PDA

View Full Version : Κουτία....κι'άλλα κουτιά....



NikosKK
16/12/2008, 18:38
.......κι'άλλα.....κι' άλλα.......

Ξεκινώ και γω λοιπόν χαρωπός χαρωπός κατα τις 17:30 απο τη δουλίτσα μου να ρίξω λίγο ποδαράτο και μετά να με πάνε με ένα κουτί να πάρω την καλή μου απο το συνεργείο....

Ώρα 18:00 ντάν!και είμαι στο Καματερό ξεκινώντας με το κουτί για Μεταμόρφωση και μετα Αγ.Αναργύρους να πάρω το τζουσουξουρου μου και να την κάνω με ελαφρά...

Η ώρα κυλά αργά και βασανιστικά μέσα στο αποπνικτηκό κουτάκι του φάδερ μου και γω σιγά σιγά συνειδητοποιώ πως η ώρα περνά αλλά...ακόμα στο ίδιο σημείο είμαστε..!!


ΜΠΙΠ!!ΜΠΙΠ!!ΜΠΙΠ!!!

Γαμήδια ακούγονται απο παντού....σιχτίρια...και άλλα πολλά...

Ο πατέρας μου ως συνήθως έχει πιάσει ταχύτητα 60 Χ.Π.Μ (Χριστοπαναγίες/minute) και εγώ έχω αρχίσει και φλιπάρω μέσα στο κουτί....

Ώρα 18:30 και επιτέλους φτάνουμε στη Μεταμόρφωση....έλα μου όμως που είναι ο μισός δρόμος... :bigcry: :bigcry:

Τα μπινελίκια και η αγανάκτηση απο αμέτρητους κουτο-οδηγους συνεχίζονται ασταμάτητα...τα κουτιά σκάνε απο παντού...δεξιά,αριστερά...πως δε μας πέρασε κ κανένα απο πάνω...

Ώρα 19:10..φτάνουμε στους Αγ.Αναργύρους και παιρνω μια βαθιάαα ανάσα ανακούφισης που θα πάρω το μωρό μου φρέσκο φρέσκο και θα την κάνω...Ρίχνω μια κλεφτή ματιά στο συνεργείο...



ΚΛΕΙΣΤΟ!!!!!

γαμώ τη....**μπιπ** και τη **μπιπ** **μπιπ** **μπιπ** **μπιπ**


1 ώρα και 10 λεπτά για μια απόσταση 10-11 χλμ...δηλαδή έλεος πια...

Και ρωτώ εγώ τώρα ο αλήτης,τσαντάκιας κρανιοφόρος μηχανόβιος....

Που στα γαμήδια ωρε παλικάρια πάνε όοοολοι αυτοί??
Και πως στο καλό την παλεύουν να κυκλοφορούν έτσι κάθε μέρα σπαταλώντας 1,2-3 ώρες μέσα σε ένα κουτί ρίχνοντας μπινελίκια....

:bawl: :bawl: :bawl:
Αμήχανος 2η μέρα και βαράω κόκκινα :mad: :mad:


Βρε δε πα να βρέχει...δεν πα να χιονίζει....2 ρόδες ωρέεε :D :D :beer: :beer:

harvester
16/12/2008, 18:41
οποιος καβαλησε ποτε δεν ξεκαβαλησε:beer:

rantanplan
16/12/2008, 18:45
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:bigcry: :bawl: :bawl: :bigcry:

ηθικό δίδαγμα

αύριο να πας με ποδήλατο

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

NikosKK
16/12/2008, 18:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolasfazer
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:bigcry: :bawl: :bawl: :bigcry:

ηθικό δίδαγμα

αύριο να πας με ποδήλατο

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

και με roller πάω ρε...χαλαρά :lol: :lol:
κουτιά μες στην Αθήνα τέλος λέμε :evil:

harvester
16/12/2008, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
και με roller πάω ρε...χαλαρά :lol: :lol:
κουτιά μες στην Αθήνα τέλος λέμε :evil:
παντως με γρηγορο τρεξιματακι μονο την πλατη σου θα βλεπαν

NikosKK
16/12/2008, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
παντως με γρηγορο τρεξιματακι μονο την πλατη σου θα βλεπαν

αν ήξερα απο την αρχή οτι θα έφτανα τέτοια ώρα...Τι Κεντέρης και μ@λ@κίες.... :rotflmao:

mats8282
16/12/2008, 18:54
Καθε μερα τους βλεπω....Καθε μερα απορω πραγματικα...Που σκατα πανε ολοι αυτοι...Πως αντεχουν....

Τους θαυμαζω πραγματικα :lol:

devil's animal
16/12/2008, 18:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
.......

αυτο ρε μαγκα αναρωτιεμαι και εγω οποτε τους βλεπω να πηζουν καθε ημερα σε οποιοδηποτε σημειο της Αθηνας.

και δεν μιλαμε για τα καλοκαιρινα σ/κ που στοιβαζονται ολοι στους 2 μεγαλους εθνικους κομβους.
μιλαμε για καθημερινοτητα.:eek: :eek:

ειλικρινα θα ηθελα να υπολογισω μια μερα τις "χαμενες ωρες" καποιου κατακαϋμενου απο αυτους.:(

αλλα αν μιλαμε για 2 ωρες χαλαρα μ.ο. την ημερα μεσα σε κουτι...μονο για την εβδομαδα βγαινει μιση μερα...:rolleyes:

αυτοι στον μηνα πανω χανουν και απο 2 μερουλες .....στον χρονο 1 ΜΗΝΑ!!:rotflmao: :rotflmao:

ΤΡΑΓΙΚΟ πραγματικα..:lol: :bigcry: :lol: :bigcry:

blackbusa
16/12/2008, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolasfazer


ηθικό δίδαγμα

αύριο να πας με ποδήλατο



και για γρηγορες ορθοπεταλιες θα του δανεισεις το δικο σου.....χωρις την σελα....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

NikosKK
16/12/2008, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
και για γρηγορες ορθοπεταλιες θα του δανεισεις το δικο σου.....χωρις την σελα....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


γιούπιιιι :rotflmao: :rotflmao:

και αν κουραστώ?? "ουπς" :lol:

rantanplan
16/12/2008, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
και για γρηγορες ορθοπεταλιες θα του δανεισεις το δικο σου.....χωρις την σελα....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


και θα λεμέ αύριο :τον είδα στο ποδήλατο που ήταν όλο τρέλα μα ύστερα κατάλαβα πως έλειπε η σέλα....


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

blackbusa
16/12/2008, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolasfazer
και θα λεμέ αύριο :τον είδα στο ποδήλατο που ήταν όλο τρέλα μα ύστερα κατάλαβα πως έλειπε η σέλα....





ααααααααααααααααααα..........ετσι εξηγητε που εισαι συνεχεια χαρουμενος???:look: :confused:

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

NikosKK
16/12/2008, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolasfazer
και θα λεμέ αύριο :τον είδα στο ποδήλατο που ήταν όλο τρέλα μα ύστερα κατάλαβα πως έλειπε η σέλα....


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:blush: :blush: :blush: :blush: μας πήρανε πρέφα :a13: :a13: :a13:

rantanplan
16/12/2008, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
ααααααααααααααααααα..........ετσι εξηγητε που εισαι συνεχεια χαρουμενος???:look: :confused:

:bigcry: :bigcry:




είσαι και :a24: :a21:


είπες (θα του δανεισεις το δικο σου.....χωρις την σελα...)


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Road67
16/12/2008, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
οποιος καβαλησε ποτε δεν ξεκαβαλησε:beer: Μπα όλο και κάποιοι φλωρεύουν :D

harvester
16/12/2008, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Μπα όλο και κάποιοι φλωρεύουν :D
μπα οι γυναικες τους κοβουν τα φτερα:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

SnakeMJK
17/12/2008, 08:28
Παίδες, ήμουν εκεί.... Ήμουν ζουμπιγμένος στην κόλαση των 4 τροχών... Με λένε Ζήση και πέρναγα 3 ώρες την ημέρα στο αυτοκίνητο. Τώρα με το capilarine έχει αλλάξει η ζωή μου :rotflmao:

Gandalf dr685sm
17/12/2008, 09:17
Το συνεχίζω γιατί έχει πραγματικά αξιοπερίεργο και παράδοξο ενδιαφέρον.

Κατανοώ οτι κάποιοι άνθρωποι πραγματικά δεν μπορούν να οδηγήσουν μηχανή λόγω φόβου ή λόγω επαγγέλματος.

Οι υπόλοιποι που παίρνουν απλά το Ι.Χ. για να πάνε ας πούμε απο το Ν.Φάληρο στο Μαρούσι... δεν τους έχει μιλησει κανείς για τον ΗΣΑΠ; (οι τοποθεσίες τυχαίες όπως και η διαδρομή).

Τα έχουμε πει χιλιάδες φορές... ειδικά τώρα που πλησιάζουν γιορτές και ο καθένας βγαίνει για ψώνια , για αγορές κτλ.. η κίνηση 3πλασιάζεται και γίνεται πραγματικά χαμός. Είναι απίστευτο το τι περνάνε ψυχικά και σωματικά μέσα σε ενα κουτί επί 1-2 ώρες κλεισμένοι για να πάνε απλά μια απόσταση 10-20 χλμ.!!!!

Προχθές είχα μια δουλειά (Jad.. btw.. αν το διαβάζεις ευχαριστώ φίλε) στην Νίκαια.. έπρεπε να πάω απο Μαρούσι εκει και μετά να γυρίσω να ανέβω Σταμάτα που μένω...μια απόσταση περίπου 60 χλμ πήγαινε έλα. Στο κατέβασμα , θα ήταν ζήτημα να είδα τα Ι.Χ. να κινούνται με πάνω απο 5-10χλμ ανά ώρα. Ακινητοποιημένα στην κυριολεξία στον Κηφισσό. Μπαίνω Κορυδαλλό στην Λαμπράκη... τα ίδια και εκεί. Στην επιστροφή ατύχημα στην Ιερά οδό και έχει μπλοκάρει το σύμπαν, καθώς ώς γνωστόν τα κοθώνια αντί να περάσουν να φύγουν , κάθονται να δούν τι έγινε... ΕΛΕΟΣ!!!

Σκέφτομαι τώρα ο αθώος.. είναι υπάλληλος και δουλεύω στο Μαρούσι και μένω στην Νίκαια... Πόσα χρόνια απο την ζωή μου θα φάω...
Στην Λαμπράκη... μέχρι να βγώ στον Κηφισσό.. στον Κηφισσό... στα διόδια της Αττικής οδού που ώς συνήθως πήζουν τα πρωινά...

Και τούμπαλιν για επιστροφή;;; Για να μην βάλω το θέμα "parking" αν δεν έχεις χώρο.

ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ;

Και μετά λένε γιατί άγχος, γιατί καρδιακά κτλ... αν περνάς αυτή την κόλαση κάθε μέρα.. Ίσα ίσα που θα προλαβαίνεις να πάς τουαλέτα μεταξύ διαδρομών.


Gandalf

edmarios
17/12/2008, 10:07
Εγω παλι μεχρι να παρω το beverly πηγαινω-ερχομουν με το φορτηγακι της δουλειας...:bigcry:
γιατι δεν εχω την μηχανη μου για ασκοπα χιλιομετρα και φθορες... περιττο να πω οτι ετρωγα την κινηση της αρκουδας απο Ραφηνα- Μπραχαμι και το αντιθετο....Απο την στιγμη που πηρα το beverly για να πηγανω-ερχομαι εχω βρει την υγεια μου!!! Δεν βριζω δεν μουτζωνω... φτανω εκει που θελω να φτασω και δεν εχω νευρα τα βλεπω ολα ροδινα... και οταν ειναι να παρω το αμαξι για παραγγελειες η για καποιο λογω να πρεπει να παω στην δουλεια με το αμαξι με πιανουν τα νευρα μου!!!! Δεν το αλλαζω με τιποτα....!!!!!!! Ειναι τροπος ζωης!! Ασε που γλυτωνω πολλα λεφτα στις βενζινες... Πρωτα ηθελα 340 ευρω το μηνα βενζινες και διοδια να παω και να ερθω μονο... τωρα θελω 56 ευρω μονο σε βενζινες γιατι δεν χρειαζεται να μπαινω αττικη οδο!!!!

:beer: :beer:

Road67
17/12/2008, 13:18
Ενώ με το CB είχα την άνεση μου πήγαινα παντού, έκανα τα πάντα και δε φοβόμουν, με το fazer φοβόμουν και τη σκιά μου μη και κάποιος το χτυπήσει, το κλέψει κλπ κι ας το είχα ασφαλισμένο. Το Xmax διευκόλυνε πολύ τα πράγματα, συν του οτι με τα σταμάτα ξεκίνα των πρωινών κάλλιο να ανοίγεις το γκάζι παρά πρώτη δευτέρα νεκρά κ.ο.κ.