PDA

View Full Version : ειμαι γκαντεμης.......πως να το κανουμε. need advise



stefanara
09/12/2008, 11:39
Παρασκευη πρωι και παω για δουλεια.
Σταματαω σε ενα μαγαζι κοντα στην Ευελπιδων.
Βγαινοντας παω να ανεβω στην (ουτε 6 μηνων) μηχανη μου και ακουω φρενα, ενα μπαμ και η μηχανη πεφτει κατω, μαζι και εγω που ημουν ετοιμος να την καβαλησω και χτυπαω το χερι μου.
WTF
Ενας Ρουμανος λοιπον απο την αριστερη λωριδα αποφασισε να παρκαρει, χτυπησε ενα παπι που οδηγουσε στο δεξιο ρευμα το οποιο εσκασε επανω στην μηχανη μου που ηταν παρκαρισμενη.
Εγω για να την αποφυγω πηδηξα προς τα πισω και χτυπησα τον αριστερο αγκωνα, ο οποιος πρηστηκε. Η ακτινογραφια εδειξε μικρο καταγμα.
Υλικες ζημιες ηταν μια γρατζουνια στον αριστερο καθρεφτη και στην αριστερη χειρολαβη, αλλα και μια βαρβατη στο ρεζερβουαρ.

Μιλησα με την ασφαλιστικη μου και μου ειπαν πως δεν γινεται φιλικη δηλωση καθως ηταν 3 τα εμπλεκομενα οχηματα και οτι πρεπει να δει πραγματογνωμονας την μηχανη. Το συμβαν καταγραφηκε αφου ηρθε τροχαια, ασθενοφορα κτλ, ο οδηγος ανελαβε την ευθυνη του.
Το θεμα ειναι να μπω σε διαδικασιες με την ασφαλιστικη ή θα τρεχω αδικα για να παρω τα @@ μου;
Για να αλλαξω καθρεφτη και χειρολαβη θελω 75ευρω, για τη γρατζουνια στο ρεζερβουαρ δεν ξερω τι μπορει να γινει.
Παρεπιπτοντως ανεβαινοντας στην μηχανη ακουσα εναν εντονο θορυβο απο τα οργανα και ισως κατι εχει σπασει μεσα...

Απο το πουθενα γαμω την τυχη μου...........................:evil: :evil: :evil:

gloum
09/12/2008, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanara

Ενας Ρουμανος λοιπον απο την αριστερη λωριδα αποφασισε να παρκαρει

Φίλε μου επειδή τον τελευταίο καιρό ζω στο Βουκουρέστι αυτό που λες είναι καθημερινότατο φαινόμενο εδώ..Καλοί άγιοι άνθρωπο,φιλικοί πολύ και πολύ ζεστός λαός..αλλά οι μεγαλύτεροι κανίβαλλοι του δρόμου με διαφορά..είναι απάλευτοι παντελώς. Υπομονή και περαστικά αδελφέ:beer:

manhunter
09/12/2008, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
Φίλε μου επειδή τον τελευταίο καιρό ζω στο Βουκουρέστι αυτό που λες είναι καθημερινότατο φαινόμενο εδώ..Καλοί άγιοι άνθρωπο,φιλικοί πολύ και πολύ ζεστός λαός..αλλά οι μεγαλύτεροι κανίβαλλοι του δρόμου με διαφορά..είναι απάλευτοι παντελώς. Υπομονή και περαστικά αδελφέ:beer:


Μεγαλύτεροι από εμάς???



Περαστικά στον Stefanara, και να διεκδικήσεις τα λεφτά σου

:wave2:

gloum
09/12/2008, 11:59
Εμείς δεν είμαστε ΤΙΠΟΤΑ.....άλλο να στο λέω και άλλο να το βλέπεις φίλε

AntoD
09/12/2008, 13:04
Ειναι λιγο Ανοι το βουκουρεστι...

sergiosm
22/12/2008, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanara
Το θεμα ειναι να μπω σε διαδικασιες με την ασφαλιστικη ή θα τρεχω αδικα για να παρω τα @@ μου;


Να μπεις.
Εξάλλου δεν είναι μόνο οι ζημιές σου είναι ΚΑΙ (κυρίως) το χέρι σου.
Μην το αφήσεις έτσι, να το κυνηγήσεις για αποζημίωση κλπ...
:wave2:

700_Thespieis
22/12/2008, 21:19
Περαστικα φιλε μ..

:wave2:

makis206
22/12/2008, 21:33
Περαστικά κι αγύριστα φίλε, και γρήγορα ξεμπερδέματα εύχομαι :beer:

SVX
22/12/2008, 21:57
δεν τον πατησες αγκωνια με τον καλο αγκωνα? μια γερη Αξιας 75 ευρω...κι ας εγκατελειπες μετα το θυμα ... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :smokin: