PDA

View Full Version : Ζημιά σε μπουζί ...Παπιού???



tsian
17/12/2008, 10:33
Κατα αρχήν καλημέρα σε όλους. Φίλοι μου θέλω την γνώμη σας για κάτι περίεργο που μου συνεβει. Πήγα να πάρω το παπί μου (C50 ΄86) χθές απο την πυλωτή του σπιτιού και το βρήκα με σπασμένο μπουζί??? Κάποιος είχε πάρει πέτρα και είχε σπάσει το πάνω σιδεράκι απο το μπουζί που πιάνει η πίπα. Την πέτρα την άφησε δίπλα!!! Το μηχανάκι δεν είχε τίποτα άλλο απο ότι είδα τουλάχιστον. Τί ήθελε να κάνει ο ποιητής? Ειλικρινά δεν έχω διαφορές με κανέναν. Έχει κανείς ιδέα τι ήταν αυτό?

notakos600
17/12/2008, 10:37
Στο επαγγελματικό-ερωτικό περιβάλλον έψαξες για τυχόν διαφορές ή αντίποινα?

makis206
17/12/2008, 10:43
Το πιθανότερο είναι ότι είχε κολλήσει το σπείρωμα από την πολυκαιρία και προσπάθησε με το χτύπημα να το "χαλαρώσει" για να μπορέσει να το ξεβιδώσει :smilea:

OzZzZzY
17/12/2008, 11:23
σε αλλους εχουν ριξει ζαχαρη στο μοτερ, οποτε και χαρουμενος να σαι :look:

tsian
17/12/2008, 11:55
Παιζει να θέλαν να το ακινητοποιήσουν για να μην το παρω στη δουλεια και να πηγαιναν ανετοι το πρωι με ενα φορτηγακι για φορτωμα? Αλλα και αυτο κουφό μου ακουγεται. το μηχανακι ειναι 20 ετιας. 200 ευρώ τα πιάνει δεν τα πιάνει

makis206
17/12/2008, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsian
Παιζει να θέλαν να το ακινητοποιήσουν για να μην το παρω στη δουλεια και να πηγαιναν ανετοι το πρωι με ενα φορτηγακι για φορτωμα? Αλλα και αυτο κουφό μου ακουγεται. το μηχανακι ειναι 20 ετιας. 200 ευρώ τα πιάνει δεν τα πιάνει

Θα μπορούσαν απλά να ξεφουσκώσουν ένα λάστιχο, άντε και τα δύο για να σε πείσουν πιο εύκολα να το αφήσεις σπίτι. Αθόρυβα κι ωραία, δεν υπήρχε λόγος να κάθονται να κοπανάνε με κίνδυνο να τους ακούσει κάποιος :winka:

Υποθέτω ότι κάποιος παπάκιας έμεινε από μπουζί εκεί κοντά και βρήκε την εύκολη λύση..

Gandalf dr685sm
17/12/2008, 12:27
Κάποιος έμεινε σίγουρα απο μπουζί... αλλά μπορεί να το ήθελε οχι μόνο για το μηχανάκι του, αλλά και για να κατεβάσει αθόρυβα κανά τζάμι απο κανά αυτοκίνητο γιατί κάτι μπορεί να είχε μέσα.

Gandalf

makis206
17/12/2008, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
αλλά και για να κατεβάσει αθόρυβα κανά τζάμι απο κανά αυτοκίνητο γιατί κάτι μπορεί να είχε μέσα.
Gandalf

Κι αυτό παίζει αλλά μου φαίνεται λίγο κουλό να βγήκαν τσάρκα για τέτοιες δουλειές χωρίς να κουβαλάνε μαζί τους ένα μπουζί των 3 ευρώ έστω και να ριψοκινδυνέψουν με το παπί του φίλου, ποτέ δεν ξέρεις βέβαια και το αποτέλεσμα δεν αλλάζει.

:beer:

tsian
18/12/2008, 07:41
Παιδιά με έχετε αγχώσει, αλλά ευχαριστώ για τα σχόλια

makis206
18/12/2008, 08:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsian
Παιδιά με έχετε αγχώσει, αλλά ευχαριστώ για τα σχόλια

Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι, προσωπικά δεν πιστεύω να εμφανιστούν ξανά αυτός οι αυτοί που το έκαναν, προσπάθησαν να κάνουν τη δουλειά τους -όποια κι αν ήταν αυτή- με το μπουζί του παπιού σου αλλά μάλλον δεν τα κατάφεραν οπότε δεν βλέπω και τον λόγο να επιστρέψουν.

Καλό θα είναι αυτές τις μέρες να έχεις το νου σου λίγο περισσότερο στο παπί σου, όσο μπορείς τουλάχιστον, τα άγχη όμως κατά 99,9%* δεν έχουν λόγο ύπαρξης όσο αναφορά το συγκεκριμένο θέμα..


*= επειδή θα βρεθεί ένα ρεμάλι και θα ρωτήσει από που έβγαλα το ποσοστό, η απάντηση είναι απ'το μυαλό μου :lol:

sputnik
14/02/2009, 09:11
Παίδες, ακριβώς το ίδιο μου είχε συμβεί τον Μάρτιο του 2008, κάτω από το σπίτι μου στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και σε ίδιο μηχανάκι με του φίλου Tsian!

Κατέβηκα να πάω στη δουλειά μου κατά τις 10 το πρωί και το μπουζί ήταν σπασμένο από το σημείο που προεξέχει από τον κινητήρα, ακριβώς εκεί που πιάνει η πίπα. Η πέτρα ήταν αφημένη δίπλα στο μηχανάκι. Μάλιστα, από το χτύπημα είχαν "τραυματίσει" ελαφρά και τις γρίλλιες του μοτέρ κάτω από το μπουζί. Πραγματικά ανεξήγητο, αφού υπέθεσα ότι πρόκειται για κάποιο freak accident (έπεσε σαθρό κομμάτι από το μπαλκόνι του πρώτου ορόφου της πολυκατοικίας, έκανε γκελ και έσπασε το μπουζί) γιατί άλλη λογική εξήγηση δεν μπορούσα να βρω. Τώρα που διαβάζω και ταυτόσημο περιστατικό, δεν ξέρω τι να υποθέσω.

Περίεργα πράματα!

avlihos
14/02/2009, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από sputnik
Παίδες, ακριβώς το ίδιο μου είχε συμβεί τον Μάρτιο του 2008............

Τώρα που διαβάζω και ταυτόσημο περιστατικό, δεν ξέρω τι να υποθέσω.

Περίεργα πράματα!

Serial μπούζι-Killer!

Αυτό είναι!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xenos
14/02/2009, 13:41
Διαστροφή... :lol:

JAD
14/02/2009, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Κάποιος έμεινε σίγουρα απο μπουζί... αλλά μπορεί να το ήθελε οχι μόνο για το μηχανάκι του, αλλά και για να κατεβάσει αθόρυβα κανά τζάμι απο κανά αυτοκίνητο γιατί κάτι μπορεί να είχε μέσα.

Gandalf

Το πιθανότερο....

kerasaki
14/02/2009, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsian
Παιζει να θέλαν να το ακινητοποιήσουν για να μην το παρω στη δουλεια και να πηγαιναν ανετοι το πρωι με ενα φορτηγακι για φορτωμα? Αλλα και αυτο κουφό μου ακουγεται. το μηχανακι ειναι 20 ετιας. 200 ευρώ τα πιάνει δεν τα πιάνει

Η μπορει το μπουζι να ηταν ιριδιου και να αξιζε πιο πολυ απο το παπι!:lol:

Πλακα κανω.....:wave2:

thou-vou
19/02/2009, 14:19
μη με βρίσετε ΑΛΛΑ

σε πολλές περιπτώσεις πιτσιρικάδες ζάκιαπρε πήγαν αδιάβαστοι γιατί κάποιοες γ@μιόλες (συγνώμη για την έκφραση) συνήθως τελειωμένα ντιλερια τριβουν την πορσελάνη από το μπουζί (τα κομμάτια της) και νοθεύουν το "προϊόν". Το έχω συζητήσει και με φίλους πρώην χρήστες... Και ναι, εκεί έχουμε φτάσει (όλοι μας όμως)...

LsKostas
19/02/2009, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Κάποιος έμεινε σίγουρα απο μπουζί... αλλά μπορεί να το ήθελε οχι μόνο για το μηχανάκι του, αλλά και για να κατεβάσει αθόρυβα κανά τζάμι απο κανά αυτοκίνητο γιατί κάτι μπορεί να είχε μέσα.

Gandalf


Οσοι μενουν κοντα στην Κοδρικτωνος/Ιωάννου Δροσοπούλου να προσεχουν ,
την συζητηση αυτη μολις την ειχα μ ενα
μοτοσυκλετιστη που αφηνε την μηχανη εκει καθε μερα και βλεποντας με να παρκαρω (προσωρινα)
με προειδοποιησε για τα μπουζι που εξαφανιζονται.

παιζει ν ανοιγουν αυτοκινητα.Οχι παιζει ειμαι σιγουρος ...γι αυτο προσοχη