PDA

View Full Version : Συγνώμη για το φανάρι, κυρία μου...



Dr Luv
28/11/2008, 17:30
Χθες το απόγευμα, στην καταραμένη Γούναρη στην Άνω Γλυφάδα (όσοι περνούν από κει ξέρουν) mercedes βγαίνει από στοπ, περνάει ανάμεσα από τα σταματημένα στην αιώνια κίνηση αυτοκίνητα και την βλέπω στα δεξιά μου - πολύ αργά για να φρενάρω που θα ήταν και το χειρότερο που θα μπορούσα να κάνω. Φυσικά ενστικτωδώς το έκανα, αλλά ευτυχώς σχεδόν αυτόματα άνοιξα ξανά το γκάζι και γλύτωσα τα χειρότερα. Πρόλαβε να με ξύσει με το εμπρός-δεξί μέρος του προφυλακτήρα στον αστράγαλο (μία από τις σπανιότατες φορές που οδήγησα χωρίς μπότες και τελευταία) και να βρει με το φανάρι πάνω στο κάγκελο της βαλίτσας μου. Δεν έπεσα, μιας και οι ταχύτητες ήταν πολύ μικρές, οπότε αφού είχα την τύχη (ισως και το ABS) να σταματήσω πριν πέσω στα οχήματα στο αντίθετο ρεύμα, γυρίζω στην λίγο παραπάνω σταματημένη mercedes.

Η σκηνή: Βγαίνει από το αυτοκίνητο κυρία μεσήλιξ και χωρίς να μου ρίξει ούτε μία ματιά, εξετάζει το σπασμένο φανάρι της και αναφωνεί: "πω πω πάει το φανάρι μου, μα καλά που πας αφού έβγαινα"!!!

Την κοιτάω, δεν μιλάω, ξανακοιτάει το αυτοκίνητο της και μου λέει: "ε, αφού δεν χτύπησες πάμε να φύγουμε". Δεν με ρώτησε - μου το ανακοίνωσε! Πραγματικά δεν έχω χτυπήσει, αλλά ΕΣΥ που το ξέρεις? Σε παρόμοιο περιστατικό πριν από περίπου δύο χρόνια, γνωστός μου έκανε να περπατήσει πάνω από χρόνο.

Τελικά, το μόνο που μου κατάφερα να της πω ήταν: "πραγματικά ελπίζω ν' αστειεύεστε" και έφυγα ανήμπορος να καταπιώ τη βλακεία και αδιαφορία που αντιμετώπιζα.

Δεν εξετάζω το αν φταίει αυτή που βγήκε από στοπ ή αν φταίω εγώ που οδηγούσα αριστερά από τα σταματημένα, ούτε το ότι δεν είχε την ικανότητα ή τα αντανακλαστικά να σταματήσει όταν με είδε μπροστά της. Ούτε τρελαίνομαι με την έλλειψη στοιχειώδους οδηγικής παιδείας και αντίληψης, αλλά τρομάζω με την αντίδραση της και την απόλυτη άγνοια της στο τι θα μπορούσε να έχει συμβεί.

Αν το φανάρι είναι το σημαντικό για σας, τοτε....

.....συγνώμη για το φανάρι κυρία μου....

devil's animal
28/11/2008, 17:56
:sad: :sad: :sad: :sad:

θλιβερο και μονο που το διαβασα.


αφου εισαι καλα...
:beer: :beer:

mizz
28/11/2008, 17:57
καλά εμένα αν μου τύχαινε παρόμοιο σκηνικό θα γινόταν της π#*($#... (εξαιτίας σοβαρού τροχαίου που είχα)
τι να πεις μωρέ για τα ζώα...

περαστικά φίλος και ας είναι οι ζημιές πάντα υλικές! :beer:

XJR_Billy
28/11/2008, 18:21
Είναι άξιον απορίας το τι άσχετο ζώο κυκλοφορεί...:mad:

Φίλε μου, τέλος καλό, όλα καλά.:beer:

(Φέρθηκες πολύ κύριος. Άλλος στη θέση σου...:evil: :evil: ):beer:

MitsosNaked
28/11/2008, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Φέρθηκες πολύ κύριος.


Η ευγένεια μας έχει φάει όλους εδώ μέσα......

Θα την είχε πάρει ο σατανάς λέμε :a45: ......

XJR_Billy
28/11/2008, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Η ευγένεια μας έχει φάει όλους εδώ μέσα......

Θα την είχε πάρει ο σατανάς λέμε :a45: ......


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :bigcry: :bigcry:

NikosKK
28/11/2008, 19:05
Αχ με συγχωρείτε σας έσπασα το φανάρι?Συγνωμη...μισό να σπάσω και το άλλο να γίνει σετάκι....







ΜΠΑΜ!!! :bigcry: :bigcry:






Καληνύχτα σας :D

harvester
28/11/2008, 19:55
καλα ολοι οι @@δατοι εσω μεσα μαζευτικαν.
καλα εκανες φερθηκες σαν κυριος και θα το καταλαβει οτι φερθηκε σαν καριολα

TOLISTOLAROS
28/11/2008, 21:03
Φίλε Dr Luv λυπάμαι που το λέω αλλά φταις.Έπρεπε κατευθείαν τροχαία και ξεκώλιασέ την (μπα, άστο,χάρη θα της έκανες..:lol: :lol: ).
Αυτή η κλώσσα θα συνεχίσει να κάνει το ίδιο και στο τέλος θα σακατέψει κανέναν.
Τροχαία καλείτε ακόμα και αν σας ακουμπήσουν τ'αμάξι,ΤΕΛΟΣ.
Το θα τα βρούμε μεταξύ μας πέθανε,δε σε ξέρω δε σε είδα.
Ούτε βρισίδια ούτε ξύλο.
ΤΡΟ-ΧΑΙ-Α.
Στην τελική δε μας νοιάζει αν κατάλαβε το λάθος της (που δε το κατάλαβε η συγκεκριμένη) αλλά ΝΑ ΜΗΝ ΟΔΗΓΑΕΙ ΠΛΕΟΝ.

MitsosNaked
29/11/2008, 01:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester

καλα εκανες φερθηκες σαν κυριος και θα το καταλαβει οτι φερθηκε σαν καριολα

Δυστυχώς φίλε μου δεν ζούμε σε κοινωνία που περνάνε πλέον αυτά, και θα το έχεις καταλάβει ήδη. Δέν το ισωπεδώνω, αλλά 'κόβεις΄ ποιά άτομα έχουν κάποια στοιχειώδη παιδεία, και με τη συμπεριφορά που έδειξε με βάση τα γραφόμενα η συγκεκριμένη ΄θειά΄(και το λέω προσβλητικά), δέν είναι ένα από αυτά τα άτομα....

zolotas
29/11/2008, 09:08
και φυσικα την ενδιαφερει την κυρια το σπασμενο φαναρι καθως και ο τεραστιος ,λαστιχενιος,ζουμερος ,βαρβατος ,τριχωτος , με φλεβες ,κοκκινος ,πρησμενος δονητης ........ολα τα αλλα να πανε να γ@μηθουνε.........:ZZZ:

Maira
29/11/2008, 10:21
Τροχαία λοιπόν σε κάθε περίσταση!!!!


Κι αν αυτή πάει στους μπάτσους και πει: "Το κ@λόπαιδο! Με τράκαρε και έφυγε! Αλλά ευτυχώς έχω κρατήσει τον αριθμό του!"

Θα τρέχεις φίλε!!!!!

Καλύτερα να προλαβαίνεις παρά να σε προλαβαίνουν!!!!



Ευτυχώς είσαι καλά!!!!

:beer: :beer: :beer:


πάντα όρθιος!!!!

harvester
29/11/2008, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Δυστυχώς φίλε μου δεν ζούμε σε κοινωνία που περνάνε πλέον αυτά, και θα το έχεις καταλάβει ήδη. Δέν το ισωπεδώνω, αλλά 'κόβεις΄ ποιά άτομα έχουν κάποια στοιχειώδη παιδεία, και με τη συμπεριφορά που έδειξε με βάση τα γραφόμενα η συγκεκριμένη ΄θειά΄(και το λέω προσβλητικά), δέν είναι ένα από αυτά τα άτομα....
οποτε γαμησι και ξυλο

TOLISTOLAROS
29/11/2008, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
οποτε γαμησι
Σιγά μη της κάνει και δώρο! :D

Dr Luv
01/12/2008, 15:54
Όχι γ@μήσι και ξύλο ρε παιδιά, το πρώτο το προτιμώ με την κοπέλα μου και το δεύτερο το απολαμβάνω καθημερινά στην προπόνηση και όχι με γυναίκες... :)

Όσο για την τροχαία, δεν είμαι σίγουρος ότι θα έβγαινε κάτι, διότι το μόνο που θα ήθελα θα ήταν να μπορούσε να καταλάβει τη μαλακία της κι να είναι προσεκτική στο μέλλον. Δεν βλέπω με ποιο τρόπο θα το έκανε αυτό η τροχαία. Άσε που παίζει να έμπλεκα, γιατί όπως είπα δεν είμαι σίγουρος ότι δεν φταίω (κατα κ.ο.κ. πάντα) αφού περνούσα αριστερά από σταματημένα αν και όχι στο αντίθετο.

Τέλος πάντων, ο κύριος λόγος που πόσταρα, εκτός για να το βγάλω από μέσα μου, είναι για να τονίσω ξανά ότι το να είμαστε προσεκτικοί απλά δεν αρκεί! Πρέπει να προβλέπουμε την κάθε μαλακία έστω κι αν δεν πιστεύουμε ότι κάποιος θα την κάνει. Το κέρατο μου αν πίστευα ότι δεν θα σταμάταγε αφού με έβλεπε μπροστα της!!!!!

Πάντως, αν και λίγο άσχετο, αν μπορείτε μην ξαναπεράσετε τη γ@μοΓούναρη - άλλοι 2 φίλοι μου είχαν ατύχηματα εκεί σε διάστημα 2 χρόνων.

Πάντα όρθιοι!
:beer:

LsKostas
01/12/2008, 16:19
Δυστυχως οι περιστασεις σε αναγκαζουν να γινεις βιαιος
ακομα κι αν σαν χαρακτηρας εισαι νορμαλ.

Dr Luv
01/12/2008, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Δυστυχως οι περιστασεις σε αναγκαζουν να γινεις βιαιος
ακομα κι αν σαν χαρακτηρας εισαι νορμαλ.

Καταλαβαίνω τι λες, σκέψου ότι κάνω περίπου 30.000 χλμ το χρόνο και οδηγώ 25 χρόνια, αλλά θα αποφύγω να καταφύγω σε βία εκτός αν απειληθεί η ζωή μου που και πάλι θα προσπαθήσω να κάνω τη λιγότερη δυνατή ζημιά... Αν μπορώ όμως να φύγω θα φύγω ακόμη και κακαρίζοντας και κουνώντας τις φτερούγες μου και το λειρί μου! :D

stvr1
01/12/2008, 19:51
Χαρά στην ψυχραιμία σου πάντως!!!:look:
Εγώ όταν μου την "κάνουν" και μου την "λένε" και απο πάνω διαολίζομαι και ρίχνω καντήλια...
Αλλά μάλλον ο δικός σου τρόπος είναι ο σωστός, φίλε!:wave2: