PDA

View Full Version : Δραστικά μέτρα



BELZEBOYLIS
07/12/2008, 20:44
Με αφορμή την συζήτηση με τον φόνο του 16χρονου και τις αηδίες που διάβασα….Η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι …..



Η πρόταση μου είναι απλή και πιστεύω απαραίτητη ! Φρουρήστε το φόρουμ !!!!
Δεν γίνεται να δίνεται βήμα , στον κάθε κομπλεξικό , μικρονοϊκο φασιστάκο !
Σβήστε οποιοδήποτε μήνυμα προσβάλει θεσμούς , αρχές , ιδεολογίες και ανθρώπους !
Πιστεύω δεν έχουν καμία θέση μηνύματα και απόψεις του στυλ – ζήτω ο Παπαδόπουλος ,ζήτω η Χούντα! Δεν γίνεται να διαβάζουμε , μηνύματα υποστήριξης στον θήτη ,επειδή το θύμα του τροχαίου ήταν αλβανός…
Δεν πρέπει να δείχνεται ανοχή στις βλακείες του κάθε πικραμένου … Αν δεν καταλαβαίνουν διαγράψτε τους και από το φόρουμ !

Προστατέψτε τον χαρακτήρα και την δομή του φόρουμ …Μην το αφήσετε να εκφυλιστεί ….


Πάντα φιλικά ο Βελζεβούλης της γειτονιά σας ….

the who
07/12/2008, 20:58
Αυτοι που υμνησαν τον Παπαδοπουλο δεν βγηκαν να υπερασπιστουν την αποψη τους.Αρα η δεν εχουν αποψη και πεταξαν μια μαλακια,η εχουν αποψη και ντρεπονται γι αυτη,η κανουν την κοτα να περασει η μπορα και ξανα προς τη δοξα να τραβηξουν.

MikeG
07/12/2008, 21:04
Εγώ από τη πλευρά μου συμφωνώ με το Βελζεβούλι....

& ίσως τελικά πρέπει να κόβονται περισσότερες συζητήσεις.
Εδώ είμαστε για να συζητάμε για τα μηχανάκια μας, τις βόλτες μας, τις απορίες μας.
Τα ψυχολογικά μας, τις απόψεις μας πολιτικές, οικονομικές, κοινωνικές μπλα μπλα, στο καφενείο της γειτονιάς μας.

Ας προστατέψουμε εμείς οι ίδιοι (οι συμφορουμίτες όλοι μας) το χώρο που ξεχνιόμαστε από τη καθημερινότητα & τη δύσκολη πραγματικότητα.


MikeG

the who
07/12/2008, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
[B
Τα ψυχολογικά μας, τις απόψεις μας πολιτικές, οικονομικές, κοινωνικές μπλα μπλα, στο καφενείο της γειτονιάς μας.

Ας προστατέψουμε εμείς οι ίδιοι (οι συμφορουμίτες όλοι μας) το χώρο που ξεχνιόμαστε από τη καθημερινότητα & τη δύσκολη πραγματικότητα.


MikeG [/B]

Τα παντα ειναι αξια συζητησης εδω μεσα.Δλδ να κλειστουμε στο καβουκι μας και να ασχολουμαστε μονο με τα μηχανακια μας?Οπως καποιοι αραζουν στον καναπε τους και δεν ασχολουνται με τους γειτονες τους,καποιοι αλλοι μονο με το ποδοσφαιρο, κλπ.
Σε τι θα διαφερουμε λοιπον εμεις οι οπαδοι της "ενναλακτικης" μετακινησης απο ενα κοπαδι προβατα?
Ειμαστε συμφορουμίτες η ιδιωτες τελικα?
Φιλικα και χαλαρα:wave2:

vaskunito
07/12/2008, 21:11
Νομίζω πάντως ότι η ποιό εύκολη λύση είναι να μην παίρνουμε μέρος σε συζητήσεις που δεν μας αρέσουν ή εκφράζουν. Αυτό θα κάνω εγώ.

Γιατί οποιδήποτε άλλο μέτρο φίμωσης της ελευθερίας έκφρασης άποψεων (όποιες και αν είναι αυτές) θα θεωρηθεί το ίδιο φασιστική και αντιδημοκρατική.

Και το ποιό δύσκολο είναι με τι μέτρα και σταθμά θα κρίνει κάποιος ποιές απόψεις πρέπει να σβηστούν. Όσες δεν συμφωνούν με το σύνολο; χμμμ....

MikeG
07/12/2008, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Τα παντα ειναι αξια συζητησης εδω μεσα.Δλδ να κλειστουμε στο καβουκι μας και να ασχολουμαστε μονο με τα μηχανακια μας?Οπως καποιοι αραζουν στον καναπε τους και δεν ασχολουνται με τους γειτονες τους,καποιοι αλλοι μονο με το ποδοσφαιρο, κλπ.
Σε τι θα διαφερουμε λοιπον εμεις οι οπαδοι της "ενναλακτικης" μετακινησης απο ενα κοπαδι προβατα?
Ειμαστε συμφορουμίτες η ιδιωτες τελικα?
Φιλικα και χαλαρα:wave2:

Και βέβαια δε θα κλειστούμε στο καβούκι μας.
Αυτά ας τα συζητάμε σε άλλα φόρουμ αντίστοιχου τύπου (πολιτικά φόρουμ πχ), στο καφενείο της γειτονιάς μας, με του φίλους μας live & αλλού..
Εδώ είναι Moto.gr

& όπως έχω ξαναγράψει το φόρουμ έχει πέσει πολύ, πάρα πολύ το τελευταίο χρόνο.9/10 συζητήσεις είναι παραπολιτικές, διαμάχες & κράξιμο ο ένας στον άλλο....
Ε, ας κοπούν αυτά... Ακούω κάθε μέρα μ@λ@κίες στη τηλεόραση, στο δρόμο, στις εφημερίδες & παντού, ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΒΑΖΩ και εδώ. Εδώ μπαίνουμε για το hobby μας, τη κ@βλ@ μας, όχι για να βγάλουμε τα προβλήματα μας, τα κόμπλεξ μας... Εδώ προσπαθούμε να ξεφύγουμε.... ή μάλλον προσπαθούσαμε.:(

the who
07/12/2008, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaskunito
Νομίζω πάντως ότι η ποιό εύκολη λύση είναι να μην παίρνουμε μέρος σε συζητήσεις που δεν μας αρέσουν ή εκφράζουν. Αυτό θα κάνω εγώ.

Γιατί οποιδήποτε άλλο μέτρο φίμωσης της ελευθερίας έκφρασης άποψεων (όποιες και αν είναι αυτές) θα θεωρηθεί το ίδιο φασιστική και αντιδημοκρατική.

Και το ποιό δύσκολο είναι με τι μέτρα και σταθμά θα κρίνει κάποιος ποιές απόψεις πρέπει να σβηστούν. Όσες δεν συμφωνούν με το σύνολο; χμμμ....

Καλος μ@λ@κ@ς εισαι και συ:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: .Σορυ φιλαρακι αλλα δεν κρατηθηκα.Ειχε πολυ ενταση αποψε στο φορουμ και τογραψα με χιουμοριστικη διαθεση μονο.Ελπιζω να μην παρεξηγηθεις κι αν γινει αυτο πες μου να το σβησω.:wave2: :beer:

Zid
07/12/2008, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS

Δεν γίνεται να δίνεται βήμα , στον κάθε κομπλεξικό , μικρονοϊκο φασιστάκο !
Σβήστε οποιοδήποτε μήνυμα προσβάλει θεσμούς , αρχές , ιδεολογίες και ανθρώπους !
Πιστεύω δεν έχουν καμία θέση μηνύματα και απόψεις του στυλ – ζήτω ο Παπαδόπουλος ,ζήτω η Χούντα! Δεν γίνεται να διαβάζουμε , μηνύματα υποστήριξης στον θήτη ,επειδή το θύμα του τροχαίου ήταν αλβανός…
Δεν πρέπει να δείχνεται ανοχή στις βλακείες του κάθε πικραμένου … Αν δεν καταλαβαίνουν διαγράψτε τους και από το φόρουμ !

Προστατέψτε τον χαρακτήρα και την δομή του φόρουμ …Μην το αφήσετε να εκφυλιστεί ….
Αν και δε συμφωνώ με το να διαγραφούν χρήστες..

Καλό θα ηταν να υπάρξουν συστάσεις ....


Ορισμένοι έχουν ξεπεράσει κάθε όριο..........

the who
07/12/2008, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Και βέβαια δε θα κλειστούμε στο καβούκι μας.
Αυτά ας τα συζητάμε σε άλλα φόρουμ αντίστοιχου τύπου (πολιτικά φόρουμ πχ), στο καφενείο της γειτονιάς μας, με του φίλους μας live & αλλού..
Εδώ είναι Moto.gr

& όπως έχω ξαναγράψει το φόρουμ έχει πέσει πολύ, πάρα πολύ το τελευταίο χρόνο.9/10 συζητήσεις είναι παραπολιτικές, διαμάχες & κράξιμο ο ένας στον άλλο....
Ε, ας κοπούν αυτά... Ακούω κάθε μέρα μ@λ@κίες στη τηλεόραση, στο δρόμο, στις εφημερίδες & παντού, ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΒΑΖΩ και εδώ. Εδώ μπαίνουμε για το hobby μας, τη κ@βλ@ μας, όχι για να βγάλουμε τα προβλήματα μας, τα κόμπλεξ μας... Εδώ προσπαθούμε να ξεφύγουμε.... ή μάλλον προσπαθούσαμε.:(

Δεν εχεις αδικο ρε Μαικ.Κι εγω θαθελα περισοτερα ταξιδιωτικα και τεχνικα και τελικα το πραγμα εχει γινει τελειως youtube.Αλλα και μεσα απο μια αντιπαραθεση μπορεις να βγαλεις και θετικα.:beer:

tai
07/12/2008, 22:11
MikeG και BELZEBOYLIS
έχετε δίκιο, αλλά,
εχετε σκευτεί ποσα άτομα διαβάζουν μαζι με το ζήτω η χούντα και τον αντίλογο?
πόσοι διαβάζουν εδω μέσα για σεβασμό ανθρωπιά και αντιρατσιστικά ενώ δεν θα το μάθαιναν πουθενά?
πόσα πράγματα λέγονται για σεβασμό και παιδεία?

μαζί με την οδηγική παιδεία διαμορφώνουμε και συνολική παιδεία!
μας αρέσει η όχι συνειδητά η όχι αυτό γίνεται!
Αν δεν σου δώσει όμως την αφορμή κάποιος, πού θα πατήσεις για να διαφημίσεις το σωστό?


Αφήστε να λέγονται τα στραβά για να έχουν αφορμή να γράφονται και τα σωστά
ειναι άλλη μια ευκαιρία να αυξήσουμε τους ανθρώπους που σκέφτονται

μας συμφέρει!!
:beer: :beer: :beer:

BELZEBOYLIS
07/12/2008, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
MikeG και BELZEBOYLIS
έχετε δίκιο, αλλά,
εχετε σκευτεί ποσα άτομα διαβάζουν μαζι με το ζήτω η χούντα και τον αντίλογο?
πόσοι διαβάζουν εδω μέσα για σεβασμό ανθρωπιά και αντιρατσιστικά ενώ δεν θα το μάθαιναν πουθενά?
πόσα πράγματα λέγονται για σεβασμό και παιδεία?

μαζί με την οδηγική παιδεία διαμορφώνουμε και συνολική παιδεία!
μας αρέσει η όχι συνειδητά η όχι αυτό γίνεται!
Αν δεν σου δώσει όμως την αφορμή κάποιος, πού θα πατήσεις για να διαφημίσεις το σωστό?


Αφήστε να λέγονται τα στραβά για να έχουν αφορμή να γράφονται και τα σωστά
ειναι άλλη μια ευκαιρία να αυξήσουμε τους ανθρώπους που σκέφτονται

μας συμφέρει!!
:beer: :beer: :beer:

Φίλε μου θα είχες δίκιο και θα συμφωνούσα μαζί σου ,αν ήμασταν ικανοί για διάλογο !! Ειδικά σε τέτοια θέματα ,που δεν έχεις να αντιμετωπίσεις μόνο την άγνοια αλλά την βλακεία και την ανάγκη αυτοπροβολής !
Αν γινόταν ουσιαστικός διάλογος ,με λογική σκέψη και επιχειρήματα ,θα έλεγα ναι μαζί σου ,μπορεί και κάποιος να ακούσει κάτι διαφορετικό και ίσως άξιζε τον κόπο...

...απο την άλλη δεν είμαστε υποχρεωμένοι να τρώμε στην μάπα ότι σκατό κρύβει ο άλλος στην ψυχή του ...Μην μου πει κανένας αυτόκλητος υπερασπιστείς της τάξης και του νόμου ,οτι αν δεν μου αρέσει μπορώ να φύγω - Το ξέρω οτι μπορώ και ίσως το κάνω ,αλλά το μοτο που γνώρισα αξίζει να υπάρχει !!!) Το μόνο που ζητάω είναι :
...να μην αφήσουμε το μοτο να γίνει δημόσια τουαλέτα !!!

sprint
08/12/2008, 01:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Φίλε μου θα είχες δίκιο και θα συμφωνούσα μαζί σου ,αν ήμασταν ικανοί για διάλογο !! Ειδικά σε τέτοια θέματα ,που δεν έχεις να αντιμετωπίσεις μόνο την άγνοια αλλά την βλακεία και την ανάγκη αυτοπροβολής !
Αν γινόταν ουσιαστικός διάλογος ,με λογική σκέψη και επιχειρήματα ,θα έλεγα ναι μαζί σου ,μπορεί και κάποιος να ακούσει κάτι διαφορετικό και ίσως άξιζε τον κόπο...

...απο την άλλη δεν είμαστε υποχρεωμένοι να τρώμε στην μάπα ότι σκατό κρύβει ο άλλος στην ψυχή του ...Μην μου πει κανένας αυτόκλητος υπερασπιστείς της τάξης και του νόμου ,οτι αν δεν μου αρέσει μπορώ να φύγω - Το ξέρω οτι μπορώ και ίσως το κάνω ,αλλά το μοτο που γνώρισα αξίζει να υπάρχει !!!) Το μόνο που ζητάω είναι :
...να μην αφήσουμε το μοτο να γίνει δημόσια τουαλέτα !!!

Σε αυτό το forum συμμετέχουν πολλά άτομα με ένα κοινό χαρακτηριστικό, την

μοτοσικλέτα….. Το ότι έχουμε όμως όλοι μοτοσικλέτα δεν σημαίνει ότι είμαστε

κ μονοδιάστατοι Είμαστε διαφορετικοί άνθρωποι κ αυτή η διαφορετικότητα

είναι η ομορφιά μας (πάντα σιχαινόμουν την ομοιομορφία).

Δεν θα ήθελα ποτέ να νομίσει κάποιος από αυτούς τους μικρόνοες ότι οι

άνθρωποι που πιστεύουν στην Δημοκρατία τους φοβούνται και γι’αυτό τους

διώχνουν. Γιατί αυτό θα πιστέψουν, αυτό άλλωστε θα έκαναν κ οι ίδιοι..

blackbusa
08/12/2008, 01:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
MikeG και BELZEBOYLIS
έχετε δίκιο, αλλά,
εχετε σκευτεί ποσα άτομα διαβάζουν μαζι με το ζήτω η χούντα και τον αντίλογο?
πόσοι διαβάζουν εδω μέσα για σεβασμό ανθρωπιά και αντιρατσιστικά ενώ δεν θα το μάθαιναν πουθενά?
πόσα πράγματα λέγονται για σεβασμό και παιδεία?

μαζί με την οδηγική παιδεία διαμορφώνουμε και συνολική παιδεία!
μας αρέσει η όχι συνειδητά η όχι αυτό γίνεται!
Αν δεν σου δώσει όμως την αφορμή κάποιος, πού θα πατήσεις για να διαφημίσεις το σωστό?


Αφήστε να λέγονται τα στραβά για να έχουν αφορμή να γράφονται και τα σωστά
ειναι άλλη μια ευκαιρία να αυξήσουμε τους ανθρώπους που σκέφτονται

μας συμφέρει!!


KAΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΙΣΤΑΣ,ΚΟΜΜΟΥΝΙ,ΑΣΧΕΤΟΣ,ΙΔΕΟΛΟΓΟΣ,ΥΛΙΣΤΗΣ,ΣΚΕΠΤΙΚΙ ΤΗΣ,HONDAKIAΣ ΚΛΠ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΓΝΩΜΗ...ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ ΤΟ ''ΔΙΚΙΟ'' ΤΟΥ...ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΨΑΧΝΕΙ....ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΟΥΤΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ...ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΥΤΕ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΔΙΑΜΑΧΕΣ ΜΕΣΩ ΕΝΟΣ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟΥ...ΙΔΙΩΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ....ΤΣΑΜΠΑ ΚΟΠΟΣ ΡΕ ΧΡΗΣΤΟ....

Υ.Γ. οποιος παει να φιμωσει ενα φασιστα ειναι 2 φορες φασιστας κατα την γνωμη μου....κανεις δηλαδη αυτο που δεν θελεις/απαιτεις/πρεπει να σου κανουν.....ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ....
Υ.Γ.2 ΑΡΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ....

ΓΕΙΑ ΣΑΣ...

:wave2:

mars696
08/12/2008, 02:07
Οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω,καποιος που 8ελει να μα8ει ,να ψαχτει δεν θα κερδισει τπτ απο τετοιες συζητησεις,ειδικα οταν ολοι ειμαστε πισω απο μια οθονη και ενα πληκτρολογιο!Βεβαια δεν συμφωνω απολυτα με το να κοπουν 8εματα που δεν εχουν σχεση με την μοτοσυκλετα,γιατι περα απο αυτο εχουμε και μια αλλη καθημερινοτητα,αλλα οπωσδηποτε να μην ειναι θεματα που θα ριξουν την ποιοτητα του forum!Τωρα,με ποια κριτιρια να γινονται επιπληξεις και banακια δεν μπορω να πω!Εγω προσωπικα αυτο που ψαχνω απο το moto.gr ειναι οι ευχαριστες στιγμες στο σπιτι που μου προσφερει,αλλα και οι γνωσεις πανω στο hobby μας.Και ειμαι σιγουρος οτι το βρισκω,οπως και πολυ αλλοι.Απλα ελπιζω να ηρεμησουν λιγο τα πραγματα γιατι εχει πεσει πολυ διαμαχη!!!:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

BELZEBOYLIS
08/12/2008, 16:40
...Το να κόψεις ενα κείμενο με πολιτική σκέψη ,είναι λογοκρισία ! Το να σφάξεις ένα εθνικιστικό παραλήρημα δεν είναι ! Το να δια γράψεις ποστ με βρισιές και πορνογραφικό υλικό ,επίσης δεν είναι ...Δεν καταλαβαίνω που είναι η λογοκρισία , άμα διαγράψεις ενα ποστ του στύλ :

-ελα μωρέ το Αλβανάκι πήγαινε γυρεύοντας...ας έμενε στην χώρα του να μην το σκότωνε στο ξύλο ο κ Αστυνόμος ... ή

- Τι τα θέλετε ,αν είχε πετύχει ο Χιτλερ ,δεν θα πληρώναμε τόσο ακριβά διόδια ...




Στα πλαίσια της ελευθερίας ,είχαν αφήσει το Ιndymedia , ξέφραγο αμπέλι ! Αποτέλεσμα , ενας εκφυλισμός χωρίς προηγούμενο! Αφήσαν 5-10 μαλάκες φιλοβασιλικούς-αναρχοκουμουνηστές αυτόνομους , μερικούς κολλημένους φασίστες να λυμαίνονται το φορουμ ! Έχασε τον στόχο του ,την αξιοπιστία του και το ενδιαφέρον του....

sprint
08/12/2008, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
...Το να κόψεις ενα κείμενο με πολιτική σκέψη ,είναι λογοκρισία ! Το να σφάξεις ένα εθνικιστικό παραλήρημα δεν είναι ! Το να δια γράψεις ποστ με βρισιές και πορνογραφικό υλικό ,επίσης δεν είναι ...Δεν καταλαβαίνω που είναι η λογοκρισία , άμα διαγράψεις ενα ποστ του στύλ :

-ελα μωρέ το Αλβανάκι πήγαινε γυρεύοντας...ας έμενε στην χώρα του να μην το σκότωνε στο ξύλο ο κ Αστυνόμος ... ή

- Τι τα θέλετε ,αν είχε πετύχει ο Χιτλερ ,δεν θα πληρώναμε τόσο ακριβά διόδια ...




Στα πλαίσια της ελευθερίας ,είχαν αφήσει το Ιndymedia , ξέφραγο αμπέλι ! Αποτέλεσμα , ενας εκφυλισμός χωρίς προηγούμενο! Αφήσαν 5-10 μαλάκες φιλοβασιλικούς-αναρχοκουμουνηστές αυτόνομους , μερικούς κολλημένους φασίστες να λυμαίνονται το φορουμ ! Έχασε τον στόχο του ,την αξιοπιστία του και το ενδιαφέρον του....

Δεν μπορώ να συμφωνήσω μαζί σου από άποψη ιδεολογίας (αφήστε όλα τα

λουλούδια να ανθήσουν είχε πει ο Μάο)……..

Αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχεις κ άδικο……..

BELZEBOYLIS
15/12/2008, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sprint
Δεν μπορώ να συμφωνήσω μαζί σου από άποψη ιδεολογίας (αφήστε όλα τα

λουλούδια να ανθήσουν είχε πει ο Μάο)……..

Αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχεις κ άδικο……..



....για τα λουλούδια μάλιστα ,καμία αντίρρηση ! Για τα αγκάθια είχε πει τίποτα ?

ggs
15/12/2008, 15:43
Εγώ πάντως δεν μπορώ να αποφασίσω …
Από την μια , συμφωνώ με τον Βελζεβούλη και τον mike-τζι ,να κόβονται «στεγνά» οι προκλητικοί καραγκιόζηδες ….
Από την άλλη , πρέπει να αφήνεις τον κόσμο να εκφραστεί για να καταλάβεις τι μυαλό κουβαλάει ο καθένας …όπως είπε και η βάντα , φαντάσου να είσαι εκδρομή με άγνωστους ανθρώπους που τυχαίνει να είστε στο ιδιο φορουμ , και στα 1200 χλμ μακριά από το σπίτι σου να σου βγει φασισταριο ο συμφορουμιτης …ενώ άμα ξέρεις ότι θα είναι ο τάδε φασιστακος θα πεις ένα «ευχαριστώ , δεν θα πάρω…» και όλα καλά….
Πάντως , το φορουμ μας είναι παρά πολύ δημοκρατικό και προοδευτικό (προς τιμή των Admins και όλων μας )…
Που να δείτε άλλα…που άμα τολμήσεις να ζητήσεις διευκρίνηση σε ένα ποστ ,οι «παλικαράδες» αντμιν σε «απειλούν» με π.μ. ….τες…πα…


:beer: :beer:

Road67
15/12/2008, 17:18
Δεν είμαι πολύ καιρό μέλος σ' ετούτο το φόρουμ πάντως έχω διαβάσει αρκετά απ' τα πρώτα θεματάκια του φόρουμ. Βλέπω πως υπάρχει μια εξέλιξη. Από αμιγώς εναλλακτικό μοτοσυκλετιστικό έχει γίνει πιο γενικού περιεχομένου και προσωπικά μου αρέσει. Σκεφτείτε πως βγαίνετε έξω με την παρέα σας ή βγαίνουμε όλοι μαζί. Δεν υπάρχει περίπτωση να μιλάμε συνέχεια για μοτοσυκλέτες. Είμαστε άνθρωποι. Ο λόγος ύπαρξης των δίτροχων είναι για να εξυπηρετούν και να προσφέρουν ικανοποίηση σε ανθρώπους που ως εκ των πραγμάτων είναι αντισυμβατικοιί στη ζωή τους και ζητάνε το κάτι παραπάνω (εντάξει υπάρχουν κι οι άφραγοι που δε μπορούν να πάρουν κουτάκι :lol: ) αλλά είμαστε πρώτα άνθρωποι. Αν δε συζητάμε για θέματα που αφορούν τη ζωή μας, τον πλανήτη μας και ειδικά το Ελλαδιστάν τότε κάτι χάνουμε απ' την ουσία. Προέρχομαι από ένα φόρουμ γενικού περιεχομένου με αρκετά subs. Όταν λόγω του επιπέδου που ανέβηκε αποφασίσαμε να πετάξουμε έξω τις τσόντες βρεθήκαμε στις τελευταίες θέσεις σ' επισκεψιμότητα και μέλη. Δε λέω να μπούνε τσόντες εδώ, δεν του ταιριάζει άλλωστε κάνω ένα παραλληλισμό με τα γενικότερα θέματα. Είναι ζωτικά για εμάς τους ίδιους. Δίνουν κι ένα μήνυμα άλλωστε : Καθημερινα συναντάμε στο δρόμο κάποιους πολύ καλούς μοτοσυκλετιστές αλλά συναντάμε κι εντελώς αδέξιους, απρόσερχτους, άσχετους. Έτσι κι εδώ μπορεί σε θέματα μηχανής, οδήγησης να συμφωνούμε ή να διαφωνούμε με κάποιον και στα γενικότερα θέματα αυτό να τραντάζεται συθέμελα λόγω διαφορετικότητας του καθενός μας. Έτσι είναι η ζωή και το φόρουμ δεν παύει να είναι μικρογραφία της κοινωνίας μας.
http://www.youtube.com/watch?v=gKXcHEHm0ps
Από 'κει και πέρα συμφωνώ κι εγώ με το Βελζεβούλη πως ποστς που θίγουν την ηθική, τη δημοκρατία, την αξία της ζωής, την ιστορία πρέπει να εκκλείψουν και σε πρώτη φάση να γίνεται μια προειδοποίηση στα μέλη που ξεστομίζουν ή γράφουν κάτι τέτοιο.

sergiosm
24/12/2008, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
MikeG και BELZEBOYLIS
έχετε δίκιο, αλλά,
εχετε σκεφτεί ποσα άτομα διαβάζουν μαζι με το ζήτω η χούντα και τον αντίλογο?
πόσοι διαβάζουν εδω μέσα για σεβασμό ανθρωπιά και αντιρατσιστικά ενώ δεν θα το μάθαιναν πουθενά?
πόσα πράγματα λέγονται για σεβασμό και παιδεία?

μαζί με την οδηγική παιδεία διαμορφώνουμε και συνολική παιδεία!
μας αρέσει η όχι συνειδητά η όχι αυτό γίνεται!
Αν δεν σου δώσει όμως την αφορμή κάποιος, πού θα πατήσεις για να διαφημίσεις το σωστό?


Αφήστε να λέγονται τα στραβά για να έχουν αφορμή να γράφονται και τα σωστά
ειναι άλλη μια ευκαιρία να αυξήσουμε τους ανθρώπους που σκέφτονται

μας συμφέρει!!
:beer: :beer: :beer:

+1

TROOPER
30/12/2008, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS



Η πρόταση μου είναι απλή και πιστεύω απαραίτητη ! Φρουρήστε το φόρουμ !!!!
Δεν γίνεται να δίνεται βήμα , στον κάθε κομπλεξικό , μικρονοϊκο φασιστάκο !

Δεν πρέπει να δείχνεται ανοχή στις βλακείες του κάθε πικραμένου … Αν δεν καταλαβαίνουν διαγράψτε τους και από το φόρουμ !

Προστατέψτε τον χαρακτήρα και την δομή του φόρουμ …Μην το αφήσετε να εκφυλιστεί ….




+1

sunderlanos
06/01/2009, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
+1

Αυτή είναι άποψη δημοκρατικά σκεπτόμενων ανθρώπων?

SVX
06/01/2009, 15:28
ναι αλλα να φρουρησουμε το φορουμ...αλλα μετα θα ειναι φιλελευθερο και δημοκρατικο?

η θα γινουμε κι εμεις χουντοφασιστες? :look:

BELZEBOYLIS
06/01/2009, 15:29
Ναι ,γιατί ? Τί έχει ?

sunderlanos
06/01/2009, 15:31
"Ντροπή και αίσχος σε όσους προσπαθούν να ψελλίσουν μαθήματα δημοκρατίας."


Κάπου το διάβασα και θεωρώ ότι ταιριάζει.

:D :D :D

tai
06/01/2009, 15:43
Επιμένω πως................
Δεν πρεπει να φιμώσουμε αυτούς που σκέφτονται διαφορετικά
Πιστεύω πως ενας έλεγχος χρειάζεται, ώστε να εμποδίσουμε ανθρώπους που σκοπό έχουν την φίμωση των "άλλων".
ΑΥΤΟ θα διασφαλίσει την ελευθερία και την δημοκρατικότητα του φόρουμ.
Επειδή καμιά πλευρά δεν εχει το δίκιο ντεφακτο.

Αρκεί να μην φτάσουμε στο σημείο να εμποδίζουμε την ελεύθερη έκφραση ΟΛΩΝ των ιδεών.
Το όριο να ειναι η μή προσβολή των αξιών των πεποιθήσεων και της προσωπικότητας του καθενός.
Αλλο πράγμα η αμφισβήτηση των ιδεών και άλλο η προσβολή και το βρίσιμο.
Η διαφωνία και κατ' επέκταση η ανταλλαγή απόψεων, μέσα σε πολιτισμένα πλαίσια, μας κάνει σοφότερους.
Η προσβολή και η χυδαιότητα δείχνει απλά το πως μας μεγάλωσαν, και εκεί ταιριάζει το τσεκούρι

BELZEBOYLIS
06/01/2009, 16:29
που διαφωνούμε ? Αφού και εσύ αποδέχεσαι κάποιους περιορισμούς πχ βρισιές !

tai
06/01/2009, 16:44
Δεν διαφωνώ!
Προσέχω!

απλά δεν θέλω κάτω από τον μανδύα της προστασίας του "καθώς πρέπει λόγου", να χάσω την παραμικρή λεξούλα που θα με έκανε να γίνω καλύτερος άνθρωπος.
Φοβάμαι γενικά την "προστασία", για το "καλό"!!
Εχω δει πολλές φορές στην ζωή μου, να χάνεται το "μέτρο", εν ονόματι της "δημοκρατίας" και για το "καλό" μου:winka:

Ο φονταμενταλισμός της ελευθερίας ειναι επικίνδυνος

TROOPER
06/01/2009, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sunderlanos
"Ντροπή και αίσχος σε όσους προσπαθούν να ψελλίσουν μαθήματα δημοκρατίας."


Κάπου το διάβασα και θεωρώ ότι ταιριάζει.

:D :D :D

:lol: :lol: :lol: :lol:

BELZEBOYLIS
06/01/2009, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Δεν διαφωνώ!
Προσέχω!

απλά δεν θέλω κάτω από τον μανδύα της προστασίας του "καθώς πρέπει λόγου", να χάσω την παραμικρή λεξούλα που θα με έκανε να γίνω καλύτερος άνθρωπος.
Φοβάμαι γενικά την "προστασία", για το "καλό"!!
Εχω δει πολλές φορές στην ζωή μου, να χάνεται το "μέτρο", εν ονόματι της "δημοκρατίας" και για το "καλό" μου:winka:

Ο φονταμενταλισμός της ελευθερίας ειναι επικίνδυνος


ορέ δεν λέμε να σφάζονται τα ποστ του στιλ :

- To cbr είναι καλύτερο από το fazer
- τι λες φιλαράκι , το fazer τα σπάει ...

EVI
07/01/2009, 00:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
ορέ δεν λέμε να σφάζονται τα ποστ του στιλ :

- To cbr είναι καλύτερο από το fazer


αυτο δεν ειναι φασισμος Φαντασια ειναι

:rotflmao: :p


αν κανεις δεν απανταγε σε κανεναν(με σκοπο να γινει μακελειο) ολα θα φευγαν ηρεμα και ωραια

δεν ειναι τυχαιο που απο κοντα κανεις δεν <<τσαμπουκαλεβετε>> και ολοι συμφωνουμε η διαφωνουμε ειρηνικα :wacko: