PDA

View Full Version : Και το θέμα κλειδώνεται...



Σελίδες : [1] 2

Tpap
10/12/2008, 22:23
@Βύρωνα,

διαφωνώ καθέτως με την επιλογή σου αρχικά, να κλειδώσεις το θρεντ και κατόπιν, να προτείνεις για αποβολή συμφορουμίτη, επειδή δεν συμφωνείς με τις απόψεις του.

Ήδη η συζήτηση εφ'όσον πήρε πολιτική χροιά έπρεπε να ''καθαριστεί'' ή να ''κατεβεί'' την ίδια στιγμή.
Από την στιγμή λοιπόν, που την αφήνετε και παίρνετε και μέρος -στους μοντς, αναφέρομαι- και μάλιστα παρεκτρέπονται κατά την διάρκεια αυτής αρκετά μέλη -με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο, με την ανοχή σας προφανώς- φτάνετε σε ένα σημείο να κλειδωθεί να να προταθεί ΕΝΑ μόνο μέλος για αποβολή...

Ε, τότε κατ'εμέ θα πρέπει να ''φύγουν'' 4-5 ακόμη που εξύβρισαν αλλήλους ασύστολα και κατ'επανάληψιν, καθώς επίσης κανά-δυό ακόμη που προέτρεψαν/κάλεσαν αλλήλους να κατέβουν και να καταστρέψουν/κάψουν.

Ή θα είστε δίκαιοι με όλους ή με κανέναν.

Είναι απλά η άποψή μου και σε καμία περίπτωση να μην ληφθεί υπ'όψιν ως υπόδειξη.


Φιλικά,

Τάσος

pilotos_xtreme
10/12/2008, 22:51
σωστος

menos
10/12/2008, 22:56
This is going to be good

:a014: :a014:

stavrogin
10/12/2008, 23:04
Δε διαφωνω που κλειδωθηκε.
Οτι ηταν να πει κανεις μαλλον ειπώθηκε.
Διαφωνω σαφως για το συγκεκριμενο ban ... αλλα


ας αφησουμε τους μοντσ να κανουνε τη δουλεια τους. η ας μοιραστουμε τον κοπο τους.

Μπαν εφαγε δεν ειναι δα κι η καταστροφη.

gcrook
10/12/2008, 23:11
Βυρωνα καλησπερα.
Τι κανεις;
Πως εισαι;

Ειμαι πολυ στενοχωρημενος με σενα Βυρωνα.
Ναι με σενα, μαλιστα σερ,καλα ακουσατε.

Μη μου κανεις τωρα ματακια και γλυκες, απλα ακουσε με.

Καταρχας μου κανει εντυπωση που πριν απο καιρο ξεμπαναρατε τον βεστρομα κανοντας να φανει,σε μενα τουλαχιστον, οτι ο βεστρομας τιμωρηθηκε επειδη εκανε κατι κακο η επειδη απλα παραφερθηκε,και αφου ζητησε συγνωμη (αληθεια σε ποιους σε αυτους που χαλανε φαια ουσια να εχουν εναν νορμαλ διαλογο μαζι του αλλα εις ματην; ) να επανελθει σαν ενεργο μελος.

Αληθεια γιατι κανενας δεν καταλαβαινει η κανει πως δεν καταλαβαινει οτι ουσιαστικα δεν τρωει καποιος μπαν για τις αποψεις του (ασχετο αν κατακρινεται σιωπηρα η βροντοφωνα για αυτες) αλλα για το γεγονος οτι ακομα και μεσα σε ενα φορουμ πρεπει εστω και με καποιον υποτυπωδη τροπο να υπαρχει διαλογος και επικοινωνια κατι που προφανως δεν ισχυει για τους τρικυμια εν κρανιω με αποτελεσμα συσσωμη μια δικτυακη κοινοτητα να σηκωνει τα χερια ψηλα; Εξου και το μπαν.Διατι μπορει να ειμαστε λιγο πολυ στον κοσμο μας καποιοι,αλλα που και που λαμβανουμε και κανα σημα απο τον πλανητη γη, και εχουμε επικοινωνια για ονομα του Θεου. Και ο τιπαπ παραπανω μαλακιες λεει συνηθως και δεν συμφωνω μαζι του σχεδον ποτε,αλλα τουλαχιστον ειναι συζητησιμος ο ανθρωπος,ο Αλλαχ να τον εχει καλα και να του δινει 12 παρθενες καβαλα σε αγγλικα παρταλια.

Στην πραξη αυτο που θα καταφερεις λοιπον Βυρωνα ειναι να στειλεις και τον βεστρομα μαζι με αλλους εκλεκτους (βλεπε κυριακος) στο μπαικνετ για να λενε εκει μεσα τι μπουρδελο ειναι το μοτο που μπαναρει τοσο καλα παιδια, μεχρι να τους παρουν πρεφα εκει μεσα με αποτελεσμα ο στοκος να σε γαμωσταυριζει και ο σταμπακ να σε δεσει σε μια υπογα και να σου σπινιαρει στην καραφλα πρωι μεσημερι βραδυ.

Ευχαριστω που με ακουσες και σχωρα με αν γινομαι παπαρας.Τωρα σε αφηνω γιατι πρεπει να φουλαρω το διαστημοπλοιο μπετζινα, μιας και ειναι πλεον γνωστο οτι ο πλανητης μοτοτζιαρ απο στιγμη σε στιγμη θα ανατιναχτει μιας και ο πυρηνας του εκει κορεστει απο την πολυ μαλακια που μας δερνει γενικως.Και αυτο ειναι γνωστο εδω και καιρο,αλλα ποιος το γαμει θα μου πεις....

pilotos_xtreme
10/12/2008, 23:21
δεν μπορουσε να με εκφρασει καποιος καλυτερα απο τον gcrook .
φιλε εισαι 100/100 σωστος
και κατι αλλο
πρεπει να εισαι κ γαμω τα παιδια

gcrook
10/12/2008, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από pilotos_xtreme
δεν μπορουσε να με εκφρασει καποιος καλυτερα απο τον gcrook .
φιλε εισαι 100/100 σωστος
και κατι αλλο
πρεπει να εισαι κ γαμω τα παιδια

Τωρα συμφωνεις με εμενα η με τον τπαπ;:confused:
Διοτι ξακαθαρα με καποιον απο εμας πρεπει να διαφωνεις.
Εκτος πια και αν τα εχω παιγμενα εντελως.:hypnotize :hypnotize

vestromas
10/12/2008, 23:25
E ρε κατι λεβεντες.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tpap
10/12/2008, 23:27
@κρόκη:
συνέχισε εδώ κολλητέ, http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=69771 αφού τόχεις.

pilotos_xtreme
10/12/2008, 23:30
με σενα αδελφε! μην μπαναρετε τον βεστρομα , πρεπει να ακουγονται ολες οι αποψεις οσο βλακωδεις κ να ειναι . σας παρακαλω

gcrook
10/12/2008, 23:31
Τα ξαναπαραταω ρε παπαρες και παω να διαβασω broadcasting signals.Αυτα περισσοτερο νοημα βγαζουν.:sad:

Αν βρεθει καποιος που να καταλαβαινει τι ειπα και μου εξηγησει και μενα (γιατι προφανως κατι δεν παει καλα) εχει μπυρα στο ΔΣ.

vestromas
10/12/2008, 23:34
Oχι αγορι μου Κρουκη, καλα τα λες, Εγω εχω τρικυμια στο κρανιο:lol:

fantacid
11/12/2008, 00:10
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:


πρεπει να εχω παρει πολλα ναρκωτικα ρπμ,
δε καταλαβαινω τι γινετε εδω μεσα....


:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

epp1640
11/12/2008, 00:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Τα ξαναπαραταω ρε παπαρες και παω να διαβασω broadcasting signals.Αυτα περισσοτερο νοημα βγαζουν.:sad:

Αν βρεθει καποιος που να καταλαβαινει τι ειπα και μου εξηγησει και μενα (γιατι προφανως κατι δεν παει καλα) εχει μπυρα στο ΔΣ.

:eek: δίκτυα διαβάζεις βραδυάτικα?

devil's animal
11/12/2008, 00:33
εγω βλεπω οτι ΓΕΝΙΚΑ δεν την παλευουμε καστανο...:sad:

εδω ολος ο κοσμος εχει βγει στους δρομους για τα προφανεστατα γεγονοτα και καποιοι μιλανε κινεζικα κανοντας την παπια.

ρπμ δεν ειναι η θεωρια της σχετικοτητας. (που και αυτη αν την μελετησεις βγαζεις νοημα)

ειναι απλα τα πραγματα.
εδω ειναι φορουμ. μικροκοσμος της κοινωνιας. δεν υπαρχουν φανταστικα ατομα. υπαρχoυμε ολοι και (θελω να πιστευω) καβαλαμε μηχανες

ανταλλασουμε αποψεις καθημερινα για καθε θεμα που μας κινει το ενδιαφερον.
καποια ειναι μ@λακιες.
καποιοι λενε μ@λακιες.
καποιοι συμφωνουν με καποιους αλλους και καποιοι διαφωνουν.

ειναι λογικο οτι οι ακραιες αποψεις και αυτες που ερχονται απο αλλο πλανητη (οπως επεσημανε ο κατα τ'αλλα συμπαθης κατοχος SV) αποκτουν φανατικους αντιδρωντες.

ειναι λογικο να μην μπορεις να αλλαξεις την ανατροφη απο την οικογενεια σου. εχεις γαλουχηθει με καποια πραγματα.

οταν βλεπεις ομως οτι ολος ο κοσμος ειναι εναντιον σου ΜΗΝ το παρατραβας. γινεσαι προκλητικος.

και δεν μιλαω μονο για τον βεστρωμα. το ιδιο (περιπου) ειχε γινει και με εμενα. εγω θελω να πηαγαινω με σουζα απο το ενα σημειο στο αλλο. και να σταματαω με εντο και να κλεβω τσαντες γιαγιαδων και να βιαζω ανηλικα και...και...και...

ετσι με μεγαλωσαν και ετσι εχω μαθει. τα θεωρω σωστα ολα αυτα.
δεν θα μου αλλαξει κανενας γνωμη. ειμαι πλεον αρκετα μεγαλος ΚΑΙ ξεροκεφαλος.

αλλα οταν ειδα οτι δεν ηταν αποδεκτα,απλα δεν τα ελεγα. οχι οτι δεν τα εκανα. απλα δεν τα ελεγα για να μην προκαλω. ετσι ειναι. δεχτειτε το.

αντε ξεκολατε τωρα και ασχολειθειτε με τα παρταλια σας και το ποση τελικη βγαζουν. πιο πολυ πλακα ειχε.

salut.

gousgoun_69
11/12/2008, 00:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal


το ιδιο (περιπου) ειχε γινει και με εμενα. εγω θελω να πηαγαινω με σουζα απο το ενα σημειο στο αλλο. και να σταματαω με εντο και να κλεβω τσαντες γιαγιαδων και να βιαζω ανηλικα και...και...και...




:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

devil's animal
11/12/2008, 00:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gousgoun_69
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

ενταξει ρε μεγαλε ειπα μια υπερβολη...τι το κανεις θεμα?:rolleyes:































δεν μπορω να στριψω σουζαριστος.:sad:
:lol: :lol: :lol: :lol:

george72
11/12/2008, 00:52
+1000 στον gcrook

αποψη μου....

ο καθενας ειναι ελευθερος να εκφραζει την γνωμη του...


εστω και αν αυτη ΔΕΝ ειναι συμφωνη με των υπολοιπων!!


ο βεστρομας ΟΥΤΕ εβρισε ΟΥΤΕ απειλησε, αντιθετως διαβασα


αρκετα ποστ απο ατομα που του μιλησαν ασχημα τον εξυβρησαν και

γενικως τον γουχαισαν!


γιατι ρε παιδια????:sad:

μηπως εχετε τιποτα ελιες να μοιρασετε?

η μηπως βρωμανε τα ποδια του???



φιλικα

γιωργος

gcrook
11/12/2008, 00:59
Ρε δε λεω αυτο!
:eek:

Πουτανα χρωματοληψια.....:sad:

vestromas
11/12/2008, 01:08
Αμα νιωσει και ο Julius πως βρωμιζω τον αερα του φορουμ και δεν μπορει να ανασανει και αυτος οπως ο Βυρωνας, με βλεπω με τον Ιωαννιδη στον Κορυδαλο.:lol:

Μηπως χρεωθω και τον 3ο παγκοσμιο πολεμο, που ειναι στα σκαρια.:lol:

DimChios
11/12/2008, 01:09
μλκ Κρουκη μ αρεσει που ΟΛΟΙ σε καταλαβαν!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


By the way, ελεγα, θα τ ανοιξει κανεις αυτο το θρεντ, δε θα τ ανοιξει!

:rolleyes:

mats8282
11/12/2008, 01:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ρε δε λεω αυτο!
:eek:

Πουτανα χρωματοληψια.....:sad: :lol:

gousgoun_69
11/12/2008, 01:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
δεν μπορω να στριψω σουζαριστος.:sad:
:lol: :lol: :lol: :lol:






:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :beer:

byron
11/12/2008, 01:20
O λόγος που ο vestromas δεν θα μακροημερεύσει στο moto.gr δεν είναι μόνο αυτό που εκπροσωπεί μιας και μαζί του έγραψαν άλλοι 10 τις ίδιες (ο θεός να τις κάνει) απόψεις. Αν ήταν να φάει ΒΑΝ γιαυτό θα είχε φάει απ΄τη στιγμή που έγραψε το


Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
....... Ας πηγενε αλλου να κανει παρτι ο τσογλανος που πηγε να το παιξει μαγκας στους εργαζομενους αστυνομικους. Καλα εκανε και εφαγε τις μπιστολιες του. .......

ή τις υπέροχες εγκλήσεις να κατέβει ο στρατός στους δρόμους.

Σε ένα φόρουμ δεν κρίνεσαι για τις πράξεις σου που δεν θα δει κανείς ποτέ διαδικτυακά, αλλά για τον λόγο σου. Και ο λόγος σου πρέπει να είναι μετρημένος όταν μπροστά σε ένα θάνατο παιδιού που καταδικάστηκε από τον Καρατζαφέρη μέχρι τον Παπούλια ως δολοφονία, πετάς διάφορα ποστάκια που ΜΟΝΑΔΙΚΟ σκοπό έχουν να προκαλέσουν μπάχαλο και να κάνουν το φόρουμ μπουρδέλο.
Παρόλα αυτά τα ποστ και των μεν και των δε (αυτων που λες ότι καλούσαν τον κόσμο να κάνει καταστροφές (!) ) έμειναν έστω και κάτω από συγχώνευση που αλλοίωσε το νόημα που έβγαινε.

Παρόλο που ως mod πρέπει να κρατάω κάποιες ισορροπίες, ως άνθρωπος εξοργίζομαι όταν διαβάζω τέτοια σχόλια, για τον απλούστατο λόγο ότι αποτελούν εξύβριση ενός νεκρού παιδιού :


Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Το αγιοποιημενο αυτο παιδακι ειχε ολα τα φοντα να γινει κατι σωστο στην κοινωνια.

Επελεξε να κανει καριερα στα εξαρχεια και αν του εδινε την ευκαιρια ο αστυνομικος σε καμια δεκαρια χρονια θα ανταγωνιζοτανε τον Πασσαρη.

Υπαρχουν φτωχα παιδια σαν τον Κουγια, απο φτωχογειτονιες που σπουδασαν με στερησεις και διαπρεπουν.

Αυτοι, δεν μας κανουν ε;

Δειτε τα οπως σας συμφαιρει.

Αν τον πιτσιρικα δεν τον σκοτωνε ο αστυνομικος, θα σκοτωνοτανε απο αλλη συμπλοκη και απο αλλη παρανομη δραστηριοτητα μια και ειχε παρει φυλο πορειας για την μ@λακια.

Ηταν ενα κακομαθημενο θρασιμι και οι γονεις εφ οσον ειναι εν ζωη και ειναι ανηλικος, εχουν την βασικη ευθυνη.


Αν θελετε να θυμηθητε πραγματικα αθωους νεκρους, θυμηθητε τον Αξαρλιαν, τον περαστικο που εφαγε η 17 Νοεμβρη και δικαιολογηθηκε σαν παραπλευρη απωλεια.

Ειστε υποκριτες τεραστιου μεγεθους και δεν ακουσα κανεναν να σχολιαζει τα σχολια του Ξηρου που λανσαρε ο αλητης πλουσιο επαναστατης Τριανταφυλοπουλος.

Της 17 Νοεμβρη οι σφαιρες ειναι αγιασμενες;

Βριστε με. Τιμη μου να με βρισουνε οι προδοτες και οι χαζοι.

Αν με βρισει καποιος που εκτιμω, θα προβληματιστω.

Για το παραπάνω ποστ και επειδή το moto.gr δεν είναι φυτώριο για χρυσαυγίτες ούτε για όσους θέλουν συνειδητά να το κάνουν εδω μέσα μπουρδέλο, όποιος ξαναγράψει κάτι παρόμοιο, με πολύ δημοκρατικές διαδικασίες θα πάρει τον μπούλο.

Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης, γιατί στο τσακ είμαι να αρχίσω να μιλάω μόνο ως χρήστης.

vestromas
11/12/2008, 01:36
Φυτωριο για κουκουλοφορους ειναι;

Γιατι παιξαν και τετοιες κουβεντες.

Δεν θελω να σε προκαλεσω αλλο γιατι δεν μπορεις να μπεις στο σκεπτικο μου, ουτε και χρειαζετε.

Αλλα απ ολο το θρεντ εγω ειμαι το μαυρο προβατο;

vestromas
11/12/2008, 01:51
Αν φταιω καπου, ειναι οτι δεν εχω καθολου μεσα μου διπλωματια.

Να μπορω να περναω λαμογιαρικα αυτα που λεω και να την βγαζω καθαρη.

Δεν βρεθηκε ενας εκτος φορουμ να μου πει, οτι ο πιτσιρικας ειχε δικιο.

Κριμα μεν μου λεγανε αλλα ολα τα αλλα που λεω και εγω.

Και οι πολιτικοι αν τους ρωτησεις οφ δε ρεκορντ αυτα που λεω εγω θα σου πουν.

Και τα πμ που ελαβα κ εδω και αλλου, δικιο εχεις μου λενε αλλα κανε τον μ@λακα και πες τα καπως αλλιως και αλλα τετοια.

Αμα ημουνα λιγο πιο ευαισθητος οπως παλαιοτερα μπορει και να ειχα αυτοκτονησει απο το αδιεξοδο της υποκρισιας του κοσμου.

Δεν ειναι τυχαιο που ειμαι μισοτρελος και με εχετε παρει ολοι πρεφα, η υποκκρισια σας με τρελαινει.

zephyr1
11/12/2008, 02:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

Καταρχας μου κανει εντυπωση που πριν απο καιρο ξεμπαναρατε τον βεστρομα κανοντας να φανει,σε μενα τουλαχιστον, οτι ο βεστρομας τιμωρηθηκε επειδη εκανε κατι κακο η επειδη απλα παραφερθηκε,και αφου ζητησε συγνωμη (αληθεια σε ποιους σε αυτους που χαλανε φαια ουσια να εχουν εναν νορμαλ διαλογο μαζι του αλλα εις ματην; ) να επανελθει σαν ενεργο μελος.

Αληθεια γιατι κανενας δεν καταλαβαινει η κανει πως δεν καταλαβαινει οτι ουσιαστικα δεν τρωει καποιος μπαν για τις αποψεις του (ασχετο αν κατακρινεται σιωπηρα η βροντοφωνα για αυτες) αλλα για το γεγονος οτι ακομα και μεσα σε ενα φορουμ πρεπει εστω και με καποιον υποτυπωδη τροπο να υπαρχει διαλογος και επικοινωνια κατι που προφανως δεν ισχυει για τους τρικυμια εν κρανιω με αποτελεσμα συσσωμη μια δικτυακη κοινοτητα να σηκωνει τα χερια ψηλα; Εξου και το μπαν.Διατι μπορει να ειμαστε λιγο πολυ στον κοσμο μας καποιοι,αλλα που και που λαμβανουμε και κανα σημα απο τον πλανητη γη, και εχουμε επικοινωνια για ονομα του Θεου. Και ο τιπαπ παραπανω μαλακιες λεει συνηθως και δεν συμφωνω μαζι του σχεδον ποτε,αλλα τουλαχιστον ειναι συζητησιμος ο ανθρωπος,ο Αλλαχ να τον εχει καλα και να του δινει 12 παρθενες καβαλα σε αγγλικα παρταλια.


+1000 fazer.

Ολο το ζουμι του προβληματος.

Ηδη κυριακοστ και zireus(μ'εξεπληξε) ειναι ετοιμοι να τους φανε.

Διαφωνω και εγω με το κλειδωμα και ας πει ο Βυρων στα @@ μου.

Προτιμουσα ενα σουπερ μπανακι στον βεστρομα για τους παραπανω λογους(gcrook), ακομα και οταν ερχομε σ'αντιπαραθεση μαζι του, μετα το μετανιωνω γιατι ειναι μαλακι@ να κολλας τοσο πολυ με το φορουμ και της αποψεις τον αλλων.
Αλλα ειλικρινα εχει ενα μαγικο τροπο να σε βγαζει απ'τα ρουχα σου.

Θυμαμαι παλιοτερα εκανε το ιδιο, καποιος του ειχε μιλησει, ζητησε συγνωμη και αντε ξανα μανα.

quote:Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Το αγιοποιημενο αυτο παιδακι ειχε ολα τα φοντα να γινει κατι σωστο στην κοινωνια.

Επελεξε να κανει καριερα στα εξαρχεια και αν του εδινε την ευκαιρια ο αστυνομικος σε καμια δεκαρια χρονια θα ανταγωνιζοτανε τον Πασσαρη.

Υπαρχουν φτωχα παιδια σαν τον Κουγια, απο φτωχογειτονιες που σπουδασαν με στερησεις και διαπρεπουν.

Αυτοι, δεν μας κανουν ε;

Δειτε τα οπως σας συμφαιρει.

Αν τον πιτσιρικα δεν τον σκοτωνε ο αστυνομικος, θα σκοτωνοτανε απο αλλη συμπλοκη και απο αλλη παρανομη δραστηριοτητα μια και ειχε παρει φυλο πορειας για την μ@λακια.

Ηταν ενα κακομαθημενο θρασιμι και οι γονεις εφ οσον ειναι εν ζωη και ειναι ανηλικος, εχουν την βασικη ευθυνη.


Αν θελετε να θυμηθητε πραγματικα αθωους νεκρους, θυμηθητε τον Αξαρλιαν, τον περαστικο που εφαγε η 17 Νοεμβρη και δικαιολογηθηκε σαν παραπλευρη απωλεια.

Ειστε υποκριτες τεραστιου μεγεθους και δεν ακουσα κανεναν να σχολιαζει τα σχολια του Ξηρου που λανσαρε ο αλητης πλουσιο επαναστατης Τριανταφυλοπουλος.

Της 17 Νοεμβρη οι σφαιρες ειναι αγιασμενες;

Βριστε με. Τιμη μου να με βρισουνε οι προδοτες και οι χαζοι.

Αν με βρισει καποιος που εκτιμω, θα προβληματιστω.





Αυτο δεν ειχα προλαβει να το διαβασω.:eyepop:

Σ'ειχα ρωτησει αν εισαι πατερας, δεν απαντησες οπως κανεις σε καποιες ερωτησεις μου.

Εγραψες οτι αν εκανες μια μαλακια , ο πατερας σου θα σου εκοβε τον τσαμπουκα σπαζοντασε στο ξυλο, ελα ομως που ο Αλεξης την μαλακια (αν την εκανε) την πληρωσε με τον θανατο του.

Μεγαλωνω τον γιο μου μιλωντας του απο 3 μηνων σαν να ειναι ενηλικας, ανεβα μια Λουτσα να δεις τη σχεση εχουμε.
Και ομως οσο καλα και να τα παμε ,υπαρχουν στιγμες που η σχεση πατερα-γιου παραμενει πατερα-γιου , οτι και να κανεις ,οσο και να προσπαθησεις καποια στιγμη δεν θα ξερεις τι κανει , που ειναι, αν κινδυνευει, αν φοβαται, αν ζει, αν νιωθει , αν χαιρεται ,αν γευεται και τοσα αλλα.

Χερι πανω του δεν εχω σηκωσει ποτε και ελπιζω με την εποικινωνεια που εχουμε να μην το κανω ποτε.

Η μαλακιες ειναι για να γινοντε και να μαθαινουμε και να γινομαστε καλυτερη, ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑς ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ.

Ευχομαι ο θεος ή ο λιακο οτι πιστευεις, να σ' αξιωσει να νιωσεις αυτη την ''γλυκα'' και μετα να χεις το θαρρος να γραψεις οτι ολα οσα εγραφες ηταν παπαριες, γιατι δεν ηξερες αλλα δεν ειχες ουτε την ΣΥΝΕΣΗ να ρωτησεις.

Να πω φιλικα? να βαλω γαμωτικονς? ειλικρινα δεν ξερω , παρτο οπως θες.

Δεν γαμιεται , τσουλαμε (χρονια τωρα).

stavrogin
11/12/2008, 02:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Φυτωριο για κουκουλοφορους ειναι;

Γιατι παιξαν και τετοιες κουβεντες.

Δεν θελω να σε προκαλεσω αλλο γιατι δεν μπορεις να μπεις στο σκεπτικο μου, ουτε και χρειαζετε.

Αλλα απ ολο το θρεντ εγω ειμαι το μαυρο προβατο;


Ε...δεν ειναι και τοσο δυσκολο να μπει κανεις στο σκεπτικο σου. Οσο κι αν φανει παραξενο εχω ακουσει καποια παρομοια απο γνωστο κομμουνιστη διανοουμενο... ...+λιγο πατριδα...+λιγο ύβρης...

Μπορει να νομιζεις οτι οσο σε βριζουν τοσο αγιαζεις...

blackbusa
11/12/2008, 02:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
....... Ας πηγενε αλλου να κανει παρτι ο τσογλανος που πηγε να το παιξει μαγκας στους εργαζομενους αστυνομικους. Καλα εκανε και εφαγε τις μπιστολιες του. .......

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

:yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

ασε μην μιλεισω καλυτερα...

:yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

vestromas
11/12/2008, 02:44
Eλπιζω να προλαβω να παρω τα κινητα απο 5, 10 φιλους φασιστες που εκανα εδω μεσα.:lol:

vestromas
11/12/2008, 02:50
Παιδια οσοι με εχετε δει με αλλο ματι και με εχετε παρει χαμπαρι διαφορετικα, περαστε απο εκει που λεει η υπογραφη μου μηπως και αξιωθουμε και κανουμε καμια βολτα, γιατι Θολο το βλεπω να προλαβαινω να γραψω τα τηλεφωνα σας.
Στο ξημερωμα με βλεπω δεν με βλεπω μεσα.:lol: :beer: :beer: :beer: :wave2:

vaspiou
11/12/2008, 04:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Παιδια οσοι με εχετε δει με αλλο ματι και με εχετε παρει χαμπαρι διαφορετικα, περαστε απο εκει που λεει η υπογραφη μου μηπως και αξιωθουμε και κανουμε καμια βολτα, γιατι Θολο το βλεπω να προλαβαινω να γραψω τα τηλεφωνα σας.
Στο ξημερωμα με βλεπω δεν με βλεπω μεσα.:lol: :beer: :beer: :beer: :wave2:


Αιντε στο καλο και να ΜΗΝ μας γραφεις....

προσπαθουμε εμεις να σε γραψουμε πρωτοι.

Κανένας
11/12/2008, 04:21
Προς όσους κάνουν αποσπασματικές παραθέσεις, από το άλλο κείμενο



Καταλαβαίνω ότι καταλαβαίνετε, ότι είναι δόλια πράξη, για την δημιουργία αρνητικών εντυπώσεων
Ο καθένας, μπορεί να απομονώσει και να παραθέσει, ότι θέλει, από οποιονδήποτε και αυτό είναι άδικο και μονόπλευρο

Κανένας
11/12/2008, 04:28
Βύρωνα, μην κάνεις ένα τραγικό λάθος , μην πέφτεις στην παγίδα ...
Το θέμα αυτό, ήταν στατιστικά προδιαγραμμένο, ότι θα έφτανε σε τέτοια κατάληξη

Δεν είμαστε άξιοι να χειριζόμαστε τον λόγο, με την στοιχειώδη αξιοπρέπεια και σεβασμό απέναντι στους συνομιλητές μας


Είτε πρέπει να καταργήσετε τα θέματα, που δεν αφορούν την μοτοσικλέτα, είτε να εφαρμόσετε moderation, με την αρχή της Ισονομίας και της Αμεροληψίας (που έτσι και αλλιώς πρέπει να εφαρμόζετε)

Με αυτήν την έννοια, στο συγκεκριμένο θέμα –η- πρέπει τιμωρηθούν σχεδόν όλοι –η- κανείς
Δηλαδή δεν πρέπει να τιμωρηθεί κανείς
Τιμωρώντας επιλεκτικά τον βεστρομα και τον οποιοδήποτε βεστρομα, είναι σαν να κάνεις, ότι έκανε και ο δολοφόνος

Το μότο gr, λειτουργεί, από τότε που το θυμάμαι εγώ, σαν μικρογραφία της κοινωνίας μας
Στο χέρι μας, είναι να το κάνουμε πρότυπο

Κανένας
11/12/2008, 04:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaspiou
Αιντε στο καλο και να ΜΗΝ μας γραφεις....

προσπαθουμε εμεις να σε γραψουμε πρωτοι. ο πληθυντικός που χρησιμοποιείς, ποια ομάδα εκπροσωπεί ?

Bil
11/12/2008, 05:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Κανένας
ο πληθυντικός που χρησιμοποιείς, ποια ομάδα εκπροσωπεί ?

Συμφωνώ.
Όταν γράφεις κάτι ( ή ...κάποιον) το γράφεις ΕΣΥ και όχι πάνω στις πλάτες γιγάντων ( ή απλά πάνω σε πλάτες άλλων ... )

epp1640
11/12/2008, 05:20
Ουτε εδώ μέσα δεν μπορούμε να σεβαστούμε την διαφορετικότητα του άλλου και έχουμε και άποψη για την κοινωνία τα συλλαλητήρια τις πορείες και όλα τα άλλα.. :rolleyes:

vaspiou
11/12/2008, 05:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bil
Συμφωνώ.
Όταν γράφεις κάτι ( ή ...κάποιον) το γράφεις ΕΣΥ και όχι πάνω στις πλάτες γιγάντων ( ή απλά πάνω σε πλάτες άλλων ... )


Eγω γουσταρω να το γραφω πανω στις πλατες των αλλων.


+1 Βyr0n

(Για το παραπάνω ποστ και επειδή το moto.gr δεν είναι φυτώριο για χρυσαυγίτες ούτε για όσους θέλουν συνειδητά να το κάνουν εδω μέσα μπουρδέλο, όποιος ξαναγράψει κάτι παρόμοιο, με πολύ δημοκρατικές διαδικασίες θα πάρει τον μπούλο.

Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης, γιατί στο τσακ είμαι να αρχίσω να μιλάω μόνο ως χρήστης.)

Bil
11/12/2008, 05:32
Μπράβο σου λοιπόν...
Απλά όταν γράφεις "εμείς" πρρέπει να λές ποιοι είναι οι εμείς γιατί στους δικού σου "εμείς" δεν είμαι και εγώ που είμαι στο μοτο.

Δεν έχω καμια διάθεση αντιπαράθεσης. Αν είχα θα μπορούσαμε να μεταφερθούμε αλλού και να λάβεις τις ανάλογες απαντήσεις.
Αλλωστε σε όλο το κλειδωμένο (αλλά και σε αυτό το thread) δεν ποστάρισα ουτε μια φορά.
Πιστεύω πως είναι πολύ λογικό αυτό που σου είπα και απλά θα μπορούσες να διορθώσεις την έκφρασή σου.

Αλλά δυστυχώς οι περισσότεροι ψάχνουν αφορμή για ξέσπασμα.

Καλμέρα και ηρεμία.
:sun:

irinia
11/12/2008, 06:19
ΣΕ ΕΝΑ FORUΜ ΜΕ 27000 ΜΕΛΗ..........


Οί ίσορροπίες είναι πολύ δύσκολες........

Είδικά όταν γίνονται πολιτικές συζητήσεις........

ΑΦΗΣΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ...........




ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΗΡΩΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΧΙΤΛΕΡ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...

ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΠΕΤΑΜΕΝΟ........ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ

ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΝΤΑΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...........!!!

Δέν ύπάρχει πιό ώραίο πράγμα, άπό τό νά άφήνεις κάποιον νά ξεβρακώνεται

καί νά γελοιοποιείται άπό μόνος του....!!!


Ή ΑΛΛΙΩΣ..........


ΚΟΦΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΖΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΥΖΙ.......



:wave2:

npat
11/12/2008, 06:42
Το τι πιστεύω για τις απόψεις του Βεστρομά, νομίζω το κατέστησα σαφές στο άλλο θρεντ.

Για μένα οι απόψεις κάποιου, όποιες και αν είναι, δεν πρέπει να αποτελούν αιτία να του αφαιρεθεί ο λόγος. Όσο ακραίες και αντιδημοφιλείς και αν είναι, έχει δικαίωμα να τις εκφράσει. Θα κριθεί για αυτές και θα κερδίσει συμπάθειες ή αντιπάθειες. Θα κερδίσει την εκτίμηση η την αποστροφή των συνομιλητών του.

Αυτό όμως που καταστρέφει κάθε έννοια διαλόγου και οδηγεί σε ένα ατέλειωτο και εξουθενωτικό γαϊτανάκι είναι να μην ξέρει κάποιος πότε πρέπει να σταματήσει αλλά να συνεχίζει να λέει τα ίδια και τα ίδια, ξανά και ξανά με κάθε αφορμή και κάθε ευκαιρία, χωρίς ουσιαστικά να προσθέτει η να αφαιρεί τίποτα. Να αρπάζεται από κάθε σχόλιο και να πετάει μια-δυο γραμμές επαναλαμβάνοντας την ίδια δηκτική επιχειρηματολογία. Να προσπαθεί πάντα να έχει αυτός την τελευταία κουβέντα χωρίς να λέει κάτι καινούριο. Αυτό δεν είναι πολιτισμένος διάλογος, είναι ρητορικός ανταρτοπόλεμος. Είναι σαν κάποιος να προσπαθεί να χώσει με την βία τις απόψεις του στο κεφάλι των συνομιλητών του, με το έτσι-θέλω. Είναι προσηλυτισμός. Είναι απονενοημένη προσπάθεια πείσει με την δύναμη της φωνής του, όχι του λόγου του.

Τις απόψεις του ο Βεστρομάς τις εξέφρασε με όλη την απεχθή τους σαφήνεια σε ένα-δυο ποστ. Μάλιστα! Καταλάβαμε! Αν είχαμε απορίες, θα ρωτούσαμε! Αν είχες κάτι καινούριο να πεις, ας το έλεγες! Από εκεί και πέρα έκρινε σκόπιμο με την παραμικρή ευκαιρία να επαναλαμβάνει τα ίδια εριστικά τσιτάτα, ξανά και ξανά με μοναδικό στόχο και αποτέλεσμα να προκαλέσει τους συνομιλητές του (μια και ποτέ δεν έλεγε κάτι καινούριο). Αν κάποιος δεν του απαντούσε, χωνόταν ξανά. Αν κάποιος του απαντούσε, ανταπαντούσε και αυτός με μια-δυο πικρόχολες γραμμές (επαναλαμβάνοντας στην ουσία τα ίδια) προκαλώντας για καβγά.

Αυτού του είδους ο λεκτικός τραμπουκισμός---και όχι τόσο οι γελοίες απόψεις του---με ενοχλεί πολύ!

Αν έχεις κάτι να πεις, πες το. Βρες λίγο χρόνο να το διατυπώσεις όσο καλύτερα μπορείς και ανέλυσε το όσο γουστάρεις. Αν πιστεύεις ότι έχεις κάτι να προσθέσεις, δευτερολόγησε. Αν νομίζεις ότι κάτι δεν καταλάβαμε, αποσαφήνισε. Από εκεί και πέρα όσοι είναι να πειστούν, θα πειστούν. Ότι είναι να πάρουν απ' τα λεγόμενά, σου θα το πάρουν. Αν δεν συμφωνούν μαζί σου, τι να κάνουμε? Μεγάλο παιδί είσαι, θα το ξεπεράσεις. Από εκεί και πέρα, βγάλε τον σκασμό! Δεν έχει κανένα νόημα να επαναλαμβάνεις το ίδια και τα ίδια με κάθε ευκαιρία, ούτε να το κάνεις σύστημα να απαντάς στον καθένα με μια-δυο προκλητικές γραμμές που δεν λένε κάτι καινούριο.

Αυτά...

irinia
11/12/2008, 07:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Το τι πιστεύω για τις απόψεις του Βεστρομά, νομίζω το κατέστησα σαφές στο άλλο θρεντ.

Για μένα οι απόψεις κάποιου, όποιες και αν είναι, δεν πρέπει να αποτελούν αιτία να του αφαιρεθεί ο λόγος. Όσο ακραίες και αντιδημοφιλείς και αν είναι, έχει δικαίωμα να τις εκφράσει. Θα κριθεί για αυτές και θα κερδίσει συμπάθειες ή αντιπάθειες. Θα κερδίσει την εκτίμηση η την αποστροφή των συνομιλητών του.

Αυτό όμως που καταστρέφει κάθε έννοια διαλόγου και οδηγεί σε ένα ατέλειωτο και εξουθενωτικό γαϊτανάκι είναι να μην ξέρει κάποιος πότε πρέπει να σταματήσει αλλά να συνεχίζει να λέει τα ίδια και ίδια, ξανά και ξανά με κάθε αφορμή και κάθε ευκαιρία, χωρίς ουσιαστικά να προσθέτει η να αφαιρεί τίποτα. Να αρπάζεται από κάθε σχόλιο και να πετάει μια-δυο γραμμές επαναλαμβάνοντας την ίδια δηκτική επιχειρηματολογία. Να προσπαθεί πάντα να έχει αυτός την τελευταία κουβέντα χωρίς να λέει κάτι καινούριο. Αυτό δεν είναι πολιτισμένος διάλογος, είναι ρητορικός ανταρτοπόλεμος. Είναι σαν κάποιος να προσπαθεί να χώσει με την βία τις απόψεις του στο κεφάλι τον συνομιλητών του, με το έτσι-θέλω. Είναι προσηλυτισμός. Είναι απονενοημένη προσπάθεια πείσει με την δύναμη της φωνής του, όχι του λόγου του.

Τις απόψεις του ο Βεστρομάς τις εξέφρασε με όλη την απεχθή τους σαφήνεια σε ένα-δυο ποστ. Μάλιστα! Καταλάβαμε! Αν είχαμε απορίες, θα ρωτούσαμε! Αν είχες κάτι καινούριο να πεις, ας το έλεγες! Από εκεί και πέρα έκρινε σκόπιμο με την παραμικρή ευκαιρία να επαναλαμβάνει τα ίδια εριστικά τσιτάτα, ξανά και ξανά με μοναδικό στόχο και αποτέλεσμα να προκαλέσει τους συνομιλητές του (μια και ποτέ δεν έλεγε κάτι καινούριο). Αν κάποιος δεν του απαντούσε, χωνόταν ξανά. Αν κάποιος του απαντούσε, ανταπαντούσε και αυτός με μια-δυο πικρόχολες γραμμές (επαναλαμβάνοντας στην ουσία τα ίδια) προκαλώντας για καβγά.

Αυτού του είδους ο λεκτικός τραμπουκισμός---και όχι τόσο οι γελοίες απόψεις του---με ενοχλεί πολύ!

Αν έχεις κάτι να πεις, πες το. Βρες λίγο χρόνο να το διατυπώσεις όσο καλύτερα μπορείς και ανέλυσε το όσο γουστάρεις. Αν πιστεύεις ότι έχεις κάτι να προσθέσεις, δευτερολόγησε. Αν νομίζεις ότι κάτι δεν καταλάβαμε, αποσαφήνισε. Από εκεί και πέρα όσοι είναι να πειστούν, θα πειστούν. Ότι είναι να πάρουν απ' τα λεγόμενά, σου θα το πάρουν. Αν δεν συμφωνούν μαζί σου, τι να κάνουμε? Μεγάλο παιδί είσαι, θα το ξεπεράσεις. Από εκεί και πέρα, βγάλε τον σκασμό! Δεν έχει κανένα νόημα να επαναλαμβάνεις το ίδια και τα ίδια με κάθε ευκαιρία, ούτε να το κάνεις σύστημα να απαντάς στον καθένα με μια-δυο προκλητικές γραμμές που δεν λένε κάτι καινούριο.

Αυτά...


ΑΥΤΟΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΑΙ...........ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ


Όταν όμως είσαι άκέραιος,καί δίκαιος........

Χωρίς αύτό νά άποτελεί μομφή κατά τού φίλου Βύρωνα.......
όταν οί Mods βρέθηκαν σέ άντίστοιχες δύσκολες περιπτώσεις πού παρακολουθώ έδώ
καί 3 χρόνια..........
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΑΝ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΟΚΟΥΝ.........

Άλλιώς πρός τούς Ύμετέρους.........καί διαφορετικά πρός τούς Ημέτερους.........!!!!
Καί όχι μόνον φυσικά σέ πολιτικές συζητήσεις........άλλά άκόμα καί σέ σαχλαμαρίτσες....!!!

Ίσως αύτό είσπράτουν αύτή τή στιγμή........

Όταν έχεις 27000 μέλη όσο άνενεργά καί νάναι αύτά πρέπει νάσαι πολύ προσεκτικός.......
Χρειάζεται πολύ μεγάλη προσπάθεια γιά νά κρατηθούν οί ίσορροπίες........


Ένα είναι σίγουρο,ότι όλοι βγαίνουμε χαμένοι άπό αύτή τήν έξέλιξη......
Καί ίσως αύτός είναι καί ό σκοπός κάποιων ........φασιστοειδών στοιχείων..........

ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ........

ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΙ ΜΑΤΙΑ............

ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ.............

ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΨΗ...............

ΝΑ ΑΠΑΞΙΩΝΕΤΑΙ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ.............




Όταν λοιπόν έρχεται ό φίλος Βύρων καί λέει .........ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΝΩ...........


ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΑΜΕΝΟΣ.........????

ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΕ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ....??



Ή.........




ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ.........


ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ, ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΤΟΥΜΕ, ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΟΥΜΕ..........


ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ.......?????????????????????



ΚΑΙ Η ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ.........ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΤΟΥ ΝΕΚΡΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΠΑΝΩ....

ΤΟ ΦΑΚΕΛΛΩΜΑ..............ΞΑΝΑΖΕΙ..........!!!!!!!!

Δέν καίμε όμως τά μαγαζάκια τού κοσμάκη...........



ΠΙΣΣΑ ΚΑΙ ΠΟΥΠΟΥΛΑ................έκεί πού πρέπει.............



ΕΛΛΗΝΕΣ................ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ...........!!!!!!!!!!






:wave2:

manhunter
11/12/2008, 08:59
Npat wrote :

Για μένα οι απόψεις κάποιου, όποιες και αν είναι, δεν πρέπει να αποτελούν αιτία να του αφαιρεθεί ο λόγος. Όσο ακραίες και αντιδημοφιλείς και αν είναι, έχει δικαίωμα να τις εκφράσει. Θα κριθεί για αυτές και θα κερδίσει συμπάθειες ή αντιπάθειες. Θα κερδίσει την εκτίμηση η την αποστροφή των συνομιλητών του.


Καπηλευομαι τα γραφόμενα του npat, και ας με συγχωρέσει, για να συμφωνήσω 100%. Αυτό ακριβώς ήθελα να γράψω.

Δεν θεωρώ ότι κάποιος πρέπει να φάει μπαν, για τον τρόπο που εκφράζει τις απόψεις του. Θα κριθεί αυτός και τα λεγόμενα του, και όποιος θέλει τον παίρνει σοβαρά.

Διαφωνώ καθέτως (και οριζοντίως), με όλα τα γραφόμενα του αγαπητού κατά τα άλλα vestroma, αλλά γούστο του και καπέλο του να γράφει ότι θέλει. Μπορεί απλά όποιος θέλει να τον κάνει πέρα, όμορφα και ωραία.

Το ότι το φόρουμ είναι δημόσιο, και on air, αυτό δεν αλλάζει κάτι. Αν δεν μας αρέσει κάτι που προβάλεται ή λέγεται στην ΤV, αποδοκιμάζουμε και απλά αλλάζουμε κανάλι.

Αυτό όποιος θέλει να το κάνει και εδώ. Να μην δίνει σημασία στα γραφόμενα του,αφού δεν συμφωνεί και θεωρεί ότι τον προσβάλουν σαν άνθρωπο.

Διαφωνώ με το ban , συμφωνώ με τους λόγους όμως του Βύρωνα.

Απλή αδιαφορία για όποιον δεν του αρέσουν τα γραφόμενα κάποιου.
Οσο φασιστικά και προκλητικά, όσο αντιδεολογικά και απάνθρωπα να είναι τα γραφόμενα του αγαπητού κύριου με το Vstrom, δεν πάυει να είναι η γνώμη του

Δεν θα πω αν συμφωνώ ή διαφωνώ, φαντάζομαι ότι είναι προφανές


Οι διαχειριστές ας κάνουν αυτό που θεωρούν καλύτερο.
Άλλωστε μια γνώμη λέω που θα χαθεί μετά από καιρό, όταν όλα αυτά κοπάσουν.
Και αυτό είναι το μεγαλύτερο λάθος. Ότι θα ξεχάσουμε

Καλημέρες σε όλους mates

Κίμωνας

:beer:

mats8282
11/12/2008, 09:06
Οσο και αν με βγαζουν απο τα ρουχα μου τα κειμενα που παρεθεσε ο Βυρων και πολλες απο τις πολιτικες,ο θεος να τις κανει,αποψεις ενος μισοτρελου,οπως λεει ο ιδιος ο Vestromas,εγω συμφωνω με τον Τερενς οτι με αυτο τον τροπο την πληρωνουν ολοι οσοι κρατανε ενα μετρο,και εκφραζουν μια αποψη.

Και οπως ειδαμε ηταν παρα πολλοι αυτοι που μιλησαν και συμμετειχαν στο θεμα,με αποτελεσμα να γινει ακομα πιο δυσκολο στην παρακολουθηση του και να υπαρξουν ακομα και παρεξηγησεις αναμεσα σε ατομα που λεγανε το ιδιο πραγμα ή κατι παρομοιο...

Αν λοιπον οι υπευθυνοι του φορουμ δεν μπορουν να ανεχτουν καποια πραγματα δεν πρεπει να την πληρωνει ενα θεμα με χιλιαδες ποστ,ειδικα για ενα τοσο σοβαρο θεμα οσο μια κοινωνικη εκρηξη και η δολοφονια ενος πιτσιρικα...

ΥΓ <<Όσο ακραίες και αντιδημοφιλείς και αν είναι, έχει δικαίωμα να τις εκφράσει.>> Ακραιες και <<αντιδημοφιλεις>> εκφρασεις φερνουν ακραιες αντιδρασεις.Οποιος θελει ακραια ας παει στην χρυση αυγη ή στους αντιεξουσιαστες.Σε ενα περιβαλλον χωρις πολιτικα στεγανα,ιδιας αποψης ολοι,τετοιες ιδεες θα χαλασουν και την κουβεντα και τις καρδιες μας.

gixxerpap
11/12/2008, 09:10
φίλε npat, κάθε φορά που διαβάζω τα γραφόμενά σου, σκέφτομαι ότι δε μπορείς ν' ανέβεις άλλο στην εκτίμησή μου ... και κάθε φορά με διαψεύδεις!

φίλε terens, πρέπει να λάβεις υπόψη, ότι ορισμένες απόψεις, μπορεί να πυροδοτησουν αντιδράσεις, που θα ξεφύγουν απο μια απλή απάντηση, μέσω πληκτρολογίου.

καλημέρα σε όλους.

byron
11/12/2008, 09:48
Είναι αξιοπερίεργο πάντως ότι όσα αισχρά ειπώθηκαν από διάφορους στο συγκεκριμένο thread, αυτό που σας ενόχλησε περισσότερο είναι η απόφαση μου να σταματήσει αυτή η προσβολή ή το λεκτικό αντάρτικο όπως σωστά το έθεσε ο npat.

Πολιτισμένη συζήτηση για τέτοια θέματα δεν μπορεί να υπάρξει. Οι διαφορές στις αξίες που έχουμε εδώ μέσα είναι αγεφύρωτες και το ότι μοιραζόμαστε κάποιο κοινό χόμπυ δεν μπορεί να τις αμβλύνει.
Επομένως το moto.gr ξαναγυρνά στον αρχικό σκοπό του της επικοινωνίας μεταξύ μοτοσυκλετιστών. Για τα άλλα σοβαρότερα κοινωνικά θέματα, ο καθένας κάνει ότι νομίζει σωστό και κανείς δεν έχει δικαίωμα να μου υποδείξει ή να μου επιβάλλει τις απόψεις του πολύ περισσότερο αν αυτός ο κάποιος έχει να επιδείξει τον Αστερίξ στη Γαλατία ως το σοβαρότερο έντυπο που έχει διαβάσει (και δεν εννοώ τον vestroma μονο).

Δημοκρατικές διαδικασίες στον τρόπο που λειτουργεί το forum δεν υπάρχουν και ούτε μπορούν να υπάρξουν. Το επιχείρημα της αυτορύθμισης του απ΄τους χρήστες είναι αστείο, ή η συνταγή για να διαλυθεί ένας χώρος σε 24 ώρες.

Δικαίωμα σας να χαρακτηρίσετε την πράξη μου αντιδημοκρατική.
Δικαίωμα μου να αντιδράσω και ως mod στο "δικαίωμα" του άλλου να μου χώσει τα αυγά του φιδιού στο κώλο και να διαμαρτύρεται επειδή κουνιέμαι.

notakos600
11/12/2008, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Είναι αξιοπερίεργο πάντως ότι όσα αισχρά ειπώθηκαν από διάφορους στο συγκεκριμένο thread, αυτό που σας ενόχλησε περισσότερο είναι η απόφαση μου να σταματήσει αυτή η προσβολή ή το λεκτικό αντάρτικο όπως σωστά το έθεσε ο npat.

Πολιτισμένη συζήτηση για τέτοια θέματα δεν μπορεί να υπάρξει. Οι διαφορές στις αξίες που έχουμε εδώ μέσα είναι αγεφύρωτες και το ότι μοιραζόμαστε κάποιο κοινό χόμπυ δεν μπορεί να τις αμβλύνει.
Επομένως το moto.gr ξαναγυρνά στον αρχικό σκοπό του της επικοινωνίας μεταξύ μοτοσυκλετιστών. Για τα άλλα σοβαρότερα κοινωνικά θέματα, ο καθένας κάνει ότι νομίζει σωστό και κανείς δεν έχει δικαίωμα να μου υποδείξει ή να μου επιβάλλει τις απόψεις του πολύ περισσότερο αν αυτός ο κάποιος έχει να επιδείξει τον Αστερίξ στη Γαλατία ως το σοβαρότερο έντυπο που έχει διαβάσει (και δεν εννοώ τον vestroma μονο).

Δημοκρατικές διαδικασίες στον τρόπο που λειτουργεί το forum δεν υπάρχουν και ούτε μπορούν να υπάρξουν. Το επιχείρημα της αυτορύθμισης του απ΄τους χρήστες είναι αστείο, ή η συνταγή για να διαλυθεί ένας χώρος σε 24 ώρες.

Δικαίωμα σας να χαρακτηρίσετε την πράξη μου αντιδημοκρατική.
Δικαίωμα μου να αντιδράσω και ως mod στο "δικαίωμα" του άλλου να μου χώσει τα αυγά του φιδιού στο κώλο και να διαμαρτύρεται επειδή κουνιέμαι.



+1000

Εξεπλάγην όταν το εχθές το πρω'ί' ήταν όλα μια χαρά και μπαίνοντας το βράδι στο σα'ι'τ είχαν έρθει τα πάνω-κάτω. Πάντως προσωπικά δίνω δίκιο στον Byron.

blackbusa
11/12/2008, 10:00
Καλα ρε...τι καθομαστε και λεμε/λετε???ειναι δυνατον???ο καθενας μπορει να εχει οποια αποψη και ιδεολογια θελει....αλλα....αυτο το...

ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟΥ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΟΛΟΦΩΝΗΣΕ... ΔΕΝ ΚΑΤΑΠΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ...ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΟΒΑΡΟΙ....ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ...εστω αυτο το λιγο που μας εχει μεινει....:sad: :sad: :sad:

ΝΤΡΟΠΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΑΠΛΗ ΛΕΞΗ....

α...ναι....+1299 Βυρωνα

DimChios
11/12/2008, 10:01
Μπορει σας ΠΑΡΑΚΑΛΩ να σταματησει αυτη η ιστορια εδω μεσα????

:sad:

κοφ τε το επιτελους!!!

:(

manhunter
11/12/2008, 10:03
Μα και εγώ αυτό έγραψα.

Διαφωνώ με το ban αλλά συμφωνώ για τους λόγους

Εν ολίγοις : Καλά και βέλτιστα κάνει ο Βύρωνας που θέλει να μπανάρει τον βεστρομά. Ξεφτυλίζει και καγκουρολογεί, χωρίς κανένα λόγο. Προσβάλει κα ιχαλάει την ηρεμία του φόρουμ. Ψάχνεται για καυγά.

Δεν ξέρω αν είναι οι αληθινές απόψεις του Βεστρομά, ή απλα το κάνει για να ρίξει λάδι στην φωτιά, πάντως ένα σίγουρο. ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΤΗΔΕΣ.

Παρ όλα αύτά, θα έλεγα να μην μπαναριστεί. Οχι οτι δεν του αξίζει, αλλά ας τον αφήσουμε να γράφει κα ινα μην αχολείται κανένας μαζί του.

'''.....το φόρουμ δεν είναι κεκτημένο δικαιώμα κανενός....'''


Βύρωνα, ελπίζω να σε κάλυψα

Τσάκω μια
:beer:

XJR_Billy
11/12/2008, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Είναι αξιοπερίεργο πάντως ότι όσα αισχρά ειπώθηκαν από διάφορους στο συγκεκριμένο thread, αυτό που σας ενόχλησε περισσότερο είναι η απόφαση μου να σταματήσει αυτή η προσβολή ή το λεκτικό αντάρτικο όπως σωστά το έθεσε ο npat.

Πολιτισμένη συζήτηση για τέτοια θέματα δεν μπορεί να υπάρξει. Οι διαφορές στις αξίες που έχουμε εδώ μέσα είναι αγεφύρωτες και το ότι μοιραζόμαστε κάποιο κοινό χόμπυ δεν μπορεί να τις αμβλύνει.
Επομένως το moto.gr ξαναγυρνά στον αρχικό σκοπό του της επικοινωνίας μεταξύ μοτοσυκλετιστών. Για τα άλλα σοβαρότερα κοινωνικά θέματα, ο καθένας κάνει ότι νομίζει σωστό και κανείς δεν έχει δικαίωμα να μου υποδείξει ή να μου επιβάλλει τις απόψεις του πολύ περισσότερο αν αυτός ο κάποιος έχει να επιδείξει τον Αστερίξ στη Γαλατία ως το σοβαρότερο έντυπο που έχει διαβάσει (και δεν εννοώ τον vestroma μονο).

Δημοκρατικές διαδικασίες στον τρόπο που λειτουργεί το forum δεν υπάρχουν και ούτε μπορούν να υπάρξουν. Το επιχείρημα της αυτορύθμισης του απ΄τους χρήστες είναι αστείο, ή η συνταγή για να διαλυθεί ένας χώρος σε 24 ώρες.

Δικαίωμα σας να χαρακτηρίσετε την πράξη μου αντιδημοκρατική.
Δικαίωμα μου να αντιδράσω και ως mod στο "δικαίωμα" του άλλου να μου χώσει τα αυγά του φιδιού στο κώλο και να διαμαρτύρεται επειδή κουνιέμαι.

+660

Άντε, καιρός ήταν... πήξαμε στις αντιπαραθέσεις...:mad:

Ο καθένας μπορεί να πει τη γνώμη του αλλά όχι όταν αυτή προσβάλλει συνειδήσεις και ανθρώπους. Η προώθηση πολιτικών, θρησκευτικών και λοιπών ιδεολογιών μπορεί κάλλιστα να γίνει σε φόρουμ χωρίς το ΜΟΤΟ στο logo του...

Και συμπεριφορές όπως "όποιοι δεν συμφωνούν με μένα είναι λακαμάδες και να τους καεί το βίντεο... " δεν τιμούν ούτε τα άτομα ούτε τον χώρο στον οποίο λέγονται.

Ας αναλογιστεί ο καθένας γιατί μπαίνει το Μ Ο Τ Ο.gr:sick:

mats8282
11/12/2008, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Είναι αξιοπερίεργο πάντως ότι όσα αισχρά ειπώθηκαν από διάφορους στο συγκεκριμένο thread, αυτό που σας ενόχλησε περισσότερο είναι η απόφαση μου να σταματήσει αυτή η προσβολή ή το λεκτικό αντάρτικο όπως σωστά το έθεσε ο npat.

Υπηρξαν πολλοι που ρισκαραν ενα μπανακι μετα απο τις <<αποψεις>> του Vestroma...Ευτυχως που υπαρχει και καταλληλο εμοτικον....

Αυτο που με <<ενοχλησε>> ειναι οτι για χαρη του Vestroma και των αλλων <<διαφορων>>,δεν ξερω αν ειμαι και εγω μεσα,κλειδωθηκε ενα θεμα που συγκλονιζει ολη την ελληνικη κοινωνια και φυσικα τους μοτοσυκλετιστες,οι οποιοι δεν ειμαστε μια ξεχωριστη κοινωνικη ομαδα.Οποτε φυσικο ειναι να υπαρχουν διαφωνιες,διαφορετικες γνωμες κτλ.

Με λιγα λογια...Επειδη δεν εχουμε δημοκρατια εδω μεσα,ειναι αυτονοητο και παντα με την καλη εννοια,η <<διευθυνση>> θα μπορουσε να βρει ισως αλλο τροπο να αντιδρασει απο το να κλεισει το θεμα.

Αν λοιπον εκρινες οτι τα λεγομενα μου,για παραδειγμα,ειναι προσβλητικα για το φορουμ που εισαι υπευθυνος και δεν εχουν θεση εδω μεσα μπορουσες καλλιστα να μου ριξεις ενα ban απο εδω μεχρι το Google...Να σβησεις τα λεγομενα μου ή κατι αλλο που θα κραταγε το θεμα καθαρο απο τις βλακειες μου...

VANDA
11/12/2008, 10:28
Ξέρετε πόσο εύκολο είναι να βρίσεις κάποιον, να τον προσβάλεις με τον χειρότερο τρόπο μέσα σε ένα καθ'όλα "καθωσπρέπει" ποστ; Η συνταγή απλά προϋποθέτει χαμόγελο, ψυχραιμία, κώφωση (ή τύφλωση) προς άλλα ποστ, στοιχειώδες συντακτικό, μια-δυο δόσεις πιασάρικων λημμάτων για άρωμα καλλέργειας στα λύματα και μερικά εμότικονς για κερασάκια. Αν καταφέρεις να διαλύσεις τα νεύρα κάποιων ώστε να ψηθούν στους 180 βαθμούς και να σε βρίσουν εντέλει, τα κατάφερες. Και κερνάς και τους ανυποψίαστους εκλαιράκια πολιτισμού προς πάταξη των οξύθυμων του διαδικτύου.

Το παράδειγμα λειτουργεί και με την εκδοχή του κλόουν σε παιδικό πάρτι.

Το κακό με τα φόρουμ είναι ότι λες "δε θα γράψω, δε θα γράψω" και ανοίγεις το θρεντ μετά από δυο μέρες και λες "μανούλα μου, τι φόρουμ είναι τούτο;", όλοι έτσι είναι εδώ μέσα; Κάτσε να πω κι εγώ κάτι να φανεί ότι υπάρχει κι άλλη μεριά. Να το γράψω κι άλλη μία γιατί πολύ το διαβάζω αυτό το "(whatever)" και μοιάζει να κυριαρχεί.. Και μετά σκέφτεσαι, ποιος ο λόγος.. Καλύτερα να μιλούσαμε μόνο για μηχανές. Αλλά μετά βρίσκεσαι μια Δευτέρα στο δέλεαρ και κοιτάς τον διπλανό σου και λες "τι είναι τούτος τώρα; Συνάδελφος μηχανοτέτοιος ή υποψήφιο πτυελοδοχείο;" Κι αντε, αν είσαι στο δέλεαρ πάει καλά.. σηκώνεσαι και φεύγεις. Μόνο μη βρεθείς 673 χιλιόμετρα μακρυά από την έδρα σου, εκδρομή με παρέα τα τσακάλια...

Οπότε, όσοι προλάβαμε να βρούμε μερικές ψυχές με τις οποίες μπορούμε να συνυπάρξουμε κι έξω από εδώ, προλάβαμε. :D


Λοιπόν, το ΤΑ θέλει δίσκους.. Πόσο θα πάει το μαλλί;


:wave2: :alien: :dizzy: :sun:

LsKostas
11/12/2008, 10:29
Γιατι γινεται θεμα δεν το καταλαβα ακομα

Αν ημασταν σε παρεα και ξεστομιζε ο Vestromas τετοια χυδαια επιθεση στο παιδι
θα ειχε την καταλληλη και αμμεση απαντηση,χωρις emoticon και κουραφεξαλα.

Τωρα το λιγοτερο που μπορουσε να γινει ειναι ban και εγινε,πολυ σωστα για μενα.


Στην τελικη ειναι χαζο και ηλιθιο να γραφουμε τοσα
ενω μπατσοι πυροβολουν στον αερα αντι να προστατεψουν καμια βιτρινα.

Η μαλλον να το θεσω καλυτερα ειναι χασιμο χρονου...ενω "κουμπαροι" πανε να καλυψουν βατοπεδι και φτωχεια πισω απο τις κακως σπασμενες τζαμαριες.

MikeG
11/12/2008, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA


Λοιπόν, το ΤΑ θέλει δίσκους.. Πόσο θα πάει το μαλλί;


:wave2: :alien: :dizzy: :sun:


Δίσκους εννοάς συμπλέκτη κοπελιά? :wave2:

GST
11/12/2008, 10:31
καλημερα καταρχας ...

αρκετο καιρο στο φορουμ ,αλλα διαστηματα ενεργος αλλα λιγοτερο ..αναλογως τα κεφια ... με καθημερινη αναγνωση ομως ειδα ... χαρακτηρες πολλους , διαμαχες πολλες ...αντιδρασεις ..αποψεις ...

δεν θελω να φερω αποψη για τα σχολια καποιων απλα να αναφερω καποιες αληθειες οχι μονο για τους ανθρωπους αλλα και για την ιδια τη ζωη ...αν θελετε μπειτε στο κοπο να τις σκεφτητε και μην απορειτε για την ασχετη απαντηση ...

οταν δεν μπορεις να συνυπαρξεις στο περιβαλλον που ανηκεις το περιβαλλον σε απωθει.... το ιδιο συμβενει και οταν δεν εχεις να προσφερεις κατι σε αυτο και στο μονο που συντελεις ειναι να του στερεις την εξελιξη ... οι δεινοσαυροι εξαφανιστηκαν γιατι δεν βοηθουσαν σε τιποτα πλεον την εξελιξη ... ζωα ειμαστε και μεις σε εξελιγμενη μορφη ... η αδιαφορια σε αυτους που δεν εχουν να μας προσφερουν τιποτα και ειδικα πνευματικα ειναι το μεγαλυτερο οπλο ....

VANDA
11/12/2008, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Δίσκους εννοάς συμπλέκτη κοπελιά? :wave2:

Ναι μωρέ. Δεν μπαίνει η νεκρά με τίποτα. :)

MikeG
11/12/2008, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Ναι μωρέ. Δεν μπαίνει η νεκρά με τίποτα. :)

Νομίζω ότι με 100 euros θα γίνει πάλι κουκλί (όχι γνήσιοι δίσκοι).

:wave2:

CIRUS
11/12/2008, 10:51
δεν μου πέφτει λόγος ποιος θα γίνει ban και ποιος όχι και σίγουρα ο λόγος πρέπει να εκφράζεται και από ανθρώπους που έχουν διαφορετικές απόψεις από τους περισσότερους, αλλά πραγματικά σε αυτό το thread δεν συμμετείχα καθόλου γιατί μερικά πράγματα που γράφτηκαν μόνο εμετό προκαλούσαν και θα έπρεπε να κατεβαστεί όλο από πολύ πιο νωρίς. δε λέω τίποτα άλλο γιατί κάποιοι άνθρωποι ούτε να ασχοληθώ μαζί τους δεν αξίζουν.

Julius
11/12/2008, 10:51
Πολλά ειπώθηκαν παραπάνω

Δεν θα γράψω για τα αυτονόητα, για τον σεβασμό στην ανθρώπινη ζωή κλπ

Ο κάθε ένας έχει την άποψη του και είναι σεβαστή όσο σέβεται και αυτός τον χώρο και τους ανθρώπους που τον μοιράζεται.

Ο Vestromas έγινε ban όχι για τις απόψεις του, αλλά για την εμμονή του (παρά τις προηγούμενες συστάσεις) να δημιουργεί μόνιμος διαμάχες και εντάσεις στο Forum.

Και νομίζω ότι έτσι πρέπει να αντιμετωπίζονται όλοι οι χρήστες που μπαίνουν στο site με πρόσχημα την μοτοσυκλέτα, ΜΟΝΟ για να δημιουργήσουν εντάσεις και να σπάσουν τα νεύρα όλων μας.

Band(age)it
11/12/2008, 11:05
Νομιζω πως το forum ειναι μια ιδιωτικη μικρογραφια της κοινωνιας μας .
Και πως καποιος εχων την εξουσια "δολοφονησε" ψηφιακα τον vestroma μεσα σε αυτη για τον x,y ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟ κατα πολλους λογο...ποσο διαφερουμε απ'τους απ'εξω ?
:sad:
Η πρωτη μου απαντηση το βραδυ που μαθευτηκε το συμβαν με το πιτσιρικι ηταν αθωωτικη για το μπατσο...δε μπορουσε να τη χωρεσει το μυαλο μου την αληθεια....ειπα πως σιγουρα ο ανθρωπος υπερασπιζοταν τη ζωουλα του εκεινη τη στιγμη...
Αφου βγηκαν ολα στη φορα , ακουσα τις δηλωσεις του μπατσου δεν ξαναεγραψα για το θεμα απο ντροπη για το πρωτο μου ποστ...
Παρ'ολα αυτα θα ηθελα καποιος να εμμενει στην αρχικη του αποψη γιατι με βαζει σε διαρκη σκεψη για το τι πιστευω και γιατι και αυτο μονο καλο μπορει να κανει...

devil's animal
11/12/2008, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Πολλά ειπώθηκαν παραπάνω

Δεν θα γράψω για τα αυτονόητα, για τον σεβασμό στην ανθρώπινη ζωή κλπ

Ο κάθε ένας έχει την άποψη του και είναι σεβαστή όσο σέβεται και αυτός τον χώρο και τους ανθρώπους που τον μοιράζεται.

Ο Vestromas έγινε ban όχι για τις απόψεις του, αλλά για την εμμονή του (παρά τις προηγούμενες συστάσεις) να δημιουργεί μόνιμος διαμάχες και εντάσεις στο Forum.

Και νομίζω ότι έτσι πρέπει να αντιμετωπίζονται όλοι οι χρήστες που μπαίνουν στο site με πρόσχημα την μοτοσυκλέτα, ΜΟΝΟ για να δημιουργήσουν εντάσεις και να σπάσουν τα νεύρα όλων μας.

για να γραφει ο τρισμεγιστος με ελληνικους χαρακτηρες,τα πραγματα ειναι σοβαρα..

+636 παντως σε αυτα. τα ιδια εγραψα και εγω στην αρχη του thread.
:beer: :beer:

Daemon
11/12/2008, 11:08
"Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υπερασπίσω με την ζωή μου το δικαίωμά σου να τα λες και με την ζωή σου το δικαίωμα μου να μην σε ακούω"

:wave2:

Band(age)it
11/12/2008, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
"Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υπερασπίσω με την ζωή μου το δικαίωμά σου να τα λες και με την ζωή σου το δικαίωμα μου να μην σε ακούω"

:wave2:

Ναι καλα...

byron
11/12/2008, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
Νομιζω πως το forum ειναι μια ιδιωτικη μικρογραφια της κοινωνιας μας .
Και πως καποιος εχων την εξουσια "δολοφονησε" ψηφιακα τον vestroma μεσα σε αυτη για τον x,y ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟ κατα πολλους λογο...ποσο διαφερουμε απ'τους απ'εξω ?
:sad:

Παρ'ολα αυτα θα ηθελα καποιος να εμμενει στην αρχικη του αποψη γιατι με βαζει σε διαρκη σκεψη για το τι πιστευω και γιατι και αυτο μονο καλο μπορει να κανει...


Πλάκα κάνεις, έτσι; :confused:

johnpan
11/12/2008, 11:12
πόσοι από σας τους διαβασμένους βγήκατε στους δρόμους να διαμαρτυρηθείτε σε μια απλή πορεία που σκοτώνουν τα παιδιά σας?

Πόσοι σηκωθήκατε από το πληκτρολόγιο? :wave2:

Band(age)it
11/12/2008, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πλάκα κάνεις, έτσι; :confused:

Εγω τον vestroma τον ειχα για ρομαντικο λατρη της μοτοσυκλετας (εστω μονο του στρομ)
Το αν οι αποψεις του επι πολιτικων θεματων και ανθρωπινων δικαιωματων ηταν ανταξιες 15χρονου κατα τη γνωμη μου παντα ΚΑΙ ενα στα 3 ποστ του προκαλει διαμαχες....παλι δε μου φτανει για να δικαιολογησω τη διαγραφη του απο μια παρεα...
Καλα ρε παιδες...στις παρεες σας δεν υπαρχει καποιος που σας εκνευριζει συστηματικα ? Στις δικες μου υπαρχει και δεν τον κανουμε περα...
(εγω ειμαι γ'ιαυτο σσσσσ.....)

devil's animal
11/12/2008, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
πόσοι από σας τους διαβασμένους βγήκατε στους δρόμους να διαμαρτυρηθείτε σε μια απλή πορεία που σκοτώνουν τα παιδιά σας?

Πόσοι σηκωθήκατε από το πληκτρολόγιο? :wave2:

θελω να πιστευω οτι ειμασταν πολλοι.
:wave2:

johnpan
11/12/2008, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
θελω να πιστευω οτι ειμασταν πολλοι.
:wave2:

πόσοι είναι "πολλοί" από τους 20-30.000 που έχει το μοτο?

devil's animal
11/12/2008, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
πόσοι είναι "πολλοί" από τους 20-30.000 που έχει το μοτο?

δεν ξερω ρε μαγκα. εγω δεν ειδα κανεναν. βεβαια γινοταν και του μ..ου
αλλα θελω να πιστευω οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα εχουν συνειδηση στην κοινωνικη κριση.

sniper
11/12/2008, 11:36
αντε να αρχίσουμε τώρα για την κοινωνική συνείδηση των μελών εδώ να γίνει του βιετνάμ!

κανονίστε να τα κλειδώνουμε όλα τα ποστ

stvr1
11/12/2008, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
Νομιζω πως το forum ειναι μια ιδιωτικη μικρογραφια της κοινωνιας μας .
Και πως καποιος εχων την εξουσια "δολοφονησε" ψηφιακα τον vestroma μεσα σε αυτη για τον x,y ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟ κατα πολλους λογο...ποσο διαφερουμε απ'τους απ'εξω ?
:sad:
Η πρωτη μου απαντηση το βραδυ που μαθευτηκε το συμβαν με το πιτσιρικι ηταν αθωωτικη για το μπατσο...δε μπορουσε να τη χωρεσει το μυαλο μου την αληθεια....ειπα πως σιγουρα ο ανθρωπος υπερασπιζοταν τη ζωουλα του εκεινη τη στιγμη...
Αφου βγηκαν ολα στη φορα , ακουσα τις δηλωσεις του μπατσου δεν ξαναεγραψα για το θεμα απο ντροπη για το πρωτο μου ποστ...
Παρ'ολα αυτα θα ηθελα καποιος να εμμενει στην αρχικη του αποψη γιατι με βαζει σε διαρκη σκεψη για το τι πιστευω και γιατι και αυτο μονο καλο μπορει να κανει...

Το να έχεις διαφορετική άποψη και να την εκφράζεις κόσμια δεν είναι κατακριταίο. Αλλά θα πρέπει να επιχειρηματολογείς και όχι να βρίζεις και πολυ περισότερο να προσβάλεις την μνήμη ενός νεκρού, όπως έκαναν κάποιοι. Φαντάζομαι (και από τα λεγόμενά τους), οτι αυτό που ενόχλησε τους Mods είναι οι συνεχείς προκλήσεις, προσβολές και ύβρεις.

Μιλόντας για τον εαυτό μου, από την αρχή της κουβέντας εξέφρασα την άποψή μου (ενάντιας στον ειδικό φρουρό), αλλά δεν χρησιμοποίησα καν την λέξη "μπάτσος"...
Αντίστοιχη συμπεριφορά είχαν και πολλοί άλλοι που μπορεί να συμφωνούσαν ή και να διαφωνουσαν μαζί μου.

Είναι όμως προκλητικότατο και άκρως εξοργηστικό να λές ότι καλά έπαθε ένα παιδί που έφαγε την σφαίρα ή ότι χρειαζόταν τις πιστολιές του και άλλα τέτοια γραφικά... Αυτά δεν είναι επιχειρήματα...

Tpap
11/12/2008, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πολιτισμένη συζήτηση για τέτοια θέματα δεν μπορεί να υπάρξει. Οι διαφορές στις αξίες που έχουμε εδώ μέσα είναι αγεφύρωτες και το ότι μοιραζόμαστε κάποιο κοινό χόμπυ δεν μπορεί να τις αμβλύνει.
Επομένως το moto.gr ξαναγυρνά στον αρχικό σκοπό του της επικοινωνίας μεταξύ μοτοσυκλετιστών.

Mε βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο, πολιτικά θέματα δεν θα έπρεπε να έχουν θέση εδώ.



Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
...κανείς δεν έχει δικαίωμα να μου υποδείξει ή να μου επιβάλλει ......

θέλω να πιστεύω ότι το παραπάνω το ξεκαθάρισα εξ'αρχής...

Όπως και να έχει, σεβαστές οι επιλογές σας και ας διαφωνώ ακόμη με αυτές.

Band(age)it
11/12/2008, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από stvr1
Το να έχεις διαφορετική άποψη και να την εκφράζεις κόσμια δεν είναι κατακριταίο. Αλλά θα πρέπει να επιχειρηματολογείς και όχι να βρίζεις και πολυ περισότερο να προσβάλεις την μνήμη ενός νεκρού, όπως έκαναν κάποιοι. Φαντάζομαι (και από τα λεγόμενά τους), οτι αυτό που ενόχλησε τους Mods είναι οι συνεχείς προκλήσεις, προσβολές και ύβρεις.

Μιλόντας για τον εαυτό μου, από την αρχή της κουβέντας εξέφρασα την άποψή μου (ενάντιας στον ειδικό φρουρό), αλλά δεν χρησιμοποίησα καν την λέξη "μπάτσος"...
Αντίστοιχη συμπεριφορά είχαν και πολλοί άλλοι που μπορεί να συμφωνούσαν ή και να διαφωνουσαν μαζί μου.

Είναι όμως προκλητικότατο και άκρως εξοργηστικό να λές ότι καλά έπαθε ένα παιδί που έφαγε την σφαίρα ή ότι χρειαζόταν τις πιστολιές του και άλλα τέτοια γραφικά... Αυτά δεν είναι επιχειρήματα...

Δικιο εχεις και εσυ και οι μοντ σε οσα λενε...
Αν οι προσβλητικες εκφρασεις ανηκαν μονο στον βεστρομα θα τον μπαναραμε απο ολα τα φορουμ και το προβλημα θα εξαφανιζοταν δια παντος .
Δυστυχως ομως εκφραζει μια μεριδα του πληθυσμου μας και η ανοχη στη διαφορετικοτητα για μενα ειναι προτεραιοτητα...
(μπορει βεβαια σε αυτο να ειμαι μονος...)
Διαβαζα στους κανονες του φορουμ οτι μπορει ο καθενας να γραφει την αποψη του με ελευθερια στις διαμαχες αρκει να μη προσβαλλει τα χρηστα ηθη...
Το να μη σκοτωνουμε κοσμο θεωρω πως ειναι σαφως εδραιωμενο στην Ελληνικη κοινωνια οποτε σε μεγαλο βαθμο παρεβη αυτο τον κανονα .
Ξερω γω...απλα δε μ'αρεσει να χανονται οι εκφραστες διαφορετικων αποψεων απο πουθενα .

irinia
11/12/2008, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Πολλά ειπώθηκαν παραπάνω

Δεν θα γράψω για τα αυτονόητα, για τον σεβασμό στην ανθρώπινη ζωή κλπ

Ο κάθε ένας έχει την άποψη του και είναι σεβαστή όσο σέβεται και αυτός τον χώρο και τους ανθρώπους που τον μοιράζεται.

Ο Vestromas έγινε ban όχι για τις απόψεις του, αλλά για την εμμονή του (παρά τις προηγούμενες συστάσεις) να δημιουργεί μόνιμος διαμάχες και εντάσεις στο Forum.

Και νομίζω ότι έτσι πρέπει να αντιμετωπίζονται όλοι οι χρήστες που μπαίνουν στο site με πρόσχημα την μοτοσυκλέτα, ΜΟΝΟ για να δημιουργήσουν εντάσεις και να σπάσουν τα νεύρα όλων μας.


ΣΤΟΝ ΚΑΥΓΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ..........ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΥΟ


Άρκεί νά ύπάρχει ή κουλτούρα..............καί ή παιδεία
γιά νά περιφρονήσεις κάποιον πού έκστομίζει.........

ΥΒΡΕΙΣ............!!!!!!!!!


Δέν έχει νόημα νά άπαντήσεις σέ κάποιον ό όποίος είναι...........

ΘΙΑΣΩΤΗΣ ΤΟΥ ΧΙΤΛΕΡ.............


50.000000 νεκροί...........ή τρέλλα του μεγαλείου του.........!!!!!!!!




:wave2:

irinia
11/12/2008, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
αντε να αρχίσουμε τώρα για την κοινωνική συνείδηση των μελών εδώ να γίνει του βιετνάμ!

κανονίστε να τα κλειδώνουμε όλα τα ποστ


ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ ΜΑΓΚΑ ΜΟΥ..........


Γιατί στό τέλος θά κινδυνεύετε νά χαρακτηριστείτε......ή

θ'άρχίσετε νά διώχνετε έμάς......

καί ώς γνωστόν Θεοί χωρίς θνητούς...........δέν..........


Διαχειριστείτε σωστά αύτό πού έχετε στά χέρια σας...........

γιά νά ίσορροπήσει........... ΤΟ FORUM..........



:wave2:

MikeG
11/12/2008, 12:18
Εν ολίγοις..

Προσωπικά δε με ενδιαφέρουν οι απόψεις του καθενός. Μπορεί να τις αναφέρει & να τις υποστηρίζει, για αυτό έχουμε & δημοκρατία η οποία συνεπάγεται ελευθερία λόγου.

Με ενδιαφέρει όμως ο τρόπος που εκφράζεται κάποιος, καθώς & του που αποσκοπεί.

Κάποιος χρήστης ο οποίος συνεχώς δημιουργεί προβλήματα στο φόρουμ με τη στάση του, ή θα πρέπει να συνετιστεί, αντιλαμβάνοντας ότι ο τρόπος που χρησιμοποιεί είναι εσφαλμένος (αν κρίνουμε από τα αποτελέσματα) ή θα πρέπει δυστυχώς να απομακρυνθεί.

Ξαναλέω, το τι απόψεις έχει ο καθένας δε με ενδιαφέρει. Ας τις υπερασπιστεί όμως με το τρόπο που οι περισσότεροι τις υπερασπίζονται & τις αναλύουν.

Αυτά τα λίγα.

el_hymador
11/12/2008, 12:19
Ανεμενομενο ηταν να γινει μπαχαλο...

Aκραιες καταστασεις εξω, ακραιες καταστασεις και στο forum.

Οποιος εβλεπε τους βανδαλισμους και τις διαδηλωσεις σαν μια "φυσιολογικη" και αναμενομενη αντιδραση στην δολοφονια του παιδιου, αυτοματα ηταν αναρχικος και κουκουλοφορος...

Οποιος δεν συμφωνουσε με αυτα και εδινε καποια δικια στον αστυνομικο, ηταν αυτοματα χρυσαυγητης...

Αναποφευκτα καποια στιγμη υπηρξε πολωση λες και ημασταν δυο αντιμαχομενα στρατοπεδα. Οι θεσεις που ενστερνιζονταν και υποστηριζαν τα μελη του forum, δεν σημαινει οτι προϋποθετουν αντιστοιχο ιδεολογικο υποβαθρο...χαλαρωστε...

Ισως να μην εχουμε ακομη καταλλαβει μερικοι-μερικοι τι συμβαινει εκει εξω και απλως να δινουμε μια μονοσημαντη ερμηνεια στα γεγονοτα (κακος η καλος μπατσος σκοτωσε κακο η καλο παιδι απο προθεση η απο αμελεια). Το θεμα ομως ειναι πολυδιασταστο και χρηζει πιστευω σοβαρης αντιμετωπισης...δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα!

Τι θεση ομως εχει μεσα σε ολα αυτα και τι σκοπους εξυπηρετει το να προσβαλεις την μνημη ενος νεκρου δεδομενων αυτων των συγκυριων;

Για πιο λογο;;;!!!!

Αλλο πραγμα οι ιδεολογικες κορωνες που στην τελικη αντικατοπτριζουν και το τι επικρατει γενικοτερα στην κοινωνια αυτη την στιγμη και αλλο το να μην εισαι αξιοπρεπης...

road spirit
11/12/2008, 12:29
το κλίμα είναι βαρύ όμως αυτό το μέρος (το φόρουμ) για μένα δεν είναι για οτιδήποτε άλλο πέραν της μοτοσυκλέτας (και αυτό είναι παράπονο/πρόταση/σχόλιο προς διαχειριστές και μοντς).
Συχνά πυκνά απείχα και θα απέχω απο σοβαρές συζητήσεις κοινωνικού – πολιτικού ενδιαφέροντος εδώ μέσα, όχι γιατι είμαι ον μη πολιτικοποιημένο (μη μπερδεύουμε τους όρους, πολιτικοποιημένος δεν σημαίνει κομματικοποιημένος) και αμέτοχος στα κοινά, αλλά γιατί εδώ μέσα «την ψάχνω μοτοσικλετιστικά» και μόνο…

τα υπόλοιπα ψαξίματα μου τα κάνω έξω…

Τα υπόλοιπα ψαξίματα μου θέλω να τα αντιμετωπίζω σοβαρά και αυτό σημαίνει ότι πρέπει να αφιερώνω χρόνο και λίγη προσοχή. Φαιά ουσία. Ο γραπτός λόγος – ως μοναδικό μέσο επικοινωνίας σε ένα φόρουμ – τα απαιτεί αυτά. Διότι με ελαφρά την καρδία ή με επιπολαιότητα και με ελλιπή συγκέντρωση (όπως χαρακτηρίζω το 99% των ποστ), σοβαρή κουβέντα επιπέδου εδώ μέσα δεν γίνεται. Και δεν θα γίνει ούτε στο μέλλον.

Έτσι όμως, επιπόλαια και βιαστικά ο γραπτός λόγος μπορεί να είναι αμείλικτος και μπορεί να βλάψει τόσο αυτόν που τον χειρίζεται (νομίζει ότι τον χειρίζεται) όσο και αυτούς που καλεί να συμμετάσχουν σε διάλογο, σε αντιπαράθεση, σε έκφραση απόψεων.
Όσοι δεν είναι ικανοί να γράψουν δοκίμιο με σωστή ελληνική, θα πέσουν στη παγίδα, θα κάνουν το λάθος, θα εκτεθούν, θα προκαλέσουν, θα μειώσουν και θα μειωθούν, ανεξαρτήτως απόψεων.
Πολύ απλά γιατί ΔΕΝ είναι σε θέση να επικοινωνήσουν τις σκέψεις τους. Αν κάποιος πει ότι ζητάω πολλά, ας το ξανασκεφτεί καλύτερα.

Αλλά είτε είσαι άριστος ρήτορας (το 1% ?), και άρα μπορείς να εκθέσεις απόψεις, σκέψεις, προβληματισμούς στα γρήγορα χωρίς να ανησυχείς για την ποιότητα των γραπτών σου, με βεβαιότητα ότι αυτό που θα δώσεις θα εμπνεύσει σεβασμό και θα μεταδώσει ολίγο από πνεύμα, είτε γράφεις ως άλλος μαθητής δημοτικού σχολείου (γιατί εκεί έχει μείνει η ικανότητα γραφής του 99% από εμάς, εαυτόν συμπεριλαμβανόμενου). Που σημαίνει ότι αν θέλεις να πεις κάτι που θα έχει αντίκτυπο, θα πρέπει πριν πατήσεις το ρημάδι το πληκτρολόγιο, να κάτσεις, να σκεφτείς, να ξανασκεφτείς, και να ξανασκεφτείς. Να διατυπώσεις, να ελέγξεις, να διορθώσεις. Να χτυπήσεις πολλές φορές το backspace και το delete, να συλογιστείς, να σιγουρευτείς ότι η φαιά ουσία που κρύβεται μέσα στο καύκαλο σου θα πάρει μπρος και θα ανεβάσει στροφές για να παράξει κάτι που θα δώσει αξία στη κουβέντα. Διαφορετικά δεν διαφέρεις σε τίποτα από τον όχλο.

Για το λόγο αυτό και επειδή στην εποχή μας όλοι βιάζονται (που να σκέφτονται τώρα), όλοι βράζουν, όλοι και όλα μας φταίνε, που δεν έχουμε ποιότητα ζωής, ποιότητα παιδείας, ποιότητα κουλτούρας, το φόρουμ (αυτό και κάθε φόρουμ) είναι εκπληκτικά εύκολο να μετατραπεί από Αγορά σε … αρένα.

Διαλέξτε και πάρτε. Αν έχετε να πείτε κάτι, ας είναι ΆΞΙΟ ΛΟΓΟΥ. Διαφορετικά τουμπεκί. Διαφορετικά δεν διαφέρουμε σε τίποτα από παράθυρα τηλεοπτικά, από αποσπασματικές μεταδόσεις ειδησεογραφίας, που δεν προσφέρουν τίποτα, παρά μόνο αναπαράγουν τα κακώς κείμενα. Δεν κάνουμε τίποτα καινούριο, παρά να αποδεικνύουμε ότι έχουμε χάσει το δρόμο και εμείς σαν και όλους αυτούς που και καλά δεν θέλαμε να τους μοιάσουμε.

Άντε γεια. Επιστρέφω σε θρεντ καθαρά δίκυκλα. Όποιος θέλει ακολουθεί για βόλτα. Όποιος θέλει ένα καλύτερο τόπο, πριν γράψει οτιδήποτε ας κάτσει πρώτα να ενεργήσει.

mats8282
11/12/2008, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
θελω να πιστευω οτι ειμασταν πολλοι.
:wave2: :a08:

Tpap
11/12/2008, 12:34
γνωρίζω από τωρα ότι κάνω λάθος, αλλά:



Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Με ενδιαφέρει όμως ο τρόπος που εκφράζεται κάποιος, καθώς & του που αποσκοπεί.

μικέτζ, θεωρείς ότι ο τρόπος που εκφράσθηκες ήταν ενδεδειγμένος;
ήταν παράδειγμα προς τα υπόλοιπα μέλη;
και είσαι μοντ;
μήπως να μετρήσουμε σε πόσα ποστ σου επαναλαμβάνεσαι από τον συνολικό κυκεώνα μηνυμάτων σου στο θέμα;




Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Αλλο πραγμα οι ιδεολογικες κορωνες που στην τελικη αντικατοπτριζουν και το τι επικρατει γενικοτερα στην κοινωνια αυτη την στιγμη και αλλο το να μην εισαι αξιοπρεπης...

ελ, θεωρείς ότι ήσουν αξιοπρεπής;


Ο Τζούλιους είπε την τελευταία κουβέντα και δεν έχει νόημα να αναμασάτε τα λόγια του.
Πολύ δε περισσότερο να μιλάτε και οι δυό σας περί τρόπων καλής συμπεριφοράς και να κάνετε μαθήματα αξιοπρέπειας.

MikeG
11/12/2008, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
γνωρίζω από τωρα ότι κάνω λάθος, αλλά:



μικέτζ, θεωρείς ότι ο τρόπος που εκφράσθηκες ήταν ενδεδειγμένος;
ήταν παράδειγμα προς τα υπόλοιπα μέλη;
και είσαι μοντ;
μήπως να μετρήσουμε σε πόσα ποστ σου επαναλαμβάνεσαι από τον συνολικό κυκεώνα μηνυμάτων σου στο θέμα;

Ο Τζούλιους είπε την τελευταία κουβέντα και δεν έχει νόημα να αναμασάτε τα λόγια του.
Πολύ δε περισσότερο να μιλάτε και οι δυό σας περί τρόπων καλής συμπεριφοράς και να κάνετε μαθήματα αξιοπρέπειας.

Κανένα μάθημα αξιοπρέπειας ή οποιασδήποτε φύσης μάθημα από μένα, πρώτον.
Πάμε παρακάτω, δε νομίζω ότι τα μηνύματα μου ήταν όλα τα ίδια. Με αυτή τη λογική, ίσως ήταν των περισσοτέρων.
Ως μοντ λοιπόν, υπερασπίζομαι το δικαίωμα του κάθενα μας να εκφράζει τις απόψεις του, χωρίς να χαρακτηρίζει άλλους. Αν θες διάβασε τα μηνύματα μου. Δε χαρακτήρισα νομίζω ποτέ κανένα συνφορουμίτη.

Μου τη δίνει όμως τρελά ως μέλος & ως μοντ να γράφει κάποιος πράγματα τα οποία συνεχώς προκαλούν & επιφέρουν τέτοιου είδους αναστάτωση.

.+-

mats8282
11/12/2008, 12:41
Το θεμα ειναι τι λες ή πως το λες;

Εγω πραγματικα αν δεν υπηρχε το εικονιδιο :a57: παιζει να εβριζα τον Vestroma πολυ ασχημα με αυτα που διαβασα...

Μην βαζουμε τον τροπο γραφης πανω απο το περιεχομενο,ειναι μεγαλο λαθος να καταδικαζουμε καποιον με το σκεπτικο δεν διατυπωσε κοσμια την αποψη του οταν αυτα που διαβαζει ξεπερνουν καθε οριο λογικης,ηθικης και αξιοπρεπειας.

MG
11/12/2008, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
αυτό το μέρος (το φόρουμ) για μένα δεν είναι για οτιδήποτε άλλο πέραν της μοτοσυκλέτας (και αυτό είναι παράπονο/πρόταση/σχόλιο προς διαχειριστές και μοντς).
Συχνά πυκνά απείχα και θα απέχω απο σοβαρές συζητήσεις κοινωνικού – πολιτικού ενδιαφέροντος εδώ μέσα, όχι γιατι είμαι ον μη πολιτικοποιημένο (μη μπερδεύουμε τους όρους, πολιτικοποιημένος δεν σημαίνει κομματικοποιημένος) και αμέτοχος στα κοινά, αλλά γιατί εδώ μέσα «την ψάχνω μοτοσικλετιστικά» και μόνο…



+++++

πρωτη φορα ποσταρω σε αυτα του ειδους τα θρεντ μονο και μονο για να πω τη γνωμη μου για την υπαρξη τους.

Οπως τα ειπε ο φιλος πανω εδω ειναι μοτο.γρ/ και πρεπει να ασχολουμαστε με οτιδηποτε εχει να κανει γυρω απο αυτη. Μακρια ολα τα αλλα. Οποιος θελει να κανει κουβεντα για πολιτικα η οτιδηποτε αλλο, καλο ειναι να ψαξει να βρει φορουμ οπως καφενειο.γρ για γενικες διαμαχες-απειλες-ξυλο

εδω μας ενωνει η μοτοσυκλετα και δε μας χωριζει τιποτε αλλο!

κι ενα τελευταιο

:a15:

MikeG
11/12/2008, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit

αυτό το μέρος (το φόρουμ) για μένα δεν είναι για οτιδήποτε άλλο πέραν της μοτοσυκλέτας (και αυτό είναι παράπονο/πρόταση/σχόλιο προς διαχειριστές και μοντς).
Συχνά πυκνά απείχα και θα απέχω απο σοβαρές συζητήσεις κοινωνικού – πολιτικού ενδιαφέροντος εδώ μέσα, όχι γιατι είμαι ον μη πολιτικοποιημένο (μη μπερδεύουμε τους όρους, πολιτικοποιημένος δεν σημαίνει κομματικοποιημένος) και αμέτοχος στα κοινά, αλλά γιατί εδώ μέσα «την ψάχνω μοτοσικλετιστικά» και μόνο…


Αρχικά δημιουργήθηκε από MG
+++++

πρωτη φορα ποσταρω σε αυτα του ειδους τα θρεντ μονο και μονο για να πω τη γνωμη μου για την υπαρξη τους.

Οπως τα ειπε ο φιλος πανω εδω ειναι μοτο.γρ/ και πρεπει να ασχολουμαστε με οτιδηποτε εχει να κανει γυρω απο αυτη. Μακρια ολα τα αλλα. Οποιος θελει να κανει κουβεντα για πολιτικα η οτιδηποτε αλλο, καλο ειναι να ψαξει να βρει φορουμ οπως καφενειο.γρ για γενικες διαμαχες-απειλες-ξυλο

εδω μας ενωνει η μοτοσυκλετα και δε μας χωριζει τιποτε αλλο!

κι ενα τελευταιο

:a15:


Σε όλα τα παραπάνω συμφωνώ 100%. & ο λόγος που απάντησα στο thread με τη δολοφονία, ήταν γιατί πραγματικά είχα εξοργιστεί.
Πολλές φορές έχω γράψει τα παραπάνω, ιδιαίτερα στο πρόσφατο παρελθόν, αναφέροντας ότι στο φόρουμ πλέον βλέπεις κυρίως μόνο διαμάχες. Έχω επικριθεί βέβαια για αυτό, μιας & πολλοί έχουν άλλη άποψη για τη φύση των θεμάτων που θα πρέπει να συζητιούνται, όμως οι απόψεις τους είναι σεβαστές.

Όμως επιτέλους ας μιλήσουμε μόνο (κυρίως) για τα μπ@ρδελομηχανάκια μας.
Εδώ μέσα δε θέλουμε να μεταφέρουμε την "εξωτερική" ζωή μας.
Εδώ μέσα είμαστε για να ξεφεύγουμε από όλα τα άλλα.

Άντε παλικάρια μου!!

:beer: :beer:

NikosKK
11/12/2008, 12:59
Δεν αφήνετε το μπλα μπλα κύριοι να πάτε να κάνετε παρέα στα μαθητούδια που κάνουν καθηστική διαμαρτυρία στη Μεσογείων αντι να σχολιάζετε ξανά και ξανά τα μαργαριτάρια του Vestroma και το μπάχαλο που δημιούργησαν?

road spirit
11/12/2008, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Το θεμα ειναι τι λες ή πως το λες;

Εγω πραγματικα αν δεν υπηρχε το εικονιδιο :a57: παιζει να εβριζα τον Vestroma πολυ ασχημα με αυτα που διαβασα...

Μην βαζουμε τον τροπο γραφης πανω απο το περιεχομενο,ειναι μεγαλο λαθος να καταδικαζουμε καποιον με το σκεπτικο δεν διατυπωσε κοσμια την αποψη του οταν αυτα που διαβαζει ξεπερνουν καθε οριο λογικης,ηθικης και αξιοπρεπειας.

mats, δεν αναφερόμουν απλά σε τρόπο γραφής. Προφανώς και αναφερόμουν στο περιεχόμενο.

και η απάντηση σου, όπως και αυτή ακριβώς η δική μου, χαρακτηρίζει κάτι που ήθελα να θίξω. Ότι το ίδιο μπορεί να σκεφτόμαστε, αλλά έτσι όπως γράφουμε (όχι εγω και εσυ συγκεκριμένα, αλλά όλοι μας) δεν καταλαβαινόμαστε και αντιθέτως, παρεξηγιόμαστε εύκολα. Αν σε αυτή την αδυναμία προσθέσουμε και συναισθήματα θυμού ή οτιδήποτε άλλο μας απομακρύνει απο ψύχραιμη και οχι βιαστική απάντηση... ε.... αντίο φόρουμ....

DimChios
11/12/2008, 13:01
:sad: ποσες φορες εχω γραψει οτι με κουρασατε και σας παρακαλω να σταματησετε αυτη την κατρακυλα και ποσες με γραψατε στ @@δια σας?

:sad:

johnpan
11/12/2008, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
Δεν αφήνετε το μπλα μπλα κύριοι να πάτε να κάνετε παρέα στα μαθητούδια που κάνουν καθηστική διαμαρτυρία στη Μεσογείων αντι να σχολιάζετε ξανά και ξανά τα μαργαριτάρια του Vestroma και το μπάχαλο που δημιούργησαν?

:beer:

mats8282
11/12/2008, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
[B]mats, δεν αναφερόμουν απλά σε τρόπο γραφής. Προφανώς και αναφερόμουν στο περιεχόμενο./B]

Δεν τα εγραψα για τα δικα σου αλλα για τον Tpap :)

Τελος παντων,δεν μου πεφτει λογος και λαθος εκανα που μιλησα σε αυτο το θεμα.Επρεπε να σεβαστω την αποφαση των υπευθυνων οπως και ολοι μας,ισως με κανα πμ να ηταν πιο σωστο να εκφρασω την οποια αντιθεση.

:wave2:

700_Thespieis
11/12/2008, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Ξέρετε πόσο εύκολο είναι βρίσεις κάποιον, να τον προσβάλεις με τον χειρότερο τρόπο μέσα σε ένα καθ'όλα "καθωσπρέπει" ποστ; Η συνταγή απλά προϋποθέτει χαμόγελο, ψυχραιμία, κώφωση (ή τύφλωση) προς άλλα ποστ, στοιχειώδες συντακτικό, μια-δυο δόσεις πιασάρικων λημμάτων για άρωμα καλλέργειας στα λύματα και μερικά εμότικονς για κερασάκια. Αν καταφέρεις να διαλύσεις τα νεύρα κάποιων ώστε να ψηθούν στους 180 βαθμούς και να σε βρίσουν εντέλει, τα κατάφερες. Και κερνάς και τους ανυποψίαστους εκλαιράκια πολιτισμού προς πάταξη των οξύθυμων του διαδικτύου.

Το παράδειγμα λειτουργεί και με την εκδοχή του κλόουν σε παιδικό πάρτι.

Το κακό με τα φόρουμ είναι ότι λες "δε θα γράψω, δε θα γράψω" και ανοίγεις το θρεντ μετά από δυο μέρες και λες "μανούλα μου, τι φόρουμ είναι τούτο;", όλοι έτσι είναι εδώ μέσα; Κάτσε να πω κι εγώ κάτι να φανεί ότι υπάρχει κι άλλη μεριά. Να το γράψω κι άλλη μία γιατί πολύ το διαβάζω αυτό το "(whatever)" και μοιάζει να κυριαρχεί.. Και μετά σκέφτεσαι, ποιος ο λόγος.. Καλύτερα να μιλούσαμε μόνο για μηχανές. Αλλά μετά βρίσκεσαι μια Δευτέρα στο δέλεαρ και κοιτάς τον διπλανό σου και λες "τι είναι τούτος τώρα; Συνάδελφος μηχανοτέτοιος ή υποψήφιο πτυελοδοχείο;" Κι αντε, αν είσαι στο δέλεαρ πάει καλά.. σηκώνεσαι και φεύγεις. Μόνο μη βρεθείς 673 χιλιόμετρα μακρυά από την έδρα σου, εκδρομή με παρέα τα τσακάλια...



Επιτελους!!
+1000

THEOD
11/12/2008, 13:23
Εμένα με αρέσει πολύ όταν κλειδώνεται ένα ποστ επειδή έχει "παρεκτραπεί" και μετά ανοίγονται άλλα για να λύσουν τις διαφορές τους οι "παρεκτεπομένοι"... :lol:

zephyr1
11/12/2008, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Εμένα με αρέσει πολύ όταν κλειδώνεται ένα ποστ επειδή έχει "παρεκτραπεί" και μετά ανοίγονται άλλα για να λύσουν τις διαφορές τους οι "παρεκτεπομένοι"... :lol:

Με καταληξη , να κλειδωθει.:lol:

Tpap
11/12/2008, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Εμένα με αρέσει πολύ όταν κλειδώνεται ένα ποστ επειδή έχει "παρεκτραπεί" και μετά ανοίγονται άλλα για να λύσουν τις διαφορές τους οι "παρεκτεπομένοι"... :lol:

Όντως έχει πολύ πλάκα. Φαντάζομαι να γέλασες και εσύ όσο και εγώ.


Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Δεν τα εγραψα για τα δικα σου αλλα για τον Tpap :)

Κάπως μπερδεύτηκες, δεν μίλησα πουθενά για τρόπο γραφής ή/και περιεχόμενο. :wave2:

BILLY FILTH
11/12/2008, 14:00
πολλές :beer: σε όλους τους φίλους εδώ μέσα.

Έχω διαβάσει όλο το θέμα για το παληκάρι οπότε ξέρω τι παίζει.

Μπορεί να μην γράφω πλέον αλλά παρακολουθώ.

Θα πω μερικά πραγματάκια για όσους έχουν όρεξη να διαβάσουν.

1) Στο forum αυτό δεν πληρώνει κανείς φράγκο εκτός από αυτούς που το συντηρούν, οπότε αν θέλουν να διώξουν κάποιον δε θα σε ρωτήσουν. Αν δε σου αρέσουν οι πράξεις τους απλά μη συμμετέχεις (πολλοί το έχουν κάνει κατά καιρούς).

2) Το τι άποψη έχει ο καθένας είναι δικό του θέμα και κανείς δεν μπορεί να του πει ότι είναι λάθος (διαφορετικά κάτσε και μίλα με αυτούς που συμφωνούν μαζί σου και γράψε τους άλλους). Το να προσπαθείς όμως να την επιβάλλεις έμμεσα ή άμεσα δεν είναι σωστό.

3) Ένα παιδί δολοφονήθηκε και είναι μέγα έγκλημα όπως έγκλημα είναι και να διαλύεις την περιουσία του άλλου για να βγάλεις τα όποια κοινωνικοπολιτικά σου απωθημένα.

4) Όπως το παληκάρι προκάλεσε με την επιμονή του στο "ότι έκαναν στο παιδάκι καλώς το έκαναν", αρκετοί εδώ μέσα κατά καιρούς επιμένουν να προσβάλλουν αλλήλους όπως πχ : " ρε παιδιά ανάβει ένα λαμπάκι" και να απαντά ο άλλος "τι είπες τώρα ρε μεγάλε γαμησέ μας" (και μάλιστα να απαντά εριστικά σε τέτοιου είδους ερωτήματα συνέχεια). Δεν έχει ίδια βαρύτητα αλλά δεν παύει να είναι "ανάρμοστη" συμπεριφορά.
Οπότε αν είναι, να κάνετε ban και αυτούς αλλά και τους άλλους που επιμένουν συστηματικά στις διάφορες απόψεις τους, ανεξαρτήτως περιεχομένου και θέματος σε σημείο πρόκλησης και προσβολής.

5) Σε καμμία περίπτωση δεν υποδεικνύω σε κανέναν πως να διοικεί το forum του αλλά, αν είναι να απαντήσεις για ποιο λόγο κάποιος τρώει ban, φρόντισε να έχεις πράξει ανάλογα και σε άλλες περιπτώσεις, ανεξαρτήτως αν το θέμα ήταν (σαφώς) κατώτερο από το θάνατο ενός πιτσιρικά.


Υ.Γ.1 : Σε όλους τους φίλους εδώ μέσα που γνωριζόμαστε από κοντά (και σε όσους τυχόν γνωρίσω στο μέλλον) κανονίστε καμιά βόλτα γιατί πολύ έχει πήξει το μυαλό μας με όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας.

Υ.Γ.2 : Αν κάποιος απαντήσει στα λεγόμενά μου και δεν του απαντήσω δεν τον θεωρώ κατώτερο ον, ούτε τον γράφω απλά δεν θα έχω δει τι έγραψε.

Επικεντρωθείτε σε αυτά που μας ενώνουν ως κοινότητα και όχι σε αυτά που μας χωρίζουν.

:wave2:

ZZRakias
11/12/2008, 14:59
Παντως σε αλλα φορα που δεν κλειδωθηκε το θεμα γινεται και γαμω τις κουβεντες... Δεν θα πω κατι για την κουλτουρα του συγκεκριμενου φορουμ γιατι δεν συμμετεχω η αληθεια να λεγεται... Αυτοι που γραφουν εδω σιγουρα τους εκφραζει και καλα κανουν...

Απλα... Η μηχανη ειναι απλως το μεσον... Ο ανθρωπος ειναι ο λογος...

EDIT: Παντως μην ανυσηχειτε ο Κυριακος τα τρωει τα καντηλια του και διπλα... :cool:

LsKostas
11/12/2008, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από ZZRakias


EDIT: Παντως μην ανυσηχειτε ο Κυριακος τα τρωει τα καντηλια του και διπλα... :cool:

Aν εχει την ιδια αντιληψη με τον Vestroma για την δολοφονια καλα κανουν και τον καντηλιαζουν ...

liakaros
11/12/2008, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Aν εχει την ιδια αντιληψη με τον Vestroma για την δολοφονια καλα κανουν και τον καντηλιαζουν ...

Να σου πω μονο οτι ευχηθηκε σε μια κοπελιτσα(αφου πρωτα την ειπε βρωμιαρα),η επομενη σφαιρα μπατσου να ειναι στο δικο της κεφαλι... :rolleyes:

Elle
11/12/2008, 15:42
Διαφωνώ καθέτως για την απαγόρευση του Vestroma γιατί είναι ένα μέλος
που κρατά ζωντανό πάντα το πνεύμα και το χιούμορ του. Δεν μίσησε και
δεν ειρωνεύτηκε ποτέ κανένα μέλος του moto.gr! Κέρδισε πολύ σύντομα
την εκτίμησή μου όπως και πολλά άλλα μέλη, που πραγματικά είναι πολύ
αξιόλογα άτομα. Όμως ο Vestromas κέρδιζε την εκτίμηση αρκετών μελών
με πολύ ξεχωριστό τρόπο. Κι όπως όλα τα ξεχωριστά πράγματα που πλουτίζουν
την ψυχή της κάθε προσωπικότητας η οποία κρύβεται πίσω από ένα nickname,
έτσι κι ο Vestromas είχε και κάποιες προσωπικές απόψεις κάπως διαφορετικές
από την κοινή γνώμη των μελών του moto.gr! Αν κάποιος πιστεύει πως οι
διαφορετικές ή παράξενες απόψεις απο μας είναι αιτία για ban, τότε ο αναμάρτητος
ή αυτός που είχε κάποτε διαφορετική άποψη σε κάποιο ζήτημα που τέθηκε
στο moto.gr, τότε πρώτος τω λίθω βαλέτω!

LsKostas
11/12/2008, 15:46
O κοσμος το χει τουμπανο και μεις κρυφο καμαρι ...

Καποιος εβαλε και φωτο παραπανω αν θυμαμαι καλα.




Απο in.gr

Καταγγελία πολιτών για τους "κουκουλοφόρους"

Αίσθηση προκαλεί το δημοσίευμα των Νέων, για «συνεργασία» κουκουλοφόρων με την ΕΛ.ΑΣ. Σύμφωνα με την εφημερίδα, ο φωτογραφικός φακός συνέλαβε κουκουλοφόρους να έχουν αγαστή συνεργασία με δυνάμεις της ΕΛ.ΑΣ., ενώ άλλοι κουκουλοφόροι να αναλαμβάνουν τις συλλήψεις διαδηλωτών.

Αρχικά στην οδό Κολοκοτρώνη εμφανίστηκε ομάδα ανθρώπων ντυμένων με πολιτικά, οι οποίοι είχαν φιλική κουβέντα με αστυνομικούς διμοιρίας των ΥΜΕΤ που βρισκόταν εκεί.

Οι περισσότεροι από τους «πολίτες» φορούσαν κουκούλες, ενώ τουλάχιστον ένας από αυτούς φωτογραφήθηκε κρατώντας ένα λευκό ρόπαλο.

Όπως καταγγέλλουν πολίτες που συμμετείχαν στο συλλαλητήριο, «άτομα ντυμένα με πολιτικά προκαλούσαν κατά τη διάρκεια των επεισοδίων, κρατούσαν πέτρες και αυτοσχέδια όπλα στα χέρια τους, ενώ την ίδια ώρα πραγματοποιούσαν και συλλήψεις».