PDA

View Full Version : Neos sto forum!



Awesomesauce
23/12/2008, 23:50
Geia sas paides, eimai neos sto forum kai vasika graftika edo gt exo pathos me tis mixanes kai as min ksero modela, orologies i ta texnika xaraktiristika tous. Eimai 17 xronon kai anipomono na pao 18 gia na paro dikia mou mixani. Odigo mono ena palio papaki tou patera mou kai auto spania alla kavlono kai mono otan piano to timoni tou (katalavenete ti ennoo :winka: ).

Auto pou skeftomai tora ine mipos paro to diploma gia 50cc omos skeftomai oti tha einai petamena lefta afou se 8 mines ginomai 18 opote tha prepei na ta ksanapliroso ta perissotera aptin arxi gia ta 125. Aptin alli kalitera na matho na kykloforo stous dromous me ligi dynami kato apta podia mou para na bgo ksafnika sto xaos tis athinas me ena aprillia rs full kavlomenos kai etoimos na to lioso aptin proti mera... Meh eilikrina dn ksero ti na kano...

Tespa afta gia mena! Elpizo me tin eisodo mou edo na doso alla kyrios na paro gnoseis apo pio ebeirous motosikletistes pou exoun omos tin idia trela me mena.:smokin:

tifoefs
24/12/2008, 01:33
Καλως τονα ! Παρε απο τωρα ενα κρανος και παντρεψου το !

:)

dodos 900
24/12/2008, 01:59
Καλώς ήρθες!:beer:

Βγάλε ένα δίπλωμα,περίπου 100ευρώ πρέπει να πάει για 50άρι.Πάντα κράνος!:a013:

npat
24/12/2008, 02:07
Καλώς τον!

Αν σκοπεύεις να κάνεις βόλτες με το 50άρι, βγάλε δίπλωμα να είσαι καλυμμένος. Δεν λέει για 100 ευρώ να τρέχεις για μια ζωή αν σου κάτσει καμιά στραβή.



:beer: :beer:

epp1640
24/12/2008, 04:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Awesomesauce
alla kavlono kai mono otan piano to


Εδώ κύριος είμαστε σοβαρό φλόρουμ.. απαγορεύονται δια ροπάλου τέτοιες αχαρακτήριστες εκφράσεις..

άκου εκεί καυλώνω..




































:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

Ούτε καν 100 ευρώ δεν κοστίζει.. :winka: Πήγαινε βγάλτο.. αλλά στον δρόμο μην ξεχάσεις να αγοράσεις εξοπλισμό.. και αν δεν ξέρεις από που, ή τι είναι καλό, ρώτα μας γιατί στην Ελλάδα είμαστε ολίγον τι απατεώνες.. να σε πληροφορήσουμε..


Καλωσόρισες και πάλι.. άντε τσάκο μία.. :beer:

makis206
24/12/2008, 07:27
Καλωσήρθες φίλε !

:beer:

XJR_Billy
24/12/2008, 08:19
Καλώς το παλληκάρι !!:beer:

Awesomesauce
24/12/2008, 12:52
Euxaristo poly! Blepo eimaste thermoaimo forum kai auto einai kalo! Euxaristo kai gia tis symboules:winka:

tifoefs
24/12/2008, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640


Καλωσόρισες και πάλι.. άντε τσάκο μία.. :beer:

Εσυ μπυρες στο σπορο ;

φερτη εδω !!!!:a26:

:beer:

Awesomesauce
24/12/2008, 13:04
ΣΠΟΡΟΣ?!?!?!? :nono:

:beer:

DimChios
24/12/2008, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Awesomesauce
ΣΠΟΡΟΣ?!?!?!? :nono:

:beer:



περονοΣΠΟΡΟΣ θα ελεγα... :o










....εχει πεσει στο θρεντ αφου δεν εισαι "κοριτσακι"!

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:


Γουελκαμ λοιπον και να βγαλεις διπλωμα! :winka:

:beer: :beer: :beer:

airamhag
24/12/2008, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Awesomesauce
Euxaristo poly! Blepo eimaste thermoaimo forum kai auto einai kalo! Euxaristo kai gia tis symboules:winka:

και που σαι ακομα..:lol:

καλως ηρθες..την σωστη σειρα στην ειπαν οι οδηγοι..διπλωμα , εξοπλισμος κλπ..
:beer: ( γαλα με αφρο ειναι..):lol:

Awesomesauce
24/12/2008, 14:05
( γαλα με αφρο ειναι..)

HEH α ενταξει τότε μπορώ να πιω! :rotflmao:

:beer:

tifoefs
24/12/2008, 14:08
αφροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο που εισαιιιιιιιιιιιιιιι ;;;


σε πινουν !!!



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Awesomesauce
24/12/2008, 14:08
γαμοτο τι παταω για να βγει αυτο που λεει κατι που εχει πει καποιος προηγούμενος? γιατι πριν δν μου πετυχε...:lol:

πχ. quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Αρχικά δημιουργήθηκε από Awesomesauce
Euxaristo poly! Blepo eimaste thermoaimo forum kai auto einai kalo! Euxaristo kai gia tis symboules
--------------------------------------------------------------------------------

tifoefs
24/12/2008, 14:16
πατα οτι βρεις και κατι θα γινει !


:D

joe_black
24/12/2008, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
πατα οτι βρεις και κατι θα γινει !


:D




:lol: :lol:



Καλώς όρισες!!!

Awesomesauce
24/12/2008, 14:56
Argh :mad: !! Ευχαριστώ πολυ :D

TROOPER
24/12/2008, 15:02
γειααααααα

notakos600
24/12/2008, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Awesomesauce
Euxaristo poly! Blepo eimaste thermoaimo forum kai auto einai kalo! Euxaristo kai gia tis symboules:winka:



Το πολύ-πολύ αν δεν σου αρέσει ντύνεσαι και φεύγεις. :lol: :lol: :lol:

Καλώς ήρθες φιλαράκι. :beer: :beer:

MikeG
24/12/2008, 16:07
:beer: :beer:

thalasinos
24/12/2008, 18:34
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Awesomesauce
[B]γαμοτο τι παταω για να βγει αυτο που λεει κατι που εχει πει καποιος προηγούμενος? γιατι πριν δν μου πετυχε...:lol:

πχ. quote:

--------------------------------------------------------------------------------

Κατω δεξια που γραφει (επεξεργασια - παραθεση) θα πατησεις παραθεση!!:wave2:

nobody
24/12/2008, 19:58
καλωςηρθες και καλες βολτες οταν παρεις την μηχανη που θες!
να το βγαλεις το διπλωμα και οπωσδηποτε κρανος και μπουφαν!!

Awesomesauce
24/12/2008, 23:48
Thanx! Αλλά ρε παιδες αν παρω διπλωμα για 50αρι
1) Για να ειμαι νομιμος θα πρεπει να αγορασω και 50αρι εστω και μεταχειρισμενο. Δηλαδη κι αλλα λεφτά ενω σε 8 μηνες γινομαι 18 και τοτε θα πρεπει να δωσω αλλα τοσα για καινουριο διπλωμα + την μηχανη που ο.κ. αυτο δν πιανεται γιατι ουτως η αλλως του χρονου θα την αγοραζα.
2) Ερωτηση: αν εχω διπλωμα για 50αρι και με πιασουν με 125cc (σε περιπτωση που δεν αγορασω για αυτους τους λιγους μηνες το 50αρι), το προστημο ειναι μικροτερο η τελος παντων την σκαπουλαρω επειδη ξερω τα σηματα και καποια σχετικα πραγματα και καλά ή σκατα παλι θα μπλεξω...? ...οποτε πρωτα να ξεκαθαρισω αν εχω cash για το παπι...?:a24:

SVX
24/12/2008, 23:52
καλωσηρθες ρε καταπληκτικοσαλτσε.......(σε φανταζομαι αδερφε να κανεις LOG IN μετα απο 3 διπλα Dimple.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ) awesomesauce...:look:

dodos 900
25/12/2008, 03:58
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Awesomesauce
[B]Thanx! Αλλά ρε παιδες αν παρω διπλωμα για 50αρι
1) Για να ειμαι νομιμος θα πρεπει να αγορασω και 50αρι εστω και μεταχειρισμενο.


Γιατί;:confused:Άν το παπί που βολτάρεις δέν είναι 50άρι,μήν το οδηγείς.
Όσων αφορά τα διπλώματα,άν μπλέξεις σε ατύχημα χωρίς δίπλωμα ή με δίπλωμα που δέν σε καλύπτει την έβαψες!

Awesomesauce
25/12/2008, 09:48
Αυτο λεω και γω. Αυτο που βολταρω τωρα ειναι 125cc οποτε για να οδηγω κατι νομιμο θα πρεπει να αγορασω 50αρι. Εκτος και αν μου λες να παρω το διπλωμα αλλα να μην εχω μηχανη αναλογων κυβικων να κυκλοφορώ :bawl:

Αν και χθες διαβασα εδω στο φορουμ οτι τα διπλωματα αλλαξαν και παει αναλογα με τα αλογα του κινητηρα και τα κιλα της μηχανης οποτε ισως να ειμαι καλυμμενος με το διπλωμα μικρης κατηγοριας...:D

SVX
25/12/2008, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Awesomesauce
Αυτο λεω και γω. Αυτο που βολταρω τωρα ειναι 125cc οποτε για να οδηγω κατι νομιμο θα πρεπει να αγορασω 50αρι. Εκτος και αν μου λες να παρω το διπλωμα αλλα να μην εχω μηχανη αναλογων κυβικων να κυκλοφορώ :bawl:

Αν και χθες διαβασα εδω στο φορουμ οτι τα διπλωματα αλλαξαν και παει αναλογα με τα αλογα του κινητηρα και τα κιλα της μηχανης οποτε ισως να ειμαι καλυμμενος με το διπλωμα μικρης κατηγοριας...:D

50cc ε? :sad: μεγαλη ποστι@!... ποσο πρεπει να κανεις υπομονη δηλαδη?

εχει κατι ωραια 125 στην πιατσα...


151001

Awesomesauce
25/12/2008, 11:29
8 months... :bawl:

mivvo
25/12/2008, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Awesomesauce
[B]Geia sas paides, eimai neos sto forum kai vasika graftika edo gt exo pathos me tis mixanes kai as min ksero modela, orologies i ta texnika xaraktiristika tous. Eimai 17 xronon kai anipomono na pao 18 gia na paro dikia mou mixani. Odigo mono ena palio papaki tou patera mou kai auto spania alla kavlono kai mono otan piano to timoni tou (katalavenete ti ennoo :winka: ).



Welcome! :)

menos
25/12/2008, 15:48
Καλως ηρθες στην παρεα μας νεαρε καβαλλαρη:wave2:

Παρακολουθωντας την συζητηση το τελευταιο διημερο μπορω να πω πως εμεινα ικανοποιημενος απο τις απαντησεις σου:beer:

Παρολο που εισαι μικρος σε ηλικια, σε βρισκω ιδιαιτερα προσγειωμενο πανω στον ορο Μηχανη.

Εχουμε και εναν πορωμενο 20χρονο που προσφατα προσπαθουσαμε ολοι μας να του βαλουμε λιγο μυαλο, μιας και επιδιωκε στα 20 του χρονια να αγορασει μηχανη 1000 κυβικων:hypnotize

Ακομη αναμενουμε να δουμε τι εγινε με δαυτον.:rolleyes:

Να εισαι ειλικρινης μαζι μας στις απαντησεις σου και θα δεις πως ολοι μας θα σου δωσουμε οσες πληροφοριες ζητας και ακομη παραπανω

Καλως ηρθες και παλι, καλη χρονια :wave2:

epp1640
25/12/2008, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
Καλως ηρθες στην παρεα μας νεαρε καβαλλαρη:wave2:

Παρακολουθωντας την συζητηση το τελευταιο διημερο μπορω να πω πως εμεινα ικανοποιημενος απο τις απαντησεις σου:beer:

Παρολο που εισαι μικρος σε ηλικια, σε βρισκω ιδιαιτερα προσγειωμενο πανω στον ορο Μηχανη.

Εχουμε και εναν πορωμενο 20χρονο που προσφατα προσπαθουσαμε ολοι μας να του βαλουμε λιγο μυαλο, μιας και επιδιωκε στα 20 του χρονια να αγορασει μηχανη 1000 κυβικων:hypnotize

Ακομη αναμενουμε να δουμε τι εγινε με δαυτον.:rolleyes:

Να εισαι ειλικρινης μαζι μας στις απαντησεις σου και θα δεις πως ολοι μας θα σου δωσουμε οσες πληροφοριες ζητας και ακομη παραπανω

Καλως ηρθες και παλι, καλη χρονια :wave2:

Χι ιζ τραϊνγκ του φιγκιουρ αουτ δε μπρα σταφ :rotflmao: :rotflmao:

epp1640
25/12/2008, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Awesomesauce
Αυτο λεω και γω. Αυτο που βολταρω τωρα ειναι 125cc οποτε για να οδηγω κατι νομιμο θα πρεπει να αγορασω 50αρι. Εκτος και αν μου λες να παρω το διπλωμα αλλα να μην εχω μηχανη αναλογων κυβικων να κυκλοφορώ :bawl:

Αν και χθες διαβασα εδω στο φορουμ οτι τα διπλωματα αλλαξαν και παει αναλογα με τα αλογα του κινητηρα και τα κιλα της μηχανης οποτε ισως να ειμαι καλυμμενος με το διπλωμα μικρης κατηγοριας...:D

Εμείς στο είπαμε για να οδηγάς νόμιμα το 50άρι παπάκι του πατέρα σου.. Και εγώ δεν νομίζω να αξίζει να αγοράσεις 50 άρι για 8 μήνες εκτός και αν βρεις κανένα εντουράκι του 2001 με 700 ευρώ και πεις ότι θα το πουλήσεις μετά 500 οπότε θα έχεις μία ζημιά 200 ευρώ.. Νομίζω ότι καλό θα ήταν να περιμένεις 6 μήνες, μετά θα αρχίσεις το ψάξιμο και ούτε που θα καταλάβεις και τους άλλους 2 :p Πόσα χρήματα έχεις σκοπό να διαθέσεις μετά? (για να σε κατευθύνουμε) και τι κατηγορία κοιτάς?

:beer:

(αναφορικά με τις απαντήσεις να συμφωνήσω με τον menos από πάνω απόλυτα :winka: )

menos
25/12/2008, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Χι ιζ τραϊνγκ του φιγκιουρ αουτ δε μπρα σταφ :rotflmao: :rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dodos 900
25/12/2008, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Awesomesauce

Αν και χθες διαβασα εδω στο φορουμ οτι τα διπλωματα αλλαξαν και παει αναλογα με τα αλογα του κινητηρα και τα κιλα της μηχανης οποτε ισως να ειμαι καλυμμενος με το διπλωμα μικρης κατηγοριας...:D [/B]


Αυτό δέν πρέπει να ισχύει για το δίπλωμα των 50cc που έχει να κάνει με την τροχαία και όχι με το υπουργείο,τουλάχιστον έτσι ξέρω.Πάρε τηλέφωνο σχολές οδηγών και ρώτησε για να είσαι σίγουρος.:wave2:

epp1640
25/12/2008, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos 900
Αυτό δέν πρέπει να ισχύει για το δίπλωμα των 50cc που έχει να κάνει με την τροχαία και όχι με το υπουργείο,τουλάχιστον έτσι ξέρω.Πάρε τηλέφωνο σχολές οδηγών και ρώτησε για να είσαι σίγουρος.:wave2:

ακριβώς.. το δίπλωμα των 50 cc είναι δίπλωμα μοτοποδηλάτου :winka:

Awesomesauce
25/12/2008, 19:22
Well... Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις guyz.:wacko: Λοιπον, μιας και δεν εχω 50αρι και τα εξοδα που θα κάνω τωρα θα μου μειώσουν το budget μου του χρονου, μαλλον ειναι καλύτερα να περιμενω μερικους μήνες ακομα. Τώρα για του χρονου έχω πολλά στο μυαλό μου. Όπως ανέφερα και πιο πριν πολλά μοντέλα μηχανών ή ωρολογίες δεν ξέρω. Θέλω όμως σιγα σιγα να αρχίσω να το ψάχνω το θέμα μιας και αυτό θα με απασχολήσει πολύ του χρόνου.

Απ' τη μια λοιπον τώρα σκεφτομαι πως μια street πολλών κυβικών ειναι καυλ*τική απ'την άλλη και με ένα καλό enduraki να πηγαίνω στο χώμα δεν θα με χαλαγε καθολου μιας και με αυτή την πόρωση ξεκίνησα. Τέλος, τώρα τελευταία μου μπήκε και η σκέψη για motard. Σκέφτομαι ομώς πως αυτά τα μηχανάκια ειναι σκοτώστρες ιδιαίτερα στα χέρια ενας άπειρου σαν εμένα. Παρ' όλα αυτά αυτή η σκεψη δεν μου φεύγει απ' το μυαλό...:winka:

Heh ακομα δεν εχω επιλέξει κατηγορία μηχανής... Εχο πολυυυ δρόμο μπροστά μου. Πάντως ΑΝ εχώ money η CRF της honda πιστεύω είναι απ'τα καλύτερα endurakia που μπορώ να παρω. Αυτό ειναι το μόνο συγκεκριμένο μηχανάκι που εχω σκεφτεί. Ολα τα άλλα παίζουν:p

Για τα διπλώματα: Άρα το διπλωμα των 50cc ειναι για 50cc :p. Για παραπάνω κυβικά όμως αρχιζει και μετριέται διαφορετικά (άλογα-κιλα κλπ.)...:sad:

Υ.Γ. ΚΑΙ ΕΛΕΟΣ η λεξη μοτοποδήλατο είναι ΑΠΑΙΣΙΑ!!!!! Αποτελέι την πλήρη απομυθοποίηση μιας μοτοσυκλέτας. Ο.Κ. οσο μπορει να θεωρηθεί μοτοσυκλέτα ενα παπί 50cc... :mad:

:beer:

epp1640
25/12/2008, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Awesomesauce
Well... Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις guyz.:wacko: Λοιπον, μιας και δεν εχω 50αρι και τα εξοδα που θα κάνω τωρα θα μου μειώσουν το budget μου του χρονου, μαλλον ειναι καλύτερα να περιμενω μερικους μήνες ακομα. Τώρα για του χρονου έχω πολλά στο μυαλό μου. Όπως ανέφερα και πιο πριν πολλά μοντέλα μηχανών ή ωρολογίες δεν ξέρω. Θέλω όμως σιγα σιγα να αρχίσω να το ψάχνω το θέμα μιας και αυτό θα με απασχολήσει πολύ του χρόνου.

Απ' τη μια λοιπον τώρα σκεφτομαι πως μια street πολλών κυβικών ειναι καυλ*τική απ'την άλλη και με ένα καλό enduraki να πηγαίνω στο χώμα δεν θα με χαλαγε καθολου μιας και με αυτή την πόρωση ξεκίνησα. Τέλος, τώρα τελευταία μου μπήκε και η σκέψη για motard. Σκέφτομαι ομώς πως αυτά τα μηχανάκια ειναι σκοτώστρες ιδιαίτερα στα χέρια ενας άπειρου σαν εμένα. Παρ' όλα αυτά αυτή η σκεψη δεν μου φεύγει απ' το μυαλό...:winka:

Heh ακομα δεν εχω επιλέξει κατηγορία μηχανής... Εχο πολυυυ δρόμο μπροστά μου. Πάντως ΑΝ εχώ money η CRF της honda πιστεύω είναι απ'τα καλύτερα endurakia που μπορώ να παρω. Αυτό ειναι το μόνο συγκεκριμένο μηχανάκι που εχω σκεφτεί. Ολα τα άλλα παίζουν:p

Για τα διπλώματα: Άρα το διπλωμα των 50cc ειναι για 50cc :p. Για παραπάνω κυβικά όμως αρχιζει και μετριέται διαφορετικά (άλογα-κιλα κλπ.)...:sad:

Υ.Γ. ΚΑΙ ΕΛΕΟΣ η λεξη μοτοποδήλατο είναι ΑΠΑΙΣΙΑ!!!!! Αποτελέι την πλήρη απομυθοποίηση μιας μοτοσυκλέτας. Ο.Κ. οσο μπορει να θεωρηθεί μοτοσυκλέτα ενα παπί 50cc... :mad:

:beer:

και που να δεις για αυτο πόσο άσχημα ακούγεται η λέξη μοτοποδήλατο με 9 άλογα στα 50 cc, και 280 χιλιοστά δίσκο.. :rolleyes:


151023

Awesomesauce
25/12/2008, 23:14
:eek:

izzy
26/12/2008, 02:07
:beer: καλώς ήλθες !

Elle
26/12/2008, 04:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
και που να δεις για αυτο πόσο άσχημα ακούγεται η λέξη μοτοποδήλατο με 9 άλογα στα 50 cc, και 280 χιλιοστά δίσκο.. :rolleyes:

RX 50?? ΚΑΘΟΟΟΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΟΟΟΟΟΛΟΥ άσχημο!
50άρι με τρελά @ρχ1δι@!!!:beer: :beer:

Elle
26/12/2008, 04:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Awesomesauce
:eek:

Καλως ήρθες!:beer:

SVX
26/12/2008, 07:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
RX 50?? ΚΑΘΟΟΟΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΟΟΟΟΟΛΟΥ άσχημο!
50άρι με τρελά @ρχ1δι@!!!:beer: :beer:

και για χωματινα και για STREEt καταστασεις... τα 50 αρια της σπανιολας DERBI ΣΚΙΖΟΥΝ!!:wave2:


151034

Awesomesauce
26/12/2008, 15:01
:beer: :beer:

Elle
26/12/2008, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
και για χωματινα και για STREEt καταστασεις... τα 50 αρια της σπανιολας DERBI ΣΚΙΖΟΥΝ!!:wave2:
Ωπ! Το δεύτερο το γυμνό είναι κορυφή! Πανέμορφο!!!:beer: :beer: :beer:
Awesomesauce τσίμπα το!!
:beer: :beer: :beer: