PDA

View Full Version : Αξίζει ή οχι



LogOutGoRide
19/12/2008, 14:20
Καλησπέρα στο φόρουμ

Άκουσα οτι υπάρχουν πλάγιες βαλβίδες (γωνιακές) για τα λάστιχα που αντικαθιστούν τις μαμά ίσιες .
Γνωρίζει κανείς αν όντως υπάρχουν , κόστος περίπου και αν βολέυουν πραγματικά αν δηλαδή αξίζουν τον κόπο;
Είμαι έτοιμος να αλλάξω λάστιχα και θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο.

karapialis
19/12/2008, 14:25
Ύπάρχουν,
άν μένεις Κω,πέρνα από το μαγαζί του Μαργιέ (Κοτόπουλα).Θα σου βρεί,αξίζει να βάλεις.

LogOutGoRide
19/12/2008, 14:28
Φίλε δεν μένω Κω :wave2:

Τίποτα φωτογραφίες ; τιμές ;

thalasinos
19/12/2008, 15:18
Εννοεις, για πλαγιες που αντικαθιστουν τις κανονικες, η προσθετες που βιδωνουν επανω στις κανονικες? στιν πρωτη περιπτωση ενταξει, στην δευτερη περιπτωση θα τις χρισιμοποιεις μονο κατα το φουσκωμα δηλ. την βαζεις φουσκωνεις και την βγαζεις, ιδαλως αν την εχεις μονιμα θα χασεις στο ζυγισμα!!! θα χρειασθης ζυγοσταθμηση εγω τις αγορασα 4 ευρω την καθε μια στην ουσια ομως μια χρειαζομαι αν την θες μονο για φουσκωμα και εισαι κοντα σου χαριζω τη μια!!

BELZEBOYLIS
19/12/2008, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από thalasinos
Εννοεις, για πλαγιες που αντικαθιστουν τις κανονικες, η προσθετες που βιδωνουν επανω στις κανονικες? στιν πρωτη περιπτωση ενταξει, στην δευτερη περιπτωση θα τις χρισιμοποιεις μονο κατα το φουσκωμα δηλ. την βαζεις φουσκωνεις και την βγαζεις, ιδαλως αν την εχεις μονιμα θα χασεις στο ζυγισμα!!! θα χρειασθης ζυγοσταθμηση εγω τις αγορασα 4 ευρω την καθε μια στην ουσια ομως μια χρειαζομαι αν την θες μονο για φουσκωμα και εισαι κοντα σου χαριζω τη μια!!



δεν ξέρω για το ζύγισμα να θα χάσεις , τις ίδιες σίγουρα θα τις χάσεις ! Εμένα μου τις κλέψανε στην 1η βδομάδα! :wave2:

LogOutGoRide
19/12/2008, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
δεν ξέρω για το ζύγισμα να θα χάσεις , τις ίδιες σίγουρα θα τις χάσεις ! Εμένα μου τις κλέψανε στην 1η βδομάδα! :wave2:


:rotflmao: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao:

LogOutGoRide
19/12/2008, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
δεν ξέρω για το ζύγισμα να θα χάσεις , τις ίδιες σίγουρα θα τις χάσεις ! Εμένα μου τις κλέψανε στην 1η βδομάδα! :wave2:

Συγνώμη μου φάνηκε λίγο αστείο :wave2:

Μιλάω για σταθερές βαλβίδες που να "βιδώνουν" μέσα απο την ζάντα. Οπότε θα γίνει ζυγοστάθμιση όλη η ζάντα με τα ελαστικά, με την αντικατάσταση των ελαστικών. Σωστά ;

LogOutGoRide
19/12/2008, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από thalasinos
Εννοεις, για πλαγιες που αντικαθιστουν τις κανονικες, η προσθετες που βιδωνουν επανω στις κανονικες? στιν πρωτη περιπτωση ενταξει, στην δευτερη περιπτωση θα τις χρισιμοποιεις μονο κατα το φουσκωμα δηλ. την βαζεις φουσκωνεις και την βγαζεις, ιδαλως αν την εχεις μονιμα θα χασεις στο ζυγισμα!!! θα χρειασθης ζυγοσταθμηση εγω τις αγορασα 4 ευρω την καθε μια στην ουσια ομως μια χρειαζομαι αν την θες μονο για φουσκωμα και εισαι κοντα σου χαριζω τη μια!!


Ευχαριστώ πολύ :beer:

Λέω να βάλω σταθερές :wave2:

LogOutGoRide
19/12/2008, 16:11
'Εχουμε λοιπόν κάτι σε φωτογραφία ή στο ιντερνετ;

LogOutGoRide
19/12/2008, 16:53
Βρήκα κατι http://www.tyre-equipment.co.uk/acatalog/Motorcycle_Tyre_Valves.html

thalasinos
19/12/2008, 18:00
ok! Εγω εχω αυτες σε χρυσαφι χρωμα!!

LogOutGoRide
19/12/2008, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από thalasinos
ok! Εγω εχω αυτες σε χρυσαφι χρωμα!!

Ποιές :confused:

thalasinos
19/12/2008, 20:27
Στο site που βρηκες, βλεπω τρια σχεδια, εγω εχω την τελευταια κατω, ειναι σε μπρουντζε χρωμα!! ισως να ειναι και απο μπρουντζο!!:wave2:

LogOutGoRide
19/12/2008, 20:41
Κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου


150639

thalasinos
19/12/2008, 22:25
Tελειες! χτυπατες! μεγαλη ευκολια στο φουσκωμα! ειδικα αν εχεις και μεγαλες δισκοπλακες!!!

LogOutGoRide
20/12/2008, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από thalasinos
Tελειες! χτυπατες! μεγαλη ευκολια στο φουσκωμα! ειδικα αν εχεις και μεγαλες δισκοπλακες!!!

Καλημέρα

Να ήξερα και την μάρκα καλά θα ήταν!
Η εικόνα είναι απο το fireblades.org , η τιμή ήταν 20 δολάρια το ζευγάρι και δέν αναφέρει μάρκα ( κάτι μόνο για valve stem GB)

LogOutGoRide
20/12/2008, 09:29
Αναζήτηση τέλος http://www.carpimoto.com/

Στο keyword αναζήτηση 90 degree aluminum tire valve


Σας ευχαριστώ όλους :wave2: