PDA

View Full Version : Αλλαγή φιλτρου αερα...?



kriskris
27/11/2008, 15:57
Καλησπέρα παιδιά!Θέλω να βάλω ενα άλλο φίλτρο στο ΒΡΟΣακι μου και έχω βρει 2 διαθέσιμα:ένα HIFLOFILTRO και ένα ROC!!!
Ρε παιδες επειδή δε ξέρω και πολλα επι του θέματος,ασ βοηθήσει κάποιος που ξέρει κάτι για αυτές τις μάρκες...;;;;???!!!!
:beer:

FZR1000
27/11/2008, 16:34
Βαλε οποιο να ναι. δεν αλλαζεις δα και κανα πιστονι. Τα K&N παντως ειναι απ τα καλυτερα φιλτρα και ειναι κ πλενομενα.

kriskris
27/11/2008, 21:42
Το ξέρω φίλε μου,απλα επειδή κι εγω Κ'Ν ήθελα αλλα θέλει πατέντα για να μπει στο ΒΡΟΣ επειδη δε ταιριαζει!Οπότε είπα να βάλω κάτι που μπαίνει και βρήκα αυτα τα δύο,αλλα δε ξέρω περι τίνος πρόκειται.....:wacko:

red_monster
03/12/2008, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από kriskris
Το ξέρω φίλε μου,απλα επειδή κι εγω Κ'Ν ήθελα αλλα θέλει πατέντα για να μπει στο ΒΡΟΣ επειδη δε ταιριαζει!Οπότε είπα να βάλω κάτι που μπαίνει και βρήκα αυτα τα δύο,αλλα δε ξέρω περι τίνος πρόκειται.....:wacko:


Μόλις το βάλεις αν δν σου κάνει κόπο γράψε μια εντυπώσεις διαφορες με το εργοστασιακό κλπ
Σε τι τιμές τα βρίσκεις??

Daemon
03/12/2008, 17:21
Hiflofiltro ειναι πιο γνωστη για τα φιλτρα λαδιου (τουλαχιστων εδω στην Ελλαδα) Ουτε καν ηξερα οτι βγαζει φιλτρα αερα.. ROC κατι σε απλα κινεζικα ιμιτασιον μου φερνει.. (οπως τα ROC ανταλλακτικα,
Republic Of China)

kriskris
05/12/2008, 01:17
ROC κατι σε απλα κινεζικα ιμιτασιον μου φερνει.. (οπως τα ROC ανταλλακτικα, Republic Of China)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflm
μου αρεσε ο συνειρμός......



Red monster έχεις πμ.

vaskunito
05/12/2008, 01:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Hiflofiltro ειναι πιο γνωστη για τα φιλτρα λαδιου (τουλαχιστων εδω στην Ελλαδα) Ουτε καν ηξερα οτι βγαζει φιλτρα αερα.. ROC κατι σε απλα κινεζικα ιμιτασιον μου φερνει.. (οπως τα ROC ανταλλακτικα,
Republic Of China)

Ναι επίσης. Κι εγώ γιά του λαδιού τους ήξερα.

Τέλος πάντων, γενικά δεν έχει σημασία τι θα βάλεις. Πρακτική διαφορά δεν πρόκειτε να δεις (σε άλογα πχ) αλλά ούτε και στο fueling ιδιέτερα σε Bros. Οπότε πάρε κάτι που να είναι καλής ποιότητας, οικονομικό και να πλένεται. Αν και τα περισότερα που δεν ειναι χάρτινα αλλά τύπου σφουγγάρι πλένονται. Γιά K&N δεν θα πέταγα λεφτά να σου πω την αλήθεια. Και το ΟΕΜ της Yamaha που έχει πάνω η μηχανή μου μιά χαρά είναι και καθαρίζεται με λίγο νερό και σαπούνι όταν χρειάζεται.