PDA

View Full Version : πηνία drz



man iii
08/12/2008, 16:17
Χαιρετώ την παρέα ,

Μιας και βλέπω πολύ γνώση εδώ θα ήθελα την βοήθειά σας .
Έχω ένα drz 400 , μου έκαψε πηνία και τα πήγα για περιέλιξη σε έναν μάστορα στην βουλιαγμένης , ερώτηση , καλά έκανα? γιατί μου είπε ο μάστορας στα drz καίγονται συνέχεια .και δεύτερων τι θα πρέπει να κάνω για έχουν μεγαλύτερη διάρκεια ζωής ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!! :)

VIDAS
08/12/2008, 18:49
http://www.thumpertalk.com/forum/showthread.php?t=324503&parentpage=2 Αφου το ανοιξες καντου και τα υπολοιπα .

man iii
08/12/2008, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από VIDAS
http://www.thumpertalk.com/forum/showthread.php?t=324503&parentpage=2 Αφου το ανοιξες καντου και τα υπολοιπα .
καλή η πρόθεση σου , αλλά μου βάζεις δύσκολα , να ανοίξω και το άλλο καπάκι.......καλά σε λένε VIDA (βίδα ) εσένα . :D

ευχαριστώ παντός και αν ξέρει και κάτι για το παραπάνω θα βοηθούσε !!!
thanks … :)

VIDAS
08/12/2008, 22:09
Απ'οτι εχω δει και καταλαβει θελει και το βολαν κολα σπειρωματων .

DrBig
12/12/2008, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από man iii
Χαιρετώ την παρέα ,

Μιας και βλέπω πολύ γνώση εδώ θα ήθελα την βοήθειά σας .
Έχω ένα drz 400 , μου έκαψε πηνία και τα πήγα για περιέλιξη σε έναν μάστορα στην βουλιαγμένης , ερώτηση , καλά έκανα? γιατί μου είπε ο μάστορας στα drz καίγονται συνέχεια .και δεύτερων τι θα πρέπει να κάνω για έχουν μεγαλύτερη διάρκεια ζωής ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!! :)


Ειχα ενα του 2003 το οποιο στα 30.000 κμ δεν ειχε κανενα προβλημα. Βεβαια ποτε δεν το ζορισα και ολα τα χιλιομετρα τα εκανε σε ανοιχτους δρομους.
Υποθετω οτι η περιελιξη καταστρεφεται λογω παρατεταμενων υψηλων θερμοκρασιων. Κατι ειχα ακουσει καποτε, οτι δεν βοηθαει και το γεγονος οτι οταν αφινεις την μηχανη στο σταντ, η περιελιξη κανει μπανιο σε πολυ ζεστο λαδι, με αλλα λογια ενα κεντρικο σταντ θα βοηθουσε. Ακομη, ενδεχεται τα μοντελλα μετα το 03 να εχουν καλλιτερης ποιοτητας πηνια, απο οτι πριν, μια και οι περισσοτερες ιστοριες που εχω ακουσει, αφορουν τα παλαιοτερα.
Παντως, μιλαω υποθετικα, δεν ειμαι σιγουρος για τιποτε απο τα παραπανω.