PDA

View Full Version : Ποτε μη λες ποτε...



PortisHead
17/12/2008, 23:55
Σημερα το πρωι - βενζιναδικο - σηκωνω τη μηχανη στο διπλο σταντ για να βαλω βενζινη - εχω ξεχασει ομως και το πλαινο σταντ ανοιχτο - βαζω βενζινη - τελειωνω - και παω να την κατεβασω απο το διπλο , με αποτελεσμα να καταληξουν 240 κιλα με το μονο σταντ πάνω στο ποδι μου - ευτυχως δεν επαθα ?τιποτα? αλλα οσο περναει η ωρα ουτε να το πατησω δεν μπορω - γαμω την τρελλα μου....ποναωωωωωωωωωωωω


....και εχουμε και συνεχεια....
Απογευμα....

Μ'εφαγε η γυναικα μου "να πας να βγαλεις μια ακτινογραφια"...ε...και για να γλυτωσω την γκρινια πηγα σε μια ΔΙΑΓΝΩΣΗ και εβγαλα.
Αντι να βγει ομως η μινιφορουσα κοπελιτσα να μου δωσει τις ακτινογραφιες και να φυγω...βγαινει ο ιδιος ο ακτινολογος...και μου λεει...ξαναπερασε μεσα να βγαλουμε 2 ακομα...γιατι τα βλεπω περιεργα τα πραματα.

Με 4 ακτινογραφιες στο χερι και γνωματευση : πιθανο καταγμα 1ου μεταταρσιου φευγω για το σπιτι.
Εκει παλι γκρινια...."ετσι θα το αφησεις ?" "κιαμα χειροτερεψει τη νυχτα (...ποιος θα σε αντεξει ?)"
Καλα το τελευταιο δεν το πε...αλλα σιγουρα το ειπε απο μεσα της
Αντε να παω στη Βουλα στο Ασκληπειο να ριξουν μια ματια στις ακτινογραφιες.
Θα πηγαινα με τη μηχανη...αλλα την ειχα βαλει στο γκαραζ και βαρεθηκα...οποτε πηρα το αμαξι που το ειχαμε αφησει εξω.
Ευτυχως....γιατι απο τη Βουλα...εφυγα με αξεσουαρ....

Αξεσουαρ 1 (http://i85.photobucket.com/albums/k67/massive850/pateritses.jpg)

Αξεσουαρ 2 (http://i85.photobucket.com/albums/k67/massive850/leg.jpg)


Ωωωωω ναι....κυριες και κυριοι....καταγμα 1ου μεταταρσιου...γυψοναρθηκας και 2 βδομαδες OFF.

Περαστικα μας :sad:

Tpap
18/12/2008, 00:00
Όχι ρε φίλε. :( :(

Από το τίποτα, σε γύψο...καλή δύναμη και περαστικά!:wave2:

Road67
18/12/2008, 00:11
Καλό κουράγιο και περαστικά :beer:

peterTHErider
18/12/2008, 00:21
πω πω γκαντεμια!!!
τουλαχιστον να ριξει κανα χιονακι(μπααααααααααα)να μην σε πειραξει και τοσο που δεν θα καταβαλας!!
οπως και να'χει,περαστικα φιλαρακι!!

mars696
18/12/2008, 00:42
Περαστικα φιλε!:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
αααα


























και

Να πεις ευχαριστω στην γυναικα σου,που στο ειπε
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer:

DimChios
18/12/2008, 01:11
Πω ρε πστ!

Περαστικα ρε φιλε!

Μλκια! :sad:

lamoun
18/12/2008, 01:43
Απο το πουθενά ρπμ!

Περαστικά! :)

alximistis
18/12/2008, 02:08
Περαστικά και αγύριστα

Ζεύκας
18/12/2008, 02:26
κοίτα να δείς που το "πρήξιμο" σου βγήκε σε καλό.

άντε όμως να ευχαριστήσεις τη γυναίκα σου με το αξεσουάρ νο2!:hypnotize

περαστικά!:beer: :beer:

the who
18/12/2008, 06:56
Απο το τιποτα ζημια.Περαστικα φιλε μου.Αντε να φευγει το 08 γιατι παραηταν κουλο ετος.

makis206
18/12/2008, 07:16
Περαστικά κι αγύριστα να είναι :beer: :beer:

XJR_Billy
18/12/2008, 07:24
Κοίτα να δεις, απ'το πουθενά!!:eyepop: :confused:

Γρήγορα περαστικά φίλε!:beer:

golis
18/12/2008, 08:18
Έτσι είναι μεγάλε,πήγες να παίξεις με τα σίδερα και έχασες..... :D

Καλά γιατί κατέβηκες ιν δε φιρστ πλεις φρομ δε τανκ ;
Δεν υπήρχε υπάλληλος να σΕ γεμίσει ;

Τεσπα,περαστικά και αγύριστα !

Σημ :
Προσεξέ μην σε ψήσει η γυναίκα να σου βάλει λαμπάκια στις πατερίτσες μέρες που ναι ! :lol:

odt
18/12/2008, 08:33
There is no replacement for displacement...ειδικά εάν βρίσκεται το πόδι σου από κάτω (από το displacement...)



Χωρίς πλάκα τώρα, μέσα στην όλη μαλακία με τα διπλά και τριπλά νταντ και τις στατικές χαζοπτώσεις από το πουθενά, είσαι πολύ τυχερός γιατί εύκολα θα μπορούσες να φας κανένα αστράγαλο...:cry:

Δύο βδομαδούλες για κάταγμα...Μια χαρά, μην το πεις ούτε του παπα...

Περαστικά


:wave2:

sadengr
18/12/2008, 08:37
Σε φίλους και γνωστούς να λές ότι το έπαθες καθώς έξυνες μαρσπιέ σε πίστα για να μη σε πάρουν στην καζούρα... ;-)


Περαστικά φιλαράκι και υπομονή, 2 εβδομαδες θα περάσουν αμέσως!

caesarsk
18/12/2008, 08:40
Καταρχήν, περαστικά ρε φίλε και αγύριστα και μακάρι να ειναι όλοι σου οι τραυματισμοί αυτής της μορφής και όχι χειρότερης!!!


Από την άλλη όμως


Εσεις οι ρεμάλια οι ελεύθεροι είδατε γιατί πρέπει να παντρευτείτε ρεεεε??? Αν δεν του το έλεγε η γυναίκα του θα πήγαινε στο νοσοκομείο ο κύριος???


Σε καταλαβαίνω φίλε μου...καλύτερα 2 εβδομάδες γύψος και να πηγαινεις στην δουλειά με αυτόν παρά μια νύχτα κρεβατομουρμούρα!!!

sergiosm
18/12/2008, 08:50
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΓΥΡΙΣΤΑ

αλλά μεταξύ μας (και μεταξύ όλου του φόρουμ δηλαδή) όχι και γκρίνια.
Μάλλον ενδιαφέρον το λες ... ρεμάλι ...

:lol: :lol:

MikeG
18/12/2008, 09:10
Περαστικά φίλε μου!!

:wave2:

MG
18/12/2008, 09:15
Απιστευτη γκαντεμια! Περαστικα σου :wave2:

kalesin
18/12/2008, 09:18
περαστικα κ αγυριστα..

:beer: :beer:

EVI
18/12/2008, 09:19
ωωχχχχ ρε! περαστικα ! κα ιεγω το ειχα παθει αυτο οταν επεσε το freewind πανω στο ποδι μου πολυυυυ ξενερα αλλα θα περασει!

:beer:

VANDA
18/12/2008, 09:23
Περαστικά σου.. δεν είναι τπτ το μετατάρσιο, ξεκουράσου, απόλαυσε τις φροντίδες της συζύγου :winka: και θα δέσει. Εσένα τουλάχιστον έπεσε μια ολόκληρη μηχανή επάνω.. εγώ το τράκαρα με γωνία τοίχου και το έσπασα. :rolleyes:

cityfly
18/12/2008, 09:29
περαστικά κι αγύριστα

:wave2:

PortisHead
18/12/2008, 09:54
Παιδακια σας ευχαριστω ολους παρα παρα πολυ.

Απλα επειδη δεν θελω να αφηνω εντυπώσεις...να σας πω
και την 3η ,ανατρεπτικη συνεχεια.

Με πατεριτσες λοιπον και καταρακτωδης βροχη...παω στο Υποκαταστημ του ΙΚΑ
να μου επικυρωσουν τις 2 βδομαδες αδειας.
Δοξα το Θεο ,δεν ειχε κοσμο και περναω μεσα στον ορθοπαιδικο.

Για καλη μου τυχη , μηχανοβιος και αυτος, με 3 μηχανες παρακαλω.
Με βλεπει,μου λεει μεταταρσιο και σου βαλανε τετοιο γυψο ?
Η καθαριστρια στον εβαλε ?
Το παταει απο δω...το παταει απο κει ,περπατα μου λεει,πονας ? οχι του λεω
Πρισμενο δεν ειναι....μελανιασμενο δεν ειναι....αρχισε να γελαει ο ανθρωπος.
Ξανακοιταει τις ακτινογραφιες...συνεχισε να γελαει.

Πηγαινε σπιτι μου λεει...παρε ενα καλο ψαλιδι....και βγαλε αυτη την μ@λ@κι@
που σου βαλανε.

Ευτυχως εξοικονομησα και 2 μερουλες αδεια.

Τι να πω ρε παιδια ?
Μετα τα φακελακια , μετα το γενικοτερο χαλι που επικρατει στα νοσοκομεια , τωρα και λάθος γνωματευσεις ?

Μηπως αυτοι οι κουκουλοφοροι να περασουν και μια βολτα απο τα δημοσια νοσοκομεια ?
Τι να πω ?

Παντως καλου - κακου θα παω και σενα φιλο ορθοπαιδικο το απογευμα να παρω και μια
3η γνωμη...γιατι δεν ξερεις...μπορει τελικα να εχω ασθμα.


:eyepop: :eyepop: :eyepop:

SnakeMJK
18/12/2008, 09:57
Περαστικά και από μένα... Αν και απ ότι φαίνεται ευτυχώς δεν ήταν κάτι πολύ σοβαρό!

Οι γιατροί μπορεί να τα φουσκώνουν λίγο "για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο" φαντάζομαι...

VANDA
18/12/2008, 10:00
Τι; Δεν έσπασε; False alarm? Κι εμείς τι ευχόμαστε τόση ώρα; Για κοίτα το για το... άσθμα. :wacko:

Λεωνίδας
18/12/2008, 10:01
περαστικά :confused: :look:

odt
18/12/2008, 10:18
Δηλαδή δεν έσπασε? Όχι ρε μπούστη μου...Μου μάμησες όλη την επιχειρηματολογία για τα βαριά μηχανάκια :lol:

road spirit
18/12/2008, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Παιδακια σας ευχαριστω ολους παρα παρα πολυ.

Απλα επειδη δεν θελω να αφηνω εντυπώσεις...να σας πω
και την 3η ,ανατρεπτικη συνεχεια.

Με πατεριτσες λοιπον και καταρακτωδης βροχη...παω στο Υποκαταστημ του ΙΚΑ
να μου επικυρωσουν τις 2 βδομαδες αδειας.
Δοξα το Θεο ,δεν ειχε κοσμο και περναω μεσα στον ορθοπαιδικο.

Για καλη μου τυχη , μηχανοβιος και αυτος, με 3 μηχανες παρακαλω.
Με βλεπει,μου λεει μεταταρσιο και σου βαλανε τετοιο γυψο ?
Η καθαριστρια στον εβαλε ?
Το παταει απο δω...το παταει απο κει ,περπατα μου λεει,πονας ? οχι του λεω
Πρισμενο δεν ειναι....μελανιασμενο δεν ειναι....αρχισε να γελαει ο ανθρωπος.
Ξανακοιταει τις ακτινογραφιες...συνεχισε να γελαει.

Πηγαινε σπιτι μου λεει...παρε ενα καλο ψαλιδι....και βγαλε αυτη την μ@λ@κι@
που σου βαλανε.

Ευτυχως εξοικονομησα και 2 μερουλες αδεια.

Τι να πω ρε παιδια ?
Μετα τα φακελακια , μετα το γενικοτερο χαλι που επικρατει στα νοσοκομεια , τωρα και λάθος γνωματευσεις ?

Μηπως αυτοι οι κουκουλοφοροι να περασουν και μια βολτα απο τα δημοσια νοσοκομεια ?
Τι να πω ?

Παντως καλου - κακου θα παω και σενα φιλο ορθοπαιδικο το απογευμα να παρω και μια
3η γνωμη...γιατι δεν ξερεις...μπορει τελικα να εχω ασθμα.


:eyepop: :eyepop: :eyepop:

περαστικά αν και το βλέπω για σκωληκοειδίτιδα

ΥΓ: τυχερός ήσουν. Απο στατική πτώση και τη μηχανή πάνω στη πόδι απεκόμισα κάταγμα κνήμης και 4 μήνες στο γύψο.

TROOPER
18/12/2008, 11:43
δε σου λεω περαστικα αν δε μας πεις τι εχεις τελικα !

:lol: :lol: :lol:

dukeandthecity
18/12/2008, 12:20
στο ΙΚΑ πήγες με δικιά σου προτοβουλία ή με της γυναίκας σου. Προσοχή μπορεί να είναι προβοκατσια για να σου λέει οτι αυτή έχει πάντα δίκιο. :D :D :beer: :wave2:


περαστικά κιολας ακόμα και αν εχεις μονο πυτιρίδα

nic mor
18/12/2008, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δε σου λεω περαστικα αν δε μας πεις τι εχεις τελικα !

:lol: :lol: :lol:


+1

:bigcry: :bigcry: :bigcry:




περα απο την πλακα περαστικα:wave2: :wave2:
και μιας και πιρες φορα κοιτα και τον προστατη
ποτε δεν ξερεις!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
18/12/2008, 13:16
περαστικα??:confused: οχι??:confused:

καλο φαγωμα της αδειας??:confused: οχι??:confused:


για βγαλε ρε μεγαλε καμια φωτο τις ακτινογραφιες μπας και κανουμε και εμεις καμια διαγνωση...

κατι ξερουμε και εμεις απο ιατρικη!!:winka:

βασικα ομως εχεις σιγουρα, οξυτατη μορφη οσφϋοκαμψιας!! (αλα Παπαδοπουλος)
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

native
18/12/2008, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από mars696
Περαστικα φιλε!:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
αααα


























και

Να πεις ευχαριστω στην γυναικα σου,που στο ειπε
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer:


Περαστικά σου !!!!!!


Για άλλη μια φορά τι σου έιναι το γυναικείο ένστικτο βρε παιδάκι μου...λεω εγώ τώρα

arxaios
18/12/2008, 14:29
Περαστικά !!!

και για να σου φτιάξει λίγο το κέφι .................
http://www.youtube.com/watch?v=OJ_OS5000w0&feature=related
:wave2: :wave2: :wave2:

Bil
18/12/2008, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Παιδακια σας ευχαριστω ολους παρα παρα πολυ.

Απλα επειδη δεν θελω να αφηνω εντυπώσεις...να σας πω
και την 3η ,ανατρεπτικη συνεχεια.

Με πατεριτσες λοιπον και καταρακτωδης βροχη...παω στο Υποκαταστημ του ΙΚΑ
να μου επικυρωσουν τις 2 βδομαδες αδειας.
Δοξα το Θεο ,δεν ειχε κοσμο και περναω μεσα στον ορθοπαιδικο.

Για καλη μου τυχη , μηχανοβιος και αυτος, με 3 μηχανες παρακαλω.
Με βλεπει,μου λεει μεταταρσιο και σου βαλανε τετοιο γυψο ?
Η καθαριστρια στον εβαλε ?
Το παταει απο δω...το παταει απο κει ,περπατα μου λεει,πονας ? οχι του λεω
Πρισμενο δεν ειναι....μελανιασμενο δεν ειναι....αρχισε να γελαει ο ανθρωπος.
Ξανακοιταει τις ακτινογραφιες...συνεχισε να γελαει.

Πηγαινε σπιτι μου λεει...παρε ενα καλο ψαλιδι....και βγαλε αυτη την μ@λ@κι@
που σου βαλανε.

Ευτυχως εξοικονομησα και 2 μερουλες αδεια.

Τι να πω ρε παιδια ?
Μετα τα φακελακια , μετα το γενικοτερο χαλι που επικρατει στα νοσοκομεια , τωρα και λάθος γνωματευσεις ?

Μηπως αυτοι οι κουκουλοφοροι να περασουν και μια βολτα απο τα δημοσια νοσοκομεια ?
Τι να πω ?

Παντως καλου - κακου θα παω και σενα φιλο ορθοπαιδικο το απογευμα να παρω και μια
3η γνωμη...γιατι δεν ξερεις...μπορει τελικα να εχω ασθμα.


:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Θα σου έλεγα οτι ο "μηχανόβιος" ορθπεδικός μάλλον βιάστηκε να σχολιάσει την πιθανή προέλευση του γυψονάρθηκα (γιατι έτσι ονομάζεται η "ορθωση" που έχεις στο πόδι σου). Αν οι καθαρίστριες βάζανε γυψονάρθηκες και οι τραπεζοκόμοι εξωτερικές οστεοσυνθέσεις, μπορεί αυτό ( ... έπρεπε να του πείς ... λέμε τώρα) να γινότανε εκεί που σπούδασε και όχι στα ελληνικά νοσοκομεία.
Με συγχωρείς που παρεμβαίνω έτσι το πόστ σου, αλλά ώς ειδικευόμενος ορθοπεδικής θίγομαι (αν και δεν είμαι στην Αθήνα ή στο ΚΑΤ) να ακούω τους βολεμένους γιατρούς του ΙΚΑ με τους παχυλούς μισθούς, τα ταυτόχρονα ιατρεία και τις υπόγειες παροχές , άκριτα, γρήγορα και με περισσή τζαμπομαγκοσύνη να σχολιάζουν ΛΑΘΟΣ και να δημιουργούν εντυπώσεις.
Δυστυχώς ο κλάδος μας έχει πάρα πολλούς κάφρους (ώς χαρακτήρες) και άσχετους (ώς ιατρούς).
Για να μην μακρυγορώ, και επειδή εδώ δεν είναι Ορθο-φόρουμ, το απόγευμα μόλις ευκαιρέσω θα σου επισυνάψω (στα αγγλικά ή στα ελληνικά δεν θυμάμαι τώρα ) απόσμασμα από ένα από τα πιο αξιόπιστα και χαρακτηρισμένα ώς βίβλους της Ορθοπεδικής Βιβλία που έχουν γράψει άνθρωποι στηριζόμενοι πάνω σε έρευνα και δεδομένα πολλών ετών, σχετικά με το κάταγμα που αναφέρεις οτι έχεις (όσον αυτό βέβαια είναι εφικτό χωρίς να μπορούμε να δούμε τις ακτινογραφίες ΚΑΙ το πόδι σου). Το συγκεκριμένο πόνημα το διαβάζουν όλοι οι ορθοπεδικοί του ανεπτυγμένου κόσμου ( υπερβάλω .. ελάχιστα)

Θα σου έλεγα όμως να κρατήσεις τον γυψονάρθηκα και σύντομα ( > 3 εβδομάδες ) περαστικά !!! (Αν έχεις το αναφερόμενο κάταγμα)


:wave2:

joe_black
18/12/2008, 20:53
:(



Περαστικά σου φίλε. :)

PortisHead
18/12/2008, 22:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bil
Θα σου έλεγα οτι ο "μηχανόβιος" ορθπεδικός μάλλον βιάστηκε να σχολιάσει την πιθανή προέλευση του γυψονάρθηκα (γιατι έτσι ονομάζεται η "ορθωση" που έχεις στο πόδι σου). Αν οι καθαρίστριες βάζανε γυψονάρθηκες και οι τραπεζοκόμοι εξωτερικές οστεοσυνθέσεις, μπορεί αυτό ( ... έπρεπε να του πείς ... λέμε τώρα) να γινότανε εκεί που σπούδασε και όχι στα ελληνικά νοσοκομεία.
Με συγχωρείς που παρεμβαίνω έτσι το πόστ σου, αλλά ώς ειδικευόμενος ορθοπεδικής θίγομαι (αν και δεν είμαι στην Αθήνα ή στο ΚΑΤ) να ακούω τους βολεμένους γιατρούς του ΙΚΑ με τους παχυλούς μισθούς, τα ταυτόχρονα ιατρεία και τις υπόγειες παροχές , άκριτα, γρήγορα και με περισσή τζαμπομαγκοσύνη να σχολιάζουν ΛΑΘΟΣ και να δημιουργούν εντυπώσεις.
Δυστυχώς ο κλάδος μας έχει πάρα πολλούς κάφρους (ώς χαρακτήρες) και άσχετους (ώς ιατρούς).
Για να μην μακρυγορώ, και επειδή εδώ δεν είναι Ορθο-φόρουμ, το απόγευμα μόλις ευκαιρέσω θα σου επισυνάψω (στα αγγλικά ή στα ελληνικά δεν θυμάμαι τώρα ) απόσμασμα από ένα από τα πιο αξιόπιστα και χαρακτηρισμένα ώς βίβλους της Ορθοπεδικής Βιβλία που έχουν γράψει άνθρωποι στηριζόμενοι πάνω σε έρευνα και δεδομένα πολλών ετών, σχετικά με το κάταγμα που αναφέρεις οτι έχεις (όσον αυτό βέβαια είναι εφικτό χωρίς να μπορούμε να δούμε τις ακτινογραφίες ΚΑΙ το πόδι σου). Το συγκεκριμένο πόνημα το διαβάζουν όλοι οι ορθοπεδικοί του ανεπτυγμένου κόσμου ( υπερβάλω .. ελάχιστα)

Θα σου έλεγα όμως να κρατήσεις τον γυψονάρθηκα και σύντομα ( > 3 εβδομάδες ) περαστικά !!! (Αν έχεις το αναφερόμενο κάταγμα)


:wave2:

Αμ δε....
Επειδη κιεγω ειχα τις αμφιβολιες μου (δεν μπορει λεω να ειναι τοσο ασχετοι στο νοσοκομειο) πηγα τελικα οπως εγραψα και παραπανω σε ενα φιλο μου ορθοπαιδικο.
Τα ιδια ειπε κι αυτος...γελαγε.
Ουτε στραμπουληγμα δεν εχω λεει.
Και τον ρωτησα....πως ειναι δυνατον να κανουν μια τοσο λαθος γνωματευση και μαλιστα ενυπογραφη οι γιατροι του νοσοκομειου ?
Τα πραγματα μου λεει εχουν ως εξης...μιας και ο ιδιος εκανε την ειδικοτητα του στο Ασκληπειο της Βουλας.
Εχουν της εξης εντολη ολοι οι ειδικευομενοι απο τον επιμελητη : "Αν δεν ειστε σιγουροι για κατι....γυψο....και παραπεμπτικο σε 2 εβδομαδες στα εξωτερικα ιατρεια να τους δω εγω."

Επισης...απεκρυψα μερικους διαλογους που ειχα με τον ειδικευομενο ορθοπαιδικο...αλλα μαλλον πρεπει να τους αποκαλυψω:

-Γιατρε ? Θα βαλουμε γυψο ?
-Ξερω γω ? Θελεις ?
-Εμενα ρωτας ?
-Κοιταξε να δεις...5 μηνες κανω ειδικοτητα ...δεν εχω και μεγαλη εμπειρια...

-Πως θα βγω τωρα χωρις πατεριτσες απο δω μεσα ? δεν εχετε καποιες προχειρες να παω μεχρι την εισοδο ?
-Τι λες ρε φιλαρακι...εδω δεν εχουμε αλλα κι αλλα πατεριτσες θαχουμε ?


-Κανει να το πατησω λιγο τουλαχιστον μεχρι να φτασω στο αμαξι ?
-Κοιτα....εδω μεσα δεν κανει να το πατησεις...εξω κανε οτι θελεις.



-Α....κυριε επιμελητα...μισο λεπτο (ηρθε να παρει το μπουφαν του για να σχολασει)
Ριχνετε μια ματια εδω ?
Κοιταζει την ακτινογραφια στην λαμπα της οροφης....
-ΟΚ ΟΚ λεει...αλλα να μην ερθει την ΠΑρασκευη...μετα τις γιορτες στης 2 του μηνος
να ερθει.

Δεν με νοιαζει αν κακοπληρωνονται...αν ειναι ασχημες οι συνθηκες εργασιας τους...αν οτιδηποτε.
Και μενα με το στανιο τα κρατανε τα λεφτα του ΙΚΑ απο το μισθο μου...δεν με ρωτανε πρωτα.
Αλλα οχι και αυτη η αδιαφορια και αυτο το χάλι.
ΕΛΕΟΣ !

DimChios
19/12/2008, 05:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Αμ δε....
Επειδη κιεγω ειχα τις αμφιβολιες μου (δεν μπορει λεω να ειναι τοσο ασχετοι στο νοσοκομειο) πηγα τελικα οπως εγραψα και παραπανω σε ενα φιλο μου ορθοπαιδικο.
Τα ιδια ειπε κι αυτος...γελαγε.
Ουτε στραμπουληγμα δεν εχω λεει.
Και τον ρωτησα....πως ειναι δυνατον να κανουν μια τοσο λαθος γνωματευση και μαλιστα ενυπογραφη οι γιατροι του νοσοκομειου ?
Τα πραγματα μου λεει εχουν ως εξης...μιας και ο ιδιος εκανε την ειδικοτητα του στο Ασκληπειο της Βουλας.
Εχουν της εξης εντολη ολοι οι ειδικευομενοι απο τον επιμελητη : "Αν δεν ειστε σιγουροι για κατι....γυψο....και παραπεμπτικο σε 2 εβδομαδες στα εξωτερικα ιατρεια να τους δω εγω."

Επισης...απεκρυψα μερικους διαλογους που ειχα με τον ειδικευομενο ορθοπαιδικο...αλλα μαλλον πρεπει να τους αποκαλυψω:

-Γιατρε ? Θα βαλουμε γυψο ?
-Ξερω γω ? Θελεις ?
-Εμενα ρωτας ?
-Κοιταξε να δεις...5 μηνες κανω ειδικοτητα ...δεν εχω και μεγαλη εμπειρια...

-Πως θα βγω τωρα χωρις πατεριτσες απο δω μεσα ? δεν εχετε καποιες προχειρες να παω μεχρι την εισοδο ?
-Τι λες ρε φιλαρακι...εδω δεν εχουμε αλλα κι αλλα πατεριτσες θαχουμε ?


-Κανει να το πατησω λιγο τουλαχιστον μεχρι να φτασω στο αμαξι ?
-Κοιτα....εδω μεσα δεν κανει να το πατησεις...εξω κανε οτι θελεις.



-Α....κυριε επιμελητα...μισο λεπτο (ηρθε να παρει το μπουφαν του για να σχολασει)
Ριχνετε μια ματια εδω ?
Κοιταζει την ακτινογραφια στην λαμπα της οροφης....
-ΟΚ ΟΚ λεει...αλλα να μην ερθει την ΠΑρασκευη...μετα τις γιορτες στης 2 του μηνος
να ερθει.

Δεν με νοιαζει αν κακοπληρωνονται...αν ειναι ασχημες οι συνθηκες εργασιας τους...αν οτιδηποτε.
Και μενα με το στανιο τα κρατανε τα λεφτα του ΙΚΑ απο το μισθο μου...δεν με ρωτανε πρωτα.
Αλλα οχι και αυτη η αδιαφορια και αυτο το χάλι.
ΕΛΕΟΣ !


συγνωμη ε!? :blush:












:lol: :bigcry: :cry: :lol: :bigcry: :cry:


:a11: :a31: :a022: :a57:

κοιτα να δεις ρε! :rolleyes:

george72
19/12/2008, 07:22
-Γιατρε ? Θα βαλουμε γυψο ?
-Ξερω γω ? Θελεις ?
-Εμενα ρωτας ?



ε μια που το εφερε η κουβεντα

ριξε και κανα τριαρι κιλα γυψο....

μη φυγω και ετσι...:bawl:


ε ρε ελλαδα μπουρδελο!

Λεωνίδας
19/12/2008, 08:30
αφού γλίτωσες την κολονοσκόπηση να στείλεις και ευχαριστήρια κάρτα :look: