ζημία από μια φέτα!

Όταν ξεμπερδέψω με το γόνατο θα κοιτάξω τι έγινε εκείνο το καταραμένο βράδυ...

sakisvolos
02/12/2008, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από dim_melis
Ευχαριστώ ρε παιδιά για την συμπαράσταση!

Αύριο είναι το χειρουργείο.. Μίλησα με το μάστορά μου κ μου λέει κ αυτός ότι δεν είναι δυνατόν να έπαθε η μηχανή τέτοια ζημία από μια φέτα!

Όταν ξεμπερδέψω με το γόνατο θα κοιτάξω τι έγινε εκείνο το καταραμένο βράδυ...

Το πόδι σου κοίτα τώρα! Η μηχανή φτιάχνεται! Κι' αν δεν φτιάχνεται αντικαθίσταται!:winka: :winka:

Elle
02/12/2008, 17:41
Βρε τι έπαθε ο άνθρωπος στα καλά του καθουμένου...:mad:
ΡΕ ΚΟΥΛΑΔΙΑ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΒΡΩΜΟΟΔΗΓΟΙ που χτυπάτε τον κόσμο
και τον παρατάτε αβοήθητο ΣΟΒΑΡΕΥΘΕΙΤΕ ΡΕ!!!!!!!!!!!

Περαστικά να έχεις φίλε μου, πάλεψέ το!

sergiosm
05/12/2008, 16:23
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ

Μην την καθυστερείς όμως τη μήνυση,
κάντην έστω και μοναδικό στοιχείο τον χρόνο και το σημείο του ατυχήματος.

Όσο το καθυστερείς τόσο περισσότερο αυξάνεις την πιθανότητα να φτιάξει το αμάξι του και να μην τον βρεις ποτέ.

Επίσης καλό είναι να μην φτιάξεις αμέσως τη μηχανή ή έστω (μέχρι να βρεθεί άκρη) να κρατήσεις όλα τα χτυπημένα κομμάτια της μηχανής
Είναι το μόνο που σε συνδέει με το ατύχημα.

:wave2: