PDA

View Full Version : φλορετα ρεεεεεεεεε



supermotard
27/11/2008, 19:22
ρε μάγκες εχω μια φλορετα αλλα αργοπεθαίνει.......
σκεφτομαι να παρω ΤΤR250 96'...... τι λετε ρε μάγκες???????:confused:

nobody
27/11/2008, 20:36
καλησπερα
η ερωτηση ποια ειναι,αν πρεπει να παρεις το ttr η αν πρεπει να κρατησες την Floretta?
αν θες βουνο και γενικα ωμα,παρε το ttr.αν σαρεσει το κλασσικο και εχεις ορεξη νασχοληθεις και χρονο βεβαια,κρατα αυτο που εχεις.η επιλογη παντως της yamaha ειναι πολυ καλη.δεν την ειχα ποτε,ομως ειναι αξιοπιστο μηχανημα.

Elle
27/11/2008, 21:05
Θέλεις να αντικαταστήσεις το Floretta?
Γιατί ΤΤR? Πόσα χρήματα θέλεις να διαθέσεις;

FestoNero
27/11/2008, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από nobody
καλησπερα
η ερωτηση ποια ειναι,αν πρεπει να παρεις το ttr η αν πρεπει να κρατησες την Floretta?
αν θες βουνο και γενικα ωμα,παρε το ttr.αν σαρεσει το κλασσικο και εχεις ορεξη νασχοληθεις και χρονο βεβαια,κρατα αυτο που εχεις.η επιλογη παντως της yamaha ειναι πολυ καλη.δεν την ειχα ποτε,ομως ειναι αξιοπιστο μηχανημα. Είναι αλήθεια οτι αυτοί που κάνουν εντούρο είναι ώμα αγόρια :blush: και λασπώνονται..


Φίλε supermotard, τι Floretta έχεις;

nobody
28/11/2008, 13:30
και το αιμα να σταζει...

supermotard
29/11/2008, 08:22
μαγκες ευχαριστω για τις απαντησεις.
εχουμε και λεμε. η φλορετα ηταν και εξακολουθει να ειναι το πρωτο μου μηχανακι. την κληρονομησα
εκ πατρος. ειχε δεκα χρονια αποθηκη, οποτε οπως καταλαβαινετε ηθελε συμαζεματα πριν την πιασουνε τα χερια μου. ο πατερας μου μου ελεγε 50cc και κοντα 100τελικη, μου τρεχαν τα σαλια. πηγα το εργαλειο στον μαστωρα τον Κοκκορα, ανακατασκευη του λεω. πιστονοκυλινδρο και μπιελα αλλαζονται με τα αγωνιστικα της SHARΚ,""της τοτε εποχης"",και ο κυβισμος φτανει τα 73cc. περημενα την μερα για να τελειωσει...........
φτανει αυτην η μερα το στρωνω λιγο το εργαλειο, τι να δω τελικη 70.......
εμεινα μαλακας........ τι γινετε ρε μαστωρα του λεω? ειπαμε μερικα πραγματα, Το εργαλειο το κανα να τραβαει και οχι να βγαζει τελικες, μου λεει....
τελος παντων, το μηχανακι οντως ειχε αξιοπρεπει τραβηγματα.. φανταζεστε φλορετα να ξεκιναει και να αφηνει το μισο λαστιχο λιωμενο στο οδοδτρωμα????? τεσσερα πισω αλλαξα.
φτανουμε δυστηχως στον τραγικο επιλογο. μετα απο ενα χρονο χρησης-κοφτες το μηχανακι δεν εβγαλε κιχ. μονο ταησε με βενζινολαδο ελεγε.... τωρα τελευταια ομως αρχησε να ρεταρει, τουλαχιστον ετσι το επεξηγησε ο πατερας μου. εγω μονο ξερω οτι στις ψηλες στροφες σκαει τρελα, σαν κριπτον με εξατμηση.
γι'αυτο αποφασησα να παρω κατι κανουριο εχοντας το Α1.
η αγαπες μου ηταν παντοτε τα εντουρο και τα καθαροαιμα. βρηκα πολλα, απο 125 εως 650. δυστηχως με τον πατερα μου λογο συζητησης( που θα πας ρε μ.....κα, απο τα 73 στα 650), βρηκαμε τη μεση λυση στα 250, εχωντας και μια εμπειρια απο ενα ΚΛΕ250, ενος καλου φιλου. λιγες οι αξιοπιστες επιλογες, ξεκινησα για ΑΧ-1, αλλα κατελιξα στο TTR-250, ως πιο κατι εργαλειο. βρηκα ενα supermoto εκδοση και οπου νανε το κλεινω.............
ξεχασα να αναφερω οτι η φλορετα ειναι μοντελο 1973, 73 κυβικα 73 κιλα, 73 τελικη....... για TTR δινω το παρα που 2 χιλιαρικα
εγω παντος ενα ξερω.
οσοι με δουλευαν για την "σακαρακα", τωρα θα βλεπουν τον κωλο του ΤΤρ στην κοντρα
keep the f....ing rubber burning....
Σουζα γιατρε....
Παντα ορθιο μαγκες...
Ευχαριστω.

Κανένας
29/11/2008, 09:05
Φίλε εγώ ένα έχω να σου πω
Ότι και να γίνει ποτέ μην την πουλήσεις
Η αξία της σε χρήματα, ακόμα και ως συλλεκτική είναι μηδαμινή, μπροστά στην ανεκτίμητη αξία που έχει, στο ιστορικό της οικογένειας σου
Αν για οποιοδήποτε λογο, δεν την χρησιμοποιείς, αναπαλαίωσε την, γυάλισε την και αν είναι δυνατόν, βαλτην στο σαλόνι σου
Μην την δώσεις
Δίνοντας την, είναι σαν να κάνεις λοβοτομή, στην μνήμη σου και στου πατέρα σου
Είναι σαν να καις ένα ημερολόγιο της οικογενείας σου
Μην το κάνεις
Όσο για την καινούργια, καλορίζικη μιας και ήδη έχεις καταλήξει, αλλά πάρε εξοπλισμό για το κεφάλι σου, το σώμα σου και τα άκρα σου
‘για να λες σούζα γιατρέ μου και όχι γιατρέ πονάω
:) :beer:

arxaios
29/11/2008, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Κανένας
Φίλε εγώ ένα έχω να σου πω
Ότι και να γίνει ποτέ μην την πουλήσεις
Η αξία της σε χρήματα, ακόμα και ως συλλεκτική είναι μηδαμινή, μπροστά στην ανεκτίμητη αξία που έχει, στο ιστορικό της οικογένειας σου
Αν για οποιοδήποτε λογο, δεν την χρησιμοποιείς, αναπαλαίωσε την, γυάλισε την και αν είναι δυνατόν, βαλτην στο σαλόνι σου
Μην την δώσεις
Δίνοντας την, είναι σαν να κάνεις λοβοτομή, στην μνήμη σου και στου πατέρα σου
Είναι σαν να καις ένα ημερολόγιο της οικογένεια σου
Μην το κάνεις
Όσο για την καινούργια, καλορίζικη μιας και ήδη έχεις καταλήξει, αλλά πάρε εξοπλισμό για το κεφάλι σου, το σώμα σου και τα άκρα σου
‘για να λες σούζα γιατρέ μου και όχι γιατρέ πονάω
:) :beer:

Στα είπε ΟΛΑ !!!:wave2: :wave2: :wave2:

epp1640
02/12/2008, 07:51
+1 και από μένα..

hdbiker
29/12/2008, 00:28
+1 και από μένα!!!:beer:

fantacid
29/12/2008, 02:33
αυτη τη στογ,η η φλορετα ειναι μια σακαρακα 73κκ με 73 τελικη που δε πιανει ουτε 73?......


παρε ενα ττρ βγαλτου τα ματια
παρτο σουζαρετο ριξτο καννιβαλισετο

αλλα τη φλορετα κρατα τη!

οταν μεγαλωσεις λιγο θα καταλαβεις την αξια της κ μονο τοτε....


ακου τι σου λεν τα παιδια πιο πανω....


:wave2:

dionhaya
29/12/2008, 07:34
φιλαράκι δες την δικιά μου λίγο!!!!!!!!μοντέλο του 66:wave2: :wave2:


151213

notakos600
29/12/2008, 07:47
+1000 στο να μην τη δώσεις.

Μη κάνεις το ίδιο λάθος που έκανα εγώ πριν 20 χρόνια με το SACHS του πατέρα μου που με αυτό έμαθα να οδηγώ μοτό.
Η χρηματική αξία της είναι μηδαμινή. Κράτησε τη φλορέτα για πάντα έστω και αν την κυκλοφορείς μια φορά το χρόνο.

supermotard
12/01/2009, 11:49
Αστετα μαγκες....
παει και το TTR...
παίρνω Toyota corolla 1.3 διθυρο 1999

stefi21
12/01/2009, 12:36
Γιατί έτσι?

domiemic65
12/01/2009, 22:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από supermotard
Αστετα μαγκες....
παει και το TTR...
παίρνω Toyota corolla 1.3 διθυρο 1999

:wacko: :sick: :dizzy: :eyepop: :confused: :confused: :confused: :mad: :sad: :uplate: :yuck: :hypnotize :uplate: :look: