PDA

View Full Version : Διαφορές σε TT-R και TT-R Raid στα 250cc



FUJI
20/12/2008, 15:54
Παιδιά, ήθελα τη γνώση σας όσων αφορά στις ομοιότητες - διαφορές ανάμεσα στα TT- 250 και TT-R Raid 250 της ΥΑΜΑΗΑ. Εκτός από τις οπτικές (φανάρι - πλαϊνά πλαστικά) υπάρχει κάποια άλλη σε επίπεδο κινητήρα - επιδόσεων; Για ρίξτε λίγο φως ...

ARISPEED1
20/12/2008, 19:52
το μπλέ με το πλαστικό ρεζερβουάρ το εφερνε και η αντιπροσωπεία μετά το 2001 .Τα αλλα εινα παλιότερα μοντέλα ,με τον ιδιο κινητήρα .Τίμιο μηχανάκι γενικώς ,ιδανικό ξεκίνημα για χώμα .Αλλο πλεονέκτημα ειναι η μίζα .

SVX
20/12/2008, 19:54
το ενα ειχε μασκα και το RAID ηταν διπλοστρογγυλοφαναρο με μπαρα...(το RAID ειχε λιγο "παραξενα" χρωματα) :wacko:

FUJI
21/12/2008, 03:26
ΟΚ παιδιά, ευχαρστώ για τη βοήθεια :beer:

MikeG
21/12/2008, 17:24
Πέρα από τις εξωτερικές διαφορές (φανάρι, πλαστικά, ντεπόζιτο) υπάρχουν και άλλες.
Πρώτα από όλα οι αναρτήσεις είναι διαφορετικές με του απλού να είναι σαφώς πιο χωμάτινες.
Επίσης έχουν διαφορετικό γρανάζωμα & άλλες μικρότερες.

Τσέκαρε εδώ http://www.ttr250.com/

:wave2:

FUJI
26/12/2008, 16:27
Τι να πω, είδα ένα YAMAHA TT-R 250 Raid του '98, που του 'χουν κάνει:αλλαγή πιστόνι-1ο ρεκτιφιέ, μπιέλα, τρίψιμο βαλβίδων. Ο πωλητής-επισκευαστής εγγυάται ότι τα αντ/κά είναι "μαμά" και το μοτο είναι πλέον απροβλημάτιστο και άστρωτο. Το δίνει στα 1.200 €.
Επίσης, είδα κι ένα HONDA XR 250R-Baja του '00, σε άψογη κατάσταση, "πεντακάθαρο", χλμ δε θυμάμαι, στα 1800 € (θα το παλαίψω για κάτι καλύτερο, τα κουράγια μου στριμόχνωνται).
Μπερδεύτηκα κομμάτι ...

mivvo
27/12/2008, 07:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από FUJI
Τι να πω, είδα ένα YAMAHA TT-R 250 Raid του '98, που του 'χουν κάνει:αλλαγή πιστόνι-1ο ρεκτιφιέ, μπιέλα, τρίψιμο βαλβίδων. Ο πωλητής-επισκευαστής εγγυάται ότι τα αντ/κά είναι "μαμά" και το μοτο είναι πλέον απροβλημάτιστο και άστρωτο. Το δίνει στα 1.200 €.
Επίσης, είδα κι ένα HONDA XR 250R-Baja του '00, σε άψογη κατάσταση, "πεντακάθαρο", χλμ δε θυμάμαι, στα 1800 € (θα το παλαίψω για κάτι καλύτερο, τα κουράγια μου στριμόχνωνται).
Μπερδεύτηκα κομμάτι ...

Καλες ειναι οι συγκεκριμενες τιμες εφοσον ειναι σε καλη κατασταση,αλλα μπορεις να τα βρεις και ακομα φθηνοτερα,θελει αρκετη υπομονη η αναζητηση μοτο και θα βρεις αυτο που ψαχνεις!

FUJI
03/01/2009, 11:14
Τελικά χτύπησα το HONDA, και μου βγήκε σ' αυτή την τιμή με μεταβίβαση και παράδοση στη πόλη μου από Αθήνα. Η κατηγορία των 250 κεκ στα 4χρονα, κατάλαβα πως είναι λίγο δύσκολη, και δε υπάρχουν στην επαρχία ανάλογες τιμές και περιπτώσεις. Απ' την άλλη η διαδικασία του ψαξίματος τρώει χρόνο που τον στερώ απ΄την οικογένεια, και προκειμένου να τρέχω δεξιά-αριστερά να βλέπω μηχανές, χτύπησα αυτήν (που ήταν και καλή περίπτωση) και τέλος. Φωτο προσεχώς. Ευχαριστώ όλους σας για τη βοήθεια. :beer:

mivvo
05/01/2009, 06:06
Καλες βολτες! :beer: