PDA

View Full Version : αγορα νεου v-strom



calmen
11/12/2008, 11:22
εαν και παρατηρω καιρο το φορουμε ειναι το πρωτο ποστ που κανω,
αποφασισα να παρω το v-strom 650.
εαν και ειναι η πρωτη μου μηχανη (κατι παπακια /σκουτερακια)
αποφασισα να παρω καινουργια και οχι μεταχειρισμενη μιας και η διοφαρα ειναι κοντα στα 2000 $
.το θεμα ειναι οτι πριν κανενα μηνα η τιμη ειναι στα 7200 τωρα πηγε στα 7600...
παιζει να παει και αλλο πανω...εδω λενε για κριση και τα ανεβαζουν..??
απο οποιο μαγαζι το παρω το ιδιο ειναι??σε ενα δυο που ρωτησα σχεδον τα ιδια μου ειπαν..και απο εχτρα μιαβαλιτσα 47 ή 52 ,χουφτες καγκελα.
συναγερμο να βαλω απο το μαγαζι που θα παρω?περιπου 300$

painterakis
11/12/2008, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από calmen
εαν και παρατηρω καιρο το φορουμε ειναι το πρωτο ποστ που κανω,
αποφασισα να παρω το v-strom 650.
εαν και ειναι η πρωτη μου μηχανη (κατι παπακια /σκουτερακια)
αποφασισα να παρω καινουργια και οχι μεταχειρισμενη μιας και η διοφαρα ειναι κοντα στα 2000 $
.το θεμα ειναι οτι πριν κανενα μηνα η τιμη ειναι στα 7200 τωρα πηγε στα 7600...
παιζει να παει και αλλο πανω...εδω λενε για κριση και τα ανεβαζουν..??
απο οποιο μαγαζι το παρω το ιδιο ειναι??σε ενα δυο που ρωτησα σχεδον τα ιδια μου ειπαν..και απο εχτρα μιαβαλιτσα 47 ή 52 ,χουφτες καγκελα.
συναγερμο να βαλω απο το μαγαζι που θα παρω?περιπου 300$
καλως ηρθες στη παρεα μας.
πιστευω να μιλας για ? και οχι $,ε;
(ασχετο,αν θες να γραψεις ? τοτε πατα ALTGR+E)

αν σου δινουν 47 ή 52 λιτρα βαλιτσα βαλε την 52 ωστε να χωρανε ανετα 2 κρανη και οταν πας καμια βολτα τα 5 λιτρα σε μια μηχανη ειναι υποθεση.
η τιμη της θα ανεβει στα 8000?+ οχι λογο κρισης αλλα λογο ¥ (γιεν)
εγω θα σου προτινω κατι... αν βρεις το Κ8 παρτο,κανει 7200? και ειναι το ιδιο ΑΚΡΙΒΩΣ με το Κ9.
το θεμα ειναι τι χρωμα το θελεις,αν το θες ασπρο ή πορτοκαλι τοτε Κ9.
αν θες μαυρο τοτε παρε το Κ8 αν και τα μαυρα διαφερουν (Κ8: ματ , Κ9: γυαλιστερο)

calmen
11/12/2008, 13:28
ναι για ευρω μιλουσα..
ο ενασ μου δινε 47 και ο αλλοσ 52
για να παρω το κ8 που που θα το βρω?ολα τα suzuki moto πρεπει να εχουν μονο κ9 ε??

VALAS V-STROM
11/12/2008, 19:17
Oχι υπάρχουν και τα K8 με μια αύξηση στην τιμή των 400 ευρώ περίπου:beer:

Elle
11/12/2008, 22:33
Παραεισαγωγής, βρες με 6,800!! Κ8 ή Κ9. Το μαύρο ματ Κ8 παίζει να έχει εξαντληθεί!

calmen
11/12/2008, 23:56
γιατι δεν εχω ιδεα τι ειναι τα " παρε εισαγωγης"??
τι διαφορα εχουν??στην εγγυηση?
και ξερετε καποιο μαγαζι να παω να ρωτησω αθηνα..??

menelaostdm900
19/12/2008, 16:03
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΜΟΛΙΣ ΕΓΓΡΑΦΗΚΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΣΑΙΤ.
Ο ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΑΓΟΡΑΣΕ ΕΝΑ V STROM 650 ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΟΝΤΕΛΛΟ 2009.ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ Η ΙΔΙΑ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΨΑΧΤΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ.

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΒΥΝΙΟΥ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ,ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ.
ΕΙΝΑΙ Ο ΠΙΟ ΣΩΣΤΟΣ.
ΤΙ ΦΟΛΑ ΦΑΓΑΜΕ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ.ΟΛΟΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ!!!

ΠΗΡΕ ΛΟΙΠΟΝ ΔΩΡΑ ΤΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΜΕΤΑ,ΚΡΑΝΟΣ ΑΝΟΙΓΟΜΕΝΟ AIROH,ΒΑΛΙΤΣΑ GIVI ΓΙΑ ΔΥΟ ΑΝΟΙΓΟΜΕΝΑ ΚΡΑΝΗ 46 ΛΙΤΡΩΝ,ΜΠΑΓΚΣΤΕΡ ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ,ΚΑΓΚΕΛΑ GIVI,ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ,ΓΑΝΤΙΑ ΚΑΙ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ.ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ.
ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ.

ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ ΜΑΚΗ!!:beer:

choropan
23/12/2008, 02:25
Κάτι ανάλογο κάνει και ο Τερζής στη Θεσσαλονίκη.Αυτός δίνει 1000? δωροεπιταγή να διαλέξεις ότι θες για τη μηχανή ή για σένα.Οι τιμές της δωροεπιταγής είναι λίγο τσιμπημένες αλλά πάνω κάτω τα ίδια έρχονται

domiemic65
26/12/2008, 09:58
Για ρίξε και μια ματιά και στην Suzuki στην Γαλατσίου (σε μένα είχε κάνει την καλύτερη προσφορά με τα αξεσουαρ που ακριβως ήθελα.... χωρίς καμία αλλαγή

prezakis
28/12/2008, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Παραεισαγωγής, βρες με 6,800!! Κ8 ή Κ9. Το μαύρο ματ Κ8 παίζει να έχει εξαντληθεί!

Χρόνια πολλά σε όλους,
Θα σε ρωτήσω κι εγώ το ίδιο... "Ποιες διαφορές έχουν τα παρα-εισαγωγής με τα εκ Ιαπωνίας εισαγώμενα?"
Πριν σε ζαλίσω με τις ερωτήσεις μου απευθύνθηκα σε κάνα δυο φιλαράκια μου που ασχολούνται με το δίτροχο χόμπυ και μου είπαν ότι το παρα-εισαγωγής μοντέλο δεν παρασκευάζεται σε εργοστάσιο της Ιαπωνίας άλλα σε καμιά Αγγλία-Γερμανία-Τουρκία και επομένως έρχεται χωρίς service book. Σε ερώτηση μου, αν υπάρχει ποιοτικά καμιά διαφορά, γνώμη τους ήταν πως όχι. Αλλά κανένας τους δεν είχε προσωπικό παράδειγμα για να είναι 100% σίγουρος. Υπάρχει κάποιος που να έχει προσωπική εμπειρία να μας διαλευκάνει το θέμα?
Καλές γιορτές και το 2009 να φέρει ευτυχία και (ιδίως για τα μέλη-καβαλάριδες του φόρουμ) υγεία σε όλους!

P.S.:"Το Κ9 είναι το μοντέλο του 2009 και το Κ8 του 2008 και η διαφορά τους είναι μονάχα στο χρώμα(Κ9 γυαλιστερό - Κ8 Ματ)?"

Elle
28/12/2008, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από prezakis
Χρόνια πολλά σε όλους,
Θα σε ρωτήσω κι εγώ το ίδιο... "Ποιες διαφορές έχουν τα παρα-εισαγωγής με τα εκ Ιαπωνίας εισαγώμενα?"
Πριν σε ζαλίσω με τις ερωτήσεις μου απευθύνθηκα σε κάνα δυο φιλαράκια μου που ασχολούνται με το δίτροχο χόμπυ και μου είπαν ότι το παρα-εισαγωγής μοντέλο δεν παρασκευάζεται σε εργοστάσιο της Ιαπωνίας άλλα σε καμιά Αγγλία-Γερμανία-Τουρκία και επομένως έρχεται χωρίς service book. Σε ερώτηση μου, αν υπάρχει ποιοτικά καμιά διαφορά, γνώμη τους ήταν πως όχι. Αλλά κανένας τους δεν είχε προσωπικό παράδειγμα για να είναι 100% σίγουρος. Υπάρχει κάποιος που να έχει προσωπική εμπειρία να μας διαλευκάνει το θέμα?
Καλές γιορτές και το 2009 να φέρει ευτυχία και (ιδίως για τα μέλη-καβαλάριδες του φόρουμ) υγεία σε όλους!

P.S.:"Το Κ9 είναι το μοντέλο του 2009 και το Κ8 του 2008 και η διαφορά τους είναι μονάχα στο χρώμα(Κ9 γυαλιστερό - Κ8 Ματ)?"

Ασφαλώς όχι. Γιατί θέλεις να πεις οτι έχουν πάρα πολλά εργοστάσια σε πολλά κράτη
που παράγουν V-Strom; Όχι ασφαλώς. Τα παραεισαγωγής είναι ασφαλώς τα ίδια,απλά
δεν περνάνε από το στρατόπαιδο του Σφακιανάκη. Δε σε καλύπτει δηλαδή η εγγύηση
του Σφακιανάκη, αλλά θα σε καλύψει η εγγύηση από το κατάστημα παραεισαγωγής
που θα σου δοθεί.

subman21
28/12/2008, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από prezakis
Χρόνια πολλά σε όλους,
P.S.:"Το Κ9 είναι το μοντέλο του 2009 και το Κ8 του 2008 και η διαφορά τους είναι μονάχα στο χρώμα(Κ9 γυαλιστερό - Κ8 Ματ)?"

Χρόνια Πολλά και καλωσόρισες

Η μία διαφορά είναι αυτή που αναφέρεις
Η δεύτερη είναι τα αυτοκόλλητα
Η τρίτη είναι τα πλαστικά των φλάς (Κ8 πορτοκαλί - Κ9 λευκά)
Η τέταρτη είναι το πλαστικό κάλυμμα της εξάτμισης (Κ8 ασημί - Κ9 μαύρο(μόνο στο μαύρο και το πορτοκαλί))

Η πέμπτη και σημαντικότερη για εμένα Κ8 7200? - Κ9 7600? και άνω

P.S. Τα μαύρα Κ8 έχουν ξεπουλήσει εδώ και καιρό.:wave2:

calmen
28/12/2008, 15:15
k8 με 7200 που??ξερεισ κανενα μαγαζι??

prezakis
28/12/2008, 18:29
Σκέφτομαι να πάρω μεταχειρισμένο 1-2 ετών ή το Κ8. Μετά τις γιορτές θα πάρω την απόφαση. Μέχρι τότε ελπίζω να έχει έρθει κανένα Κ8 μαύρο .

kostkats
02/01/2009, 01:21
Γειά σας,
είμαι κάτοχος ενός honda shadow 50cc και λέω να μεγαλώσω.
Μετά από πολύ σκέψη και με άσπρους κροτάφους αποφάσισα να καβαλήσω ένα vstrom 650
Περιμένω βέβαια να πιάσουν οι ζέστες πρώτα αλλά μια και μένω στην επαρχία, Ιωάννινα συγκεκριμένα θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις.
Vstrom k9 black αντιπροσωπίας ή παραεισαγωγής?
Καμιά καλή προσφορά γνωρίζετε?
Η αγορά θα είναι με δόσεις.
Να περιμένω μήπως το Κ9 βγάλει προβλήματα ή να προχωρίσω άμεσα?
και ότι άλλο θέλετε να με συμβουλέψετε.

mikios400
02/01/2009, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostkats
Γειά σας,
είμαι κάτοχος ενός honda shadow 50cc και λέω να μεγαλώσω.
Μετά από πολύ σκέψη και με άσπρους κροτάφους αποφάσισα να καβαλήσω ένα vstrom 650
Περιμένω βέβαια να πιάσουν οι ζέστες πρώτα αλλά μια και μένω στην επαρχία, Ιωάννινα συγκεκριμένα θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις.
Vstrom k9 black αντιπροσωπίας ή παραεισαγωγής?
Καμιά καλή προσφορά γνωρίζετε?
Η αγορά θα είναι με δόσεις.
Να περιμένω μήπως το Κ9 βγάλει προβλήματα ή να προχωρίσω άμεσα?
και ότι άλλο θέλετε να με συμβουλέψετε.

συγχαρητήρια για την απόφασή σου.. δεν θα τη μετανιώσεις.....
γενικώς καλύτερα αντιπροσωπείας αλλά αυτό σηκώνει πολύ συζήτηση.....
Προσφορά δεν ξέρω να σου πω, αλλά γενικός κανόνας είναι πως το χειμώνα κάνουν αμήν κ πως να πουλήσουν κομμάτια (κοιτώς βαράνε μύγες) οπότε καλυτερεύουν κ οι προσφορές.
Το Κ3-4-5-6-7-8 δεν έχει βγάλει προβλήματα, εκτός κάτι λίγα, κ δεν έχει αλλάξει σχεδόν καθόλου στο Κ9, θα το "ρίσκαρα" με κλειστά μάτια.... ουσιαστικά είναι Κ8 με άλλο χρώμα κ ατυοκόλλητα (ας με διορθώσει κάποιος)
άλλες συμβουλές: καλές βόλτες κ πάντα ορθός! Να προσέχεις γιατί δεν είναι παπί κ το βάρος του θέλει συνήθεια. :wave2:

kostkats
02/01/2009, 22:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikios400
συγχαρητήρια για την απόφασή σου.. δεν θα τη μετανιώσεις.....
....
άλλες συμβουλές: καλές βόλτες κ πάντα ορθός! Να προσέχεις γιατί δεν είναι παπί κ το βάρος του θέλει συνήθεια. :wave2:

Σε ευχαριστώ, τη χρειάζομαι την ενθάρρυνση για να διώξω τελείως από τη σκέψη την cbf600 που σύγκρινα με τη strom:beer:

dionhaya
03/01/2009, 09:54
και εγώ είχα το v-strom ωραίο μηχανάκι με τα γκάζια του και τα ταξιδάκια του ....παρτο παρτο
άντε καλούς δρόμους να έχεις


151514

thabil0655
09/01/2009, 10:13
Καλημέρα παίδες, καλη χρονιά και καλά ταξίδια σε όλους...
Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με το V strom 650 καθώς μου αρέσει πάρα πολύ και είμαι ''ζεστός'' στο να αγοράσω μια τους επόμενους 1-2 μήνες, αλλά με έχουν προβληματίσει τα κατα καιρούς αρνητικά σχόλια που έχω ακούσει απο φίλους και απο μηχανικούς της περιοχής μου.
Ακούω οτι ''βγάζει'' μηχανικά προβλήματα ακόμα και στα πρώτα 1000 χλμ γι'αυτό θα ήθελα τη γνώμη απο άτομα που έχουν το συγκεκριμένο μοντέλο. Πραγματικά θα βοηθήσει για να σχηματίσω ολοκληρωμένη άποψη!
Σημείωση: Αν μπορείτε να επισημάνετε διαφορές Κ8 και Κ9. Έχει να κάνει με μοντέλα 2008 & 2009?
Ποιό είναι καλύτερο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

mikios400
09/01/2009, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από thabil0655
....Ακούω οτι ''βγάζει'' μηχανικά προβλήματα ακόμα και στα πρώτα 1000 χλμ ....

????? :eyepop: :eyepop: :eyepop: :uplate: :uplate: :hypnotize :hypnotize ?????
Εγώ το πήρα γιατί άκουγα παντού ότι ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ προβλήματα..... κ μετά 10κ χλμ σε 6 μήνες αρχίζω να συμφωνώ. :D



Αρχικά δημιουργήθηκε από thabil0655
[B]Σημείωση: Αν μπορείτε να επισημάνετε διαφορές Κ8 και Κ9. Έχει να κάνει με μοντέλα 2008 & 2009?
Ποιό είναι καλύτερο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

χρώματα.... μόνο. Απο κει κ ύστερα το Κ9 έχει καλύτερη αξία μεταπώλησης. :wave2:

thabil0655
09/01/2009, 11:55
Συμφωνείς οτι βγάζει ή οτι δεν βγάζει προβλήματα? Δεν καταλαβα...

mikios400
09/01/2009, 13:58
οτι ΔΕΝ βγάζει... :nono:

nik7119
09/01/2009, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από thabil0655
Συμφωνείς οτι βγάζει ή οτι δεν βγάζει προβλήματα? Δεν καταλαβα... παρε κανα aprilia να εχεις το κεφαλι σου υσηχο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

calmen
09/01/2009, 14:16
http://www.naxter.gr/index.php?act=viewProd&productId=391&ccSID=300b7e2e24658b9bc98c7444449b74ea

μου ειπε 6900 σκετο και 7400 με καγκελα βαλιτσα συναγερμο χουφτες,πως μπορω να μαθω εαν η μηχανη εχει εγγυηση απο σφακιανακη?

Linkin Park
11/01/2009, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από calmen
http://www.naxter.gr/index.php?act=viewProd&productId=391&ccSID=300b7e2e24658b9bc98c7444449b74ea

μου ειπε 6900 σκετο και 7400 με καγκελα βαλιτσα συναγερμο χουφτες,πως μπορω να μαθω εαν η μηχανη εχει εγγυηση απο σφακιανακη?


PHRA THLEFONO...........OXI FILEMOU DEN EXEI EGGYHSH SFAKIANAKH EINAI PARAEISAGWGHS..!!!

KAI KATI AKOMA GIA OSOUS DEN XEROUN.
TO K9 EXEI ALLH MIA DIAFORA ME TO K8 KAI EINAI OTI EXEI DIANOMEA STA ABS ENNW TO K8 DEN EIXE.....AYTO BOHTHAEI OTAN PATAS MONO MPROSTINO PIANEI KAI TO PISW..!!
APOTI RWTHSA AYTH H DIAFORA STOIXHZEI ARKETA LEFTA......PSAXTETO..!!!

EXW BREI TO K8 ME 7200 ALLA DE LEEI ME TIPOTA.............KAI PERNW TO K9 !!!!

calmen
11/01/2009, 13:32
σε ευχαριστω,γενικα πωσ μπορω ναξερω εαν εχει εγγυηση απο σφακιανακη?

Linkin Park
11/01/2009, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από calmen
σε ευχαριστω,γενικα πωσ μπορω ναξερω εαν εχει εγγυηση απο σφακιανακη?

APO MEGALA MAGAZIA STO LENE AN EXEI EGGYHSH SFAKIANAKH H OXI...........ALLIWS PANE MESA....!!!
KIEGW TO PERIMENW......MONO MH KANEIS TO EGLIMA GIA 400 EYRW NA PAREIS TO K8.
KAI META APO KAMPOSO KAIRO SOURXETE ENA SERVICE MANUAL APO TO SFAKIANAKH..
THA PROTEINA APO VINIO.....TAXW PSAXEI OLA EXW KANEI POLLA XILIOMETRA APO MAGAZI SE MAGAZI.............O POIO AXIOPISTOS KAI ME POLLA DWRA EINAI O VINIOS.....!!!!

calmen
11/01/2009, 13:39
που ειναι ο βινιος..??εγω θα κανω την αγορα μεσα στην βδομαδα,εχω ακουσει και για τον υφαντη στους αγιους αναργυρους

Linkin Park
11/01/2009, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από calmen
που ειναι ο βινιος..??εγω θα κανω την αγορα μεσα στην βδομαδα,εχω ακουσει και για τον υφαντη στους αγιους αναργυρους

KIEKEI PHGA KAI STON ARGYRIOU PHGA KAI PANTOU................OSA DEINEI O VINIOS DE TA DEINEI O YFANTHS.................XERW TI LEW.............PHGA APO KONTA KAI EIDA...............EXW KANEI TRELLA XILIOMETRA STO PSAXIMO.............!!!

WWW.MOTOVINIOS.GR

calmen
11/01/2009, 13:44
ωραιος..τι εχτρα σου ειπε?σε ολα τα υποκαταστηματα το ιδιο?θα παω να δω και εγω ευχαριστω παντος

Linkin Park
11/01/2009, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από calmen
ωραιος..τι εχτρα σου ειπε?σε ολα τα υποκαταστηματα το ιδιο?θα παω να δω και εγω ευχαριστω παντος

DES TO SIDE.............GRAFEI TI EXTRA DEINEI...............TA BLEPEIS KIOLAS TAXEI STO MAGAZI......!!!
APO MHXALAKOPOULOU THA ELEGA POU EINAI KAI TA KENTRIKA.....!!!

calmen
11/01/2009, 13:48
ευχαριστω τα ειδα θα παω με στην βδομαδα.καλα ταξιδια να εχουμε!!

Linkin Park
11/01/2009, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Linkin Park
DES TO SIDE.............GRAFEI TI EXTRA DEINEI...............TA BLEPEIS KIOLAS TAXEI STO MAGAZI......!!!
APO MHXALAKOPOULOU THA ELEGA POU EINAI KAI TA KENTRIKA.....!!!

APLA PSAXTO APO AYRIO KIOLLAS GIATI OI TIMES THA ANEBOUN

KALA TAXIDIA NAXOUME.....!!!!

starovas
14/01/2009, 12:03
παρτε και στο 2310314727,!!!!!!!!!!(δεν αναφερω ονομα)Θεσσαλονικη,εχει παραπολυ καλες τιμες και εχει και του 08 και του 09.Ναι ειναι αληθεια οτι τα μηχανακια ανεβαινουν οι τιμες.Να υπολογιζετε τα 1000αρια πανω απο 15000ευρα.Μην φοβαστε για τα λεγομενα ''παραεισαγωγης''.Ενα εργοστασιο υπαρχει μονο και αυτο ειναι στην Ιαπονια.Τοσα χρονια μας τα περνανε χοντρα οι ''αντιπροσωπειες'',καιρος να τα παρουμε πισω...Προβληματα δε βγαζουν τα vstrom.Ρωτηστε με καρινα,καγκελα,χουφτες,μπαγαζιερα,ποσο πανε και προσεξτε αν το παρετε με δανειο ποσο θα βγαινει η δοση.Και μην σας πουνε για εξοδα φακελου,δεν υπαρχει αυτο.Ολες οι τραπεζες δουλευουν με επιτοκιο τελικο στο 12% περιπου.Οποιος σας πει λιγοτερο,λεει μ@#$%&#@ς.Ρωτηστε και ποσο θα σας παρουν στα σερβις,εχω ακουσει για τα 5000χλμ κατι 140αρια,160αρια,για εργατικα μονο 120!!!!!!Να υπολογιζετε στα 1000 και 5000χλμ περι τα 70-80 ευρω.Του 09 πρεπει να βγαινει με τα εξτρα που ανεφερα περιπου στα 7700-7800,για του 08 να υπολογιζετε 300-400 κατω.Του 08 χρωματα μεινανε μπλε,κιτρινα με abs και μερικα μαυρα ματ.Του 09 ασημι,μαυρα,πορτοκαλι και λευκα τον φλεβαρη ξανα!
Παρτε του 08 σε ss με 9000 για τα 600αρια,10000 για τα 750αρια,11500 για τα 1000αρια και τα rizla,hayabusa με 12200 και αφηστε να δουνε τα μοντελα του 09 να μην πουλιουντε και σε 4-5,μηνες να τα ριξουνε παλι.Η κριση δυστυχως χτυπα και την πορτα της μοτοσυκλετας.Ηδη στην Θεσσαλονικη,οπως παρατηρησανε μερικοι,αρχισε με κλεισιμο καποιων καταστηματων στην Κ.Καραμανλη και στη Β.Γεωργιου,η μεταφορα σε ποιο μικρα μαγαζια στις παραλληλες οδους η και πανω στην Καραμανλη.
Καθιστε και μιληστε για ολες τις αποριες σας με τον καταστηματαρχη,απο την συμπεριφορα του και τις αποψεις του θα καταλαβετε πολλα για το προσωπο του.Ειναι καιρος να μας σεβοντε περισσοτερο και να μας εκτιμανε.Η μοτοσυκλετα δεν ειναι οπως το αυτοκινητο.Το ιχ και να μην μας αρεσει εμφανισιακα,το παιρνουμε και το οδηγουμε,η μοτοσυκλετα αν δεν μας κανει αυτο το ΤΙΚ που νιωθουμε οταν την καβαλαμε,δεν την παιρνουμε να την οδηγησουμε.Η μοτοσυκλετα μας ξυπναει,μας ζωντανευει μας εξιταρει,ξεχναμε τα προβληματα μας και ξευφευγουμε απο την καθημερινοτητα.Γουσταρω να μπαινω σε μαγαζι με μοτο και ο πωλητης να νιωθει την ιδια χαρα με μενα που θελω μηχανη και να ρωταω για ολες τις βλακειες και να μα απαντα σ'ολες τις χαζες ερωτησεις μου,οχι να μπαινω καπου και να νιωθω οτι τους ενοχλω επειδη εχουν κατι μουτρα μεχρι κατω.
Απο το 2003 ''παραεισαγωγης'' παιρνω και ολα ειναι μια χαρα.

nik7119
14/01/2009, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από starovas
παρτε και στο 2310314727,!!!!!!!!!!(δεν αναφερω ονομα)Θεσσαλονικη,εχει παραπολυ καλες τιμες και εχει και του 08 και του 09.Ναι ειναι αληθεια οτι τα μηχανακια ανεβαινουν οι τιμες.Να υπολογιζετε τα 1000αρια πανω απο 15000ευρα.Μην φοβαστε για τα λεγομενα ''παραεισαγωγης''.Ενα εργοστασιο υπαρχει μονο και αυτο ειναι στην Ιαπονια.Τοσα χρονια μας τα περνανε χοντρα οι ''αντιπροσωπειες'',καιρος να τα παρουμε πισω...Προβληματα δε βγαζουν τα vstrom.Ρωτηστε με καρινα,καγκελα,χουφτες,μπαγαζιερα,ποσο πανε και προσεξτε αν το παρετε με δανειο ποσο θα βγαινει η δοση.Και μην σας πουνε για εξοδα φακελου,δεν υπαρχει αυτο.Ολες οι τραπεζες δουλευουν με επιτοκιο τελικο στο 12% περιπου.Οποιος σας πει λιγοτερο,λεει μ@#$%&#@ς.Ρωτηστε και ποσο θα σας παρουν στα σερβις,εχω ακουσει για τα 5000χλμ κατι 140αρια,160αρια,για εργατικα μονο 120!!!!!!Να υπολογιζετε στα 1000 και 5000χλμ περι τα 70-80 ευρω.Του 09 πρεπει να βγαινει με τα εξτρα που ανεφερα περιπου στα 7700-7800,για του 08 να υπολογιζετε 300-400 κατω.Του 08 χρωματα μεινανε μπλε,κιτρινα με abs και μερικα μαυρα ματ.Του 09 ασημι,μαυρα,πορτοκαλι και λευκα τον φλεβαρη ξανα!
Παρτε του 08 σε ss με 9000 για τα 600αρια,10000 για τα 750αρια,11500 για τα 1000αρια και τα rizla,hayabusa με 12200 και αφηστε να δουνε τα μοντελα του 09 να μην πουλιουντε και σε 4-5,μηνες να τα ριξουνε παλι.Η κριση δυστυχως χτυπα και την πορτα της μοτοσυκλετας.Ηδη στην Θεσσαλονικη,οπως παρατηρησανε μερικοι,αρχισε με κλεισιμο καποιων καταστηματων στην Κ.Καραμανλη και στη Β.Γεωργιου,η μεταφορα σε ποιο μικρα μαγαζια στις παραλληλες οδους η και πανω στην Καραμανλη.
Καθιστε και μιληστε για ολες τις αποριες σας με τον καταστηματαρχη,απο την συμπεριφορα του και τις αποψεις του θα καταλαβετε πολλα για το προσωπο του.Ειναι καιρος να μας σεβοντε περισσοτερο και να μας εκτιμανε.Η μοτοσυκλετα δεν ειναι οπως το αυτοκινητο.Το ιχ και να μην μας αρεσει εμφανισιακα,το παιρνουμε και το οδηγουμε,η μοτοσυκλετα αν δεν μας κανει αυτο το ΤΙΚ που νιωθουμε οταν την καβαλαμε,δεν την παιρνουμε να την οδηγησουμε.Η μοτοσυκλετα μας ξυπναει,μας ζωντανευει μας εξιταρει,ξεχναμε τα προβληματα μας και ξευφευγουμε απο την καθημερινοτητα.Γουσταρω να μπαινω σε μαγαζι με μοτο και ο πωλητης να νιωθει την ιδια χαρα με μενα που θελω μηχανη και να ρωταω για ολες τις βλακειες και να μα απαντα σ'ολες τις χαζες ερωτησεις μου,οχι να μπαινω καπου και να νιωθω οτι τους ενοχλω επειδη εχουν κατι μουτρα μεχρι κατω.
Απο το 2003 ''παραεισαγωγης'' παιρνω και ολα ειναι μια χαρα. oι τιμες για το 2009 οσο αναφορα την σουζουκι θα παραμεινουν ιδιες?

Tpap
14/01/2009, 13:19
Ελα, εδώ είσαι.

Μην ξεχάσεις τις βαλίτσες, ε..;


152263

calmen
16/01/2009, 13:50
παιδια η διαφορα μεταξυ κ8 με κ9νειναι μονο τα αυτοκολητα????
γιατι θελω να παρω το γκρι και κ9 δεν υπαρχει αλλα κ8 το βρηκα να το παρω ναι η οχι?????

παιδια οποιος ξερει να πει γιατι θα το κλεισω!!!!!

παιζει διαφορα στο αβς γιατι κατι τετοιο διαβασακαπου!!
ο βινιος ειπε καμια!!!!!

starovas
16/01/2009, 14:41
2310314727 EUROMOTO,εχει και Κ8 χωρις abs και Κ9 με abs.Ειναι τα ιδια μηχανακια,μονο τα χρωματα αλλαζουν.Παρε Κ8 χωρις abs,θα σου βγει πιο φθηνο,και με τα λεφτα που θα σου μεινουν,βαζεις καρινα,χουφτες,καγκελα,μπαγαζιερα η συναγερμο!

mikios400
16/01/2009, 16:51
μπα, χωρίς ABS θα έχει πολύ μειωμένη μεταπώληση... επίσης είναι παραεισαγωγής κ όχι αντιπροσωπείας (όλα τα αντιπρ. είναι με στάνταρ ABS) και μπορεί να παίζει θέμα με εγγύηση κλπ... κακώς μεν αλλά ψαξ'το.

takis79
29/06/2009, 15:44
γεια σας παιδια...
μια ερωτηση:απο το 2006 και μετα ολα τα v strom ειναι ιδια εξωτερικα;ή ειχαν καποιες μικρες ..αισθητικες παρεμβασεις;
ευχαριστω!:)

domiemic65
29/06/2009, 17:34
Ξαναλέω για όσους ενδιαφέρονται για αγορά καινούριου αντιπροσωπίας:

Κάντε μια βόλτα απο την Suzuki στην Γαλατσίου.
Εγω το πήρα τέλη Απρίλη του 2008. Τότε μου είχε κάνει την καλύτερη προσφορά μαζι με τα αξεσουάρ που ακριβώς ήθελα. Χούφτες, κάγκελα, βαλίτσα Givi 52lt, ποδιά αλουμινίου, διπλό stand, συναγερμό meta, κάλυμα ντεποζίτου bagster. Όλα όσα δεν λέω μάρκα είναι της Suzuki. Σύνολο 7650?. Δεν θυμάμαι για τα τέλη κυκλοφορίας. Τότε ο Σφακ το έδινε 7200? με χουφτες, κάγκελα, βαλίτσα 46lt.
Σε άλλους που πήγα μπορεί να μου έκαναν λίγο καλύτερη τιμή συνολικά αλλά με παραλλαγές στα αξεσουάρ. Απο την στιγμή που ήθελα μόνο τα συγκεκριμένα το πήρα απο κει!!
Αν δεν κάνω λάθος συνεργάζονται με το κατάστημα του Σφακιανάκη στην Κωνσταντινουπόλεως στο Περιστέρι!

Απο την γενικότερη συναλλαγή έμεινα σχετικά ικανοποιημένος αν εξαιρέσεις μια καθυστέρηση που μου έκαναν στην παράδοση με αποτέλεσμα να με κάνου να καθυστερήσω την αναχώρηση για τις διακοπές του Πάσχα με την μοτο φυσικά....

Για όσους λένε για προβλήματα που βγάζει το Strom εγω έχω να πω οτι μετά απο 24.000χλμ σε έναν χρόνο και 2 μηνες, με καθημερινή χρήση στην πόλη δεν έχει παρουσιάσει ΤΙΠΟΤΑ. Το ίδιο και του αδελφού μου με 60.000... ίσως και παραπάνω!!!





...και να σκεφτείς οτι όπως δηλώνει και το nickname μου σε ένα μεγάλο ποσοστό παραμένω Hondaκιας...:rotflmao: :rotflmao: