PDA

View Full Version : ψυχωλογικες μεταπτωσεις...



GST
09/03/2005, 12:52
Είναι κάποιες φορές που κάθομαι σπίτι μόνος , αραχτός στο καναπέ ουισκάκι στο τραπέζι ,ανάβω τηλεόραση για την εικόνα , βάζω ραδιόφωνο και αφήνω το χρόνο να κυλήσει απλά και γαργαλιστικά χαλαρώνοντας από το καθημερινό στρεσάρισμα που ομολογουμένως με πνίγει ορισμένες φορές .

Σκέψεις πολλές περνάνε από το μυαλό μου για διάφορα που συμβαίνουν γύρω μου ,για πράγματα που μου την σπάνε και το λόγο. Κάπως έτσι και σκεφτόμενος όλα αυτά που διαβάζω καθημερινά εδώ και ένα χρόνο σε φόρουμ μοτοσυκλετιστικου περιεχομένου μου δημιουργήθηκαν κάποιες απορίες που αφορούν τις φυλές που υπάρχουν και αν στο τέλος υφίστανται όλα αυτά η απλά γράφονται για το χαβαλέ

Άρχισα να θέτω λοιπόν ερωτήματα στον εαυτό μου χωρίς πολλές φορές να βρω τις απαντήσεις ….σας παραθέτω κάποια από αυτά

-Τελικά είναι καλύτερα τα ευρωπαϊκά η τα ιαπωνικά και γιατί οι ιδιοκτήτες τους είναι τόσο τρελαμένοι με τον ανταγωνισμό
-υπάρχουν φυλές εντουραδες στρηταδες…..καγκουροι ταξιδιώτες..βολταδοροι
-υπάρχει ο διαχωρισμός μοτοσικλετιστής.. οδηγός δίκυκλου….είναι απλά και μέσο μεταφοράς η και παραπάνω…τελικά κατηγοριοποιείτε ανάλογα τη χρήση…..όσοι βγαίνουν εκτός πόλης συχνότερα είναι πιο μοτοσικλετιστές από τους άλλους……όσοι μπαίνουν πίστα είναι πιο μάγκες από τους άλλους
-υπάρχουν οι αργοί και οι γρήγοροι …οι σωστοί και οι λάθος ….οι δήθεν και οι όχι
-ο τόπος κατοικίας παίζει ρόλο στο καθορισμό μιας κατηγοριοποίησης…..άμα δεις ένα κουστουμαρισμένο πάνω σε ένα μηχανάκι λες κοιτά ένα φλώρο…(ενώ εγώ δεν είμαι) η όταν δεις ένα κηφησιωτη με bmw η ένα γιατρό θα πεις από μέσα σου…αυτός δεν είναι για τέτοια μηχανή….
-τελικά θέλουμε να γίνουμε περισσότεροι οι απλά καλύτερα λίγοι και καλοί…..
-είναι η μηχανή που καβαλάμε μια προέκταση της προσωπικότητας μας στον έξω κόσμο η επιβάλετε ανάλογα το οικονοκοινωνικο μας επίπεδο…….
-μήπως όλα αυτά με παρασύρουν που και που…μήπως κυνηγώντας το όνειρο χάνω την ουσία

-μήπως τελικά αν αφήσεις τη ζωή σου να κυλάει έτσι απλά χωρίς προβληματισμούς και ξεψειρίσματα και απλά χαίρεσαι την στιγμή που είσαι πάνω στη σέλα της όποια και αν είναι αυτή …χωρίς να σε νοιάζει η γνώμη των άλλων.. είναι καλύτερα;;
:rolleyes:

afrotwin
09/03/2005, 13:11
SIGOURA FILE MOU DEN MAS KA8ORIZI I MIXANI POU KAVALAME AN KE DIXNI LIGO I DIXNI MIA PSEFTIKI IKONA TIS DIA8ESIS POU EXOUME ITE INE AFTI TIS PERIOIGISIS I TOU SPOR TAKSIDIOU K.L.P
KE LEO PSEFTIKI GIATI SIGOURA IPARXOUN ATOMA POU 8ELOUN NA DIXNOUN SPOR ALA DEN INE KE AFTO SIMVENI SE OLOUS TOUS TOMIS
AFTO OMOS DEN INE KAPIO PROVLIMA POU PREPI NA ANALISOUME GIATI DEN INE KE TOSO MEGALIS SIMASIAS KE TELIKA AFTO POU PISTEVIS OTI ISE AFTO ISE...
SE GENIKES GRAMES AFTO POU EXI MEGALI SIMASIA INE O ESOTERIKOS KOSMOS TOU KA8E AN8ROPOU KE OXI TO AN METAFERETE ME MOTOSIKLETA AFTOKINITO I PATINI
OSO KOLIMENOS KE NA ISE TO MOTOSIKLETISTIKO ENDIAFERON 8A EKSANTLI8I POLI GRIGORA KE SIGOURA TIN 8ESI AFTOU TOU 8EMATOS 8A PAROUN ALES SIZITISIS GIA DIAFORETIKA 8EMATA

TO IDIO ENDIAFERON GIA TIS MOTOSIKLETES METAKSI MAS INE APLA TO EVNASMA TO ISITIRIO GIA NA KSEKINISI MIA EPIKINONIA METAKSI MAS POU SIGOURA 8A KATALIKSI ALOU
OTAN EXIS IDIA ENDIAFERONTA ME TON ALON KE INE PASIFANESTATA INE PIO EFKOLO NA ER8IS SE EPAFI MAZI TOU
INE TOSO APLO
KE AFTO TO PISTOPIOUN I FILIES POU EXOUN DIMIOURGI8I MESA KE APO TO MOTO
POU SE TELIKI OLOI AFTO PSAXNOUN STIN ARXI ME TOUS DIKOUS TOUS OROUS KE META SIMVIVAZONTE ORIMAZI I IDEA MESA TOUS TO NA PROSARMOSTOUN GIA MIA KALITERI EPAFI
INE KAPIA STADIA POU PERNOUN OLOI MEXRI NA DESI TO GLIKO
KE FENONTE FISIKA NA IPARXOUN
NOMIZO OTI KE ESI SE KAPIO STADIO VRISKESE

TORA PRAGMATIKA TO TI KAVALAI O KA8ENAS INE DIKO TOU 8EMA KE DEN EXI NA KANI ME KAPIO RATSISMO ALA ME TIN AFORMI STO NA KSEKINISI ENA PIRAGMA I MIA KATASTASI TRIVIS KE EPIKINONIAS

EKTOS KE AN EXI ZUNDAP:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

MPENO STON KOPO NA SOU APANTISO OXI GIATI PISTEVO OTI I ANAZITISIS SOU INE MIA PRAGMATIKOTITA KE OTI DEN EXIS APANTISIS
ALA GIA NA SOU DIKSO OTI OTIDIPOTE MPORI NA GINI AFORMI EPIKINONIAS OPOU KE AN KATALIKSI OPIO KE AN INE TO NOIMA SOU

EGO STIN 8ESI SOU OMOS 8A KSEKINAGA KAPOS ETSI

TIS PROALES POU IXA PAI STIN TOUALETA KE IMOUN ARAXTOS STIN LEKANI KE AKOUGA PARALILA TO RADIOFONAKI MOU KE DIAVAZA SINTAGES GIA KEIK
KSAF8NOU MOU IR8AN ORISMENES SKEPSIS SXETIKA ME TO...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

GIATI AFTO ME TA OUISKAKIA KE TO XALAROMA POU MONO TO POURO TOU LIPI EKTOS TOU OTI INE TIPIKO INE KE TETRIMENO
LIGI FANTASIA DEN VLAPTI

8A EPREPE NA NTREPESE NA GRAFIS TETIA PRAGMATA
POU NOMIZIS OTI ISE STIN POUSTOAGKLIA?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

free rider
10/03/2005, 05:30
Φίλε Γιώργο,

οπως και να το κάνουμε το καθημερινό μανίκι που τραβάει ο καθένας το καταπίνουμε..είτε πάει με κανα ξυδι είτε μόνο του..

παρ όλα αύτά είναι καλό να συγκεντρώνεις το μυαλό σε άλλα πράγματα μιάς και καταφέρνεις έτσι να μην αφομοιωθείς ...

η είκόνα λοιπόν της ευχάριστης χαλάρωσης συνεχίζεται στο να αναζητήσουμε τις αληθινές απαντήσεις των φιλοσοφικών ερρωτημάτων που θέτεις..

πάμε λοιπόν...,...............

Τελικά είναι καλύτερα τα ευρωπαϊκά η τα ιαπωνικά και γιατί οι ιδιοκτήτες τους είναι τόσο τρελαμένοι με τον ανταγωνισμό
=============================
δεν υπάρχει καλύτερο είναι απλά θέμα επιλογής ...
ευρωπαικο = σχεδιάση ...μια πολυτέλεια και μια διαφορροποίηση απο την μάζα...

-υπάρχουν φυλές εντουραδες στρηταδες…..καγκουροι ταξιδιώτες..βολταδοροι
=============================
μα και βέβαια είναι το βασικό στοιχείο κάθε τσακωμού που γίνεται εδω μέσα...
και σε ευχαριστώ που μου δίνεις την ευκαιρία να πω οτι οι μηχανές έχουν μονο τέσσερεις κυλίνδρους...
ολα τα άλλα είναι μπρίκια του καιφέ..

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
============================

-υπάρχει ο διαχωρισμός

μοτοσικλετιστής.. οδηγός δίκυκλου….είναι απλά και μέσο μεταφοράς η και παραπάνω…τελικά κατηγοριοποιείτε ανάλογα τη χρήση…..όσοι βγαίνουν εκτός πόλης συχνότερα είναι πιο μοτοσικλετιστές από τους άλλους……όσοι μπαίνουν πίστα είναι πιο μάγκες από τους άλλους

όπως το πάρει κανείς..και ανάλογα με το απο ποιά μεριά κοιτάζει ...
ο καθένας για την πάρτη του μπορεί να πει οτι είτε αισθάνεται μηχανόβιος που πηγαίνει κάθε μέρα στην αθήνα με το παπί και γλυτώνει το λεωφορείο είτε πάει κάθε μέρα μεγαρα...

============================
-υπάρχουν οι αργοί και οι γρήγοροι …οι σωστοί και οι λάθος ….οι δήθεν και οι όχι


αλλο ένα σημείο που ψαρώνει πολύς κόσμος ...ακόμα πιο ωραίο θέμα για καβγά...
υπάρχουν κορόιδα ή κότες..???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
============================
-ο τόπος κατοικίας παίζει ρόλο στο καθορισμό μιας κατηγοριοποίησης…..άμα δεις ένα κουστουμαρισμένο πάνω σε ένα μηχανάκι λες κοιτά ένα φλώρο…(ενώ εγώ δεν είμαι) η όταν δεις ένα κηφησιωτη με bmw η ένα γιατρό θα πεις από μέσα σου…αυτός δεν είναι για τέτοια μηχανή….

============================
αμα δείς τις γραβάτες να έχουν γίνει κόμπος απο τις τάπες μέσα στην κίνηση τι θα πείς??
το ράσσο δεν κανει τον παπά..
============================
-τελικά θέλουμε να γίνουμε περισσότεροι οι απλά καλύτερα λίγοι και καλοί…..

μπα.... εγω ψάχνω τίποτα κορόιδα να τους πιω το αίμα ..να κάνω πλάκα και αν περάσω και καλά ωραία είναι...
τωρα αν με βάλει κάτω τι να κάνουμε..
είπαμε ζοθγκλα είμαστε..

===========================

-είναι η μηχανή που καβαλάμε μια προέκταση της προσωπικότητας μας στον έξω κόσμο η επιβάλετε ανάλογα το οικονοκοινωνικο μας επίπεδο…….

===========================

οπως και το σπίτι και η γκόμενα δεν λέω η γυναίκα για να μην παρεξηγηθεί κανένας..., το κουτί η διασκέδαση τα μερη που πάς ..όλο το life style...
τι διαβάζει κανείς,, πως τρώει με τα χέρια η με το πιρούνι..

-μήπως όλα αυτά με παρασύρουν που και που…μήπως κυνηγώντας το όνειρο χάνω την ουσία

==========================

βρε ...δεν υπάρχει τίποτα μόνο ενας βλάκας που καθώς σε περνάει σε κλίνει και λιγάκι να σου δίξει τι ρεμάλι είναι και μετά εσυ εχεις να διαλέξεις ...
του την χώνω ή οχι?
ασε το ζώο που έχεις μέσα σου να εκτονοθεί..δεν υπάρχει ουσιά ..ζήσε ελεύθερος..
===========================
-μήπως τελικά αν αφήσεις τη ζωή σου να κυλάει έτσι απλά χωρίς προβληματισμούς και ξεψειρίσματα και απλά χαίρεσαι την στιγμή που είσαι πάνω στη σέλα της όποια και αν είναι αυτή …χωρίς να σε νοιάζει η γνώμη των άλλων.. είναι καλύτερα;;

μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι...




και τους άλλους τους εχω χεσμένους..




















εμένα με ενδιαφέρουμε εμείς..

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer: :beer: