PDA

View Full Version : ΛΕΥΚΑΔΑ-ΑΘΗΝΑ



Λευκάδιος
21/12/2008, 09:23
σεπτεμβριος 2005 ορεινη λευκαδα 8 το πρωι.ξεκινω δικαβαλος για αθηνα μετα απο δεκαημερες διακοπες.στα 2 χιλιομετρα το ZRX αρνειται να πλαγιασει στισ στροφες.σταματω και ακουω το πισω λαστιχο να μου σφυριζει κλεφτικα.μια μικρη λαμαρινοβιδα ηθελε να ερθει μαζι μας για παρεα.8 χιλιομετρα μετα σταματω σε ενα χωριο για να βαλω αερα σε βενζιναδικο.για βουλκανιζατερ ουτε λογος.φτανω στη χωρα 10χιλ μετα και επισκευαζω το λαστιχο.φυγαμε εχουμε δρομο μπροστα μας.λιγο πριν την αμφιλοχια και ενω απολαμβανω τη διαδρομη η κοπελα μου φωναζει και κλοτσαει μαλλον πρεπει να σταματησω.μια σφηκα μπηκε στο μανικι του μπουφαν και την τσιμπησε.σταματαμε αμφιλοχια ψαχνουμε φαρμακειο λιγο φενιστιλ και φυγαμε,εχουμε δρομο μπροστα μας.απο τοτε φοραει παντα γαντια στα ταξιδια. λιγο μετα το χωριο στρατος κοντα στο αγρινιο ενα μπλε ανθρωπακι μου κανει νοημα να σταματησω.ελεγχος ρουτινας σκεφτομαι και σταματω.καλημερα (που την ειδε)τρεχατε με 80 σε κατοικημενη περιοχη με οριο 50.παρτε αυτο το χαρτακι και καλο δρομο.κατεβαινοντας τα στροφιλικια της παλιοβουνας λιγο πριν τη γεφυρα του αντιριου αρχισαν να πεφτουν ψιχαλες.περνωντας την γεφυρα αρχισαν να πεφτουν καρεκλες που να σταματησεις εκει.σταματαμε για να βαλουμε αδιαβροχα εχω βραχει μεχρι το βρακι.βγαζω παντελονι βαζω αδιαβροχο αντε να βρεις παντελονι τετοια ωρα και ξεκιναμε.η εθνικη οδος(ποια?)πατρων κορινθου ειναι σαν κοπηλατοδρομιο.το σπρει νερου που ριχνουν οι νταλικες μας σκεπαζει σε καθε προσπεραση.στα μεγαρα η βροχη σταματησε και μπηκε σε λειτουργια το αυτοματο σεσουαρ.αθηνα ωρα 4 φτανουμε κατακοποι(αλλα στεγνοι!).8 ωρες για ενα ταξιδι που γινεται χαλαρα σε 4.30 με 5 ωρες.πως μου φανηκε αυτο το ταξιδι?αξεχαστο!!

SVX
21/12/2008, 09:45
αυτο δεν ειναι ταξιδι...... αυτες ειναι οι περιπετειες του INDIANA JONES!! :uplate: :a014: :a34:

Λευκάδιος
21/12/2008, 10:01
σκεφτηκα να τα παρατησω τα μοτοσακα απο τοτε και να αρχισω το πλεξιμο αλλα μου ειπαν οτι ειναι βαρετο οποτε συνεχιζω:a024:

SVX
21/12/2008, 10:14
ZRX Εεεεε? :beer:



ΔΙΚΟς μας εισαι :a10:

Λευκάδιος
21/12/2008, 10:22
δυο ροδες, μια τιμονα και ενα καλο μοτερ για μενα ο ορισμος της μοτοσυκλετας,αν και γουσταρω γενικως πολλων κατηγοριων μοτο