PDA

View Full Version : Zundapp Bella R201, 1957



Tpap
29/05/2008, 16:06
νατη Άρη...

είναι ακριβώς σε αυτό το χρώμα.. την θυμάμαι καθαρά, ήμουν μόλις 5-6 ετών και την είδα μια-δυο φορές...


132302

sapila racing
29/05/2008, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
νατη Άρη...

είναι ακριβώς σε αυτό το χρώμα.. την θυμάμαι καθαρά, ήμουν μόλις 5-6 ετών και την είδα μια-δυο φορές...

Ειναι αυτη που σου ειπα λοιπόν!
Για να δούμε ποιος θα την βρεί :wave2:

Απο κοντα είναι λίγο τέρας, εχει μια κιτρινη ενας φίλος κολλημενος scooterακιας.
Το μεγεθος δεν φαίνεται στις φωτό, είναι λίγο τεράστια και σίγουρα το όνομα δεν της ταιριάζει απόλυτα ε? :lol:

Tpap
29/05/2008, 16:23
δεν μπορείς να φανταστείς, φίλε, τι συναισθήματα και εικόνες ήλθαν στο μυαλό μου τώρα πριν λίγο που την ξαναείδα μετά από τόσα χρόνια...

(σημ1: μόνο τα μηχανάκια και οι πολύ ωραίες γυναίκες σου φέρνουν τέτοιες συγκινήσεις...
σημ2: για να δούμε θα καταφέρω να το βρω εκεί που το έχουν παραπετάξει...? )
:beer: :beer: :sun:

sapila racing
29/05/2008, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
δεν μπορείς να φανταστείς, φίλε, τι συναισθήματα και εικόνες ήλθαν στο μυαλό μου τώρα πριν λίγο που την ξαναείδα μετά από τόσα χρόνια...

(σημ1: μόνο τα μηχανάκια και οι πολύ ωραίες γυναίκες σου φέρνουν τέτοιες συγκινήσεις...
σημ2. για να δούμε θα καταφέρω να το βρω...? )
:beer: :beer: :sun:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!

Να ξέρεις επίσης οτι αυτα τα scooter είχαν καλή οδική συμπεριφορα, αφού δεν εχουν στην ουσια σχέση με scooter εκτος απο το οτι μοιάζουν με scooter σε λαθος κλίμακα .

Εχουν μεγάλους τροχούς και μεταξόνιο και συμπεριφέρονται σαν μοτοσυκλέτες. Το μοτερ ειναι στο κεντρο κι οχι πίσω κι ετσι εχει και σωστή κατανομη βάρους. :wave2:

apav
29/05/2008, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
δεν μπορείς να φανταστείς, φίλε, τι συναισθήματα και εικόνες ήλθαν στο μυαλό μου τώρα πριν λίγο που την ξαναείδα μετά από τόσα χρόνια

Άσχετο αλλά, είναι αυτό που έγραψες στο άλλο θεματάκι με τον ξάδερφο; :wave2:

Tpap
29/05/2008, 16:40
όχι-όχι...το βεσπάκι εκείνο το έχω ακόμη,

αυτό είναι άλλο.

filipp0s
29/05/2008, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Ειναι αυτη που σου ειπα λοιπόν!
Για να δούμε ποιος θα την βρεί :wave2:



:D



Zündapp....bella...

η συγκεκριμένη πρέπει να είναι R201(?) του '57


:wave2:

sapila racing
30/05/2008, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
:D



Zündapp....bella...

η συγκεκριμένη πρέπει να είναι R201(?) του '57


:wave2:

Ακριβης όπως πάντα :wave2:

filipp0s
30/05/2008, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Ακριβης όπως πάντα :wave2:


Ti ακριβής ρε... αφού ρωτάω αν είναι το R 201...:lol:


εντιτ: Να φανταστείς ότι βρήκα και το site απ' όπου ο Τπαπ τσίμπησε τη φωτο... και παρ'οτι ήταν αφιερωμένο στις bella ούτε ο τύπος δεν ήταν σίγουρος για το μοντέλο...