PDA

View Full Version : Παραλίγο ατύχημα με την ΕΛ.ΑΣ!!



TokTok
08/12/2008, 02:16
Αρτα σήμερα 00:15

Στον κενρικό δρόμο που διασχίζεις την πόλη το φανάρι ανάβει πράσινο. Ξεκινάνε 2 αυτοκίνητα περνάνε τη διαστάυρωση και εγώ 3ος έχοντας καποια διαφορά 30μ από το δεύτερο παώ κανονικά και ξαφνικά!! ένα Nissan Terrano της ΕΛ.ΑΣ περνάει το απέναντι φανάρι με κόκκινο χωρίς λόγο, χωρίς φάρο, χωρίς τίποτα!!!!!!!!

Τέρμα φρένα το αυτοκίνητο και σταματάμε στο μισό μετρο!!!

Ανοίγω παράθυρο και πόρτα μαζί από τα νεύρα μου- η γυναίκα μου τα έπαιξε- και του κατεβάζω οποια 'καλή κουβέντα' υπάρχει. Οδηγός και συνοδηγός δεν μιλάει, απλά ο οδηγός σηκώνει το χέρι από το τιμόνι δείχνοντας ότι αυτός φταίει λες και δεν ξέρουμε ποιος φταίει. Ούτε μια κουβέντα δεν είπε ο αχάριστος!!!

Αύριο το πρωί θα πάω στην αστυνομική διεύθυνση και θα κάνω μήνυση εκτός αν έρθει προσωπικά ο οδηγός να μου ζητήσει συγνώμη!

και σκεφτείται ότι πρίν λίγο διάστημα η τροχαία μια μέρα μου έκοψε κλήση επειδή μιλούσα στο κινητό!


ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ!!!!!!!!

LARISEOS
08/12/2008, 08:14
τι επρεπε να κανει αφου εκανε την μαλακια?

θα προτιμούσες κανα γκομενακι που θα σου έλεγε

-αστο διαολο ρεεεεεεεεε..........:rotflmao:

και να πας φυλακή........

τελος παντων κ μήνυση να το κανεις καλα θα ειναι του αξηζει αλλα ο άνθρωπος σου εκανε νοημα κ δεν το επαιξε νταής..........
πριν ενα μηνα μου το εκανε δημοτική αστυνομια κ τους σταμάτησα.... ξερεις πια ειναι η απάντηση?
-ειμαι περιπολικό ειπε το τσουλακι......... εφαγε καλα ομως...

καλημέρα............

tyxeros
08/12/2008, 10:10
Και πριν λιγες μερες , στους Αμπελοκηπους στη σχολη της Αστυνομιας , βγηκε ξαφνικα καθετα μια μικρη πομπη με 2 ζηταδες μπροστα και ενα τζιπακι πισω , τα αμαξια στην μεσογειων πλακωθηκαν στα φρενα και εγινε μια μικρη καραμπολα με 3 αμαξια τουλαχιστον. Ο μεσαιος εγινε φυσαρμονικα.

TokTok
08/12/2008, 22:57
παιδιά πήγα σήμερα το πρωί στην αστυνομική διεύθυνση στον αξιωματικό υπηρεσίας - Γυναίκα ήταν - και της ανέφερα το συμβάν.

Παρεπιπτώντος χθές η γυναίκα μου από το stop της ζώνης την πόνεσε ο ώμος και δεν κοιμήθηκε όλο το βράδυ.

Όταν τη ρώτησα τι πρέπει να γίνει από δω και πέρα, ξεροκατάπιε, νόμιζε ότι θα κάνω μήνυση.
Έφυγα χωρίς τίποτα παραπάνω, τουλάχιστον ζήτησε η αξιωματικός συγνώμη.


Παιδιά δεν πρέπει να χαρίζουμε σε κανέναν.


Το παραπάνω δεν σημαίνει ότι πρέπει να κάψουμε όλη την Ελλάδα.:( :(

the who
09/12/2008, 07:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από TokTok
παιδιά πήγα σήμερα το πρωί στην αστυνομική διεύθυνση στον αξιωματικό υπηρεσίας - Γυναίκα ήταν - και της ανέφερα το συμβάν.

Παρεπιπτώντος χθές η γυναίκα μου από το stop της ζώνης την πόνεσε ο ώμος και δεν κοιμήθηκε όλο το βράδυ.

Όταν τη ρώτησα τι πρέπει να γίνει από δω και πέρα, ξεροκατάπιε, νόμιζε ότι θα κάνω μήνυση.
Έφυγα χωρίς τίποτα παραπάνω, τουλάχιστον ζήτησε η αξιωματικός συγνώμη.


Παιδιά δεν πρέπει να χαρίζουμε σε κανέναν.


Το παραπάνω δεν σημαίνει ότι πρέπει να κάψουμε όλη την Ελλάδα.:( :(
Γιατι δεν εκανες μηνυση?Στο χερι μας ειναι να αντιδραμε(σε νομιμα πλαισια) στα στρβα της αστυνομιας μπας και βαλουν μυαλο.Αν τρωγανε καθε μερα μια μηνυση γι αυτα που κανουν στους δρομους μπορει να μην σηκωναν ετσι ευκολα το οπλο(λεμε τωρα).
:wave2:

vaskunito
09/12/2008, 07:42
έπρεπε να κάνεις μήνυση ή τουλάχιστον επώνυμη αναφορά του συμβάντος (να υπάρχει στο άρχειο) έτσι σε περίπτωση που η γυναίκα σου έχει τίποτα ποιό σοβαρό απ' ότι φαίνεται (χτύπα ξύλο) τουλάχιστον να μπορείς να κινηθείς δικαστικά απέναντι τους. Αμά πάλι δεν έχει συμβεί τίποτα έχει καλώς. Δεν χάνεις τίποτα με το να την κάνεις.

devil's animal
09/12/2008, 15:08
μπραβο σου που το κυνηγησες.
αν εισαι ικανοποιημενος με την συγνωμη της αξιωματικου,τοτε ολα οκ!
:beer: :beer: :beer:

fantacid
09/12/2008, 16:20
δε λες παλι καλα που δε "εξοστρακίστηκε" πανω σου???


:lol: :lol: :lol:

bentouza
09/12/2008, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
δε λες παλι καλα που δε "εξοστρακίστηκε" πανω σου???


:lol: :lol: :lol:

τι δουλεια ειχε σ'αυτο το σημειο του δρομου οικογενειαρχης ανθρωπος;;
κ ποιος ξερει πως οδηγουσε κ προκαλεσε τα οργανα;;
δεν ντρεπεται να ζηταει κ τα ρεστα!!σπιτακι-τηλεοραση-τσιμουδια!!

devil's animal
09/12/2008, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
τι δουλεια ειχε σ'αυτο το σημειο του δρομου οικογενειαρχης ανθρωπος;;
κ ποιος ξερει πως οδηγουσε κ προκαλεσε τα οργανα;;
δεν ντρεπεται να ζηταει κ τα ρεστα!!σπιτακι-τηλεοραση-τσιμουδια!!

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

ASTRAKITCAR
09/12/2008, 23:55
περιτο να πω οτι εχουν χεστει επανω τους οσοι ειναι στα τμηματα αυτες τις μερες..ειδικα στις βραδυνες βαρδιες...
αλλα στους δρομους ...οι σεριφηδες δεν βαζουν μυαλο.

zefos1100xx
10/12/2008, 08:10
μεγαλε τωρα μετα απο ολα αυτα που γινανε με την ΕΛΑΣ ειναι μια πολυ καλη ευκαιρια να τους τραβηξεις!