PDA

View Full Version : SHARK S800 GRRR Ή FM αντιστοιχο



AFTER
12/03/2005, 10:19
Προκειται να αγορασω καινουργιο κρανος(και εχω ηδη αλλα 3)

Αυτο για μερικους που επιμενουν βλακωδως να 200ριζουν με τα μαγουλα φουσκωμενα!

Επειδη εχω ηδη καποιο ανοιγομενο για το καλοκαιρι,θα ηθελα κατι σε full face,και εχω καταληξει στο shark s800 grrr και σε καποιο αντιστοιχο της FM!

Το ποσον που θα ηθελα να διαθεσω ειναι 200-250€

Σημαντικοτατος παραγοντας η αποτελεσματικοτητα σε υψηλες ταχυτητες(θορυβος)

Τα πιο πανω κρανη,εχουν κλεισιματα απο κατω για να μην μπαινει αερας,πολυ σημαντικο για να ειναι αθορυβο!
Επισης διαθετουν μεγαλο μυτακι για να μην θολωνει η ζελατινα!

Εχετε να μου προτεινεται κατι αλλο?

Επισης σημαντικος παραγοντας ειναι να διαθετει και λιγο πορτοκαλακι μεσα σαν χρωμα(μπρος τα καλλη.....)

:wave2:

Alexander
12/03/2005, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Αυτο για μερικους που επιμενουν βλακωδως να 200ριζουν με τα μαγουλα φουσκωμενα!

Τι εννοείς;


9967

AFTER
12/03/2005, 11:18
Αυτο το bongo το εχω ερωτευθει,αλλα δυστυχως δεν θελω να ξοδεψω τοσο( 388€ ) γιατι θελω να αγορασω και ενα jacket στην κοπελα μου....

*Μαγουλα φουσκωμενα=βιαιη εισχωρησει αερα στο στομα μετα απο επιτευξη μεγαλης ταχυτητας πανω σε μοτοσυκλετα,με αποτελεσμα αυτο το γελειο θεαμα που μονο ο jim carey μπορει να καταφερει με μηδεν ταχυτητα!!!

Alexander
12/03/2005, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Αυτο το bongo το εχω ερωτευθει,αλλα δυστυχως δεν θελω να ξοδεψω τοσο( 388€ ) γιατι θελω να αγορασω και ενα jacket στην κοπελα μου....
Υπομονή και οικονομία... :dizzy:


Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
*Μαγουλα φουσκωμενα=βιαιη εισχωρησει αερα στο στομα μετα απο επιτευξη μεγαλης ταχυτητας πανω σε μοτοσυκλετα,με αποτελεσμα αυτο το γελειο θεαμα που μονο ο jim carey μπορει να καταφερει με μηδεν ταχυτητα!!!

Α, μιλάς γι΄αυτούς που δεν φοράν κράνος καν... Αργώ αλλά τα πιάνω...

:wave2:

Xlitos
13/03/2005, 04:26
Έχω ένα της FM,180 ευρώ το είχα πάρει πριν 2 χρόνια.Από θόρυβο μέχρι τα 180 χλμ/ώρα είναι μια χαρά,αλλά αεροδυναμικά υστερεί,πέφτει πολύ ταρακούνημα.Το θεωρώ πολύ καλό κράνος για τα λεφτά του.Το εσωτερικό του είναι καλύτερο και από ακριβότερα κράνη,τα μαξιλαράκια δεν έχουν μπει μέσα ούτε χιλιοστό και εφαρμόζει τέλεια στην κεφάλα μου.Ωστόσω σε κανα μήνα θα σκάσω καμιά 400άρα ευρώ να πάρω κάτι καλύτερο(μάλλον X-lite) :D

GTZ750
13/03/2005, 12:45
το s800 το εχω και εγω και να ξερεισ εχει ημερομηνια ληξης το κεληφοσ του!απο θοορυβο πρεπει να σου πω οτι εχει αρκετο!!!για να πω την αληθεια δεν ξερω τι παιζει και με τα αλλα κρανη απο θορυβο!μια πολυ καλη προσφορα εχει ο δημητροπουλος μιχαλακοπουλου 200 στους αμπελοκηπους τηλ 210-7771430 ενα agv με 210ευρο και ειναι πολυ σουπερ!!εγω θελω να το παρω για την κοπελα μου!:D :D :D

AFTER
13/03/2005, 13:18
Το εχεις δοκιμασει δηλαδη το agv και το εχεις δει καλυτερο?

GTZ750
13/03/2005, 13:43
το ειδα απο κοντα στην εκθεση και ηταν σουπερ!!
δεν το εχω δοκιμασει να το φορεσω δηλαδη αλλα που το ειδα μου φαινοταν πολυ καλο!!πολυ καλα μαξιλαρακια και γενικα καλη ποιοτητα κατασκευησ!ηατν καινουργια παραλαβη και δεν ειχε πολλα κομματια στην εκθεση!!εχει και πολυ καλο σχημα!!και μου ειπε οτι εχει και πολυ καλη αεροδυναμικη(ετσι δηλαδη του ειπαν και αυτου σε ενημερωση που ειχε παει στην ιταλια)ριξε μια ματια δεν χανεισ και τιποτα!εμενα παντωσ μουαρεσε περισσοτερο απο το δικο μου!:D