PDA

View Full Version : na agapate toys ypallhloys



EVI
22/12/2008, 23:22
sorry gia ta greeklish alla den allazei sto net cafe poy eimai


loipon


ego kano 2 doyleies....kai oi 2 moy apoferoyn tosa liga xrhmata poy den ftano ton vasiko (megalh istoria kai den yparxei logos na to syzhthsoyme tora)

h apogevmatinh moy doyleia einai se magazi me royxa.Tora logo eortastikoy eimai ekei olh mera kathe mera...loipon....MOY THN EXOYN SPASEI OLOI poy erxonte na psonisoyn kai nomizoyn OTI MOY KANOYN XARH

RE PAIDIA TO AFENTIKO MOY GEMIZETE EKATOMYRIA OXI EMENA....EGO PERNO POLY LIGA GIA NA ANEXOME OLH THN FUCKING MERA THN MALAKIA TOY KATHENOS!

kyriakh...ligo prin ta xristoygena

tha foresoyme ta kala mas...kai tha pame na spasoyme ta @@ ton anthropon poy doylevoyn...giati aftoi einai sklavoi DEN EXOYN ZOH OIKOGENEIES KLP TIPOTA


kai nai!tha mpoyme mesa KYRIAKH STIS 6 KAI TETARTO DEFTERA STIS 9 PARA 5

ELEOS

pote pote den exo paei se magazi na psoniso 5 lepta prin kleisei oyte kan mish ora!

pote pote den exo paei kyriakh logo xristoygenon....

moy exoyn spasei ta nevra eimai koyrasmenh ponaei olo moy to soma h psyxologia moy einai xalia to cd sto magazi PAIZEI MERRY XMAS kai ego vrizo xamogelontas ston typo poy thelei na dokimasei OLA TA 50 KAI PAPOYTSIA POY EXOYME

giati?:sad:

ta eipa.

eyxaristo poly

na stai oloi kala

kales giortes

EVI
22/12/2008, 23:26
ase poy nyxtiatika skoypisa to PAGOMENO nero apo thn sela kai efyga glystrontas pantoy....kai oi alloi mesa sta amaksia milane sto kinito kai den vlepoyn to skoyliki me to mhxanaki :sad:

EVI
22/12/2008, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν και χειροτερα......

π.χ. να παιρνεις αστικο και να μην ειχες το 2τροχο "μωρο" σου να σε παει σπιτι...


να εισαι ανεργος ....

να ΜΗΝ εχεις INTErnet να πεις τι σε τρωει....


δεν ξερω ...σιγουρα υπαρχουν χειροτερα,,,απλα τα ξεχασα μετα τα 6 metaxa με παγο....

ta ksero kai afta...alla file o kathenas vlepei to provlhma toy terastio...:):sad:

SVX
22/12/2008, 23:34
ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν και χειροτερα......

π.χ. να παιρνεις αστικο και να μην ειχες το 2τροχο "μωρο" σου να σε παει σπιτι...


να εισαι ανεργος ....

να ΜΗΝ εχεις INTErnet να πεις τι σε τρωει....


δεν ξερω ...σιγουρα υπαρχουν χειροτερα,,,απλα τα ξεχασα μετα τα 6 metaxa με παγο....


και μην ξεχνας ... υπαρχουν τα απλα σκουληκια.... και τα σκουληκια που εχουν ATTITUDE...


150841

EVI
22/12/2008, 23:35
:)

paramedic
23/12/2008, 00:58
Evi υπάρχουν και κάποιοι που μόνιμα σε όλες τις γιορτές δουλεύουν και νύχτες και απογεύματα κλπ. Κάποιοι πρέπει να το κάνουν απλά. Μη χαλιέσαι ρε κοπελιά και απόλαυσε την βόλτα με την μηχανή σου στον γυρισμό. Εγώ απλά το συνήθισα. Την πρώτη χρονιά που δούλεψα όλες τις αργίες χαλάστηκα άγρια,τώρα προσπαθώ να περνάω όσο πιο καλά γίνεται παρόλο την λύπη που με περιτριγυρίζει στην δουλειά μου.

EVI
23/12/2008, 01:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
Evi υπάρχουν και κάποιοι που μόνιμα σε όλες τις γιορτές δουλεύουν και νύχτες και απογεύματα κλπ. Κάποιοι πρέπει να το κάνουν απλά. Μη χαλιέσαι ρε κοπελιά και απόλαυσε την βόλτα με την μηχανή σου στον γυρισμό. Εγώ απλά το συνήθισα. Την πρώτη χρονιά που δούλεψα όλες τις αργίες χαλάστηκα άγρια,τώρα προσπαθώ να περνάω όσο πιο καλά γίνεται παρόλο την λύπη που με περιτριγυρίζει στην δουλειά μου.

den eipa oti ego ta travao ola....pros Theoy katalaveno ti les...alla...katalaveneis kai esy....pia volta?mesa sth polh?me oloys aftoys?me xiononero....tes pa

kalhnyxta

:beer:

paramedic
23/12/2008, 01:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
den eipa oti ego ta travao ola....pros Theoy katalaveno ti les...alla...katalaveneis kai esy....pia volta?mesa sth polh?me oloys aftoys?me xiononero....tes pa

kalhnyxta

:beer:
Φόρα σωστό εξοπλισμό και δεν θα σε σταματάει τίποτα. Σήμερα φορούσα το μοτοπαντελόνι μου μαζί με τον λοιπό εξοπλισμό και δεν κατάλαβα κρύο και βροχή καθόλου. Σου συνιστώ να πάρεις αν δεν έχεις ήδη. Κάνε κουράγιο αυτές τι μέρες,ξέρω είναι σπαστικό να κάθονται όλοι και εσύ να δουλεύεις. Και πράγματι είναι σπαστικό να μπάινουνε για ψώνια 5 λεπτά πριν κλείσει το μαγαζί,ο καθένας κοιτάει την παρτη του,χέστηκε ο βλάκας αν και εσυ έχεις ζωή. Καληνύχτα!!

gcrook
23/12/2008, 01:29
Μμμ μισο να θυμηθω.
Λοιπον ως τωρα οι διαφορες γιορτες με εχουν βρει ως: Ντιλιβερα,αποθηκαριο,μαναβη,υπαλληλο σε σουπερμαρκετ,διανομεα σε σουπερμαρκετ,σεκιουριτα,φυλακα,ανεργο,σπουδαστη (δις) και με διαφορες αλλες ιδιοτητες.

Ξερεις ποτε δεν με ενοιαζε καθολου ασχετα αν η δουλεια με πηγαινε γαμιωντας εκεινο τον καιρο;
Τοτε που δεν χρωσταγα και που δεν περιμενα πως και πως να τα σκασω (οπουδηποτε) για να βρεθω χρεωμενος.

Πουτανα κενωνια...


Υ.Γ Ξερετε ποσο μαλακας μπορει να γινει καποιος που γυρισε απο γιορτινο σοπινγκ ορτζυ και αργησε το ντιλιβερι; Τοσο οσο δεν φανταζεστε.

doctor x
23/12/2008, 01:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μμμ μισο να θυμηθω.
Λοιπον ως τωρα οι διαφορες γιορτες με εχουν βρει ως: Ντιλιβερα,αποθηκαριο,μαναβη,υπαλληλο σε σουπερμαρκετ,διανομεα σε σουπερμαρκετ,σεκιουριτα,φυλακα,ανεργο,σπουδαστη (δις) και με διαφορες αλλες ιδιοτητες.

Ξερεις ποτε δεν με ενοιαζε καθολου ασχετα αν η δουλεια με πηγαινε γαμιωντας εκεινο τον καιρο;
Τοτε που δεν χρωσταγα και που δεν περιμενα πως και πως να τα σκασω (οπουδηποτε) για να βρεθω χρεωμενος.

Πουτανα κενωνια...


Υ.Γ Ξερετε ποσο μαλακας μπορει να γινει καποιος που γυρισε απο γιορτινο σοπινγκ ορτζυ και αργησε το ντιλιβερι; Τοσο οσο δεν φανταζεστε.
mia margarita parakalo:smokin:

Cpt. Haddock
23/12/2008, 06:49
να πάτε να γίνετε τραπεζικοι.... :wacko:



4 φορές έχω κάνει πρωτοχρονιά στην Τράπεζα :bigcry: :bigcry:

kalant
23/12/2008, 07:05
evi δικιο εχεις κι εγω μαζι σου, αλλα τι να κανουμε, σιγουρα υπαρχουν και χειροτερα οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω...

δεν βαριεσαι την υγεια μας να εχουμε και εμεις και οι δικοι μας και ολα καλα θα πανε...

:beer:

Gandalf dr685sm
23/12/2008, 07:37
EVI την υγεία σου δεν την έχεις ρε κούκλα;... τι σκάς με αυτά;.. περαστικά είναι!!!

Φέτος μπορεί να σε πήγε γ...ντας όπως λες, αλλά τουλάχιστον έχεις την υγεία σου και μπορεί του χρόνου να είσαι 3 φορές καλύτερα.

Μαλάκες υπήρχαν , υπάρχουν και θα υπάρχουν. Σε όποια κοινωνία και σε όποια χώρα. Και όλοι τους αντιμετωπίζουμε σε όποιο περιβάλλον και αν είμαστε.. .εργασιακό και μή.

Μην χαλιέσαι.. φόρα ενα χαμόγελο , έστω και ψεύτικο και άσε τους άλλους να ανησυχούν για αυτο που βλέπουν.

Όσο για τους πελάτες που έρχονται και θέλουν να δοκιμάσουν τα πάντα , υπάρχει και το ευγενικό υφάκι που όμως απαξιώνει... του στυλ ... "Να το δοκιμάσουμε και αυτό κύριε/κυρία... ίσως αυτό ΤΕΛΙΚΑ να σας κάνει" με προσοχή στο ύφος που δεν θα είναι ειρωνικό αλλά αποδοκιμαστικό/σαρκαστικό (σαν τι ποδάρα έχεις και κόψε τα νύχια σου να χωρέσει..:D )

Μην χαλιέσαι επίσης για τον καιρό.. γιατί εσύ ταλαιπωρείσαι με 1-2 μέρες χιονόνερο (σήμερα κρύο με ήλιο όμως) ενώ εκείνοι μέσα στα κουτιά είναι ταλαίπωροι 7 μέρες την εβδομάδα , 30 μέρες τον μήνα, 12 μήνες τον χρόνο , ... τρώνε την κίνηση.. σπάνε τα νεύρα τους.. .και όταν πιάσει πλέον το καλοκαίρι και οι ζέστες που στην Ελλάδα κρατάνε 7 μήνες...

..ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ..

Για αυτό σου λέω.. ηρέμησε και πέρνα τις γιορτές με τους αγαπημένους σου και με χαμόγελο.. όλα θα περάσουν πριν καν ανοιγοκλείσεις τα μάτια σου. Μόνο την υγεία σου να έχεις και όλα θα πάνε καλά... θα δείς.


Gandalf

PRIEST
23/12/2008, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook



Υ.Γ Ξερετε ποσο μαλακας μπορει να γινει καποιος που γυρισε απο γιορτινο σοπινγκ ορτζυ και αργησε το ντιλιβερι; Τοσο οσο δεν φανταζεστε.


σε νιωθω λεμε...................


evi μαλακες υπαρχουν παντου και παντα!ειναι το μονο ειδος που ποτε δεν απηλειτε με εξαφανιση(γαμωτο)!χαμογελα λοιπον,σφυρα αδιαφορα και χαρουμενα και να εισαι σιγουρη οτι καποιος σερβιτορος θα βρεθει να φτυσει στον καφε του,καποιος ντελιβερας που θα του πεσει η πιτσα-σουβλακι-κτλ. απο ψηλα(κατα λαθος παντα:a39: )

:wave2: :wave2:

menos
23/12/2008, 09:27
Όσο για τους πελάτες που έρχονται και θέλουν να δοκιμάσουν τα πάντα , υπάρχει και το ευγενικό υφάκι που όμως απαξιώνει... του στυλ ... "Να το δοκιμάσουμε και αυτό κύριε/κυρία... ίσως αυτό ΤΕΛΙΚΑ να σας κάνει" με προσοχή στο ύφος που δεν θα είναι ειρωνικό αλλά αποδοκιμαστικό/σαρκαστικό (σαν τι ποδάρα έχεις και κόψε τα νύχια σου να χωρέσει.. )

++++ πολλααα


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SVX
23/12/2008, 09:30
παλι καλα ειμαστε.... σαν εργαζομενος (εχει παρει φωτια ο κ0λ0ς μου της τελευταιες μερες,2φορες χειροτερα απο περσι..) αλλα μπορω να κανω 2βηματα πισω και να εκτιμησω την γενικη εικονα.... Γιατι το λεω αυτο? γιατι 2χρονια ως εργαζομενος στο USA δεν καθομουν ουτε με τις αργιες τις Ελληνικες , ΟΥΤΕ με τις Αμερικανικες...!!!(βλεπετε τα αφεντικα μου θελαν απο Ελληνε$ να γινουν Εβραιοι) οποτε τωρα που ειμα εδω....και το δωρο πηρα...και θα κατσω 3-4 μερουλες.....

το ασχημο ειναι οτι αυτα που χαιρομαι εγω και τα θεωρουμε ολοι δεδομενα , πανε να τα γκρεμισουν κι αυτα...:look:
τι τους φταινε οι Κυριακες? να τις αφησουν ησυχες...παν οι εποχες που ηταν μερα Ιερη:sad:

TassosK
23/12/2008, 09:52
ολα αυτα τα εχουμε ξανακουσει απο φιλους/συγγενεις με παρομοιες δουλειες.

ειναι η νοοτροπια που εχουν αναπτυξει μερικοι.

οπλιστειτε λοιπον με χιουμορ και υπομονη και καλα χριστουγεννα :beer:

harvester
23/12/2008, 10:47
αυτο για το 5 λεπτα πριν κλεισουμε παντα σκαει πελατης εχει να κανει με το μνημειωδες.


"ο κλασσικος μ@λακας Ελληνας".

και ξερετε τι.να σκασει ο υπαλληλος απο αλλο μαγαζι που εκλεισε 5 λεπτα πριν απο σενα για να σε προλαβει το δεχομαι και θα καθισω και ενα 30λεπτο αν χρειαστει.

αλλα να σκαει 9,30 ο κλασικος μ@λακας ελληνας που τελιωσε το καφεδακι και δεν εχει τι να κανει μεχρι τις 10.30 που κανονισε ποτακι ειναι ολα τα λεφτα.

παντως μια βολτιτσα μεχρι το σπιτι με το διτροχο ή μια μουσικουλα στο διαπασων του αγαπημενου σου τραγουδιου στο κουτι σε κανει να ξεχασεις τομ κλασικο μ@λακα Ελληνα.

Ktm.Prestige
23/12/2008, 14:18
Μερικές φορές "life sucks!!!"

Κάποιος όμως πρέπει να το κάνει.
Και αυτός που είναι πελάτης και θα έρθει να ψωνίσει γιατί εαν δεν έρθει κανένας θα γυρίσει μεθαύριο το boss και θα σου πεί , δώρο δεν έχει , ο τζίρος έπεσε στο 40% και πάει λέγοντας.
Και αυτός που είναι υπάλληλος του κάθε κερατά , γιατί έχεις ανάγκη τα χρήματα , όσα και εαν είναι αυτά!

Παρεπιμπτόντως για να μην παρεξηγούμε , ούτε αφεντικό είμαι ουτε υπάλληλος , είμαι ενας απο τους σχεδόν 400.000 ανέργους που έχει το μεγαλείο Ελλάδα!!

devil's animal
23/12/2008, 14:25
υπομονη ρε Eυακι!!
:beer: :beer: :beer:

zolotas
23/12/2008, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm

Μαλάκες υπήρχαν , υπάρχουν και θα υπάρχουν.



αυτο ξαναπεστο με κεφαλαια .........δεν ξερω ποσα χρονια κανεις την δουλεια ως πωλητρια .....θες να ξεσπασεις μαλλον.......οκ

κανω ΚΑΙ αυτη την δουλεια εδω και πολλα χρονια και καθε μερα ανακαλυπτω οτι τα ειδη ειναι πολλα ........μα παρα πολλα .

σαν αρχη εχω......."Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΑΤΣΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ"......"ΑΣ ΤΟΥ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ" και "ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΧΑΛΙΕΣΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ"

απο κει και περα εχεις φτιαξει δικους σου μηχανισμους ,πως θα αντιμετωπισεις τον καθενα .....

ειναι πολυ μεγαλη κουβεντα , εχει ξανασυζητηθει ....ευχαριστως να γραψω κι αλλα

harvester
23/12/2008, 16:25
παντως οι καλυτεροι πελατες εχουν γινει οι αλβανοι.
-εχουν σιγουρα λεφτα στην τσεπη.
-εκτιμουν το οτι εισαι ευγενικος μαζι τους.
-ξερουν για ποιον λογο μπηκαν στο μαγαζι
-αν μεινουν ευχαριστημενοι θα ειναι στανταρ πελατες και ας μην εισαι ο φτηνοτερος
-θα φερουν σε εσενα ολο τους το σοι και μαλιστα θα τους συνοδευσουν για να μην πανε αλλου
-σπανια θα σου κανουν παζαρια γιατι αν δεν το φτανουν στα λεφτα θα κοιταξουν στο πιο φτηνο

NikosKK
23/12/2008, 16:26
Μη μασάς βρε κοπελιά.!!

Σιγά που θα κολήσεις σε 2-3-5 μαλάκες :D :beer: :beer:

Road67
23/12/2008, 17:05
Εύη κι εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και για τις τρελές απαιτήσεις και για την ελεεινή συμπεριφορά και για το στυλάκι οτι και καλά τα λεφτά που δίνουν θα πάνε στη δική μας τσέπη. Κάποιες δουλειές είναι σκατά. Αλλά κάποιος πρέπει να τις κάνει κι αυτές. Είμαι καλά όμως στην υγεία μου και τις καθημερινές όπως και στο εορταστικό η χαρά μου είναι το πρωί που φεύγω απ' το σπίτι και το βράδυ που γυρνάω καβαλώντας το μωρό μου. Ακόμη κι όταν γλιστράει, ακόμη κι όταν βρέχει, ακόμη κι όταν έχω ξεχάσει να βάλω βενζίνη και δε βρίσκω ανοιχτό το βενζινάδικο να συμπληρώσω να πάω μια μεγαλύτερη βόλτα. Είμαι καλά και γυρίζω σπίτι μου, παίζω με το σκύλο μου, μαγειρεύω αν μπορω, διαβάζω το βιβλίο μου.
Καλές γιορτές να έχουμε

spyro
23/12/2008, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από TassosK


οπλιστειτε λοιπον με χιουμορ και υπομονη και καλα χριστουγεννα :beer:

+1000

Δέν υπάρχει άλλος τρόπος επιβίωσης :wave2:


PS. Που να δείς τι τραβούσα εγώ στα φοιτιτικά μου χρόνια που ήμουν σερβιτόρος απο πωλήτριες που είχαν εκνευριστεί απο του ενοχλητικούς πελάτες που είχαν έρθει στο μαγαζί τους..... :p

EVI
23/12/2008, 20:28
nai re paidia.....efxaristo hdh niotho kalytera...:beer: