PDA

View Full Version : Moto Guzzi V7 Classic



Dekaoxtouros
20/12/2008, 23:38
Οπως φαινεται κ απο τον τιτλο ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο μηχανακι...
Οποιοδηποτε σχολιο δεκτον..
Τι λετε??
Πολλα δεν ειναι τα 8500 euros???


150717

road spirit
20/12/2008, 23:53
Είναι κούκλα. Προχτές την είδα στη μεσογείων σε άσπρο.... έκατσα πίσω επίτηδες για να τη χαζεύω και να την ακούω.

Για την τιμή, νομίζω ότι είναι λίγο πάνω... θα την ήθελα φθηνότερη.

Πάντως η έλλειψη δύναμης ήταν εμφανής. Ο αναβάτης της φαινόταν να καρυδώνει το γκάζι, ήταν πολύ χαρακτηρηστική η κίνηση του καρπού και το πως κρεμούσε όλο το δεξί του χέρι στην προσπάθεια να τα χώσει, και το μηχανάκι απλά ... επιτάχυνε νοχελικά...

catmaster
21/12/2008, 00:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
Είναι κούκλα. Προχτές την είδα στη μεσογείων σε άσπρο.... έκατσα πίσω επίτηδες για να τη χαζεύω και να την ακούω.

Για την τιμή, νομίζω ότι είναι λίγο πάνω... θα την ήθελα φθηνότερη.

Πάντως η έλλειψη δύναμης ήταν εμφανής. Ο αναβάτης της φαινόταν να καρυδώνει το γκάζι, ήταν πολύ χαρακτηρηστική η κίνηση του καρπού και το πως κρεμούσε όλο το δεξί του χέρι στην προσπάθεια να τα χώσει, και το μηχανάκι απλά ... επιτάχυνε νοχελικά...

δεν είναι το γκάζι που θες στο μηχανάκι αυτό ρε Γιάννη ... η αίσθηση είναι ...

(άρχισες και γερνάς και εσύ κωλό:a024: )



πανέμορφη η άτιμη αν και εγώ καρδιοχτυπώ περισσότερο με την GT1000 της Ντουλάπι .... :a07:

filipp0s
21/12/2008, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
δεν είναι το γκάζι που θες στο μηχανάκι αυτό ρε Γιάννη ... η αίσθηση είναι ...



+1000 και είναι πανεμορφη :smilea:


(αν κι εγω καρδιοχτυπώ περισσότερο για μια ducati paul smart replica...)

george72
21/12/2008, 00:19
κυριοι....:ninja:


150725

road spirit
21/12/2008, 00:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
δεν είναι το γκάζι που θες στο μηχανάκι αυτό ρε Γιάννη ... η αίσθηση είναι ...

(άρχισες και γερνάς και εσύ κωλό:a024: )



πανέμορφη η άτιμη αν και εγώ καρδιοχτυπώ περισσότερο με την GT1000 της Ντουλάπι .... :a07:

σύμφωνώ απόλυτα Άκη, απλά μια παρατήρηση έκανα γιατί φαινότανε ότι ο αναβάτης της ήθελε... αλλά δεν μπορούσε :lol:


θα βρούμε καμιά για τεστ ride ρε γαμωτ ?

filipp0s
21/12/2008, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
σύμφωνώ απόλυτα Άκη, απλά μια παρατήρηση έκανα γιατί φαινότανε ότι ο αναβάτης της ήθελε... αλλά δεν μπορούσε :lol:


θα βρούμε καμιά για τεστ ride ρε γαμωτ ?


φιλαρακι σπαμαρεις...


εδώ λέμε για ποια ντουκάτια καρδιοχτυπούμε :p

road spirit
21/12/2008, 00:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
φιλαρακι σπαμαρεις...


εδώ λέμε για ποια ντουκάτια καρδιοχτυπούμε :p

:nono:

για guzzi λέμε...


150732

george72
21/12/2008, 00:46
αμαν...

βραδυατικα....!

:a07:

SVX
21/12/2008, 05:52
δεν ειναι πολλα για το V7...σκεψου ... ειναι σαν να βρισκεις ενα restoration project[με κανα 2χιλιαρικα] ...και να ριχνεις καμια 3500-4000ευρω για να το φτιαξεις τζιτζι..(και πολλες εργατοωρες!!) και παλι καινουριο δεν θα ειναι... ενω η ΓΚΟΥΖι σου δινει το ρετρο στο πιατο...!!!!!!:a013:


ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΛΕΜΕ!!! :a46: ονειρο....LOOK retro με τεχνολογικη αξιοπιστια 21ου αιωνα... (I guess):a2:

Dekaoxtouros
21/12/2008, 10:13
Απ'οτι φαινεται θα την παρω...
Αν κ με αποθαρρυνει λιγο η τιμη της,οτι κ αν κοιταξω παλι σ'αυτην καταληγω...
Ερωτας λεμε...
Δεν με ενδιαφερει ουτε το γκαζι αλλα ουτε οι ινδιανιες...
Θελω πριν ανεβαινω πανω να λεω: ''αυτη ειναι μηχανη''
Καθε μερα-ολη μερα...


150738

Corvo
21/12/2008, 10:19
αν θες κατι τετοιο και δεν σου ειπαν και κατι αρνητικο τα παιδια πιο πανω τοτε go for it
πιστευω ειναι η μηχανη που σε κανει να λες:''αυτη ειναι μηχανη''


και οταν με το καλο το παρεις ανεβασε και φωτο ε:beer: :beer:

slacker
21/12/2008, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dekaoxtouros
Απ'οτι φαινεται θα την παρω...
Αν κ με αποθαρρυνει λιγο η τιμη της,οτι κ αν κοιταξω παλι σ'αυτην καταληγω...
Ερωτας λεμε...
Δεν με ενδιαφερει ουτε το γκαζι αλλα ουτε οι ινδιανιες...
Θελω πριν ανεβαινω πανω να λεω: ''αυτη ειναι μηχανη''
Καθε μερα-ολη μερα...

Σε ζηλεύω, έτσι το βλέπω κι εγώ...
Αν και θα'παιρνα αυτήν:


150739

hidefnick
21/12/2008, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
Σε ζηλεύω, έτσι το βλέπω κι εγώ...
Αν και θα'παιρνα αυτήν:

Αυτήν ψάχνω και εγώ μεταχείρω.... Οσο για το V7 παίζουν 3-4 threads. Ρίξε και μια ματιά στα υπόλοιπα:wave2: :wave2: :wave2:

apatsi02
23/12/2008, 18:15
φίλε στη συστήνω ανεπιφυλακτα !!! έχω την v11 le mans μετά από γιαπονέζικο γυμνό 600αρι,
ναι είναι πιο αδύναμη ναι μπορεί να βγάλει και κανένα χαζοηλεκτρικο (αλλά απο σασμαν κινητήρες διαφορικά αθάνατη)
όντως η τιμή είναι ένα θέμα
αλλά η παραγωγή της γκούτσι είναι μικρή και αυτό που σου πουλάει με μεράκι από την πλευρά σου
μπορεί να το φτάσεις στα 200.000+ χιλιομετρα!
όταν λήξει η εγγύηση θα την κάνεις μόνος σου σερβισ (μόνο η ρυθμιση ψεκασμού και το ζυγισμα κυλινδρων θέλουν μάστορα)
έχει ένα μίγμα παλμού και ήχου που θα σε απογειώσει
μπορείς με εξατμίσεις κλπ να την καστομιασεις
και αν θελήσεις να το πουλήσεις συμφωνώ ότι το κοινό που θα απευθυνθείς είναι πολυ πολύ μικρό
και θα καθυστερήσεις όμως η τίμη που θα πετύχεις θα ναι καλύτερη
παράδειγμα: πούλησα το gsr μου 4500? όταν η σουζούκι είχε ρίξει τη τιμή από 7700 που το πήρα στα 6000 αλλάζοντας και δυο μοντέλα την ίδια στιγμή η μπρεβα 750 με 7700 αρχική το 2006 είχε στην πιάτσα 5500-6000!
αν είσαι από αθήνα τα παιδιά το κλαμπ είναι κορυφή ενώ και θεσσαλονίκη έχουμε φτιάξει παρεάκι από 4-5 γκουτσι
αν δεν χρειάζεσαι χώρο για 2ο ατομο δες και την cafe classic που θα έρθει απο το 2009
καλοτάξιδη
:beer:

Dekaoxtouros
23/12/2008, 19:52
Σας ευχαριστω ολους για τα σχολια! :beer: :beer:
Φιλε apatsi ειμαι απο Ξανθη κ η δουλεια μου ειναι στην Καβαλα.
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ειμαι συνεχεια μεταξυ Ξανθης κ Καβαλας(αλλα κ περιχωρων) κ εχω αρχισει να ψιλοβαριεμαι με το αμαξι..
Δεν θελω η μηχανη που θα παρω να εχει το τρελο γκαζι αλλα να εχει στυλ κ να ειναι ομορφη..
Επισης δεν με ενδιαφερει η μεταπωληση γι'αυτο κ θελω να διαλεξω κατι κλασικο αλλα κ ομορφο...
Απλα δεν ειμαι σιγουρος αν πρεπει να ξοδεψω τοσα χρηματα για τετοιες αποστασεις που την θελω.(μαλλον ομως θα τα δωσω...)!!!
Οσο αφορα τα servis εχω φιλο μηχανικο.:smokin:
Να τα δώσω??

SVX
23/12/2008, 19:57
πηγαινε σε μια αντιπροσωπεια MOto-guzzi και αν εχουν V7 κατσε και χαζεψε την ...



εγω περασα χθες απογευμα περασα απο την αντιπροσωπεια στα Τρικαλα....κι ετσι οπως επεφτε το φως επανω της...(λευκο χρωμα εννοειται) κατι επαθα :hypnotize


Υ.Γ. τα Μηνύματα: 666 !!! να τα αφησω? :rotflmao:

nassosxlvbros
10/09/2012, 08:50
Είναι όντως κουκλάρα...

267939