PDA

View Full Version : ερωτηση για online παραγγελια



t10vr
23/12/2008, 21:37
Την παρασκευη που μας περασε παραγγελα 3 προιοντα απο αυτο το site http://www.british-customs.com/.Εκτος οτι εκανα πατατα και νομιζα οτι ηταν βρετανικο (στην Αμαερικη βρισκετε), και θα πρεπει να πληρωσω τελωνειο(δεν ξερω ποσα),αρχιζω και ανυσηχω γιατι δεν με ενημερωνουν αν εχει ξεκινησει η παραγγελια μου συν οτι τους εστειλα μαιλ ποσο χρονο θα κανει να φτασει και δεν μου απαντησαν.Επειδη ειναι η πρωτη φορα που παραγγελνω κατι απο εξωτερικο,για οσους γνωριζπυν ή εχουν παραγγειλει απο το συγκεκριμενο site να μου πουν αν ειναι αξιοπιστο και πια ειναι ολη η διαδηκασια με τις παραγγελιες..Οποιος μπορει να βοηθεισει θα το εκτιμουσα πολυ...

byron
23/12/2008, 23:08
Λογικα θα σου απαντήσουν σύντομα (μην ξεχνάς τη διαφορά ώρας). Το site δεν το ξέρω...
Αν επικοινωνήσεις μαζί τους, πες τους οπωσδήποτε να τα στείλουν με USPS και όχι με courier. Για πράγματα μέχρι 350$ δεν έχω πληρώσει ποτέ τελωνείο, οπότε παίζει σοβαρά να τη γλυτώσεις.
Αν στα στέλνουν με UPS-FEDEX άστο καλύτερα. Το τελωνείο είναι σχεδόν 100% ότι θα το φας.

PRIEST
23/12/2008, 23:28
κρατα μας ενημερους φιλος!οι τιμες που εχει ειναι γαμιστερες:winka:

:wave2: :wave2:

Cpt. Haddock
24/12/2008, 06:22
Δε θα ελεγα οτι ειναι φοβερές οι τιμές που έχει...

600 δολάρια τη Ζαρντ = 430 ευρω + P&P = περίπου 500. Τόσα την παίρνω κι εδώ άνευ τελωνειου.

Πιο φτηνά είναι κατι online αγγλικά μαγαζιά καθώς και το www.madss.com (αμερικάνικο αυτό)


:wave2:

AntoD
24/12/2008, 07:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από t10vr
εκανα πατατα ...

Μηπως θα ειναι καλυτερο να ρωτας ΠΡΩΤΟΥ αγορασεις....

Στο μελλον τουλαχιστον.

t10vr
24/12/2008, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Λογικα θα σου απαντήσουν σύντομα (μην ξεχνάς τη διαφορά ώρας). Το site δεν το ξέρω...
Αν επικοινωνήσεις μαζί τους, πες τους οπωσδήποτε να τα στείλουν με USPS και όχι με courier. Για πράγματα μέχρι 350$ δεν έχω πληρώσει ποτέ τελωνείο, οπότε παίζει σοβαρά να τη γλυτώσεις.
Αν στα στέλνουν με UPS-FEDEX άστο καλύτερα. Το τελωνείο είναι σχεδόν 100% ότι θα το φας.
Καλμερα σε ολους. Μου ειχαν σρειλει μαιλ και μου εγραφαν οτι τα πραγματα θα σταλουν με wau of US mail service...Δεν ξερω καν τι ειναι αυτο......:confused:
Εχουν περασει 2 εργασιμες μερες με τη διαφορα ωρας αλλα καμμια ενημερωση:mad:

t10vr
24/12/2008, 08:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
Μηπως θα ειναι καλυτερο να ρωτας ΠΡΩΤΟΥ αγορασεις....

Στο μελλον τουλαχιστον.

Εχεις δικιο...........Την πομενη φορα θα ενημερωνομαι καλυτερα:D

byron
24/12/2008, 08:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από t10vr
θα σταλουν με wau of US mail service...Δεν ξερω καν τι ειναι αυτο......:confused:
Εχουν περασει 2 εργασιμες μερες με τη διαφορα ωρας αλλα καμμια ενημερωση:mad:

Mάλλον USPS εννοούν. Στείλε email και ζήτησε τους το track number της παραγγελίας.

t10vr
24/12/2008, 08:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Mάλλον USPS εννοούν. Στείλε email και ζήτησε τους το track number της παραγγελίας.

Τους εστειλα μαιλ αλλα λογικα θα μου απαντησουν δικια μας ωρα απογευμα.Πληρωνω τελωνειο με την USPS?Αυτο που μου ειχες γραψει στο προιγουμενο ποστ οτι για πραγματα κατω απο 350$ δεν πληρωνεις τελωνειο, ισχυει για τον οποιδηποτε τροπο και αν στο στειλουν (courier.ups κτλ)?

AntoD
24/12/2008, 09:15
Εισαι τυχερος

USmail εννοουν...μαλλον θα την γλυτωσεις....

Δωρο χριστουγεννων σου εκατσε αυτο...:lol:

t10vr
19/01/2009, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από PRIEST
κρατα μας ενημερους φιλος!οι τιμες που εχει ειναι γαμιστερες:winka:

:wave2: :wave2:

Φιλε μου τα πραγματα μου ηρθαν εδω και αρκετες μερες και δεν ειχα κανενα προβλημα.Τα παραγγειλα 19/12 και εφταςσαν με ταχυδρομειο στη πολη μου στις 9/1.Ελλαδα εφτασαν στις 4/1.
Τα μεταφορικα ηταν 30$ και μου πηρε και 3 ευρο το ταχυδρομειο.Οπως σου ειπα δεν ειχα κανενα προβλημα και η καθυστερηση πιστευω οτι ειναι λογικη ημερες που ηταν.