PDA

View Full Version : νέα ατάκα!!!



Dr Luv
03/12/2008, 14:24
Περνάω, που λέτε, ακριβώς έξω από το περίπτερο της Βάρκιζας με κατεύθυνση προς Σούνιο και από τ΄αριστερά μου βλέπω κόκκινο Toyota Aygo να κάνει αναστροφή, να περνάει ξυστά δίπλα μου και φυσικά να το κόβει όλο δεξιά για να παρκάρει με τη μούρη πλάγια!!! Φρενάρω, μαζεύω το χέρι μου να μή μου το φάει και ψιλοξύνω τ΄αμάξι με το τιμόνι και το μηρό μου... Σταματάω πλάι της (ναι γυναίκα ήταν και όχι πάνω από 20) και ρωτάω ευγενικά: "Μα καλά είναι δυνατόν να μήν με είδες, αφού πέρασες δίπλα μου?" Και η απάντηση: ΣΕ ΕΙΔΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ...

Παρατηρήσεις:
1. Δεν χτύπησε κανείς.
2. Ήμουν με ποδήλατο, όχι με τη μηχανή.
3. Ταχύτητα 9 χλμ/ώρα.
4. Σήμερα, ώρα 12 το μεσημέρι - λιακάδα!
5. Δεν έχει περάσει βδομάδα από την προηγούμενη ατάκα της κυρίας στη Γλυφάδα με το φανάρι...

Ξέρω ότι το φόρουμ είναι για μοτοσυκλέτες, αλλά δεν μπορούσα να μην μοιραστώ τέτοια ατάκα, επίσης αν βοηθάει το ποδήλατο είναι ΚΤΜ - η honda δεν έχει βγάλει ακόμα... :D

Ζεύκας
03/12/2008, 15:44
Καλά οκ έφταιγε η κοπελιά. Εσύ τι έκανες για να προλάβεις το κακό?

Αφού έβλεπες ότι το αμάξι έκανε αναστροφή,δεν μπορούσες να κόψεις ταχύτητα?

Καλά έλεος,βάδιζες με 9 χλμ/ώρα δεν μπορούσες να την αποφύγεις???
Να πατήσεις φρένο και να σταματήσεις ρε αδερφέ μετά από 2 μέτρα??

Προφανώς δεν έκανες απολύτως τίποτα και σταμάτησες την τελευταία στιγμή.
Και μη μας πεις ότι δεν μπορούσες να το αποφύγεις...
γιατί με την ταχύτητα που είχες μόνο αν το αμάξι είχε σκοπό να σε εμβολίσει (πεταγόμενο την τελευταία στιγμή)
δεν θα απέφευγες την σύγκρουση...:rolleyes:

road spirit
03/12/2008, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Καλά οκ έφταιγε η κοπελιά. Εσύ τι έκανες για να προλάβεις το κακό?

Αφού έβλεπες ότι το αμάξι έκανε αναστροφή,δεν μπορούσες να κόψεις ταχύτητα?

Καλά έλεος,βάδιζες με 9 χλμ/ώρα δεν μπορούσες να την αποφύγεις???
Να πατήσεις φρένο και να σταματήσεις ρε αδερφέ μετά από 2 μέτρα??

Προφανώς δεν έκανες απολύτως τίποτα και σταμάτησες την τελευταία στιγμή.
Και μη μας πεις ότι δεν μπορούσες να το αποφύγεις...
γιατί με την ταχύτητα που είχες μόνο αν το αμάξι είχε σκοπό να σε εμβολίσει (πεταγόμενο την τελευταία στιγμή)
δεν θα απέφευγες την σύγκρουση...:rolleyes: ρε Μπάμπη... την παλεύεις καθόλου ? :lol:

Ζεύκας
03/12/2008, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ρε Μπάμπη... την παλεύεις καθόλου ? :lol:

κάτσε ρε μλκ....το παλικάρι πήγαινε στο δρόμο του,οκ?

από αριστερά κάνει αναστροφή αμάξι και μπαίνει στο δρόμο του φίλου,οκ?

όχι μόνο έρχεται προς τα δεξιά αλλά πάει και τέρμα δεξιά για να παρκάρει...

Τι διάολο δεν κατάλαβα?:confused:

sergiosm
03/12/2008, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Εσύ τι έκανες για να προλάβεις το κακό?


Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr Luv
Φρενάρω, μαζεύω το χέρι μου να μή μου το φάει και ψιλοξύνω τ΄αμάξι με το τιμόνι και το μηρό μου...

:wave2:

Dr Luv
03/12/2008, 17:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Καλά οκ έφταιγε η κοπελιά. Εσύ τι έκανες για να προλάβεις το κακό?

Αφού έβλεπες ότι το αμάξι έκανε αναστροφή,δεν μπορούσες να κόψεις ταχύτητα?

Καλά έλεος,βάδιζες με 9 χλμ/ώρα δεν μπορούσες να την αποφύγεις???
Να πατήσεις φρένο και να σταματήσεις ρε αδερφέ μετά από 2 μέτρα??

Προφανώς δεν έκανες απολύτως τίποτα και σταμάτησες την τελευταία στιγμή.
Και μη μας πεις ότι δεν μπορούσες να το αποφύγεις...
γιατί με την ταχύτητα που είχες μόνο αν το αμάξι είχε σκοπό να σε εμβολίσει (πεταγόμενο την τελευταία στιγμή)
δεν θα απέφευγες την σύγκρουση...:rolleyes:

Κάτσε μισό γιατί σ' έχασα... Και έκανα δεξιά και το πίσω φρένο κοκάλωσα (το μπροστινό είναι αριστερά όπου και μάζεψα το χέρι μου για να το προστατέψω) και πήγαινα με 9 (με τα πόδια τρέχω πιο γρήγορα) και την απέφυγα και όπως έγραψα, ίσα που ακούμπησα...Φίλε μου, ποτέ δεν είπα ότι κινδύνεψα και ο μόνος λόγος που πόσταρα ήταν η ανεκδιήγητη ατάκα της. Ελπίζω να συμφωνείς ότι ήταν όλα τα λεφτά!

Πάντως αν ήμουν με τη μηχανή μάλλον θα είχα σταματήσει, αν και όταν ένα αυτοκίνητο κάνει αναστροφή και κινείται παράλληλα με μας και χωρίς να έχει βγάλει φλας δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα κάνει μια απότομη γαμωτιμονιά για να παρκάρει σχεδόν πάνω μας, ε?

MitsosNaked
03/12/2008, 17:46
Εσύ τουλάχιστον της πέταξες καμία 'αντίστοιχη' ατάκα;

Ζεύκας
03/12/2008, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr Luv
Κάτσε μισό γιατί σ' έχασα... Και έκανα δεξιά και το πίσω φρένο κοκάλωσα (το μπροστινό είναι αριστερά όπου και μάζεψα το χέρι μου για να το προστατέψω) και πήγαινα με 9 (με τα πόδια τρέχω πιο γρήγορα) και την απέφυγα και όπως έγραψα, ίσα που ακούμπησα...Φίλε μου, ποτέ δεν είπα ότι κινδύνεψα και ο μόνος λόγος που πόσταρα ήταν η ανεκδιήγητη ατάκα της. Ελπίζω να συμφωνείς ότι ήταν όλα τα λεφτά!

Πάντως αν ήμουν με τη μηχανή μάλλον θα είχα σταματήσει, αν και όταν ένα αυτοκίνητο κάνει αναστροφή και κινείται παράλληλα με μας και χωρίς να έχει βγάλει φλας δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα κάνει μια απότομη γαμωτιμονιά για να παρκάρει σχεδόν πάνω μας, ε?

Για μισό...εσύ πήγαινες προς Βάρκιζα κ η πιτσιρίκα προς Αθήνα,έτσι?

Αυτή έκανε αναστροφή,μπήκε στο ρεύμα σου,και όχι μόνο μπήκε αλλά έκανε και τελείως δεξιά για να παρκάρει άτσαλα.

Μέχρι να εκτελέσει η οδηγός αυτή τη διαδικασία,εσύ τι έκανες?

Και γιατί με τη μηχανή μάλλον θα είχες σταματήσει ενώ με το ποδήλατο όχι?


Και εν κατακλείδι,η μαλακία όπως ξαναέγραψα είναι της οδηγού.
Εγώ αναρωτιέμαι γιατί δεν την απέφυγες.

Το αμάξι έκανε αναστροφή 180 (πάνω-κάτω) μοιρών.Σωστά?
Μέχρι να κάνει το αμάξι αναστροφή ένας αναβάτης ποδηλάτου που πηγαίνει με 10 χλμ/ώρα προλαβαίνει
άνετα να ακινητοποιήσει το ποδήλατο πριν έρθει σε επαφή με το αμάξι.

DimChios
04/12/2008, 05:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Εσύ τουλάχιστον της πέταξες καμία 'αντίστοιχη' ατάκα;


την κλασσικη μαλλον!

:lol: :lol: :lol:







ρε την ηλιθια την αγαμητη! :mad:

alximistis
04/12/2008, 05:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Για μισό...εσύ πήγαινες προς Βάρκιζα κ η πιτσιρίκα προς Αθήνα,έτσι?

Αυτή έκανε αναστροφή,μπήκε στο ρεύμα σου,και όχι μόνο μπήκε αλλά έκανε και τελείως δεξιά για να παρκάρει άτσαλα.

Μέχρι να εκτελέσει η οδηγός αυτή τη διαδικασία,εσύ τι έκανες?

Και γιατί με τη μηχανή μάλλον θα είχες σταματήσει ενώ με το ποδήλατο όχι?


Και εν κατακλείδι,η μαλακία όπως ξαναέγραψα είναι της οδηγού.
Εγώ αναρωτιέμαι γιατί δεν την απέφυγες.

Το αμάξι έκανε αναστροφή 180 (πάνω-κάτω) μοιρών.Σωστά?
Μέχρι να κάνει το αμάξι αναστροφή ένας αναβάτης ποδηλάτου που πηγαίνει με 10 χλμ/ώρα προλαβαίνει
άνετα να ακινητοποιήσει το ποδήλατο πριν έρθει σε επαφή με το αμάξι.


Ρε συ... τι έχεις πιει;;;
Το θέμα μας γι αυτό νομίζω το γράφει το παλλικάρι δεν είναι τι έκανε αυτός αλλά η ατάκα! Τι του είπε αυτό είναι το θέμα ρε συ.
Αλλά να σου πω και κάτι για τα υπόλοιπα που λες. Το τι έκανε είναι πολύ σχετικό. Πανικοβλήθηκε ίσως; Δεν σου κάνει; Κόλλησε εκείνη τη στιγμή αυτό σε βοηθά; Δεν το περίμενε και δεν μπόρεσε να αντιδράσει "σωστά" εντάξει τώρα;
Δεν είμαστε μηχανές και ρομπότ Μπάμπη. Δεν αντιδρούμε πάντα όπως πρέπει. :)

Μεταξύ μας... δώσε και σε μας από αυτό που πίνεις :lol: :lol: :lol:

makis206
04/12/2008, 07:22
Περαστικά και ποτέ ξανά !:beer:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr Luv
επίσης αν βοηθάει το ποδήλατο είναι ΚΤΜ - η honda δεν έχει βγάλει ακόμα... :D

Κι όμως έχει βγάλει ένα θηρίο που θά'χε κάνει το Aygo κονσερβοκούτι (όχι πως δεν είναι από πριν δηλαδή..) :lol:


149451

Ζεύκας
04/12/2008, 10:24
1."πυργιώτικα τσιγάρα θα σε παν μακρυά..." Τάκι τσαν. <-να τι πίνω :lol:


2.Και για να καταλάβω δλδ,κάποιος ανοίγει δημοσίως ένα θέμα πρέπει να χορεύουμε στο ρυθμό που θέλει αυτός?
Δλδ εδώ κάνουμε σχολιάκα μόνο για την ατάκα?:sick:

Lio
04/12/2008, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Περαστικά και ποτέ ξανά !:beer:



Κι όμως έχει βγάλει ένα θηρίο που θά'χε κάνει το Aygo κονσερβοκούτι (όχι πως δεν είναι από πριν δηλαδή..) :lol:

Kai g@mo ta ergaleia......
Δυστυχώς η Χόντα σταμάτησε απο πέρσι να ασχολείται με το Downhill World Cup. Κρίμα. (σημειωτέον, το κόστος του Honda RN01 ίσως ξεπερνάει αυτό του Aygo...)

PS. Dr Luv, μπορείς εύκολα να αλλάξεις τη θέση των φρένων στο ποδήλατο σου. Αν θες μπορώ να σε πω πως.

AntoD
04/12/2008, 10:45
Εγω θα τον πεταγα εξω

θα της τον ακουμπουσα

και οταν θα πνιγοτανε θα τον τραβουσα λιγο πιο εξω απο τον λαρυγγα της...

και θα της ελεγα...

συγνωμη...νομιζα οτι θα σταματουσες και δεν θα τον επαιρνες ολο....

......τον αναπνευστήρα....

:lol:

makis206
04/12/2008, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lio5
(σημειωτέον, το κόστος του Honda RN01 ίσως ξεπερνάει αυτό του Aygo...)

Κατά πολύυυυυυυυυ... έτσι γίνεται με τα πρωτότυπα σ'αυτή τη ζωή :lol:

:beer:


149462

Dr Luv
04/12/2008, 15:26
Πω πω μάγκες μου φτιάξατε τη διάθεση:rotflmao:

Πάντως θα επαναλάβω, αν και παίζει να μην το έγραψα σωστά απ' την αρχή, ότι είχα ήδη περάσει την ακτίνα περιστροφής της οπότε και πέρασε ουσιαστικά πίσω μου και αριστερά μου και αφού κινήθηκε / προσπέρασε για κανά 2 μέτρα τότε μόνο έστριψε δεξιά...

Για την κοπέλα, αν και οι ιδέες που ακούστηκαν ήταν ενδιαφέρουσες, το μόνο που έκανα (ως γνωστός ξενέρωτος) ήταν να της πω να έχει τα μάτια της ανοιχτά κι να προσέχει. Χώστε τα μου ελεύθερα... :alien:

Μετά από αρκετή σκέψη και πολύχρονη μελέτη της ηλίθειας οδηγικής συμπεριφοράς κατέληξα στο παρακάτω σενάριο όσο αφορά τις προθέσεις της και το παραθέτω μέσα απ΄τη δική της οπτική (επικαλούμαι ποιητική αδεία): Χμμμ που να παρκάρω τώρα ρε γαμώτο, πέρασα αρκετά και την τράπεζα... Α, να μιά θεσούλα (έμπαινε νταλίκα) απέναντι μπροστά απ' το περίπτερο, ας κάνω αναστροφή στα γρήγορα μη μου την πιάσει κανένας... Ώπα την έκανα, μα τι σκατά κάνει αυτός με το ποδήλατο δεξιά μου? Δεν βλέπει ότι η θέση μου ανήκει? Κάτσε να το βάλω σβέλτα με τη μούρη, που να βγάζω φλας και αλάρμ τέτοια ώρα, εξάλλου το ποδήλατο θα σταματήσει, τι δουλειά έχει στο δρόμο ΜΟΥ ο μαλάκας... Ωχ, τι ακούστηκε? Ρε μπας κι έσκασε πάνω μου ο ηλίθιος? Νάτος, τι θέλει τώρα και ρωτάει αν τον είδα, τυφλή είμαι ρε πούστη μου?! Κάτσε να το παίξω κυριλέ, είναι και κούκλος (εντάξει ποιητική αηδία είπαμε...) μη μου ρίξει και καμμιά. Τιιιιιιι? Να έχω τα μάτια μου ανοιχτά και να προσέχω περισσότερο? Τι μαλάκας ο ξενέρωτος... Δεν του 'ριχνα κανά μπινελίκι να πάει καλά κι η μέρα μου........

Όσο για το ποδήλατο δεν ήξερα ότι η Honda έχει βγάλει αυτό το μωρό, αν και μάλλον δεν θα μπορούσα ποτέ να το αποκτήσω, μου φαίνεται πολλλλλές φορές ακριβότερο από το πιστό μου mountain GT, άσε που δεν θα την πάλευε τη διαδρομή των 30 χλμ. στο δρόμο που έκανα με το ΚΤΜ (TOR bike)...

Dr Luv
04/12/2008, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
Εγω θα τον πεταγα εξω

θα της τον ακουμπουσα

και οταν θα πνιγοτανε θα τον τραβουσα λιγο πιο εξω απο τον λαρυγγα της...

και θα της ελεγα...

συγνωμη...νομιζα οτι θα σταματουσες και δεν θα τον επαιρνες ολο....

......τον αναπνευστήρα....

:lol:

Μ' έστειλες... :rotflmao: :beer:

Dr Luv
04/12/2008, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
1."πυργιώτικα τσιγάρα θα σε παν μακρυά..." Τάκι τσαν. <-να τι πίνω :lol:


2.Και για να καταλάβω δλδ,κάποιος ανοίγει δημοσίως ένα θέμα πρέπει να χορεύουμε στο ρυθμό που θέλει αυτός?
Δλδ εδώ κάνουμε σχολιάκα μόνο για την ατάκα?:sick:

1. Δεν στέλνεις κανένα απ' αυτά κι από δω? :D

2. Όλα τα σχόλια εγώ προσωπικά τα παίζω, ελπίζω να να μην ακούστηκε αλλιώς. Γράψε ότι γουστάρεις και το συζητάμε. :beer:

Ζεύκας
04/12/2008, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr Luv
Πάντως θα επαναλάβω, αν και παίζει να μην το έγραψα σωστά απ' την αρχή, ότι είχα ήδη περάσει την ακτίνα περιστροφής της οπότε και πέρασε ουσιαστικά πίσω μου και αριστερά μου και αφού κινήθηκε / προσπέρασε για κανά 2 μέτρα τότε μόνο έστριψε δεξιά...


ε πες το ντε ρε αδερφέ! :beer: :beer: :beer:



Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr Luv
1. Δεν στέλνεις κανένα απ' αυτά κι από δω? :D

το "καλό πράγμα" κύριος το κάνουν οι Πυργιώτες!:smokin:

αλλά επειδή είμαστε τα μεγαλύτερα λαμόγια ευχαρίστως να σου δώσω κανά αλβανικό....:smokin: :hypnotize :rotflmao: :rotflmao:

Dr Luv
04/12/2008, 21:39
το "καλό πράγμα" κύριος το κάνουν οι Πυργιώτες!:smokin:

αλλά επειδή είμαστε τα μεγαλύτερα λαμόγια ευχαρίστως να σου δώσω κανά αλβανικό....:smokin: :hypnotize :rotflmao: :rotflmao: [/B][/QUOTE]

:cool: Thanks, αλλά κρατάω από Καλαμάτα μεριά..... :beer::rotflmao:

Ζεύκας
04/12/2008, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr Luv
:cool: Thanks, αλλά κρατάω από Καλαμάτα μεριά..... :beer::rotflmao:

Κατ'απ΄τ'αυλάκ'κ εσύ...:cool: :smokin: