PDA

View Full Version : Ενας προβληματισκος



orcinious
17/12/2008, 03:12
http://www.youtube.com/watch?v=acpcfUrxM14&feature=related

τα σχόλια δικά σας………………

menos
17/12/2008, 04:22
Κρατος και παρακρατος

Η Ακροδεξια Χρυση Αυγη του 1970 στο πλευρο της Δεξιας του 2008

Οι Χουντικοι του σημερα υπο την καλυψη του παρακρατους

Αστυνομια, Χρησαυγητες πλεον ως 1

Για περισσοτερες και πιο σωστες απαντησεις βρειτε ανθρωπους που να ειναι γεννηθεις του 1950 (και πριν)

Ανθρωποι που εζησαν την Χουντα του Παπαδοπουλου και ησαν φοιτητες!!

Θα σας πουν οι ιδιοι το πως η Ιστορια επαναλαμβανεται!!

Ανθρωποι που ειδαν την Δεξια να ξαναβγαινει στο πολιτικο προσκηνιο ειπαν:

"Η νεα γενια δεν γνωριζει τους κανονες της Χουντας, οτι ζησαμε τοτε (1968-1973) θα επαναληφθει ακομη μια φορα"

Προσωπικα εμενα μου ειπαν πριν 2 χρονια: "Μην εκπλαγεις οταν αντικρυσεις την Χουντα μπροστα σου"

Αυτη η συζητηση ΠΡΕΠΕΙ να καθοδηγηθει απο ανθρωπους μεγαλυτερης ηλικιας που εχουν μια πιο καθαρη εικονα του τι συμβαινει.

Και ενα τραγουδι ιδιαιτερα αγαπητο για την περισταση

(Αρχικα ειχε δημιουργηθει για την Κυπρο)

Ανεμολογιο

http://www.youtube.com/watch?v=DW-oa0CtSUU&feature=related

kaps
17/12/2008, 07:07
Δηλαδή δεν υπάρχει η χούντα της αριστεράς;Μην τα σπασμένα μαγαζιά και ο ξυλοδαρμός τη; καθηγήτριας στη Νομική ήταν και αυτό έργο της χούντας της Δεξιάς;Μήπως αυτοί εκεί απέναντι με τα πλακάτ και τις σημαίες καρφωμένες πάνω σε καδρόνια είναι πάντα οι δαρμένοι;Μην τρελλαθούμε τώρα . Μην γινόμαστε μονόπλευροι και μη φοράμε παρωπίδες . Υπάρχουν και αυτοί και οι απέναντι σε αυτούς .Εμένα ένα με καίει που έχω δύο μικρά παιδιά , πως τον αγώνα της νεολαίας για εργασία παιδεία ασφάλεια και μια ποιοτική ζωή την καπηλεύονται εδώ και χρόνια κάποιοι ανπρόκοποι που δεν έχει ιδρώσει καν το μέτωπό τους στη δουλεία και στην αγωνία του πως θα βγει η επόμενη ημέρα . Και μην ξεχνάτε πως από τα απιδιά αυτά που είναι αστυνομικοί ειδικοί φρουροί πυροσβέστες πολλά είναι με πτυχία παιδιά μορφωμένα και μην μου πείτε πως το κάνουν για τη στολή διότι θα το αρνηθώ .

SnakeMJK
17/12/2008, 08:46
Επειδή δεν εχω στη δουλειά youtube, τι δείχνει το βίντεο;;

npat
17/12/2008, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Δηλαδή δεν υπάρχει η χούντα της αριστεράς;

Υπάρχει, πως δεν υπάρχει, δεν έχει όμως καμία σχέση με αυτό που λες. Όταν χρησιμοποιούμε μια λέξη καλό είναι να ξέρουμε και τι σημαίνει. "Χούντα", "δικτατορία", "φασισμός", ακόμη και αν τα θεωρήσουμε συνώνυμα---που δεν είναι---δεν σημαίνουν γενικά και αόριστα "κακό" ή "αυτό που δεν γουστάρουμε". Περιγράφουν συγκεκριμένα πράγματα. Αυτά που αναφέρεις, λοιπόν, με την καμία δεν είναι "Χούντα της Αριστεράς"---το τι είναι χωράει πολύ κουβέντα, "χούντα της αριστεράς", πάντως, δεν είναι---όσο μεταφορικά και αν το δει κανείς. Εκτός, βέβαια, και αν πιστεύεις ότι ζούμε κάτω από ένα αριστερό καθεστώς που επιβάλλεται δια της βίας πνίγοντας κάθε καπιταλίζουσα απόκλιση. Αν αυτό πιστεύεις, τι να πω, έχεις πολύ φαντασία ρε αδελφάκι μου...

kaps
17/12/2008, 09:39
θα στο πω τότε πολύξερε αλλιώς ..Φασισμός της Αριστεράς ...σε ικανοποιεί τώρα ή θα παίξουμε λογοπαίγνιο ; Διότι αν το θες και αλλιώς αυτά που λέει και διεκδικεί η αριστερά μόνο στη σφαίρα της φαντασίας υπάρχουν . Εκτός και αν και εσύ είσαι στο τρυπάκι της υποκρισίας που μαστίζει τον νεοέλληνα. Ξέρεις και κάτι άλλο ; Και τον Στάλιν ήρωα του ΒΠΠ τον είπανε και τον λένε . Εσύ τι πιστεύεις ;

catmaster
17/12/2008, 09:41
Επειδή το θέμα οδεύει με μαθηματική ακρίβεια στην τάφρο με τους κροκόδειλους σας παρακαλώ να κρατήσετε τα προσχήματα και τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς για την πάρτη σας ....


άλλη προειδοποίηση δεν θα έχει ...


:wave2:

mats8282
17/12/2008, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Δηλαδή δεν υπάρχει η χούντα της αριστεράς;Μην τα σπασμένα μαγαζιά και ο ξυλοδαρμός τη; καθηγήτριας στη Νομική ήταν και αυτό έργο της χούντας της Δεξιάς;...............

Αυτο ειναι το πιο μεγαλο ψεμα που δυστυχως εχει περασει στον κοσμο...Και ακομα χειροτερα,το ενισχυει η ιδια η κατακερματισμενη αριστερα με την αιωνια διαμαχη της....


Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Εμένα ένα με καίει που έχω δύο μικρά παιδιά , πως τον αγώνα της νεολαίας για εργασία παιδεία ασφάλεια και μια ποιοτική ζωή την καπηλεύονται εδώ και χρόνια κάποιοι ανπρόκοποι που δεν έχει ιδρώσει καν το μέτωπό τους στη δουλεία και στην αγωνία του πως θα βγει η επόμενη ημέρα

Θεωρεις το ΠΑΣΟΚ αριστερα;Κατα τα αλλα συμφωνω αρκετα με τα λεγομενα σου...Αλλα φιλε τα μεγαλα <<εργατικα>> συνδικατα τα ελεγχουν ΠΑΣΟΚ και ΝΔ εδω και πολλα χρονια...Η αριστερα ειναι στο περιθωριο της πολιτικης ζωης,στα συνδικατα κλπ.


Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Και μην ξεχνάτε πως από τα απιδιά αυτά που είναι αστυνομικοί ειδικοί φρουροί πυροσβέστες πολλά είναι με πτυχία παιδιά μορφωμένα και μην μου πείτε πως το κάνουν για τη στολή διότι θα το αρνηθώ .

Γενικοτητα....Πυροσβεστης δεν εχει να κανει με καταστολη ουτε νομιζω οτι τους εχει βαλει στοχο κανενας...Οι αστυνομικοι περνανε απο αναλογη σχολη και οχι σχολη Θεολογιας,ειδικοι φρουροι,με προτεραιοτητα να εχουν υπηρετησει στις ειδικες δυναμεις και φυσικα το βυσμα,ισως εχουν και πτυχειο μερικοι ισως και οχι αλλα δεν ειναι αυταποδεικτο ουτε ελαφρυντικο.Στο κατω κατω και μερικοι χρυσαυγιτες εχουν πτυχεια να τους απαλλαξουμε λογω πτυχειου;Η εικονα της αστυνομιας και των ειδικων φρουρων ειναι απαραδεκτη.Φονοι,βασανισμοι,εκβιασμοι,ξυλοδαρμοι και πασης φυσεως εγκληματικες πραξεις.Δεν ειναι λιγα τα περιστατικα.Και οταν εχεις δωσει ορκο,οταν εκπροσωπεις,οχι εξ'ολοκληρου βεβαια,το κρατος ειναι απαραδεκτα αυτα τα διαχρονικα φαινομενα.Συμφωνω οτι δεν ειναι ολοι....Ειναι ομως ενα παρα πολυ μεγαλο ποσοστο για να το κρυψουμε κατω απο το χαλι...Και δεν ειναι αρκετοι οι <<καλοι>> να περιορισουν τους <<κακους>>....Αλλα το κρατος ειναι αυτοι...

kaps
17/12/2008, 10:00
Γενικοτητα....Πυροσβεστης δεν εχει να κανει με καταστολη ουτε νομιζω οτι τους εχει βαλει στοχο κανενας...Οι αστυνομικοι περνανε απο αναλογη σχολη και οχι σχολη Θεολογιας,ειδικοι φρουροι,με προτεραιοτητα να εχουν υπηρετησει στις ειδικες δυναμεις και φυσικα το βυσμα,ισως εχουν και πτυχειο μερικοι ισως και οχι αλλα δεν ειναι αυταποδεικτο ουτε ελαφρυντικο.Στο κατω κατω και μερικοι χρυσαυγιτες εχουν πτυχεια να τους απαλλαξουμε λογω πτυχειου;Η εικονα της αστυνομιας και των ειδικων φρουρων ειναι απαραδεκτη.Φονοι,βασανισμοι,εκβιασμοι,ξυλοδαρμοι και πασης φυσεως εγκληματικες πραξεις.Δεν ειναι λιγα τα περιστατικα.Και οταν εχεις δωσει ορκο,οταν εκπροσωπεις,οχι εξ'ολοκληρου βεβαια,το κρατος ειναι απαραδεκτα αυτα τα διαχρονικα φαινομενα.Συμφωνω οτι δεν ειναι ολοι....Ειναι ομως ενα παρα πολυ μεγαλο ποσοστο για να το κρυψουμε κατω απο το χαλι...Και δεν ειναι αρκετοι οι <<καλοι>> να περιορισουν τους <<κακους>>....Αλλα το κρατος ειναι αυτοι... [/B][/QUOTE]
Μια εικόνα κοινωνίας είναι η Αστυνομία και γενικά τα σώματα ασφαλείας ..Δηλαδή παντού υπάρχουν και κακοί και καλοί .

alximistis
17/12/2008, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
θα στο πω τότε πολύξερε αλλιώς ..Φασισμός της Αριστεράς ...σε ικανοποιεί τώρα ή θα παίξουμε λογοπαίγνιο ; Διότι αν το θες και αλλιώς αυτά που λέει και διεκδικεί η αριστερά μόνο στη σφαίρα της φαντασίας υπάρχουν . Εκτός και αν και εσύ είσαι στο τρυπάκι της υποκρισίας που μαστίζει τον νεοέλληνα. Ξέρεις και κάτι άλλο ; Και τον Στάλιν ήρωα του ΒΠΠ τον είπανε και τον λένε . Εσύ τι πιστεύεις ;


ότι να ναι... τι σχέση έχει αυτό που σου λέει ο npat με αυτά που λες; που κολά ο στάλιν τώρα τι σχέση έχει;

τεσπα για να μην λέμε πολλά. Υπάρχει τεράστια διαφορά ανάμεσα στο "παρακράτος" ας αφήσουμε τις χούντες στην άκρη και στους καταστροφείς αριστεριστές. Υπάρχουν ομάδες οι οποίες κινούνται στο περιθώριο της κοινωνίας συνειδητά και είναι δική τους επιλογή και αυτές οι ομάδες προχωρούν ανά τακτά χρονικά διαστήματα σε καταστροφές βανδαλισμούς έκτροπα κλπ κλπ. Και πληρώνουν την επιλογή των πράξεών τους ανάλογα βέβαια με την "τιμωρία" της κάθε κοινωνίας.
Από την άλλη πλευρά τώρα υπάρχουν οι ανάλογες ομάδες οι οποίες ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να κινούνται στο περιθώριο όπως και οι "αντίπαλες τους" αλλά ΔΕΝ είναι στο περιθώριο. Διότι απλούστατα είτε βρίσκονται πολύ κοντά στον κρατικό μηχανισμό είτε αποτελούν μέρος του. Πρώτη διαφορά αυτή.
Η δεύτερη διαφορά είναι πως ουδέποτε με εξαίρεση τον εμφύλιο οι ομάδες οι οποίες βρίσκονται στο αριστερό άκρο έχουν απειλήσει πραγματικά με κατάλυση του πολιτεύματος. Με εξαίρεση τα συνθήματά τους και τους τρόπους δράσης τους ορισμένες φορές επί της ουσίας ουδέποτε έχει κινδυνεύσει η δημοκρατία από αυτούς είτε πρόκειται να κινδυνεύσει. Άλλωστε είναι μειοψηφίες μέσα στον πληθυσμό.
Αντιθέτως οι "απέναντι" αν και μειοψηφίες επειδή έχουν στενές σχέσεις με τα κέντρα εξουσίας έχουν παίξει αρνητικότατο ρόλο στην νεοελληνική κοινωνία και έχουν υπάρξει πάμπολες περιπτώσεις στις οποίες κατέλυσαν νόμους και θεσμούς ενώ σε "σκοτεινές" στιγμές του τόπου βρέθηκαν στο προσκήνιο πρωταγωνιστές.

sapila racing
17/12/2008, 10:13
Δεν θα αναφερθω στη 'Χούντα της Αριστεράς' που είναι ανέκδοτο. Οπως και να την ονομάσουμε πάντως δεν σπαει κεφάλια ούτε σκοτώνει, ούτε βασανίζει, ούτε εκτελέσεις κάνει, ούτε εξορίζει όποιος θέλει.
Προσοχή στη χρήση της λέξης λοιπόν γιατί υπάρχει κόσμος που ξέρει τι είναι η πραγματική Χούντα και ο πραγματικός Φασισμός.

Το 'Ειδικός Φρουρός με πτυχίο' όμως ειναι ΤΟ ανέκδοτο :rotflmao:

Θα έλεγα λοιπόν να παει στα ανέκδοτα άμεσα.

kaps για καποιο λόγο θέλεις να βλέπεις τα πραγματα με δικό σου τρόπο. Δικαίωμά σου, αλλά ειναι για τα ανέκδοτα.

mats8282
17/12/2008, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Μια εικόνα κοινωνίας είναι η Αστυνομία και γενικά τα σώματα ασφαλείας ..Δηλαδή παντού υπάρχουν και κακοί και καλοί .

Αν ειναι αυτη η εικονα της κοινωνιας μας τοτε καλα κανουν τα <<παιδια>> και τα σπανε.Τα τζαμια μας μαραναν οταν κυνικοτατα αναγνωριζουμε την σαπιλα της κοινωνιας που φτιαξαμε.Να παρουμε και εμεις που <<ανησυχουμε>> για τα παιδια μας απο μια βαριοπουλα και να κατεβουμε μαζι τους.

Εγω ειπα παντως οτι δεν ειναι ολοι ετσι,το ξερω.Ειναι ομως οι πολλοι.Ειδικα σε μοναδες οπως τα ΜΑΤ ειναι συντριπτικα μεγαλυτερο το ποσοστο.

Οσο για το καλοι και κακοι σαν χαρακτηρισμος ειναι λιγο ακυρος.Δεν υπαρχουν καλοι και κακοι,ουτε ειναι οργανωμενοι σε μυστικες οργανωσεις του καλου και του κακου.Υπαρχουν συγκεκριμενα προβληματα οργανωσης,φιλοσοφιας και τελικα λειτουργιας της αστυνομιας τα οποια παραμενουν αλυτα.

Για παραδειγμα.Οταν ο <<κακος>> δερνει τον πιτσιρικα,το πρεζονι,τον καταλαθος τραβηγμενο στο τμημα πολιτη,τον φοιτητη,που ειναι ο <<καλος>> να τον παρει απο τα χερια του;Που ειναι ο προισταμενος του να του τραβηξει ενα πειθαρχικο και μια διαθεσιμοτητα για αρχη...Ο <<καλος>> οταν δεν κανει τιποτα ειναι το ιδιο με τον <<κακο>>...

orcinious
17/12/2008, 15:26
Σε ένα κομμάτι τις εκπομπής ένας ποινικολόγος λέει πολύ σωστά ότι τα όργανα της τάξης τα οποία υποπίπτουν σε τέτοια αδικήματα πρέπει να τιμωρούνται παραδειγματικά με αυστηρότερες ποινές από τους κοινούς πολίτες !!!!

Εγώ πάλι δεν είμαι ούτε με τους μεν ούτε με τους δε, μου προκαλούν αηδία με τη στάση τους .
Το πρόβλημα είναι ενώ τα δυο άκρα αντιμάχονται εμείς που είμαστε στη μέση τραβάμε το κουπί και το ζόρι..

Πριν λίγο διάβασα ότι πέθανε αστυνομικός που είχε δεχτεί επίθεση περισσή στο ελληνικό στη διάρκεια συναυλίας και αυτό είναι λυπηρό και τραγικό το θέμα είναι ότι κάνεις δεν τιμωρείται πια από Βατοπεδι μέχρι ξέρω και εγώ τι

και με όλους τους μαλακές να τα σπάνε εμείς απλά αποχαυνωνόμαστε και δεν κάνουμε τίποτα
δεν μαζευόμαστε κατά χιλιάδες να τους βάλουμε στη θέση τους αριστεριστές φασίστες μαλακές πολιτικούς ΟΛΟΥΣ και να ζητήσουμε να γίνει κάτι για την πατρίδα μας...
για αυτό τον τόπο που ζούμε

tai
17/12/2008, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

Προσοχή στη χρήση της λέξης λοιπόν γιατί υπάρχει κόσμος που ξέρει τι είναι η πραγματική Χούντα και ο πραγματικός Φασισμός.


υπάρχουν δυο τύποι ανθρώπου που δεν ξέρουν τι θα πει χούντα
αυτοί που ηταν (και ειναι) χούντα,
και αυτοί που ήτανε νεκροί
οι άλλοι ξέρουν !!!



ΥΓ
το στυλακι του πανφασισμου ειναι βολικό (και εξυπηρετικό :winka: ) κάποιες φορές:wave2:

mats8282
17/12/2008, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από orcinious
Πριν λίγο διάβασα ότι πέθανε αστυνομικός που είχε δεχτεί επίθεση περισσή στο ελληνικό στη διάρκεια συναυλίας

Αυτο το ισχυριστηκε ο Κουγιας για να δημιουργησει εντυπωσεις,ο ανθρωπος ειναι καλυτερα,ποσο καλα δεν ξερω...

npat
17/12/2008, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
θα στο πω τότε πολύξερε αλλιώς ..Φασισμός της Αριστεράς ...σε ικανοποιεί τώρα ή θα παίξουμε λογοπαίγνιο ;


Δεν με ικανοποιεί καθόλου, ούτε, φυσικά, έχω όρεξη να παίξουμε με τις λέξεις ("λογοπαίγνιο" σημαίνει κάτι άλλο, άνοιξε κάνα λεξικό). Το ανέφερα εξάλλου και στην απάντησή μου: Χάρη απλότητας δέχομαι τις λέξεις "χουντα", "φασισμός", και "δικτατορία" ως συνώνυμες (αν και δεν είναι).


Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps

Διότι αν το θες και αλλιώς αυτά που λέει και διεκδικεί η αριστερά μόνο στη σφαίρα της φαντασίας υπάρχουν.


Εδώ θα σου πρότεινα να ρίξεις πάλι μια ματιά στο λεξικό, στην λέξη "ουτοπία". Κι αυτή συνώνυμη με την "χούντα" είναι? Δεν νομίζω!


Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps

Ξέρεις και κάτι άλλο ; Και τον Στάλιν ήρωα του ΒΠΠ τον είπανε και τον λένε . Εσύ τι πιστεύεις ;


Πιστεύω ότι ήταν ήρωας του ΒΠΠ και ότι, ταυτόχρονα, ήταν ο αιμοσταγής ηγέτης ενός από τα πλέον ολοκληρωτικά και ανελεύθερα καθεστώτα της ιστορίας του δυτικού πολιτισμού ("ολοκληρωτισμός", άλλη μια λέξη για το λεξικό). Δυστυχώς, σε αντίθεση με τον παιδαριώδη δυϊσμό των ταινιών του Χόλιγουντ, στον πραγματικό κόσμο οι άνθρωποι δεν χωρίζονται σε "καλούς" και "κακούς". Τα πράγματα είναι συνήθως λίγο πιο πολυδιάστατα. Τώρα, βέβαια, τι σχέση έχει ο Στάλιν με την κουβέντα μας... ένας Θεός ξέρει.

Αυτό που ήθελα να σου πω με την απάντησή μου, πάντως, δεν ήταν ότι αυτά που έγραφες ήταν λάθος ούτε, φυσικά, ότι ήταν σωστά, αλλά ότι δεν έβγαζαν κανένα νόημα καθώς είχες ανακατέψει μέσα σε δυο προτάσεις γεγονότα, φαινόμενα και έννοιες εντελώς άσχετα μεταξύ τους (και εξακολουθείς να το κάνεις).

Αν θες να έχει οποιοδήποτε νόημα η συνέχεια της κουβέντας μας βάλε τα πράγματα στη σειρά και εξήγησέ μας τι εννοείς τελικά και τι είναι αυτό που θέλεις να πεις...

doctor x
17/12/2008, 19:08
αυτο που δεν καταλαβαινουν πολλοι ειναι οτι η εικονα διαλυσης μιας κοινωνιας οδηγει μαθηματικα σε επιβολη μαλλον πιο αυταρχικων καθεστωτων παρα σε..θριαμβο του λαου ,αναρχικης ουτοπιστικης κοινωνιας κλπ κλππαρα τα οσα διαδιδουν τα διαφορα αναρχικα φορα
θα το πω πιο απλα.πιο ειναι το ...αντιπαλο δεος στο σημερινο κρατος και τους μηχανισμους του?
σχολεια υπο καταληψη τον περισσοτερο χρονο(μονο βεβαια δημοσια λες και στα ιδιωτικα διδασκου αλλα πραγματα και σε ...προετοιμαζουν για αλλη κοινωνια!)και μετα βεβαια τα παιδακια πηγαινουν στα ...φροντιστηρια τ απογευμα!
πανεπιστημιακες σχολες το ιδιο που κυριαρχει η...δημοκρατια των μπρατσων κ ενος ιδιοτυπου φασισμου μιλαει μονο οποιος εχει την ιδια αποψη με μας αλλιως προπηλακιζεται η αν ειναι καθηγητηςμπορει να του ...χτισουμε και την...πορτα(!) καλυμμενο απο το μανδυα ενος αναχρονιστικου πανεπιστημιακου ασυλου
κινητοποιησεις φοιτητων αγκαλια με τους ...καθηγητες (που ολοι ξερουμε πολλοι απ αυτους πως εχουν ουσιαστικα διοριστει )που φοβουνται για τα προνομια τους (βλεποντας στην τηλεοραση μερικους "εκπροσωπους "των κινητοποιησεων με τον τροπο που μιλανε κανω αναγωγη στο...χρονο και τους βλεπω βουλευτες ,βολεμενους κλπ)
Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΞΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣ !
(πχ με πιο δικαιωμα κατηγορεις καποιον για φιμωση ελευθερης αποψης οταν κανεις το ιδιο?)

ΥΓ.ειδικος φρουρος με πτυχιο υπαρχει,οπως υπαρχει και αντιεξουσιαστης που τελειωσε το κολεγιο και ζει σε .βιλα δουλευοντας στη δουλεια του μπαμπα.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ Η.......ΤΕΛΙΚΑ Μ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ Ν ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ...?


:wave2:

bentouza
17/12/2008, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από doctor x

ΥΓ.ειδικος φρουρος με πτυχιο υπαρχει,οπως υπαρχει και αντιεξουσιαστης που τελειωσε το κολεγιο και ζει σε .βιλα δουλευοντας στη δουλεια του μπαμπα.


:wave2:

να υποθεσω οτι αερολογεις ή εχεις κατι συγκεκριμενο στο μυαλο σου;

αν δεν αερολογεις μπορεις να μου δωσεις ενα παραδειγμα ειδικου φρουρου με πτυχιο
κ να μου πεις τι ακριβως σημαινει για σενα αντιεξουσιαστης (με 2 γραμμες-κοινωνικο-ταξικο προφιλ.δραση κ ιδεες ) ;;

TOLISTOLAROS
17/12/2008, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
να υποθεσω οτι αερολογεις ή εχεις κατι συγκεκριμενο στο μυαλο σου;

αν δεν αερολογεις μπορεις να μου δωσεις ενα παραδειγμα ειδικου φρουρου με πτυχιο
κ να μου πεις τι ακριβως σημαινει για σενα αντιεξουσιαστης (με 2 γραμμες-κοινωνικο-ταξικο προφιλ.δραση κ ιδεες ) ;;
Υπάρχουν φίλε,υπάρχουν.


Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Ξέρεις και κάτι άλλο ; Και τον Στάλιν ήρωα του ΒΠΠ τον είπανε και τον λένε . Εσύ τι πιστεύεις ;
Από τη στιγμή που ηγήθηκε κράτους που αντιμετώπισε τους Ναζί (τραβώντας το μεγαλύτερο ζόρι σε απώλειες και κινδυνεύοντας σοβαρά) και τα κατάφερε ναι, είναι ήρωας,πώς να το κάνουμε.
Το ότι ήταν αιμοσταγής,ψυχάκιας και κωλόπαιδο του κερατά είναι άλλο θέμα.

SVX
17/12/2008, 20:47
επειδη εχω αυτην τη φαγουρα.... εγω θα το ρωτησω...


ο "προβληματισκος" .....ΤΙ ΕΙΝΑΙ? προβληματικος αστερισκος ?

orcinious
17/12/2008, 23:34
το κ ειναι πανω απο το μ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ενα λαθος το οποιο δεν μπορω να κανω edit αλλα δεν πειραζει! :rotflmao: :rotflmao:

ΝΑΙΑΣ
18/12/2008, 09:49
Για να εχουμε μια πιο πληρεστερη αντιληψη για μια τετοια συζητηση,θεωρω οτι καλο ειναι να ψαχνουμε οτιδηποτε αντιλαμβανομαστε λιγακι πιο βαθεια,διοτι πολλες φορες τα φαινομενα απατουν και ειναι παντα αξιωμα το 'γηρασκω αει διδασκομενος' και κυριολεκτω οταν λεω γηρασκω [63 ετων με εφεση στο 'ψαξιμο'.Συνιστω ενα αρθρο του Θυμιου Παπανικολαου στην ιστοσελιδα www.resaltomag.gr με τιτλο οι σπονσορες και οι σκηνοθετες της τρομοκρατιας,στο περιεχομενο -τρομοκρατια.Ριξτε μια ματια με ενδιαφερον και τα ξαναλεμε.