PDA

View Full Version : ΤΑ ΔΩΔΕΚΑ ......ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ!!!!!!!!!



panagiotis dim
28/11/2008, 21:04
Του παππα ο γυιός ήτανε μεγάλο μούτρο.!! οπου ζημιά και κακό μέσα ητανε . ο παππας είχε σκάσει απο το κακό του ..δεν μπορουσε να τον συμμαζέψει και κάθε κυριακή στην εκκλησία ζητούσε συγνώμη απο τους πιστούς για τα προβλήματα που αντιμετωπίζανε εξαιτίας του.. Ο γιάννης ητανε καλό παιδί ομως και είχαμε ξεκινήσει να κανουμε παρέα .

Τότε πηγαίναμε καθε τετάρτη στο κατηχητικό και εκεί βρίσκαμε ευκαιρία με το γιαννη μετα να κανουμε ζημιές . μέχρι που μια μέρα πήγαμε και βγαλαμε τις νεκροκεφαλες και κατι κόκκαλα απο τα κιβώτια που τα φυλαγανε στο νεκροταφείο για να φοβίσουμε τα κοριτσια !!!!

Την μεγάλη εβδομάδα ο γιάννης ήταν μεσα στην στεναχωρια.!! Ο παππας πατέρας του τον είχε στριμώξει την μεγάλη πέμπτη στο ιερό για να τον βοηθάει με τα λιβάνια και τα πετραχείλια.. Ν α ερθεις μου λέει και συ να με βοηθήσεις γιατι δεν μπορώ μόνος μου ..εντάξει του λέω και γω σαν να μην ηξερα τι θα γινότανε .. Μεγάλη πέμπτη τιγκα στον κόσμο η εκκλησία εγώ με τον γιάννη μεσα στο ιερό σαν να λέμε δευτεροπαππαδες θεση τιμητική οπως και να το κάνεις ..ο παππας μεσα στην κατάνυξη μια μεσα μια εξω εμεις επι των εργασιών κατασκευής θυμιατών κλπ κλπ και καθε φορα του φιλαγαμε το χέρι οτι και να του διναμε.....Ειναι που λέτε ο παππα ς εξω ...εχει αρχισει να λεει τα ΔΩΔΕΚΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ και εμεις απρακτοι μεσα χαζευαμε χωρίς ουσιαστικό έργο να μας έχει ανατεθεί ..εκτός του οτι σε λίγο επρεπε να φτοιάξουμε την ΘΕΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ !!! Ηταν δεν ήτανε στο 6 ο ευαγγέλιο ο παππας και εμεις αρχισαμε τις ετοιμασίες με τις μαυροδάφνες πατρών και τα αντιδωρα/.... μου λέει ο γιαννης εσύ κόβε τα αντιδωρα εγώ να ετοιμάσω την μαυροδάφνη ...εκεί ακρι΄βώς εγινε τα κακό ... Ν α ΠΙΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ??? Ε????/ ΒΑΛΕ ΛΙΓΟ ΜΩΡΕ ΤΕΤΟΙΑ ΜΕΡΑ !!!! Πίνουμε το πρώτο σφηνακι ...Οχι ξεροσφύρι μου λέει να φαμε και λιγο απο το αντίδωρο...μια η μαυροδάφνη δύο το αντίδωρο εχουμε αρχισει να σουρώνουμε μικρά παιδιά βλέπεις και ξαφνικά μεσα στο μεθύσΙ μας ο παππας εχει μπει μεσα και μας ζηταει τη ΘΕΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΝΑ ΚΟΙΝΩΝΉΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΟΥΣ ... Εμεις κόκκαλο ... Που είναι ρε αφορΙσμένα η ΘΕΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ αρχίζει ο παππας να φωνάζει εμεις τι να πούμε αγάλματα του παρθενώνα είμαστε .. ο παππας μην μπορώντας να συνηδειτοποιήσει πως του είχαμε πιει ολη την μαυροδάφνη και του φάγαμε ολο το αντίδωρο είχε γίνει εξω ΦΡΕΝΩΝ.!!!! ΟΙ ΦΩΝΕς ΤΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΟΥΣΑΝ ΕΞΩ ΣΤΟΝ ΚΛΗΡΟ ΠΟΥ αλλαλος περίμενε τις νεες εξελίξεις μεσα στο ιερό ... βγαίνει μέσα στην φούρκα το παππας εξω για να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα και να φωνάζει τραβώντας τα γένεια του .. ΟΙ διαβόλοι μεσα μου ηπιανε την κοινωνία ...τι θα σας δώσω εγώ τώρα πιστοί μου ....???/ και να ξαναμπαινει μέσα και να φωνάζει ..ΤΙ ΘΑ ΔΩΣΩ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΣΤΟΥΣ ΠΙΣΤΟΥΣ ??? ΕΜΕΙΣ ΑΜΙΛΗΤΟΙ ..ΕΞΩ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΙΕΡΟ ΜΟΥ ΜΟΛΥΝΑΤΕ ΤΑ ΙΕΡΑ ΚΑΙ ΟΣΙΑ ΕΞΩ ΔΙΑΒΟΛΟΙ ...ΕΜΕΙΣ ΟΠΟΥ ΦΥΓΕΙ ΦΥΓΕΙ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝΕ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΓΚΡΕΜΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ..ΧΑΘΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ ΠΗΓΑΜΕ ΕΥΤΥΧΩΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΓΥΡΝΩΝΤΑΣ ΠΊΣΩ ΑΚΌΜΑ ΓΕΛΑΓΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΣΑ Ο ΑΤΙΜΟΣ !!!!!

marulis
28/11/2008, 21:11
Τα σπασες ολα

:bigcry: :bigcry: :bigcry:
:lol: :rotflmao: :lol:
:beer: :wave2:

DimChios
29/11/2008, 06:42
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


apaixtos!!!!!!!!!!!!!!

Scandal
29/11/2008, 09:10
Αυτά είναι... άντε γεια μας! :beer:

sergiosm
03/12/2008, 16:55
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

devil's animal
03/12/2008, 17:30
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

δεν παιζεσαι!!
:beer: :beer: :beer:

p@nos
04/12/2008, 02:55
τι λες τωρααααα

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

perastikos
05/12/2008, 10:30
Έχει το βράδυ της Μ. Πέμπτης Θεία Κοινωνία? :look:

LARISEOS
05/12/2008, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos
Έχει το βράδυ της Μ. Πέμπτης Θεία Κοινωνία? :look:

παντως μαυροδαφνη εχει οπια μερα κ να μπεις,,, η καβα του παπα ειναι παντα γεματη.


:beer:

panagiotis dim
05/12/2008, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos
Έχει το βράδυ της Μ. Πέμπτης Θεία Κοινωνία? :look:
Τώρα να σου πώ για τα δωδεκα ευαγγελια θυμάμαι ...λες να ηταν ο επιτάφιος ????:sad: :sick: :blush: