PDA

View Full Version : προβλημα σε bros 400 στο κιβωτιο ταχυτητων.



GiannisBlessed
08/12/2008, 16:40
Γεια σε ολους!Πριν λιγες μερες μου χαρισαν ενα brosaki με προβλημα στο κιβωτιο ταχυτητων.Εχει μεινει με ταχυτητα(4 η 5)και δεν αλλαζει.ο πρωιν ιδιοκτητης ελεγε οτι στην αρχη εκανε μπερδεματα στην νεκρα και δεν εμπαινε ευκολα η πρωτη.Στο τελος κολλησε.σπανιο προβλημα σ'αυτο το μοτερ:confused: ...Τι μπορει να εχει παθει?Επειδη σιγουρα θα χρειαστει ανταλακτικο-α,που μπορω να βρω κατι(αυτην την στιγμη ειμαι στην αθηνα)?Ταιριαζει κατι απο africa,transalp κτλ?οτι βοηθεια ευπροσδεκτη!!
Ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερων.

sapila racing
08/12/2008, 16:47
Θα πρέπει να λυθεί το μοτέρ και να αλλαχθούν τα ανταλλακτικά που χρειάζεται.
Πριν λυθεί κανείς δεν μπορείς να ξέρεις.
Αν και ειναι 400 του κάνουν κι απο το 600 και λογικά κι απο Transalp κλπ.
Θα σου κοστίσει όμως!

GiannisBlessed
08/12/2008, 18:20
ευχαριστω.αρα θα ξεκινησω το λυσιμο...

AntoD
08/12/2008, 18:57
Φουρκετες....

GiannisBlessed
08/12/2008, 20:58
ναι μαλλον...εγω κατεβασα τον κινητηρα.μιλισα με τον γιατρο και μαλλον παω για αλλο μοτερακι:cry:
που θα βρω??δεν παιζουν και λεφτα.πολυ κριμα ειναι ερωτας το μηχανακι:bigcry:

Anritsu
09/12/2008, 15:36
μοτεράκι ???? κρατα το αυτό για ανταλλακτικα και ψαξε για κάνα αλλό 400αρι . Πιο φτηνά θα σου βγει και σιγουρα λιγοτερή ταλαιπωρία . Να ξέρεις παντως πως ειναι περιεργό το μηχανάκι αυτό απο πολλές αποψεις και λιγο πολύ,κακα τα ψεμματα ολο και, κατι θα σου ζητάει ... Και στο λέι ενας που εχουν περάσει απο τα χέρια του 3 BROS . Αν θες ενα απλό μηχανακί να κάνεις την δουλεια σου κοιτα για κανα πάπι , αν θες BROS επειδή βλέπεις σε αυτό κάτι που δεν βλεπεις σε άλλα ξεκινά το ψαξιμο . 400 αρια εχει βρωμίσει ο τόπος . Αν θες τη γνώμη πηγαινε καρφί στο 650 ....

ριξέ μια ματιά εδώ :
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=268568#post268568

και σε ενα διεθνές φορουμ να πάρεις μια ιδέα : http://www.hawkgtforum.com/forum/

:wave2:

GiannisBlessed
09/12/2008, 15:53
Ευχαριστω.το μηχανακι δεν το εχω πολυ καιρο...αλλα το εχω ερωτευτει!ειμαι και 18 οποτε α1 διπλωμα...λιγα λεφτα...αλλα ειναι τελειο μηχανακι.αυτο θα κανω θα βρω αλλο μοτερ.