PDA

View Full Version : Bmw Z4 Vs Deer



devil's animal
19/12/2008, 12:55
μου ηρθε με mail..

Driving on the autobahn in Germany at 140mph in his BMW Z4, the Driver Hit a Deer...
The deer disappeared...
The driver stopped & wondered where did the deer go.......???




It's a good thing they don't have any Moose there!


For all you deer hunters, this is how you pack a 150lb deer into a BMW Z4 convertible....


150623

devil's animal
19/12/2008, 12:58
:eek:


150624

el_hymador
19/12/2008, 12:58
μηπως επρεπε να ανεβασεις αλλη φωτογραφια; :confused:

devil's animal
19/12/2008, 12:58
:(


150626

devil's animal
19/12/2008, 12:59
:sad:


150627

sniper
19/12/2008, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
:eek:


Καλό αλλά μούφα κατά 99,9%


150lbs είναι περίπου 60 κιλά.....


αν πας με χλμ και χτυπήσεις κάτι που ζυγίζει 60 κιλά..... μόνο τρύπα δεν θα σου ανοίξει....


Ο προφυλαχτήρας δεν θα υπάρχει.... πολύ πιθανό να μην υπάρχει καν αυτοκίνητο...

devil's animal
19/12/2008, 13:00
:eyepop:


150628

devil's animal
19/12/2008, 13:01
ΤΕΛΟΣ. ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΟΡΕΞΗ.:rotflmao: :rotflmao:


150629

sniper
19/12/2008, 13:01
και το χτύπησε και με 230χαω.....

Ρε συ Σταύρε.... την παλεύεις;

devil's animal
19/12/2008, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Καλό αλλά μούφα κατά 99,9%


150lbs είναι περίπου 60 κιλά.....


αν πας με χλμ και χτυπήσεις κάτι που ζυγίζει 60 κιλά..... μόνο τρύπα δεν θα σου ανοίξει....


Ο προφυλαχτήρας δεν θα υπάρχει.... πολύ πιθανό να μην υπάρχει καν αυτοκίνητο...

ωραια ρε Νικο,να συμφωνησω μαζι σου...
αλλα πως σκατα βαλανε εκει μεσα το ελαφι-γατα-σκιουρο-σκυλο...??:confused: :confused:

devil's animal
19/12/2008, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
και το χτύπησε και με 230χαω.....

Ρε συ Σταύρε.... την παλεύεις;

αφου το λεω ρε Νικο απο την αρχη..
ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΜΕ MAIL!!!!!
:wave2:

el_hymador
19/12/2008, 13:06
Εχετε ανοιξει καπο σε Z3 - Z4;

Μιλαμε εχει χωρο μπροστα απο τον κινητηρα για να χωρεσει ιπποποταμος...

sniper
19/12/2008, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ωραια ρε Νικο,να συμφωνησω μαζι σου...
αλλα πως σκατα βαλανε εκει μεσα το ελαφι-γατα-σκιουρο-σκυλο...??:confused: :confused:


Δεν ξέρω πως βάλανε αυτό το "πράγμα" εκεί....


ξέρω τι έπαθε αυτοκίνητο όταν χτύπησα νύχτα σε σκοτεινό επαρχιακό δρόμο, κατά λάθος, σκύλο 20 κιλών.... :rolleyes:

makis206
19/12/2008, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν ξέρω πως βάλανε αυτό το "πράγμα" εκεί....
ξέρω τι έπαθε αυτοκίνητο όταν χτύπησα νύχτα σε σκοτεινό επαρχιακό δρόμο, κατά λάθος, σκύλο 20 κιλών.... :rolleyes:

Tο BMW μπορεί να τραβάει τρελό αέρα απ'την εισαγωγή :o :lol:

devil's animal
19/12/2008, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν ξέρω πως βάλανε αυτό το "πράγμα" εκεί....


ξέρω τι έπαθε αυτοκίνητο όταν χτύπησα νύχτα σε σκοτεινό επαρχιακό δρόμο, κατά λάθος, σκύλο 20 κιλών.... :rolleyes:

ολα αυτα ειναι αναλογα την ταχυτητα του κουτιου, το ειδος (αλλο προφυλακτηρας παλιου opel,αλλο καινουργιου Mercedes π.χ.), γωνια προσκρουσης και πολλα αλλα....

liakaros
19/12/2008, 13:21
Ενα ελαφακι...

Για το μπεμβεδακι....

Tpap
19/12/2008, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Εχετε ανοιξει καπο σε Z3 - Z4;
Μιλαμε εχει χωρο μπροστα απο τον κινητηρα για να χωρεσει ιπποποταμος...

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:
κάνεις πλάκα, έτσι?




Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
Ενα ελαφακι...
Για το μπεμβεδακι....

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry:

el_hymador
19/12/2008, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:
κάνεις πλάκα, έτσι?





:rotflmao: :rotflmao: :bigcry:


οχι...

byron
19/12/2008, 14:14
Αν δεν καταλήξουμε τι διαμέτρημα ήταν τα κέρατα του ελαφιού δεν πάει καλά το thread.
Γιατί άλλο είναι αν ήταν .45", άλλο αν ήταν .40S&W και φυσικά άααααλλο αν μιλάμε για ταπεινό 9άρι..:mad:

PRIEST
19/12/2008, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
Ενα ελαφακι...

Για το μπεμβεδακι....


:beer: :beer: :beer:

Tpap
19/12/2008, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
οχι...

Κατοικώ ακριβώς δίπλα σε μεγάλη επισκευαστική μονάδα BMW και έχω δεί αρκετά - αν όχι εκατοντάδες- αμάξια του αυτού του εργοστασίου.

Πετάς μια χούφτα καρφίτσες στον χώρο της μηχανής και δεν βρίσκει ούτε μια τον δρόμο για το έδαφος... ξαναδές τις φωτό του ζώου του διαβόλου.

el_hymador
19/12/2008, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Κατοικώ ακριβώς δίπλα σε μεγάλη επισκευαστική μονάδα BMW και έχω δεί αρκετά - αν όχι εκατοντάδες- αμάξια του αυτού του εργοστασίου.

Πετάς μια χούφτα καρφίτσες στον χώρο της μηχανής και δεν βρίσκει ούτε μια τον δρόμο για το έδαφος... ξαναδές τις φωτό του ζώου του διαβόλου.

Εκατονταδες αμαξια αυτου του εργοστασιου μπορει να εχουν ασφυκτικα τοποθετημενους κινητηρες κατω απο τα καπο τους...

Στην Ζ4 που αναφερομαστε, τα πραγματα ειναι πολυυυυυ πιο χαλαρα.....


150632

Tpap
19/12/2008, 14:37
Η φωτό που έβαλες δεν έχει σχέση με τις προηγούμενες με το ελάφι. Παρατήρησε λίγο.

Αλλά ακόμη και να είναι έτσι, τον άπλετο χώρο που τον είδες...?

p@nos
19/12/2008, 14:45
το πιθανοτερο παιδια ειναι να χωθηκε κανα μικρο σε μεγεθος ζωο και οταν αναψε τον κινητηρα απλα να το εκανε κιμα κανας ιμαντας στο μοτερ και καταληξαμε σε αυτη την εικονα...

πραγματικα αν το αμαξι επεφτε σε ελαφι με τετοια μαλιστα ταχυτητα το αμαξι θα ειχε παραμορφωθει εντελως απο μπροστα, το πιθανοτερο και η καμπινα...

orcinious
19/12/2008, 16:12
δεν ειναι ζ4 ειναι 3αρα

:D

megatim
19/12/2008, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από orcinious
δεν ειναι ζ4 ειναι 3αρα

:D

Έχει δίκιο το παιδί, είναι η 3άρα. 5 χρόνια την είχα πριν την αλλάξω με την 4άρα, η οποία πράγματι έχει άπλετο χώρο κάτω από το καπώ. Αλλά δεν συγκρίνεται με την 7άρα που πήρα προχτές, που έχει τόσο χώρο κάτω από το καπώ, που το χρησιμοποιώ για πορτ-μπαγκάζ. Αλλά το πιο γελοίο είναι η Mercedes GLK που τώρα την έχω για το πρώτο service και δεν μπορώ να σας στείλω φωτό. Πραγματικά, κάτω από το καπώ έχει βάσεις ISO-fix και χώρο για παιδικό καθισματάκι.

el_hymador
19/12/2008, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Η φωτό που έβαλες δεν έχει σχέση με τις προηγούμενες με το ελάφι. Παρατήρησε λίγο.

Αλλά ακόμη και να είναι έτσι, τον άπλετο χώρο που τον είδες...?

ok εχεις δικιο...βαριεμαι...

makis206
19/12/2008, 19:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
ok εχεις δικιο...βαριεμαι...

Η εναλλακτικά, "νταξ' μωρέ, για αρουραίο πρόκειται...!":o


:rotflmao:

ermiss
19/12/2008, 19:37
Δεν παίζει με τίποτα να είναι 60κιλο ελάφι.

Κανά σκύλος ίσως... Αλλά ελάφι με τίποτα.

Για να συμβεί αυτό πρέπει ο κυρίως κορμός του ζώου να αρχίζει ακριβώς πάνω απο την πινακίδα και το ύψος του να είναι μικρότερο απο εκεί που αρχίζει το καπό, ώστε να σφηνωθεί μέσα σαν σφαίρα...

Πρέπει δηλαδή να είναι ακριβώς όσο είναι η μετώπη με τις κάθετες γραμμές. Και να το έχεις πετύχει ΟΛΟ ευθεία και όχι στο πλάι...

Εχω δει τρακάρισμα Ζ3 με κοπάδι με πρόβατα... ΌΛΑ πέταξαν στον αέρα τα πόδια χτύπαγαν στην μάσκα το κορμί στην κορυφή της και στο καπό και τα πρόβατα έφευγαν απο πάνω...

Και είναι και λιγότερα κιλά... απο 60...


Ο σκύλος πάλι αν είναι στο πλάι θα έπρεπε με το χτύπημα να του είχε σπάσει ΤΑ ΠΑΝΤΑ μπροστά όχι απλά μια τρύπα στην μάσκα. ΔΕΝ παίζει καν να ανοίξει το καπό απο το τσαλάκωμα...


Πιο πιθανό βλέπω να έχει χτυπήσει καμιά γάτα στον αέρα ενώ πήδηξε για να ξεφύγει απο τα φώτα και να την μάζεψε μέσα παρά ένας ογκώδης σκύλος αρκετά ψηλός για να μην διαλύσει τον προφυλαχτήρα αλλά τόσο μικρό σώμα ώστε να μην διαλύσει τα πάντα τριγύρω του...




υ.γ μην το γελάτε με την γάτα... Μου έχει συμβεί... Σε προσπέραση με 160 με ένα Golf3 η γάτα πέρασε μπροστά απο το αυτοκίνητο που προσπερνούσα και την είδα οριζόντια μπροστά μου απο την ταχύτητα και το άλμα που έκανε. Μιλάμε για τεντωμένα μπροστινα και πίσω πόδια... Και την έφαγα στα αριστερά του προφυλακτήρα(κατάφερε και πέρασε 1.5 αυτοκίνητο και τη έφαγα εγώ με την άκρη του δικού μου και ακριβώς πάνω στο προφυλαχτήρα.. Μισός προφυλαχτήρας έμεινε στο δρόμο...

kyko
19/12/2008, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από megatim
Έχει δίκιο το παιδί, είναι η 3άρα. 5 χρόνια την είχα πριν την αλλάξω με την 4άρα, η οποία πράγματι έχει άπλετο χώρο κάτω από το καπώ. Αλλά δεν συγκρίνεται με την 7άρα που πήρα προχτές, που έχει τόσο χώρο κάτω από το καπώ, που το χρησιμοποιώ για πορτ-μπαγκάζ. Αλλά το πιο γελοίο είναι η Mercedes GLK που τώρα την έχω για το πρώτο service και δεν μπορώ να σας στείλω φωτό. Πραγματικά, κάτω από το καπώ έχει βάσεις ISO-fix και χώρο για παιδικό καθισματάκι.
πηγαινε στη πορτα ν'ανοιξεις δεν ακους...????σου χτυπαει ο αλογοσκουφης....!!!!
υγ:απο οτι βλεπω το κατεχεις το μπακιρι...!!μηπως σου περισσευουν 20χιλιαρικακια για να παρω fjr+akrapες+power commander+++++...........!!!?????????plssss..........!!!!!!

Road67
19/12/2008, 19:56
Μάλλον δεν είναι ελάφι. Α το βρήκα... Λάμα είναι :smokin:

SVX
19/12/2008, 20:07
πωπω .... ειμαι σιχαμενος:smokin:


150638

harvester
19/12/2008, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από megatim
Έχει δίκιο το παιδί, είναι η 3άρα. 5 χρόνια την είχα πριν την αλλάξω με την 4άρα, η οποία πράγματι έχει άπλετο χώρο κάτω από το καπώ. Αλλά δεν συγκρίνεται με την 7άρα που πήρα προχτές, που έχει τόσο χώρο κάτω από το καπώ, που το χρησιμοποιώ για πορτ-μπαγκάζ. Αλλά το πιο γελοίο είναι η Mercedes GLK που τώρα την έχω για το πρώτο service και δεν μπορώ να σας στείλω φωτό. Πραγματικά, κάτω από το καπώ έχει βάσεις ISO-fix και χώρο για παιδικό καθισματάκι. με παντρευσαι:rotflmao: :rotflmao:

epp1640
21/12/2008, 03:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
με παντρευσαι:rotflmao: :rotflmao:

Στη σειρά κύριος.. :wave2: