PDA

View Full Version : Ζωνντανος ξανα....



GIXXERAKIAS
04/12/2008, 23:28
...πολλοι ισως να μην καταλαβετε την εννοια του ποστ,αλλοι ισως με δουλεψουν,στα φρυδια μου......σημερα εκανα μια βολτα ολομοναχος τελικα αλλα ηταν διαφορετικη απο την αλλη που ειχα παει πεντελη,Μακρη κτλ.

Κινηθηκα προς ενα γνωριμο μερος για πολλους απο εδω μεσα,η αισθηση του να εισαι μονος,εσυ και η μηχανη σου σε μια διαδρομη που την γνωριζεις (αν οχι τελεια αρκετα καλα) σου δινει μια απολυτη ευχαριστηση και σε ταξιδευει...δεν σκεφτεσαι τιποτα αλλο...μονο εσυ και η μηχανη σου....να ανοιγεις την ζελατινα του κρανους στα κλειστα κομματια αναμεσα σε τουνελ και βουνα,μονο και μονο για να την ακουσεις να σου γουργουριζει κατω απο τα ποδια σου καθε φορα που ανοιγεις το γκαζι και χανεσαι μεσα σε βουνο και θαλλασα με φοντο το μισοφεγγαρο που αχνοφαινεται απο την υγρασια και την ομιχλη που ξετυλιγεται μπροστα σου....

....ενοιωσα κατι που ειχα να το νοιωσω πολυ καιρο πριν δωσω την αλλη κουκλα μου,το Κ4 600.Την οδηγαγα προς το τελος και αρκετο καιρο πριν μηχανικα,την γνωριζα,με γνωριζε....κινουμασταν σαν ενα σε γνωριμες και για τους δυο μας διαδρομες....σημερα ολα αλλαξαν,δεν ξερω γιατι,αλλα ενοιωσα ξανα το συναισθημα που ειχα οταν πρωτοπηρα μηχανη...την ενοιωσα να με μαθαινει τα χουγια της,τον τροπο που θελει να μπαινει στην στροφη,με μαθαινε,με διαβαζε σε καθε στροφη και το ιδιο εκανα και γω για να της το ανταποδωσω,την μαθαινα και γω το πως θελω να μου συμπεριφερεται...

...φτανοντας στον προορισμο καταλαβα οτι δεν ειναι δα και τοση μεγαλη η διαδρομη που εκανα,αλλα ενοιωθα οτι ειχα γεμισει απο ευχαριστηση και ενοιωθα ξανα...ΕΝΟΙΩΘΑ...κατι που για καιρο ειχα να βιωσω.Δεν ξερω τι ηταν αλλα ηταν πολυ ευχαριστο αυτο το συναισθημα του να νοιωθεις ξανα!!!

Ελπιζω πως με καταλαβατε καποιοι αλλιως πηγε χαμενη η ωρα που προσπαθησα να μεταφερω,αυτα που ενοιωσα,χωρις να μπορω να εκφραζομαι καλα στον γραπτο λογο...η διαδρομη γνωστη....να μαστε καλα ολοι και παντα με υγεια....:beer:

ps:To εβαλα εδω γιατι πραγματικα ταξιδεψα αποψε....:smilea:

GIXXERAKIAS
04/12/2008, 23:29
:wave2:


149525

NikosKK
04/12/2008, 23:34
Δε νομίζω κάποιος να μην καταλάβει την έννοια του ποστ,ή να μην έχει νιώσει το ίδιο!!
Αυτές είναι οι όμορφες στιγμές και τα όμορφα συναισθήματα με τις αγάπες μας :a07: :a07:

Εγώ τουλάχιστον σε νιώθω απόλυτα :D :D

Τσάκω και μερικές :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


και έλα και για καμία live καμιά φορά :P

mars696
05/12/2008, 00:40
Α ρε φιλε να ηξερες τι μου κανεις βραδιατικα...Παντα τετοια σου ευχομαι σε κα8ε σου βολτα:beer: :beer:

DimChios
05/12/2008, 04:41
:winka: :beer: :beer: :beer: :beer:

Ζεύκας
05/12/2008, 11:09
πότε Βυτίνα?:smokin:

κουκλί το εργαλείο Γιάννο! είδα φωτό στo fb.

Να το χαίρεσαι και να το ξεσκίζεις όσο μπορείς!με την καλή έννοια πάντα... :wacko:

road spirit
05/12/2008, 11:21
καλορίζικη η κούκλα Γιάννη

:beer:

byron
05/12/2008, 11:25
Πάντα τέτοιες όμορφες βόλτες να έχεις με το κουκλί σου. :beer:

sapila racing
05/12/2008, 12:02
:beer: :beer:

Καλές βόλτες!

XJR_Billy
05/12/2008, 12:36
Έχεις δίκιο φίλε. Πολύ ωραίο συναίσθημα, δύσκολο να το περιγράψεις.
Σε νοιώθω απόλυτα όπως πιστεύω και πολλά άτομα από εδώ.

Πάντα καλές βόλτες!!:beer:

Tigas
08/12/2008, 19:57
Καλοτάξιδο το νέο όχημα αλλά απλά σε ταξιδεύει, εάν ήθελες να . . .. . πετάς θα έπαιρνες το υπερτίγκα CBR1000RR . . . .. . ΚΟΥΛΑΤΖΑ.



Υγ. άντε να δώ πότε θα πάμε καμιά χωμάτινη με τα άλλα μας οχήματα
:D :wave2:

GIXXERAKIAS
08/12/2008, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Καλοτάξιδο το νέο όχημα αλλά απλά σε ταξιδεύει, εάν ήθελες να . . .. . πετάς θα έπαιρνες το υπερτίγκα CBR1000RR . . . .. . ΚΟΥΛΑΤΖΑ.



Υγ. άντε να δώ πότε θα πάμε καμιά χωμάτινη με τα άλλα μας οχήματα
:D :wave2:

Ευχαριστω ρε Σταυρη!!!Να σαι καλα ρε φιλε!:beer:


ps:Ρε τα αλλα δεν ειναι για τετοια κολπα λέρωνονται και ειναι μανικι να τα πλενεις,μια φορα το εκαν και δεν το ξανακανα...:uplate: :uplate:

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

strat
08/12/2008, 21:20
Σε νιωθω φιλαρακι..Εχω κανει απειρες βολτες μονος..Και το κλασσικο τσιαγαρακι ακουγωντας τον κιτηρηρα που κρυωνει

devil's animal
11/12/2008, 11:55
σε νοιωθουμε και σε καταλαβαινουμε απολυτα!!
:beer: :beer: :beer: :beer:

καλοταξιδο και καλοστριφτο το κουκλι σου!!
:beer: :beer: :beer:

βαλτο και εδω μια φωτογραφια!!
:wave2:

stratosZX10
11/12/2008, 12:42
μπραβο ρε φιλε που ευχαριστιεσαι την μηχανη σου οσο θα ηθελα και γω να το κανω....

αλλα εχει κρυο ρε γαμωτο....

Operater
13/12/2008, 20:09
Μπράβο για την ψυχική ανάταση που επεδίωξες να ζήσεις και έζησες......!

:beer: :beer:

GIXXERAKIAS
14/12/2008, 17:25
Ευχαριστω παιδες...ακομα το νοιωθω και ελπιζω να το νοιωθω για πολυυυυ καιρο ακομα αυτο το συναισθημα.:beer: :beer: