PDA

View Full Version : ΤΑ ΠΛΟΚΑΜΙΑ ΤΟΥ ........ΧΤΑΠΟΔΙΟΥ!!!



panagiotis dim
08/12/2008, 18:39
Ο βασίλης είχε κάψα με το ψάρεμα .
Κάθε φορά που πήγαινα για βραδυνό ( παράνομο με ψαροντούφεκο και φακό ) λύσαγε να τον παρω μαζί μου .

Ητανε ομως μεγάλος και τον φοβόμουνα μην μου παθει κανένα εμφραγμα και τι θα έλεγα στην γυναίκα του ... από τα πολλα πολλά αποφάσισα να πάμε παρέα ένα βράδυ και διάλεξα μιά παραλία σχετικά εύκολη οχι με πολύ βαθιά νερα μην τρομάξει και μου κόψει και την καλημέρα..

οι ετοιμασίες του βασίλη δεν είχαν τέλος . ψαροντούφεκο βατραχοπέδιλα μάσκα στολή δίχτυ για τα ψαρια φακό κλπ κλπ .

Πέρασα απο το σπίτι τονπήρα και ξεκινήσαμε για την βουτιά .. Οταν φτάσαμε ΄΄ητανε δεν ητανε δώδεκα ηώραα αρχίσαμενα ντυνόμαστε... εκεί διαπίστώσαμε οτι ο βασίλης οχι μόνο δεν είχε παρει το παντελόνι της στολής αλλά ουτε μαγιό ..
Δεν γαμιέται καλοκαίρι ηταν θα βουτούσε απο την μέση και κάτω γυμνός Ετσι αποφάσισε . του λέω βασίλη εγώ δεν έχωπρόβλημα εγώ φοράω παντελόνι απλά μηνέρχεσαι απο πίσω μου ...............!!!

ξεκινάμε ο βασίλης ολο νοηματα ητανμέσα και η ευχαριστησήτου απέραντι..μέχρι που βλέπω ενα χταπόδι ..του κουνάωτον φακό του το δείχνω και του δίνω νακαταλάβει πως είναι δικό του να το χτυπήσει .. πράγμαπου έκανε .το χταπόδι ομως ηταν ζόρικο το ρημαδιασμένοκαι δενκαθόταν καλά να το βγάλει ο βασιλης απο το ψαροντούφεκο .

τελικά το τακτοποιησαμε και ο βασίλης το τοποθετεί στο ΄δίχτυ που ειχε περασμένο στην ζώνη του ... Δενπέρασανμερικά λεπτά και βλεπω τονφακο του βασίληνα τρελαίνεται . κουνιόταν λες και του ειχε επιτεθεί σκυλόψαρο .. προσπαθώ να δώ τι συμβαίνει και ο φακός ξαφνικά σβήνει ..

Αμ δενείχε σβήσει απλά ο βασίλης είχε ανέβει πάνω στα βράχια και φώναζε σαν τρελλός αφού κατέβαζε οτι καντίλια ήξερε . σβήνω τονφακό και ανεβαίνω μαζί του στα βράχια.. Τι φωνάζεις ρε μαλάκα και θα μας ακούσουν τα λιμεναρχεια του λέω ???

ο βασίλης να μην τηνπαλεύει με τιποτα και να κρατάει τα αρχ@@@@ιδα του και να φωνάζει ..... Το γαμ@@@@μενο μου τα επιασεκαι δενμου τα αφήνει με τίποτα .κόκκαλοεγώ .. ποιός ρε του λέω .. Το χταπόδι μαλάκα μου πέρασε τα πλοκκάμια του και μου αρπαξε τα αρχί@@@δια αυτός ...
Ο βασίλης δενξαναήρθε μαζί μου για ψάρεμα και δεν ξαναέφαγε χταπόδι ............ουτε κατεψυγμενο ο ξεφτιλισμένος !!!!

cityfly
08/12/2008, 19:57
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
08/12/2008, 21:31
δεν αντεχω αλλο!!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:

ρε συ Παναγιωτη, μονο σε σενα ρε τυχαινουν αυτα ή μας δουλευεις κανονικα!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:beer: :beer: :beer:

devil's animal
08/12/2008, 21:36
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

χαθηκε μια φωτογραφικη??
:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

cityfly
08/12/2008, 22:01
κοίτα να δεις πάντως

για χταποδόπιτα έχω ακούσει
για χταποδόπιπα πάλι ποτέ








μέχρι τώρα
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

p@nos
09/12/2008, 00:10
:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

pipis
09/12/2008, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
κοίτα να δεις πάντως

για χταποδόπιτα έχω ακούσει
για χταποδόπιπα πάλι ποτέ








μέχρι τώρα
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

peskandritsos
09/12/2008, 09:12
Και αντε τωρα να βαλει μαχαιρι εκει να κοψει τα πλοκαμια...
:beer: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

panagiotis dim
09/12/2008, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
δεν αντεχω αλλο!!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:

ρε συ Παναγιωτη, μονο σε σενα ρε τυχαινουν αυτα ή μας δουλευεις κανονικα!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:beer: :beer: :beer:

o βασίλης πουλές δημητράκη μου !!! ( φίλοι είμαστε μπορώ να σε φωνάζω ετσι ε??? )

ητανε άνθρωπος που εκανε μεγάλες πλάκες ( καλα του την έκανε κατα την γνώμη μου το χταπόδι ) . Εχει ακόμα ζαχαροπλαστείο και εκεί μαζευότανε η σάρα και η μαρα και γινότανε το σώσε.. Ενας φίλος λοιπόν απο την τότε παρέα καθε φορά που πήγαινε στο μαγαζί του βασίλη σώνει και καλά του έτρωγε πανω απο 15 εκλερακια .. Είχε τρέλλα με τα εκλεράκια και του τα ρήμαζε του βασίλη . Συννενοούνται με κάποιον λοιπόν απο την ΄τοτε παρέα ( δεν ήμουνεγώ δημητράκη μου ...:blush: :winka: ) και γεμίζει την πάνω σειρά των εκλαιρ με ταμπάσκο κόκκινη πιπεριά πολτοποιημένη και απιστευτες δόσεις πιπεριού. Ολο το μίγμα ανακατεύτηκε με την σοκολάτα . Μαζευόμαστε λοιπόν ολοι στο μαγαζί μαζί και ο ΄δικός μας που ηταν ο γλυκατζης . εμείς ???το κοροιδο!!! ... τα εκλαιρ πρώτη μούρη αρπάζει το πρώτο ο γλυκατζης αρχιζει το μασημα και ξαφνικά γίνεται της κολάσεως ... το καταπιε κιόλας από την λίμα του .. τον τρέχαμε στο νοσοκομείο.... δεν κινδύνεψε απλα εμεινε ολο το βράδυ μέσα ...εκτοτε δεν ξαναπειραξε εκλαιρ...:rolleyes: :rolleyes:

sergiosm
09/12/2008, 13:30
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

mars696
09/12/2008, 13:34
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

javrar6
12/12/2008, 15:50
:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Yamaha maniac
12/12/2008, 15:57
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

cityfly
12/12/2008, 17:04
to kanane mia fora auto me ena skulo pou etrwge ta panta apo opou na nai
anakateyan mpisftekia me tampasko kai loipa sunafh
olo to bradu epeine nero








akoma omws trwei o,ti na nai ki apo opou na nai