PDA

View Full Version : posa problimata tha liso!!!!



pikachukaki
16/03/2005, 02:55
exo edo kai ena xrono peripou ena f1zr toy aderfou mou.to mixanaki pigene kala mexri pou to pira!!!:smokin: apo ekei arxisan ta problimata.ekana TA xlm me ayto to papi.piga katakalokairo marmara apo salonika tora pao pou kai pou serres gia na doume kai to moro!!!:rolleyes: ta problimata arxisan prin kana 2-3mines.afou xriastike na allaxo pistoni logo toy oti to eixa skisi to kalokairi to mama ekana rektifie to kilindro kai ebala ena 53ari,tipota sobaro.tora sta problimata!!edo sas thelo!!!
1)oi taxitites patiniaroun asistola!thelei koftes gia na min patiniaroun!
2)pame stoys koftes ela pou to mixanaki ekei kolaei kai paei gia sbisimo kai prepei na afisei to gkazi na pesoun oi strofes gia na anebasei!!!allazo mpouzi kai ola kala alla meta apo 2-3000xlm pali ta idia!o polaplasiastis einai apomima!(ayto prepei na fteei!)
3)den jero an exete paei serres alla stin anifora meta to strimoniko pou jekinaei to bouno gia salonika to mixanaki me 4arti den paei bima thelei 3kai stous koftes gia na min se parei i katifora!!!
4)prepei na exo problima me tin simpiesi.me manibela to papi thelei 10-15manibelies na parei mpros.poli broma re aderfe mou!!!kai proxtes eimai aristotelous exo proti kai se anipopti stigmi to papi mou svinei (eytixos me 1xlm taxitita) ekei paratirisa oti den kolise to papi dioti taxitita mesa prolava na tin bgalo tin taxitita kiollas!
ayta ta problimata pls help me!!!ta post me apantisi peta to re file den einai kalo dexoumena!!!!

hornet
16/03/2005, 08:42
εμενα κατι μου λεει οτι ο μηχανικος που το πηγες τα χει κανει θαλασσα.
Κατι δεν παει καλα με τα μιγματα-καρμπυρατερ αλλα το πατιναρισμα....σημαινει συνηθως δισκοι

DEMINIO
16/03/2005, 11:26
Πέτα το ρε φίλε, δεν είναι καλό.......:D :D


Σοβαρά τώρα..
Το πατινάρισμα είναι λίγο ύποπτο, γιατί δεν πατινάρει και στους κόφτες;; Εγώ ξέρω (σωστά;; ) ότι αν πατινάρει το κάνει παντού, ειδικά ψιλά. Μάλιστα από ψιλά ξεκινάει να φαίνεται και όσο επιδεινώνεται φαίνεται και στις πιο χαλημές... Οπότε κάτι δεν μου αρέσει μ' αυτό...
Σε γενικές γραμμές, η πρώτη εντύπωση απ' τα λεγόμενά σου με πάει σε πρόβλημα τροφοδοσίας...

pikachukaki
16/03/2005, 12:44
pisteyo oti fteei kai to kolima o pollaplasiastis.prepei na to paro apofasi na pao na paro mama.oso gia to patiniarisma prepei na exoun na allaxtoun apo to 99!!!!!!tha paro na paro kai ladia gia to sasman na ta allaxo giati to exo jexasei teleios.einai 1xronou peripou kai 100000+xlm ladia!!min me brisete tora to katalaba oti ekana malakia!!erotisi agonistiki iliktroniki yparxi gia f1zr kanei tipota???

George-3-
16/03/2005, 22:46
Τα προβληματα ειναι κυριως απο παραμελημενη συντηρηση. Αν αλλαξεις δισκακια και ισως ελατηρια στον δισκο σου τοτε θα εισαι ΟΚ με τις ταχυτητες. Η τροφοδοσια θελει ή ρυθμισμα ή αν δεν βρισκεις τι ειναι βαλε ενα αλλο καρμπυρατερ. (Ενας φιλος δεν εβρισκε τι μπορει να ειναι και ετσι αλλαξε καρμπυρατερ και ολα καλα).

pikachukaki
17/03/2005, 00:04
i trofodosia pos rithmizete re paidia???to karmpirater einai mama!den fteei oti o pollaplasiastis einai maimou???

periklisk
17/03/2005, 08:31
Είναι πιθανό να φταίει και ο πολλαπλασιαστής αν δε δίνει το σωστό ρεύμα.... Αυτό έχει αντίκτυπο στο σπινθήρα όπως καταλαβαίνεις... Αν και το μεγαλύτερο πρόβλημα δημιουργείται από την τροφοδοσία (καρμπυρατέρ).... Για το πατινάρισμα με μπέρδεψες γιατί όπως είπε και ο deminio το πατινάρισμα ξεκινάει από ψηλά και "κατεβαίνει" προς τα κάτω.....

Την επόμενη φορά που θα κλάσει το πιστόνι μην κάνεις ρεκτιφιέ, πάρε καινούργιο κύλινδρο.... Το ρεκτιφιέ θέλει προσοχή στη χρήση για να κρατήσει που κανένας δεν κάνει σε αυτά τα μηχανάκια....

afrotwin
17/03/2005, 10:16
TO MONO SIGOURO SE AFTO TO MIXANAKI INE OTI XALASE I VLAVI...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xxxristos
17/03/2005, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Για το πατινάρισμα με μπέρδεψες γιατί όπως είπε και ο deminio το πατινάρισμα ξεκινάει από ψηλά και "κατεβαίνει" προς τα κάτω.....

Άν το πατινάρισμα βελτιώνεται όσο ανεβαίνουν οι στροφές τότε το πρόβλημα βρίσκεται στον φυγοκεντρικό συμπλέκτη (θέλει καινούργιες σιαγόνες).

Επίσης υπάρχουν κάτι ατσάλινοι αποστάτες (δαχτυλίδια) ανάμεσα στις σιαγόνες που σπάνε με τον καιρό και με την κακή χρήση (κατασκευαστική ατέλιά;;; ) και προκαλούν αυτό ακριβώς το φαινόμενο.

pikachukaki
17/03/2005, 17:05
sti foto einai ayto pou nomiza ego mexri tora oti einai to patiniarisma!!!:rolleyes: :rolleyes: !!!!
sti foto dixno me tin grammi ton "IXO" pou kanei to mixanaki!oti diladi se kathe allagi peftoun oi strofes mexri na janapiasei ropi!


10314

rd350lc
17/03/2005, 22:27
:smilea: :smilea:
exeis dei polla mhxanakia pou otan allazeis taxhthta oi strofes menoun to idio???
ase pou otan ena mhxanaki patinari oi strofes auksanoun apotoma, den pefnoun....

pikachukaki
17/03/2005, 22:30
den eipa oti menoun to idio.paliotera den to ekane ayto.alla milame gia asximo pesimo,kanei megali koilia i ropi.