PDA

View Full Version : ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ



Vasilakos
05/12/2008, 00:52
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΣΕΙΣ ΜΕ VFR ΑΛΛΑ Κ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΤ/ΤΑΣ Κ ΚΑΜΠΟΣΕΣ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΧΙΛ. ΣΕ ΕΛΛΑΔΑ Κ ΕΥΡΩΠΗ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΟΤΟ,ΤΩΡΑ ΜΕ VFR ΕΙΠΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΙΣΚΩ Κ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ Κ ΜΕΣΩ ΤΟΥ FORUM.ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ Κ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΟΛΩΝ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΩΝ ΜΟΤΟ<ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΦΡΕΝΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ....ΑΛΛΑ Κ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΔΡΟΜΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ.ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΟΥΤΑ ΑΛΛΑ Κ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΠΧ.ΟΠΩΣ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΟΥ VFR ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΥΧΝΑ.ΕΓΩ ΘΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΥΧΝΑ Κ ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.VASILAKOS.

noe13
05/12/2008, 07:55
Καλως ηρθες φιλε και καλα κιλιομετρα!

Vvag
05/12/2008, 08:41
Καλως ήρθες!!! :beer: :beer:

Dr Luv
05/12/2008, 19:13
Καλώστον!:D

Vasilakos
06/12/2008, 01:45
Ευχαριστώ τους φίλους που μπήκαν στον κόπο να μου απαντήσουν - καλώς σας βρήκα!

Αρχαίος στη σέλα και στα χλμ αλλά πρωτάρης στα forum και στο pc.

Ζητώ την επιείκειά σας.
H VFRμου ειναι σε ασημι χρωμα, μου αρεσουν ομως πολυ κ τα αλλα χρωματα.γενικα ειναι κουκλα κ με τα ωραιοτερα οπισθια της αγορας...σε μοτο βεβαια,της εχω αλλαξει μονο τιμονι με heli bars απο αμερικη,τελωνειο αφηστε τα τρεις ωρες 14 υπογραφες κ 75 ευρω συνολο 290 αλλα πολυ πιο καλος ελεγχος κ πιο ξεκουραστη οδηγηση.Στο μελον σκεφτομαι μια αναρτηση εμπρος πισω,εχω ηδη 40 χιλ. χιλιομετρα,το μονο προβλημα η θερμοκρασια που ανεβαζει το καλοκαιρι 102-106 συνεχεια εντος πολης η μοτο βεβαια κανενα προβλημα αλλα εγω....παντως κατι ετοιμαζω για αυτο.δοκιμασα κ μια ζελατινα επωνυμη απογοιτευτηκα.. κραδασμους στο κρανος θορυβος,ισως για αλλο σωματοτυπο πιο ψηλο,τα 2 CT POWER που εχω τωρα εχουν καλο κρατημα πολυ γρηγορη κορωνα πολυ σταθερα υπο κλιση στριβουν με τη σκεψη θα ελεγαν οι ειδικοι..οδηγησα αλλο vfr με βτ 14 βριτζεσ. κ αρνιοταν να πλαγιασει,βαρυτερο 80 κιλα μου φανηκε.βεβαια οταν πηγαινω εξω βαζω ενα Ζ4 λιγο παλιο πισω γιατι γυρισα με τα λινα σχεδον μια φορα που πηγα με σπορ λαστιχα.κ δεν λεει εξοδα ταξιδιου κ 350 ευρω για λαστιχα γυριζοντας.περα απο τα εξοδα ομως αυτη η μοτο εχει ταξιδιαρα ψυχη κ αν τοχει κ ο αναβατης ...καθε φορα που επιστρεφεις μετα ζεις σχεδιαζοντας το επομενο.συμφωνειτε; ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΟΡΙΖΟΝΤΑΣ το μοτο μου.καλο πρωι κ ευχαριστω κ παλι.

SOL-VFR-VTEC
06/12/2008, 09:08
καλως ηρθες στην παρεα με της βεφες....:wave2:


οσο για το χρωμα....και εγω ασημι...ασε που ειμαστε και οι πιο πολλοι εδω μεσα....με silver..:beer:

για την θερμοκρασια...με σχετικη πείρα που εχω εχωντας 6 χρονια το επιπλο......θα ελεγα να μην κανεις κατι..γιατι ολες οι βεφες..το καλοκαιρι δουλευουν ετσι...
το αντιψυκτικό να αλλαζεις καθε 2 χρονια...και ολα θα ειναι οκ...
την μπεμπελη την βγαζουν ολοι....

καλα και ασφαλή ταξιδια

ε πως να το κανουμε...εχουμε το πιο ομορφο μοτο που υπαρχει... :smokin: :smokin:

Dr Luv
06/12/2008, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vasilakos
,της εχω αλλαξει μονο τιμονι με heli bars απο αμερικη,τελωνειο αφηστε τα τρεις ωρες 14 υπογραφες κ 75 ευρω συνολο 290 αλλα πολυ πιο καλος ελεγχος κ πιο ξεκουραστη οδηγηση.B]

Έχω βάλει κι εγώ Helis, αλλά από Ολλανδία (Moto parts n things) και δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου, ήρθαν στο σπίτι. Αλήθεια, έχουν άνετη αίσθηση (τα έχω πάνω από χρόνο), αλλά δεν σου τη σπάνε όταν πλαγιάζεις? Εγω αναγκάζομαι να λυγίζω πολύ αγκώνες για να πάρω θέση. Ευτυχώς, δεν τρελαίνομαι για εξτριμιές και στην καθημερινή οδήγηση είναι τέλεια.

Viking
06/12/2008, 16:21
Καλώς ήρθες φίλε!!Εν αναμονή της χειμερινής συνάντησης τα καλοριφεράκια του VFR είναι μια χαρά..:D

Vasilakos
06/12/2008, 22:00
Για σας παιδια κ παλι ευχαριστω για τις ευχες σας.για το τιμονι ναι φιλε ειναι λιγοτερο σπορ αλλα αν σκεφτεις οτι αλλα παιδια οδηγουν γρηγορα με καρατιμονες καβασακι Ζ varadero Κ.Λ.Π..ολα ειναι συνηθεια τελικα.για τη θερμοκρασια τωρα εχω βαλει διακοπτη ον οφ στη γειωση του βεντιλ. κ το ανοιγω γυρω στους 80 το καλοκαιρι.πηρα απο Αμερικη ενα προιον purple ice λεγεται κ μειωνει πολυ την μεγαλη ανοδο της θερμοκ.ιδωμεν.Ο χρονος κ η καλη διαθεση βεβαια ειναι τα απαραιτητα.καλη Κυριακη εστω κ βροχερη.τα ξαναλεμε.

Elle
06/12/2008, 22:19
Καλώς ήλθες στο moto.gr φίλε μου!
Είναι τιμή μας να δεχόμαστε τέτοια μέλη σαν εσένα!!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

kostasdirt
07/12/2008, 18:42
Καλώς ήρθες! και ελπίζω να σε δούμε και από κοντά στην επόμενη εκδρομή μας...

xapos_kil
07/12/2008, 21:50
Καλος ηρθες κ καλα χιλιομετρα με το μωρο..

icex
09/12/2008, 00:06
Καλος ηρθες και παντα ορθιος :beer:

Vasilakos
12/12/2008, 01:18
Παιδια σας ευχαριστω για τον κοπο που κανατε να με διαβασετε κ για τις ευχες σας.φιλε elle σ ευχαριστω για τα λογια σου,με κανουν να νιωσω καλυτερα γιατι οπως εχω γραψει αν και 30 χρ. μοτ/της ειμαι πολυ νεος στα pc κ στο forum.κι εγω ελπιζω οτι εκτος απο εδω θα τα πουμε απο κοντα καποια στιγμη,τουλαχιστον οσοι εχουν vfr μοτο που νομιζω οτι εχουν οσοι ειναι κατασταλαγμενοι οδηγοι κ εχουν φυγει απ την παγιδα του μαρκετιγκ που επιβαλει νεα μον. περισ.αλογα κλπ...αν κ η καθε αποψη επ αυτου ειναι σεβαστη κ καθε μοτ/της οτι κ αν οδηγει ειναι φιλος κ συνοδοιπορος.καλο πρωι αν κ βροχερο,τα ξαναλεμε.