PDA

View Full Version : το bros 400 εχει κοφτη???



GiannisBlessed
09/12/2008, 15:19
διαβασα καπου οτι το bros 400 εχει καπου καποιον κοφτη...ξερει κανεις τιποτα?που ειναι?αν βγαινει? κτλ.ευχαριστωωω:smilea:

Anritsu
09/12/2008, 15:27
υπάρχει μια μικρή περιπτωση αν στο κοντερ σου έχει ενα λαμπάκι ποy λέει speed . Ειναι γιαπωνεζική προδιεγραφή που σιγουρα ομως ερχομενο το μηχανάκι εδω καπως εχει παρακαμφθεί .Δεν εχω ακουσει ποτε για ενεργό κόφτη , παροτι καποια συγκεκριμένη φουρνια φενεται πως αρχικά ειχε ....

GiannisBlessed
09/12/2008, 15:42
ναι εχει!!αναβει καπου στα 90 κμ/ω

OldMan
09/12/2008, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
ναι εχει!!αναβει καπου στα 90 κμ/ω
τι έχω κάνει Χριστούλη μου και μου'ρχονται όλα μέσ' τα μούτρα ..??? :sad:



Τι ανάβει ρε μάστορα ???


Αν ανάβει το λαμπάκι, στα @ρχίδια μας(του)...!!

Αν "ανάβει" ο κόφτης, να το δούμε το θέμα ... :look:

Bil
09/12/2008, 17:00
Το λαμπάκι αυτό ανάβει προειδοποιητικά σε κάποιο όριο της τότε (μπορεί και τώρα) Ιαπωνικής νομοθεσίας περι ταχύτητας των μοτοσυκλετών και δεν έχει άλλο ρόλο πέρα από την οπτική προειδοποίηση.
Ο μόνος κόφτης που έχει το Bros 400 βρίσκεται μέσα στον κινητήρα του και είναι ...
.
.
.
.
.
.
.
.



τα

33 άλογα του !!! :D

Απόλαυσε την μηχανή σου χωρίς άγχος για κόφτες !
:wave2:

GiannisBlessed
09/12/2008, 17:48
ευχαριστω αν και εχω δουλεια μεχρι να την απολαυσω...απλα ελεγα αφου την εχω λυσει ας ψαξω και για κανα σκιστοματικο intake:winka:

red_monster
09/12/2008, 23:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
ναι εχει!!αναβει καπου στα 90 κμ/ω


Κόφτη δν έχει , αλλά έχει ένα σπαστικό κόκκινο λαμπάκι( μην παει το μυαλο σας στο πονηρο...:p ) που ανάβει μετά τα 85 km/h... Τις πρώτες φορές που το βλέπεις νομίζεις οτι κάτι σοβαρο συμβαίνει , αλλά είναι απλός κάποια ηλίθια σχιστοματικη προδιαγραφη

red_monster
09/12/2008, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bil
Το λαμπάκι αυτό ανάβει προειδοποιητικά σε κάποιο όριο της τότε (μπορεί και τώρα) Ιαπωνικής νομοθεσίας περι ταχύτητας των μοτοσυκλετών και δεν έχει άλλο ρόλο πέρα από την οπτική προειδοποίηση.
Ο μόνος κόφτης που έχει το Bros 400 βρίσκεται μέσα στον κινητήρα του και είναι ...
.
.
.
.
.
.
.
.



τα

33 άλογα του !!! :D

Απόλαυσε την μηχανή σου χωρίς άγχος για κόφτες !
:wave2:


Είναι 37 και είναι λυσσασμένα...:beer:

GiannisBlessed
10/12/2008, 00:14
δεν 37 λεμ...(απλο γαρ.οχι πι-τζαμ):D :beer:

reinmeister
10/12/2008, 09:32
ολα τα japan τετρακοσαρια της εποχης εχουν κοφτη στα 180 χλμ κι ενεργοποιειται μεσω του κοντερ...υπαρχει μαλιστα και αντικοφτης που παρεμβαλεται και τον απενεργοποιει...υπηρχε τουλαχιστον...μονο οι εισαγωγες απο ευρωπη ηταν χωρις...

GiannisBlessed
10/12/2008, 09:44
μηπως λες για τα in-line 4?γιατι το 400 bros δεν νομιζω να πιανει 180:eek:
170 σε γρεμο...μηπως φταιει ο κοφτης?

reinmeister
10/12/2008, 10:25
της ιαπωνικης νομοθεσιας της ητο αδιαφορο αν ηταν τετρακιλυνδρο η οχτακιλυνδρο...180 ηταν το τελος...τελος...

να στο θεσω απλα...βαλε εκκεντροφορους,καρμπυρατερ ,εξατμισεις,νιτρα και turbo...ΔΕΝ θα περασει τα 180...

η ερωτηση σου ηταν αστοχη ευθυς εξαρχης μια και το πραμα δεν παει τοσα...αρα ακαδημαικο ειναι ουτως η αλλως το θεμα...

GiannisBlessed
10/12/2008, 10:35
ειχα ακουσει για κοφτες,και ειχα την απορια γιατι βγαζει μονο 33 ιππους.ηθελα να ξερω μηπως εχει κοφτη.(δεν γνωριζα για το φραγμα των 180.)ενοουσα μηπως κοβει γενικα την αποδοση του κινητηρα σε ολο το ευρος των στροφων και οχι μονο μετα απο συγκεκριμενη ταχυτητα και rpm.

odt
10/12/2008, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
ειχα ακουσει για κοφτες,και ειχα την απορια γιατι βγαζει μονο 33 ιππους.ηθελα να ξερω μηπως εχει κοφτη.(δεν γνωριζα για το φραγμα των 180.)ενοουσα μηπως κοβει γενικα την αποδοση του κινητηρα σε ολο το ευρος των στροφων και οχι μονο μετα απο συγκεκριμενη ταχυτητα και rpm.


τα "μόνο" 33 αλογα που βγάζει είναι μια χαρά...ειδικά εάν αναλογιστούμε το γεγονός ότι σπάει καπου γύρω στις 9000 στροφές... Έχει κόφτη τελικής στα 180, άσχετα αν τα πιάνει ή όχι...Το λαμπάκι είναι προειδοποιητικό...παρόμοιο λαμπάκι έχουν και τα VFR 400 NC21 (πιθανότατα να έχουν και τα μεταγενέστερα...)


Εάν θες επιδόσεις...κοίτα για "αφρικάνικα" πράγματα...:winka:

GiannisBlessed
10/12/2008, 10:53
θελω...αλλα ειμαι κολλημενος στο α1...
και να βαλλω αλλο μοτερ ειναι παρανομο...εκτοσ και αν ξερει κανεις ενα παραθυρι...:D

odt
10/12/2008, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
εκτοσ και αν ξερει κανεις ενα παραθυρι...:D

να το δηλώσεις ίσως? :wave2:

AntoD
10/12/2008, 11:34
Τι κοφτης ρε παιδια στο 400....
με το ζορι βγαζει 140χλμ απο τα 30 αλογακια του.....


Πλακα κανετε.....

GiannisBlessed
10/12/2008, 13:11
αν το δηλωσω ομως αυτο ειναι νομιμο εγω ομως οχι(α1:cry: )

red_monster
10/12/2008, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
Τι κοφτης ρε παιδια στο 400....
με το ζορι βγαζει 140χλμ απο τα 30 αλογακια του.....


Πλακα κανετε.....


Τι λετε ρε παιδιά?
Τα 140 τα έχει άνετα , ανεβάζει μέχρι 160 και σε κατηφόρα βλέπεις και παραπάνω
Στην αττική οδό από ασπρόπυργο με κατεύθυνση προς αθήνα γυρισε το κοντέρ από την αλλή κοινώς ακούμπησε ψαρωμένος τα 180 και κάτι ψιλά.

Τελείως normal bros σε υπεράριστη κατάσταση με μόλις 25000km
Τα 33 αλογα είναι τροχο , στροφαλο έχει 37 δες τεύχος του ΜΟΤΟ.
Γενικά το μηχανάκι είναι αργο και βαρετό στις ευθείες , αλλά τα 140 τα έχει στο νερό

GiannisBlessed
10/12/2008, 14:08
ναι αν και κλεβει το κοντερ...νομιζω 10 χιλιομετρα.δεν το ξερω σιγουρα(το μηχανακι μου ειναι βιδες...(project turbo):D εσενα μηπως κλεβει η το εχεις μετρησει με κατι αξιοπιστο?(gps,κτλ)

Tpap
10/12/2008, 14:19
Άσχετοι.

Τέτοιο κόφτη εννοεί το παλλικάρι.


149915

AntoD
10/12/2008, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από red_monster
Τι λετε ρε παιδιά?
Τα 140 τα έχει άνετα , ανεβάζει μέχρι 160 και σε κατηφόρα βλέπεις και παραπάνω
Στην αττική οδό από ασπρόπυργο με κατεύθυνση προς αθήνα γυρισε το κοντέρ από την αλλή κοινώς ακούμπησε ψαρωμένος τα 180 και κάτι ψιλά.

Τελείως normal bros σε υπεράριστη κατάσταση με μόλις 25000km
Τα 33 αλογα είναι τροχο , στροφαλο έχει 37 δες τεύχος του ΜΟΤΟ.
Γενικά το μηχανάκι είναι αργο και βαρετό στις ευθείες , αλλά τα 140 τα έχει στο νερό

Sorry

πυραυλος ειναι.....βαλτε τους αντικοφτες......

αχαχαχαχα

Ελα οι καλοι των πλακιδιων λεμε.....

GiannisBlessed
10/12/2008, 14:59
οι αντικοφτες συνηθως κατεβαινουν στην πρωτη σταση:p

red_monster
10/12/2008, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
ναι αν και κλεβει το κοντερ...νομιζω 10 χιλιομετρα.δεν το ξερω σιγουρα(το μηχανακι μου ειναι βιδες...(project turbo):D εσενα μηπως κλεβει η το εχεις μετρησει με κατι αξιοπιστο?(gps,κτλ)

οτι λεει το κοντερ σου λέω , θα κλέβει σίγουρα καμια 15 Km/h

red_monster
10/12/2008, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
Sorry

πυραυλος ειναι.....βαλτε τους αντικοφτες......

αχαχαχαχα

Ελα οι καλοι των πλακιδιων λεμε.....


χαχα πολύ γέλιο λέμε... που το είδες το αστείο??:confused: :confused:

AntoD
10/12/2008, 22:06
το αστειο

Bross 400

πιο μεγαλο αστειο

bross 400 & αντικοφτης!!!

μην το παιρνεις προσωπικα....

Το χιουμορ ειναι το καλυτερο φαρμακο....ακομα και για το 400αρι...

GiannisBlessed
11/12/2008, 01:01
δεν καταλαβαινω....τι εχει το brosaki?το λουκ ειναι διαχρονικο.οι επιδοσεις ειναι αρκετες για να γυριζει κανεις ανετα την ελλαδα με νομιμες ταχυτητες.ειναι φτηνο στην συντηρηση(λιγα προβληματα)εξαιρετικο για την πολη(με λεωφορους,κτλ)λογο λεπτου πλαισιου.λιγο η θεση ειναι αβολη για την πολη...αλλα με αλλο τιμονακι ειναι ενα πολυ ωραιο μηχανακι που θα ηταν τελεια να εφτιαχνε ακομη η ποκαhonda...νομιζω και πολυ καλο-φτηνο για την εισαγωγη νεων αναβατων στον χωρο.(ειμαι νεος αναβατης)τωρα αν εβγαζε καμια 10ρια πονι περισοτερα....:D

GiannisBlessed
11/12/2008, 01:21
ΑΑαα!!Να ρωτησω και κατι αλλο...
οταν το 400αρι καιει λαδια(αρκετα για να μυριζουν και να βγαζουν καπνο)κανουμε το γνωστο ρεκτιφιε....σωστα?(αν δεν καιει απο τσιμουχες)τωρα... για το bros 400 πιστονια ανοχης που βρισκει κανεις?χρειαζεται απαραιτητα και πιστονια(μεγαλυτερα)οταν κανουμε ρεκτιφιε?

red_monster
11/12/2008, 08:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
ΑΑαα!!Να ρωτησω και κατι αλλο...
οταν το 400αρι καιει λαδια(αρκετα για να μυριζουν και να βγαζουν καπνο)κανουμε το γνωστο ρεκτιφιε....σωστα?(αν δεν καιει απο τσιμουχες)τωρα... για το bros 400 πιστονια ανοχης που βρισκει κανεις?χρειαζεται απαραιτητα και πιστονια(μεγαλυτερα)οταν κανουμε ρεκτιφιε?



Όταν καίνε λάδια αυτά τα μοτερ το πρώτο που κάνεις είναι να μετρήσεις συμπίεση στον πίσω κύλινδρο που είναι και πιο ευαίσθητος λόγω της χειρότερης ψύξης του.Έπειτα κοίτα την κατάσταση των μπουζι , λέει παρα πολλά για την κατάσταση του κινητήρα
Το ποιο πιθανό είναι να θέλει αλλαγμα το ελατήριο λαδιού και συμπίεσης τα οποία μαζί με ο rings και φλάτζες θα σου παει περίπου 150 από σαρακάκι με τα εργατικά δικά σου.

Το να κάνεις ρεκτιφιε και συνεπως να βάλεις μεγαλύτερα πιστόνια είναι πολύ τραβηγμένο και πολύ πιθανό να μην χρειάζεται εκτόε αν το μηχανάκι έχει πάνω από 100000.
Αν κάνεις ρεκτιφιε πολύ δύσκολα θα βρείς άκρη μετα, αν έχει όντως ΄πολύ μεγάλη φθορά αλλάξε μοτερ με ένα 650 απο transalp που μπαίνει κουτί ( μην το δηλώσεις δν προκειται να το πάρει κανείς χαμπάρι...)

Οτι αλλο θες εδώ , εχω μάθει πολλά απο τα μυστηκά του :wave2:

red_monster
11/12/2008, 08:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
το αστειο

Bross 400

πιο μεγαλο αστειο

bross 400 & αντικοφτης!!!

μην το παιρνεις προσωπικα....

Το χιουμορ ειναι το καλυτερο φαρμακο....ακομα και για το 400αρι...

Δεν καταλαβαίνω το αστείο σου φίλε μου για το bros ...που ακριβώς το βλέπεις?
Τεσπα το χιουμορ κάνει καλο :wave2:

notakos600
11/12/2008, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από red_monster
Όταν καίνε λάδια αυτά τα μοτερ το πρώτο που κάνεις είναι να μετρήσεις συμπίεση στον πίσω κύλινδρο που είναι και πιο ευαίσθητος λόγω της χειρότερης ψύξης του.Έπειτα κοίτα την κατάσταση των μπουζι , λέει παρα πολλά για την κατάσταση του κινητήρα
Το ποιο πιθανό είναι να θέλει αλλαγμα το ελατήριο λαδιού και συμπίεσης τα οποία μαζί με ο rings και φλάτζες θα σου παει περίπου 150 από σαρακάκι με τα εργατικά δικά σου.

Το να κάνεις ρεκτιφιε και συνεπως να βάλεις μεγαλύτερα πιστόνια είναι πολύ τραβηγμένο και πολύ πιθανό να μην χρειάζεται εκτόε αν το μηχανάκι έχει πάνω από 100000.
Αν κάνεις ρεκτιφιε πολύ δύσκολα θα βρείς άκρη μετα, αν έχει όντως ΄πολύ μεγάλη φθορά αλλάξε μοτερ με ένα 650 απο transalp που μπαίνει κουτί ( μην το δηλώσεις δν προκειται να το πάρει κανείς χαμπάρι...)

Οτι αλλο θες εδώ , εχω μάθει πολλά απο τα μυστηκά του :wave2:


Πληροφοριακά πάντως από τα 400 που δεν εισήχθησαν κανονικά ο Σαρακάκης δεν έχει ούτε βίδα παίδες.
Το 650 έχει υποθέτω ίδιο μοτέρ με το ΤΑ και μπορεί να ταιριάζουν.

red_monster
11/12/2008, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Πληροφοριακά πάντως από τα 400 που δεν εισήχθησαν κανονικά ο Σαρακάκης δεν έχει ούτε βίδα παίδες.
Το 650 έχει υποθέτω ίδιο μοτέρ με το ΤΑ και μπορεί να ταιριάζουν.


Είσαι σίγουρος και το λές αυτό η έτσι για να λέμε?
Γιατί εγώ έχω το 400 και υπάρχουν τα πάντα...
Ειδικά ότι θεωρείται αναλώσιμο ( φλατζες κλπ τα παίρνεις επί τόπου), τώρα οτι τα έχει ακριβά είναι άλλο θέμα

notakos600
11/12/2008, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από red_monster
Είσαι σίγουρος και το λές αυτό η έτσι για να λέμε?
Γιατί εγώ έχω το 400 και υπάρχουν τα πάντα...
Ειδικά ότι θεωρείται αναλώσιμο ( φλατζες κλπ τα παίρνεις επί τόπου), τώρα οτι τα έχει ακριβά είναι άλλο θέμα


Αν θεωρείς τις φλάτζες άξιες λόγου, τότε πάω πάσο.
Η ουσία είναι ότι τα 400αρια (VFR, CBRR, BROSS) δεν εισήχθησαν κανονικά.

red_monster
11/12/2008, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Αν θεωρείς τις φλάτζες άξιες λόγου, τότε πάω πάσο.
Η ουσία είναι ότι τα 400αρια (VFR, CBRR, BROSS) δεν εισήχθησαν κανονικά.

Λες πιο πάνω οτι δν βρίσκεις ούτε βίδες για αυτό το λέω...
Το ξέρω οτι δν εισαχθήκανε κανόνικα ωστόσο βρίσκεις φλάτζες,μπιέλες,ελατήρια,πιστόνια κλπ σχετικά αναλώσιμα...
Τώρα αν θες κανα βρυσάκι κλπ περιμένεις απλά 1-2 μήνες να έρθει από ιαπωνία, όπου και υπάρχουν σχεδον τα πάντα:beer:

GiannisBlessed
11/12/2008, 14:25
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από red_monster
Όταν καίνε λάδια αυτά τα μοτερ το πρώτο που κάνεις είναι να μετρήσεις συμπίεση στον πίσω κύλινδρο που είναι και πιο ευαίσθητος λόγω της χειρότερης ψύξης του.Έπειτα κοίτα την κατάσταση των μπουζι , λέει παρα πολλά για την κατάσταση του κινητήρα
Το ποιο πιθανό είναι να θέλει αλλαγμα το ελατήριο λαδιού και συμπίεσης τα οποία μαζί με ο rings και φλάτζες θα σου παει περίπου 150 από σαρακάκι με τα εργατικά δικά σου.

Το να κάνεις ρεκτιφιε και συνεπως να βάλεις μεγαλύτερα πιστόνια είναι πολύ τραβηγμένο και πολύ πιθανό να μην χρειάζεται εκτόε αν το μηχανάκι έχει πάνω από 100000.
Αν κάνεις ρεκτιφιε πολύ δύσκολα θα βρείς άκρη μετα, αν έχει όντως ΄πολύ μεγάλη φθορά αλλάξε μοτερ με ένα 650 απο transalp που μπαίνει κουτί ( μην το δηλώσεις δν προκειται να το πάρει κανείς χαμπάρι...)

Οτι αλλο θες εδώ , εχω μάθει πολλά απο τα μυστηκά του :wave2: [/QUOTE
τα μπουζι ειναι καταμαυρα.αρα λαδι η πλουσιο μειγμα(?).τωρα το κοντερ λεει 60.000...μπορει και 160.000 και 260.000 κτλ.
τωρα για το 650 ειναι καλη ιδεα αλλα ειμαι λιγο γκαντεμης με τους αστυνομους...αν δουν αριθμο κινητηρα αλλο απο την αδεια τι γινεται?:look:
ασχετο...πρεπει να κανουμε ενα sub-forum για το bros.twra που ειχε και τα γενεθλεια του:D :beer:

Anritsu
11/12/2008, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από red_monster
.... αν έχει όντως ΄πολύ μεγάλη φθορά αλλάξε μοτερ με ένα 650 απο transalp που μπαίνει κουτί ( μην το δηλώσεις δν προκειται να το πάρει κανείς χαμπάρι...)

Οτι αλλο θες εδώ , εχω μάθει πολλά απο τα μυστηκά του :wave2:

Είμαι σχεδόν σίγουρος οτι το μοτερ του 650 μπαίνει και είναι ουσιαστικά το ιδιό , εχει ομώς 2 θέσεις για στήριξη στο πλαίσιο σε σχέσεις με τις 3 του μαμά BROS και πιθανότατα να κουνάει το σύμπαν και μαζί με το σύμπαν και ο αναβάτης . Μετά πάμε σε μοτέρ Αφρικα Τούιν οπου πρεπεί να αλλαχτεί πολύ πράμα και ίσως το πιο δύσκολο θα είναι το ψυγείο . Παραθέτω και μερικά σχετικά λινκς απο αμερικάνικο φορουμ αφοσιωμένο στο rc31 . Είναι και πολλοί 400ρήδες κει μέσα ....

Africa twin thing (http://www.hawkgtforum.com/forum/showthread.php?t=2872&highlight=africa+twin+thing)

Africa Twin Convertion (http://www.hawkgtforum.com/forum/showthread.php?t=1916&highlight=africa+twin+thing)


Μηχανή BROS σε Transalp (http://www.hawkgtforum.com/forum/showthread.php?t=3550&highlight=transalp+engine+swap)

Transalp μοτέρ σε BROS (http://www.hawkgtforum.com/forum/showthread.php?t=1488&highlight=transalp+engine+swap)

κανά καφεδάκι εμείς οι ρετρό καβαλάρηδες πότε θα πιούμε ???

GiannisBlessed
11/12/2008, 14:55
ελεοοος.νομιζω οτι κινητηρας ετσι που ειναι βαλμενος αποτελει μερος του πλαισιου...
αν τον βγαλεις?:eyepop:
καλη ιδεα ο καφες.:beer:

red_monster
11/12/2008, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από red_monster
Όταν καίνε λάδια αυτά τα μοτερ το πρώτο που κάνεις είναι να μετρήσεις συμπίεση στον πίσω κύλινδρο που είναι και πιο ευαίσθητος λόγω της χειρότερης ψύξης του.Έπειτα κοίτα την κατάσταση των μπουζι , λέει παρα πολλά για την κατάσταση του κινητήρα
Το ποιο πιθανό είναι να θέλει αλλαγμα το ελατήριο λαδιού και συμπίεσης τα οποία μαζί με ο rings και φλάτζες θα σου παει περίπου 150 από σαρακάκι με τα εργατικά δικά σου.

Το να κάνεις ρεκτιφιε και συνεπως να βάλεις μεγαλύτερα πιστόνια είναι πολύ τραβηγμένο και πολύ πιθανό να μην χρειάζεται εκτόε αν το μηχανάκι έχει πάνω από 100000.
Αν κάνεις ρεκτιφιε πολύ δύσκολα θα βρείς άκρη μετα, αν έχει όντως ΄πολύ μεγάλη φθορά αλλάξε μοτερ με ένα 650 απο transalp που μπαίνει κουτί ( μην το δηλώσεις δν προκειται να το πάρει κανείς χαμπάρι...)

Οτι αλλο θες εδώ , εχω μάθει πολλά απο τα μυστηκά του :wave2: [/QUOTE
τα μπουζι ειναι καταμαυρα.αρα λαδι η πλουσιο μειγμα(?).τωρα το κοντερ λεει 60.000...μπορει και 160.000 και 260.000 κτλ.
τωρα για το 650 ειναι καλη ιδεα αλλα ειμαι λιγο γκαντεμης με τους αστυνομους...αν δουν αριθμο κινητηρα αλλο απο την αδεια τι γινεται?:look:
ασχετο...πρεπει να κανουμε ενα sub-forum για το bros.twra που ειχε και τα γενεθλεια του:D :beer:


Καταμαυρο σαν καρβουνιασμένο?

GiannisBlessed
11/12/2008, 15:18
ναι...

GiannisBlessed
11/12/2008, 15:30
ετσι ειναι...


149995

red_monster
11/12/2008, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
ναι...

αν είναι καπνισμένο όπως φαίνεται τότε μπαίνει πολύ βενζίνη στο θάλαμο καύσης...πλούσιο μίγμα

GiannisBlessed
11/12/2008, 17:55
ναι ισως...
παντος αρκετα λαδια εχανε και απο την πισω μερια του πισου κυλινδρου στο καπακι της κεφαλης αλλα μυριζε και καπνιζε πολυ...καιει σιγουρα...τωρα σκεφτομαι να αλλαξω κινητηρα(ο δικος μου εχει και σπασμενο κιβωτιο:cry: )και να παρω αλλον 400αρι.και αυτος καιει λαδια.οποτε θελει δουλεια:sad: αλλα σαφως λιγοτερη...αυτον μαλλον θα τον αφησω στην ακρη για βιδες...

tragos
24/12/2008, 01:32
τωρα να ρωτισω κ εγω κατι?
το vfr μου (nc21) εχει κοφτη?? παντος λαμπακι που αναβει στα 90 εχει!
τα 180 τα εχω περασει αλλα κανονικα στη ελλαδα ειχαν κοφτη αυτα?