PDA

View Full Version : Ixs μπουφαν



TheFace
24/12/2008, 19:32
Τι γνωμη εχετε για τα μπουφαν της IXS (norfolk, napier ή γενικα)?

Απο προστατευτικα τι λενε???
Προσωπικα προτιμω τα κοκκαλινα (σαν της dainese) οχι τα "αφρωδες"... και σαν ασφαλεια αλλα και σαν εφαρμογη (καλυπτουν αρα προστατευουν και μεγαλυτερη επιφανεια εχω την εντυπωση?)

Απο τιμες τι λενε?
... και σε τελικη αναλυση, αξιζουν τα λεφτα τους?

Ολες οι γνωμες ευπροσδεκτες αλλα θα εκτιμηθουν ιδιαιτερως οι γνωμες οσον εχουν τα συγκεκριμενα μπουφαν!

Ευχαριστω!:beer:

stavrogin
24/12/2008, 20:30
Καλες τιμες
πολυ καλη εφαρμογη
πολυ καλες ραφες σε μανικια γιακαδες
ισως λιγο φτηνα υλικα ,τζιναει λιγο ενα καλο που χω παρει
κατι μικροκακοσχεδιασεις πχ. διπλες τσεπες, πολλες κρυφες τσεπες (το δικο μου εχει 13σχεδον τσεπες χωρια της επενδυσης οπου χανεις τη μπαλα , κατι μικροατελιες με τα σκρατσ που ξηλωνουν σιγα σιγα της κλωστες κατι προσθετα προστατευτικα για κρυο λαιμου με μασκα για μυτη στομα που ειναι ταμαμ για το βορειο πολο αλλα ακυρα για καθημερινη χρηση
Γενικα αξιζουν τα λεφτα τους.
Αυτο που πηρα εκανε 315 απο τα κορυφαια της.Με αυτα τα κρυα ακομα δεν εχω βαλει την επενδυση κι ειμαι μια χαρα ζεστος

http://www.ixs-fashion.com/cp_Product.asp?PageNo=PRODUCTCARD&Catalog=Cronus+Katalog&ProductId=X55005&Variante=&Variante1=

TheFace
24/12/2008, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Καλες τιμες
πολυ καλη εφαρμογη
πολυ καλες ραφες σε μανικια γιακαδες
ισως λιγο φτηνα υλικα ,τζιναει λιγο ενα καλο που χω παρει
κατι μικροκακοσχεδιασεις πχ. διπλες τσεπες, πολλες κρυφες τσεπες (το δικο μου εχει 13σχεδον τσεπες χωρια της επενδυσης οπου χανεις τη μπαλα , κατι μικροατελιες με τα σκρατσ που ξηλωνουν σιγα σιγα της κλωστες κατι προσθετα προστατευτικα για κρυο λαιμου με μασκα για μυτη στομα που ειναι ταμαμ για το βορειο πολο αλλα ακυρα για καθημερινη χρηση
Γενικα αξιζουν τα λεφτα τους.
Αυτο που πηρα εκανε 315 απο τα κορυφαια της.Με αυτα τα κρυα ακομα δεν εχω βαλει την επενδυση κι ειμαι μια χαρα ζεστος

http://www.ixs-fashion.com/cp_Product.asp?PageNo=PRODUCTCARD&Catalog=Cronus+Katalog&ProductId=X55005&Variante=&Variante1=

13 τσεπες:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Σε ευχαριστω πολυ για το χρονο σου φιλε, ησουν αρκετα κατατοπιστικος!:a013:

Τα προστατευτικα του δικου σου, τι λενε?

Να σου πω ομως και κατι... αν ειναι να δωσει καποιος €300 και βαλε (rossi :p ), ποιος o λογος να μην παρεις δαγγωτο ενα dainese ή alpinestars... :confused:

Εχω ηδη ενα dainese cordura (€400) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος! Ψαχνω απλα για ενα δευτερο πιο "προχειρο" μπουφαν με κανα 150αρι-200αρι maximum! Αν ειναι να παω στα 300plus νομιζω οτι dainese ή alpinestars ειναι μονοδρομος...

SVX
24/12/2008, 21:37
μετα απο TEKNIC και SHIFt σκεφτομαι κι εγω για IXS .ειναι γερμανικα.... και εχουν καλη σχεση τιμης-αποδοσης... συν οτι βρηκα ενα καφε που μου αρεσε...και σκεφτηκα οτι το καλοκαιρι τα μυγακια-κουνουπια και λοιπα τερατοζουζουνα δεν θα φαινονται τοσο οσο φαινονται στο μαυρο(σαν στολιδια!!!) οποτε σκεφτομαι IXS η μπορει και spyke:beer:

TheFace
24/12/2008, 23:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
μετα απο TEKNIC και SHIFt σκεφτομαι κι εγω για IXS .ειναι γερμανικα.... και εχουν καλη σχεση τιμης-αποδοσης... συν οτι βρηκα ενα καφε που μου αρεσε...και σκεφτηκα οτι το καλοκαιρι τα μυγακια-κουνουπια και λοιπα τερατοζουζουνα δεν θα φαινονται τοσο οσο φαινονται στο μαυρο(σαν στολιδια!!!) οποτε σκεφτομαι IXS η μπορει και spyke:beer:

Εχω την εντυπωση χωρις να ειμαι 100% σιγουρος, οτι ειναι ελβετικα... :confused:

Παντως κατι "πολιτικα" μποτακια (IXS-fury) που πηρα πριν κανα εξαμηνο ειναι super
:beer:

thalasinos
25/12/2008, 10:52
Καλημερα! και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολους!!

Εχω αγορασει ενα μπουφαν IXS cordura για τη γυναικα μου, και ειναι φοβερο!! παρα πολυ καλη εφαρμογη, και ζεστο! και τα εχει ολα, εσωτ.επενδυση,προστασιες ειναι και αδιαβροχο!! και η τιμη του στα 150ευρωνια!! Εγω αγορασα ενα κρανος τις IXS για κοντινες αποστασεις (δουλεια) αλλα και αυτο, εχει φοβερη εφαρμογη στο καφαλι μου, με επιρινιο, υποσιαγωνο, και υποδοχες στη ζελατινα για pinlock! ευκολη και γρηγορη αλλαγη ζελατινας στα 130 ευρωνια!!

Και ως χωρα προελευσης, Ελβετικα ειναι τα προιοντα τις IXS!!

sterba2
25/12/2008, 20:46
Θεσσαλονικη που μπορουμε να βρουμε ΙΧs??

TheFace
26/12/2008, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sterba2
Θεσσαλονικη που μπορουμε να βρουμε ΙΧs??

Εγω προσωπικα δεν ξερω (Αθηναιος βλεπεις!), αλλα αν δεν ξερει να σε βοηθησει καποιος αλλος απο τα μερη σου, το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις ενα τηλεφωνο τον τζωρτζοπουλο (αντιπροσωπος) και αυτος σιγουρα θα ξερει να σε κατευθυνει: τηλ.: 210 9241108, 210 9242659 :wave2:

thalasinos
26/12/2008, 14:49
Δεν ξερω αν συνεργαζεται και με καποιον αλλο,(Tζωρτζοπουλος) Eγω τα αγορασα απο την αντ/πεια τις kawasaki

stavrogin
27/12/2008, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
ποιος ο λογος να μην παρεις δαγγωτο ενα dainese ή alpinestars... :confused:

Εχω ηδη ενα dainese cordura (€400) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος! Ψαχνω απλα για ενα δευτερο πιο "προχειρο" μπουφαν με κανα 150αρι-200αρι maximum! Αν ειναι να παω στα 300plus νομιζω οτι dainese ή alpinestars ειναι μονοδρομος... [/B]

οσο κι αν σου φανει παραξενο το ixs που εχω και τα ixs που δοκιμασα εχουν καλητερη εφαρμογη απο τo dainese που ειχα και απο τα dainese που δοκιμασα. Επισης ειναι αντιστοιχο σε παροχες και χρηση (τουριστικη) με dainese 500+ ευρο τουλαχιστον.Γενικα οι τιμες της dainese ειναι απογοητευση.Τα προστατευτικα ειναι αφρώδη ενδεχομένως λιγοτερο αποτελεσματικα απο αυτα των dainese.Tα μπουφαν των 150 ευρω της ixs ηταν επίσης εξαιρετικά :wave2:

TheFace
27/12/2008, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
οσο κι αν σου φανει παραξενο το ixs που εχω και τα ixs που δοκιμασα εχουν καλητερη εφαρμογη απο τo dainese που ειχα και απο τα dainese που δοκιμασα. Επισης ειναι αντιστοιχο σε παροχες και χρηση (τουριστικη) με dainese 500+ ευρο τουλαχιστον.Γενικα οι τιμες της dainese ειναι απογοητευση.Τα προστατευτικα ειναι αφρώδη ενδεχομένως λιγοτερο αποτελεσματικα απο αυτα των dainese.Tα μπουφαν των 150 ευρω της ixs ηταν επίσης εξαιρετικά :wave2:

Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου οτι οι τιμες των dainese (ειδικα στο ελλαντα!) ειναι απογοητευση, :yuck: για να μην πω τιποτα ποιο βαρυ :winka:
Γι' αυτο κι εγω ειπα να μην την προτιμισω αυτην τη φορα μιας και δεν ειμαι και διατεθημενος να σπρωξω 300+ ευραιους!

Οσο αναφορα τα προστατευτικα, περα της αποτελεσματικοτητας που οπως λες κι εσυ δεν ειναι ισαξια των dainese, αυτα τα "αφρωδες" εχουν καλη εφαρμογη?

"Tα μπουφαν των 150 ευρω της ixs ηταν επίσης εξαιρετικά"... μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος (μοντελο κτλ)?

Εσυ ποιο μοντελο εχεις και επισης ποιο μοντελο (cordura-κοντο) μου προτεινεις να δω?

Ευχαριστω για τη βοηθεια!:beer:

stavrogin
29/12/2008, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου οτι οι τιμες των dainese (ειδικα στο ελλαντα!) ειναι απογοητευση, :yuck: για να μην πω τιποτα ποιο βαρυ :winka:
Γι' αυτο κι εγω ειπα να μην την προτιμισω αυτην τη φορα μιας και δεν ειμαι και διατεθημενος να σπρωξω 300+ ευραιους!

Οσο αναφορα τα προστατευτικα, περα της αποτελεσματικοτητας που οπως λες κι εσυ δεν ειναι ισαξια των dainese, αυτα τα "αφρωδες" εχουν καλη εφαρμογη?

"Tα μπουφαν των 150 ευρω της ixs ηταν επίσης εξαιρετικά"... μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος (μοντελο κτλ)?

Εσυ ποιο μοντελο εχεις και επισης ποιο μοντελο (cordura-κοντο) μου προτεινεις να δω?

Ευχαριστω για τη βοηθεια!:beer:

Τα αφρωδη εχουν αρκετα καλη εφαρμογη,λαβε υπ'οψη σου οτι μιλαμε για μπουφαν αρκετα κολλητο στο σωμα (δεν ενοχλει) ,αρα τα προστατευτικα τα αισθανεσαι καπως...

Δοκιμασα τρια μπουφαν cordura μακρια ,ενα καπαρντινε λιτο κι απερητο και δυο αλλα, ολα ωραια σχεδια 150 ευρω εκαστο στο Tzωρτζοπουλο (μαλλον αυτον που καηκε ) θα πρεπει να τα βρεις καπου να τα δοκιμασεις.Το μοντελο μου ειναι αυτο στο link που παραθεσα στο προηγουμενο μου μυνημα .Καλο ψαξιμο :wave2:

TheFace
29/12/2008, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Τα αφρωδη εχουν αρκετα καλη εφαρμογη,λαβε υπ'οψη σου οτι μιλαμε για μπουφαν αρκετα κολλητο στο σωμα (δεν ενοχλει) ,αρα τα προστατευτικα τα αισθανεσαι καπως...

Δοκιμασα τρια μπουφαν cordura μακρια ,ενα καπαρντινε λιτο κι απερητο και δυο αλλα, ολα ωραια σχεδια 150 ευρω εκαστο στο Tzωρτζοπουλο (μαλλον αυτον που καηκε ) θα πρεπει να τα βρεις καπου να τα δοκιμασεις.Το μοντελο μου ειναι αυτο στο link που παραθεσα στο προηγουμενο μου μυνημα .Καλο ψαξιμο :wave2:

Cheers mate!:beer: