PDA

View Full Version : Βοηθεια για αγορα απο Internet



t10vr
22/12/2008, 08:29
καλημέρα και καλή βδομάδα σε όλους!!Πριν λίγες ημέρες εκανα μια παραγγελια απο αυτο το site http://www.british-customs.com ,που εδρευει στη μεγαλη Βρετανια,της ταξεως των 130 euro.Αυτο που θελω να ρωτησω αν περναει τελωνειο,αν ναι τι επιβάρυνση θα έχω και αν υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω μιας και πιστέυω ότι δεν έχει ξεκινήσει ακόμα.Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους βοηθήσουν:wave2:

SVX
22/12/2008, 08:52
ΕΙΝΑι εντος Ε.Ε. [ευρωπαικης ενωσης] οποτε δεν θα εχεις προβλημα
να δουμε ποτε θα γκρεμιστει και η γ@μοστερλινα τους


και απο Αμερικη που παραγγελνω ,τους λεω κα γραφουν "USED" ή "GIFT" ΚΑΙ 99% δεν εχω προβλημα....:smokin:

Sapadak
22/12/2008, 08:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από t10vr
καλημέρα και καλή βδομάδα σε όλους!!Πριν λίγες ημέρες εκανα μια παραγγελια απο αυτο το site http://www.british-customs.com ,που εδρευει στη μεγαλη Βρετανια,της ταξεως των 130 euro.Αυτο που θελω να ρωτησω αν περναει τελωνειο,αν ναι τι επιβάρυνση θα έχω και αν υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω μιας και πιστέυω ότι δεν έχει ξεκινήσει ακόμα.Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους βοηθήσουν:wave2:


Ξερεις ΠΟΥ στη ΜΒ εδρευει?

Μηπως ειναι σε κανενα απο τα νησια γυρω που εχουν ειδικο καθεστως φορολογιας???

t10vr
22/12/2008, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ΕΙΝΑι εντος Ε.Ε. [ευρωπαικης ενωσης] οποτε δεν θα εχεις προβλημα
να δουμε ποτε θα γκρεμιστει και η γ@μοστερλινα τους


και απο Αμερικη που παραγγελνω ,τους λεω κα γραφουν "USED" ή "GIFT" ΚΑΙ 99% δεν εχω προβλημα....:smokin:

Ευχαριστώ και πάλι!!!:beer:

t10vr
22/12/2008, 09:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Ξερεις ΠΟΥ στη ΜΒ εδρευει?

Μηπως ειναι σε κανενα απο τα νησια γυρω που εχουν ειδικο καθεστως φορολογιας???

Στο site δεν γράφει που ακριβώς εδρέυει.Θα τους στείλω μαιλ να με ενημερωσουν οι ιδιοι.:rolleyes:

McTalas
22/12/2008, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από t10vr
καλημέρα και καλή βδομάδα σε όλους!!Πριν λίγες ημέρες εκανα μια παραγγελια απο αυτο το site http://www.british-customs.com ,που εδρευει στη μεγαλη Βρετανια,της ταξεως των 130 euro.Αυτο που θελω να ρωτησω αν περναει τελωνειο,αν ναι τι επιβάρυνση θα έχω και αν υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω μιας και πιστέυω ότι δεν έχει ξεκινήσει ακόμα.Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους βοηθήσουν:wave2:
εισαι σιγουρος πως εδρευει στην Μ.Β.? γιατι με τοσα $ κατι απο αμερικη μερια μου κανει εμενα.

t10vr
22/12/2008, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
εισαι σιγουρος πως εδρευει στην Μ.Β.? γιατι με τοσα $ κατι απο αμερικη μερια μου κανει εμενα.

:uplate: εχεις δικιο φιλε McTalas..................................Ειναι αμερικη μερια..............................:blush: Τους εστειλα παντως μαιλ να γραψουν Gift...................

McTalas
22/12/2008, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από t10vr
:uplate: εχεις δικιο φιλε McTalas..................................Ειναι αμερικη μερια..............................:blush: Τους εστειλα παντως μαιλ να γραψουν Gift...................
και πες τους να στο στειλουν με usps τοτε και τελωνειο να περασει χρεωνεσαι 3? γιατι καπου ειδα κατι για ups.