PDA

View Full Version : Motosykletisths Sta 35



all right
08/03/2005, 12:30
ENAS 35XRONOS MALLON SKEPTETAI NA APOFASISEI NA ANEBEI JANA SE MHXANES META APO DEKA XRONIA.EKEI PISV STO PARELUON EIXE ODHGHSEI APO PAPAKIA EVS KAI KAWASAKI ELIMINATOR.TVRA SKEPTETAI TO FAZER TO 600 (TRELLAUHKA ME THN EMFANISH) ALLA KAI TO CBF 600.DEKTES OLES OI PARATHRHSEIS KAI OI SKECEIS KAI BLEPOYME....

arxaios
08/03/2005, 13:17
Παρόμοιο προβληματισμό είχα και εγώ καθώς είμαστε και κοντινή ηλικία 38. Τελικά προτήμισα το FAZER και μέχρι στιγμής το απολαμβάνω στο μέγιστο. Το CBF είναι εξαιρετική αγορά αλλά δεν μ'αρέσει αισθητικά. Ακόμα σαν προσωπική επιλογή προτιμώ τα ΥΑΜΑΗΑ λόγω καλλίτερης αντιπροσωπείας, φθηνότερων ανταλλακτικών κ.λ.π.
Βασικά το ΥΑΜΑΗΑ είναι πιό σπορ ενώ το άλλο πιό γενικής χρήσης. Παρ'όλα αυτά εγώ για γενική χρήση το έχω και τα καταφέρνει περίφημα.
Βασικά μεταξύ των δύο πάρε αυτό που σου αρέσει πιό πολύ γιατί κάθε πρωί αυτό θα βλέπεις για αρκετά χρόνια.
Και τα δύο είναι πάντως πάρα πολύ καλά μηχανάκια.

johnpan
08/03/2005, 13:22
Και τα 2 πολύ καλές επιλογές. Πιο δυνατό και πιο όμορφο το fazer, πιο ταξιδιάρικο (ρυθμίσεις, άνεση) το cbf. Ειδικά για τον συνεπιβάτη, θα κάνει διαφορά στην άνεση.

Spike
08/03/2005, 13:28
Diladi gia BMW oute logos ??

all right
08/03/2005, 13:43
ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΑΣ.ΟΠΩΣ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ-ΠΙΑ-Ο ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΦΩΤΙΑ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ.ΠΕΡΑΣΑΝ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΒΑΛΗΣΑ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΠΟΛΥ (ΑΛΦΑ ΡΟΜΕΟ GTV)EXEI ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΝΙΓΕΙ.Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ-ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ…..
ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ –ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ-ΕΙΝΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΦΟΒΑΤΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΜΗ ΠΑΘΩ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ…..

johnpan
08/03/2005, 14:35
Κατανοητό. Στη γυναίκα θα αρέσει πιο πολύ το cbf που δεν έχει τόσο επιθετική όψη. Αν είναι εξαιρετικά αρνητική, δείξ' της ένα bmw gs 650 αν σου αρέσει (αν το οδηγήσεις θα σου αρέσει). Η σέλα του κοντράρει σε άνεση το transalp και είναι επίσης πολύ ταξιδιάρικο.

idi
08/03/2005, 16:17
ΠΑΡΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ

FAZER Η CBF, ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ

maintenance
08/03/2005, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από all right
ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΑΣ.ΟΠΩΣ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ-ΠΙΑ-Ο ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΦΩΤΙΑ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ.ΠΕΡΑΣΑΝ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΒΑΛΗΣΑ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΠΟΛΥ (ΑΛΦΑ ΡΟΜΕΟ GTV)EXEI ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΝΙΓΕΙ.Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ-ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ…..
ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ –ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ-ΕΙΝΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΦΟΒΑΤΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΜΗ ΠΑΘΩ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ…..

ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ, ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ.
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΦΟΒΙΑ ΤΗΣ:wave2:

free rider
08/03/2005, 20:28
καλώς ήρθες στην παρέα φίλε...

το σημαντικό είναι η γυναίκα να μην ανεβαίνει σε μηχανές όπότε μπορείς να ευχαριστιέσαι το μοτόρι σου...

μόνος σου..

:beer: :beer: :beer: